CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BicaraHatiku

[Dunia] Kenapa China Semakin Melampau?

zjen replied at 18-7-2020 10:01 PM
iols tetap memihak kat barisan  ...   China  - Rusia  -  Iran  

utk mengimbangi kuasa barisan  .. ...

Soros...?

negara yang pengotor, ludah sana sini, kencing bersepah, berak tak bercebuk

TBP lately ni, lain macam dia punya presentation.. dah nampak dah ke arah mana nak dibawa tu..

Habis semua org dia tak puas hati, mufti la, ustaz la,sapa yg tak bersependapat dgn dia, di bash.. berlapang dada? Minda terbuka? Bila tanya soalan, dia rasa mcm soalan provokasi (padahal pertanyaan ikhlas) terus di remove comment.

Aku tak suka generalization cara dia. Umpama org lain ni bodoh2 belaka, tak banyak membaca, tak cakna dgn hal ehwal dunia semasa.. to be honest, content yg dia hasilkan tu pun, bukan originality dari ilham dia.Apa yg aku perasan, content dia di YouTube banyak cedok dari content YouTubers eskatologi kristian, antivac, anti5G movements, ACFAU, The Impossible Channel (IMC), dan juga Imran Hossein.

Tak puas hati bila PKP, masjid ditutup. Katanya agenda dajjal. Bila dah bukak masjid, tp kena jaga jarak sosial, dia kata baik solat di rumah.. tak pernah dibuat Nabi saf jarak 1 meter

Anti demokrasi, katanya bukan Islamic..sistem Rome/Greeks ... bila ditanya, sistem apa yg sesuai bagi umat Islam di Malaysia sekarang ni, perlukah umat Islam boikot PRU sbb ni demokrasi.. no answer. Dok pusing2..

najib888 replied at 19-7-2020 12:13 PM
TBP lately ni, lain macam dia punya presentation.. dah nampak dah ke arah mana nak dibawa tu..

Ha ...

ingat aku jer rase cam gitu
tak boleh disentuh

shamsadis replied at 19-7-2020 11:41 AM
negara yang pengotor, ludah sana sini, kencing bersepah, berak tak bercebuk

Kawan i ols kat Langkawi pun ada cakap..kalau nak terkencing diaorang selamba jew kencing tpi disebabkn diaorg bayar duit / spent byk tutup je lah sebelah mata.

sepiITUindah replied at 19-7-2020 01:12 PM
ingat aku jer rase cam gitu
tak boleh disentuh

Niat dia bagus.. content dia ok. Tapi, tahun ni la nmpk lain macam sikit.. lepas isu lepat, dia mula hentam ustaz2, daie2 belah utara, kononnya tak berapa join dgn dia hentam lepat.. siap timbulkan persoalan, adakah ustaz2, penceramah belah utara ni backing lepat? Backing apanya, kalau lepat salah, salah la..tak perlu kot sepanjang masa meratib lepat.. berminggu2 juga la posting dgn ratib nama lepat.. ramai gak komen suruh move on with lepat..
Hot tempered memanjang.. bila ada channel2 dakwah lain  menjawab persoalan dia secara kupasan berilmiah, berdasarkan pandangan jumhur ulama dan riwayat hadis, terus screenshot &  post kat youtube community post  dengan caption menganjing.. ulama kaki tibai menibai, ustaz makan gaji kerajaan, penceramah cari makan dengan title dato', doktor.. ustaz conditioning freemason..
Mcm budak2 baru nak up..seminggu dua ni dok perangat pulak pasal demokrasi & kewangan Islam riba.. cakap tu cakap ini, tapi tak juga bagi solution apa perlu kita buat dalam keadaan mcm ni, step by step guide. Dok ratib, kewangan islam= Rothschild system.. bila pakar dalam kewangan Islam dan syariah dok bagi penjelasan dan kupasan dari peristiwa daripada al Quran, hadis, dia pusing kata ni geng2 yg nak menormalisasikan riba melalui pengislaman istilah2 agar berbunyi seperti arab dan syariah compliance.
Ntah la.. kesian juga tgk cara dia..rebellious..nak ajak berdiskusi org2 cam ni, agak susah..silap2 terbalik meja..

