CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Tahu Sosej Tak Bagus, Tapi Kalau ItuJe Yang Termampu?

iraizz replied at 17-7-2020 06:36 PM
Selalu kalau terpaksa makan nasi campur kat kedai suka amik ulam compare yg digoreng, ye la macam  ...

bijak!! aku pun sama. lbh baik amik ulam ulaman. mcm daun hijau tu aku tak tau apa nama. timun yg dihiris hiris, kacang botol mentah yg dihiris hiris. aku mkn sayur yg tu je dr mkn sayur di masak lunyai.

iraizz replied at 17-7-2020 05:48 PM
Ye lah, kadang2 tu gang b40 dan m40 ni macam tak sedar diri jugak, nak makan yg organik je, org t2 ...

aku sendiri pun tak mkn beras Basmahti tu walau aku mampu. simply aku tak suka beras tu. tak sedap bg aku. aku mkn beras biasa je tp kami mkn nasi sehari sekali je pun. sayur sayur aku selalu beli dgn makcik dr pasar tani dekat rumah. sayur sayur dia tanam sendiri bukan tanam secara besar besaran. pastu aku ada tanam sikit sayur sendiri dirumah. mcm ayam,aku beli ayam kampung dr satu abang tu kat Ampang. Mmg isi tak byk tp better dr mkn ayam injek selalu. kadang kadang beli gak ayam biasa dr supermarket

Edited by mbhcsf at 17-7-2020 11:08 PM

telur  as in chicken egges
mahal tak?

lagi satu roti biase , roti mengali yg ada org bread vendor naik motor tekan pon pon tu mahal tak?
ub kayu mahal tak?

nampak macam biase biase je makanan tapi tok nenek kita dulu tanam banana, ubi kayu untuk complex carbs and banana good what ...

so - boleh je kot ikhtiar makanbenda yg berkhasiat

ub kayu  rebus tu cicah sambal , 100X better than i dunno sosej tu...scrambled eggs, buh lada buh sikit susu yg murah je yg dalam kotak kecil , makanlaa..

ini still budget less than 30 RM...

i think boleh pun

dua_chzy replied at 17-7-2020 12:29 AM
Buat sendiri ja sis. Google resipi bechamel sauce @ white sauce. Bahan utama, pure butter (kalau ...

Kaka chzy, suda sy terai tu guna heavy cream segala, kenapa bidak rasa diaaaaa... Serius lah.. yg d SR tu creamy carbonara ba tu, bkn carbonara asli.. tp yg style SR tu yg sedap. Yg kita kasi resepi ni creamy carbonara atau carbonara asli?

pada i simple

makanlah yg berkhasiat ikut kemampuan - u mampu basmathi, ok, rolled oats
s okay , i tak rasa dengki ke ape ke, i mean yg nak makan nasi okay  juga , banyak kawan kawan kita pun makanan variasinya memacam...

dan ini may be berkaitan dengan personal values lah - kat mana individu letak values macam health ke ape  or whateverlah dalam hidup...

segagahnya ikut kemampuan dan saranan diet

hmm...pasal makanan pun  wow baru i tahu agak komplikated.

Atata replied at 17-7-2020 07:15 AM
Kaka chzy, suda sy terai tu guna heavy cream segala, kenapa bidak rasa diaaaaa... Serius lah.. yg  ...

Sudah cuba masukkan egg yolk?

Follow Us
Atata replied at 17-7-2020 11:15 PM
Kaka chzy, suda sy terai tu guna heavy cream segala, kenapa bidak rasa diaaaaa... Serius lah.. yg  ...

Jangan guna heavy cream.

Jap sy PM.

dua_chzy replied at 17-7-2020 12:53 AM
Terai la blaja makan semua tu. Tak rugi mencoba.

Aiol teringat kengkawan kat U yang mem ...

Rugi kot buang kaki ayam..Tu sumber collagen sebenar, bukannya rumpai laut..lagi satu orang demam takde selera makan elok Kasi sup kaki ayam, mmg cepat datang selera lepas Tu..