Follow Us
najib888 replied at 19-7-2020 05:25 PM
Niat dia bagus.. content dia ok. Tapi, tahun ni la nmpk lain macam sikit.. lepas isu lepat, dia mu ...

Aku tak layan ustaz2 ceramah kat utube.. Aku layan ustaz2 x pemes ceramah kat masjid..

BicaraHatiku replied at 18-7-2020 10:09 PM
Tahu.. kerja membuli je.

Tu perangai depa.. Depa pandai ambik kesempatan bila negara jiran lemah.. Bila dah negara jiran kuat.. Depa akan kecut..beribu2 tahun tak berubah.

propaganda US ni...musuh mereka...nak ajak negara lain bermusuh dgn china pula...

propaganda US ni...musuh mereka...nak ajak negara lain bermusuh dgn china pula...

Even sekarang pun, air lagi mahal dari minyak...
1 botol 500ml jer dh RM1.20, itu air minuman belum air mineral

entah la, iols rs antara china n amerika, iols side amerika... at least amerika buat onar takde censored, 1 dunia tahu... china buat onar ? siapa yg tahu ? uyghur kt xinjiang tu pun katanya ramai terseksa tapi xdpt exposure sebenar apa yg tjadi pd deyols. media pun x dpt tahu. kes covid pun tipu data. x logik gila harini 25ribu disahkan covid, tiber esok puluh2 jah yg disahkan covid drpd berpuluh ribu hari semalamnya. pd iols china = north korea. depa pun good frens khuenstt

sarah82 replied at 16-7-2020 12:14 PM
Citer senang nya.. Skrg ada 1 armada laut US yg siap dgn F-35 lepak kat atas sikit pada taiwan dan ...

wah jarang pompuan tau benda2 ni
lelaki pun bersepah takleh beza warship macam destroyer vs carrier.. tank vs APC..

raxief replied at 20-7-2020 06:56 PM
wah jarang pompuan tau benda2 ni
lelaki pun bersepah takleh beza warship macam destroyer vs ...

Hahahaha...tau sikit2 saja...

Korang ingat tak masa awal2 covid-19..aku ada bagi saranan beli filter portable utk air? Aku tau ramai yg gelak.. Skrg angpa nampak dah kan kepentingan air bersih.

Utk bagi lifespan water filter portable ni tahan lama.. Guna filter kopi.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

sarah82 replied at 20-7-2020 07:09 PM
Hahahaha...tau sikit2 saja...

ok la tu.. tau jugak F-35

kalau bini aku, jenama periuk belanga je dia tau

..dulu aku pernah jugak kenal sorg makcik ni, meniaga kedai makan, knowledge dia dlm dunia kelelakian ni hebat juga.. dia tau pasal missile guna GPS utk locate sasaran, pasal smartphone pun dia cekap.. sbb aku ramai gak pompuan keje bidang engineering, tp benda2 mcm ni diorg malas ambik tau

raxief replied at 20-7-2020 07:15 PM
ok la tu.. tau jugak F-35

kalau bini aku, jenama periuk belanga je dia tau

Salah satu cita2 aku sebelum arwah tokwan aku meninggal.. Jadi pakar pemusnah bom.. Hahahahaa.. Bodoh kan.. Lagipun....masa kecik2 aku kena bina balik model normady.. Dan fikirkan cara utk halang alliance dari mendarat langsung..arwah tokwan aku kata.. Perempuan kena tau tentang peperangan.. Jika jadi apa2...senang..

tripleid replied at 16-7-2020 04:23 PM
Maksud hang mcm ni ka?

Terkedu terus...

cina2 kt msia makin besar kepala... agaknya insecure takut kene hantar balik negara asal... tuh yg cina2 nih asek main playcard.. sikit2 play victim racist...

cina china makin ramai dtg msia oneway... xnak balik... kene alert cina2 yg xtau bahasa melayu niii takut diorg antara beli IC... biadap betul