CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 16056|Reply: 77

DERHAKAkah Aku ???

Post time 19-8-2020 11:26 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum & salam sejahtera semua !

Di sini aku just nak luahkan bebanan di dada dan fikiran yg aku rasa selama nie , sebab kali nie aku rasa macam betul2 x kuat dah nak hadap semua nih ! Aku nak luah kat org sekeliling @ yg aku kenal jujurnya aku dah FEDUP , sebab lastly tetap diorang hebohkan ke serata alam kisah life aku nie lepastu semua label Aku ANAK DERHAKA ! So now aku lebih selesa share dgn husband aku je. Tapi kadang2 dia pun tak dapat nak bagi aku pendapat , so tetap aku kena hadap sendiri.
Kisah nie berkaitan antara family aku & aku , ia agak complicated ... aku mintak maaf sgt2 andai tulisan nie campur aduk panjang lebar yee. Aku harap sgt ada forumer yg dapat membantu aku atau bagi cadangan utk aku lebih kuatkan semangat demi insan2 yg aku cintai dalam rumahtangga aku ada skrg nie !

Part 1 ,
Aku anak 1st dari 3 org adik beradik. Mak & Ayah (suami ke-2) aku bercerai masa aku meningkat remaja , so jujurnya memang puas aku jadi penonton setia setiap apa saja drama yg diorang buat. Mak aku pernah kahwin tapi suami 1st meninggal , ayah aku memang bujang & aku ada 2 org adik beradik tiri. Ayah aku seorang yg panas baran , kaki perempuan (nie mak aku yg cerita tapi kami x pernah nampak depan mata lansung) , mak aku curang dengan husband kawan dia dibelakang ayah aku setiap kali gi dating akan bawa aku & adik2 aku yg masih kecik masa tu. (Kerap juga buat hal yg x berapa senonoh) Banyak kali juga terkantoi dengan ayah aku , tapi dah selalu mak aku ajar untuk Tipu bagi jawapan selamat kat ayah aku. Last2 mak aku yg mohon cerai dan berjanji akan rujuk dengan ayah aku balik (now hanya tinggal janji shj) !

Tak lama lepas cerai , mak aku kena tangkap dengan bf (dah menduda) dia tu. Time malam kena tangkap tu dia mintak tlg aku , tapi lepas dengar story tu aku terus jadi blank dan mula timbul dendam di hati aku ! Aku pernah cuba untuk memaafkan tapi amat payah nak lupakan sebab semua perbuatan diorang akan belayar2 di fikiran aku ! Tak lama lepas tu diorang pun nikah siap buat majlis bersanding besar besaran , maka makin bertambah2 drama rumit baru pun muncul & aku menjadi remaja yg semakin liar.

Part 2,
Mak aku seorang yg suka jumpa bomoh @ ustaz setiap kali ada apa2 masalah yg dia rasa macam susah nak diselesaikan. Pernah sekali masa tu time raya baru2 nie tetiba ada makcik aku cakap depan family semua yg masa muda2 dulu mak aku selalu bawak dia jumpe bomoh untuk pikat lelaki. Solat sangat jarang sekali , masa kecik aku biasanya solat masa di sekolah shj. Memang kami tak pernah diajar cara SOLAT. Lepas kahwin baru , memang apa saja yg mak aku buat dia akan lebihkan suami baru tu dan dia mula abaikan anak2. Sampaikan bapak tiri aku pun dah tak dapat jumpe anak2 kandung dia lagi , tapi kerap kali dia kantoi dengan aku jumpe anak2 dia senyap2 tanpa pengetahuan mak aku. Bapak tiri aku nie pulak suka perli2 setiap kesalahan kami & seorang yg agak busy body juga. Mak aku yg aku perhatikan selama nie ... seorang yg talam dua muka , so biasanya kalau ada adik beradik kandung dia begaduh atau adik beradik aku begaduh mesti semua berpunca dari mulut dia. Yg paling tak boleh terima walaupun hal tu dah terang2 memang ada bukti salah dia tetap juga kita yang akan disalahkan balik. Aku dulu pun macam keliru jugak dan x dapat befikir dgn betul. Tapi sejak dah kahwin pindah ikut husband nie baru terbukak minda aku dan terus berubah life aku 360 darjah. Bersyukur sgt sebab husband aku dapat ubah life aku ke arah yg lebih baik.

Part 3,
Adik beradik masa kecik2 kami memang rapat (cuma yg kakak & abg tiri tu je kurang mesra) , tapi bila diorang semakin membesar remaja hubungan kami semakin renggang. Lepas je aku kahwin lagi semakin jauh hubungan kami. Diorang lansung takde contact aku , biasanya kalau jumpe pun time aku balik ke rumah mak aku. Tapi gaya diorang layan aku & anak2 macam terpaksa , tapi mula2 aku hudnuzon je. Lepas tu setiap kali jumpe aku diorang akan membawang semua hal2 family , jiran @ org yg aku kenal atau x rapat. Mak aku pun sejenis suka bergaduh dengan org , so memang akan ada jeee laa story org lain yg x kena di mata dia. Now memang ketara habis yg diorang  cuba sisihkan aku terus.

Part 4 ,
Family mentua aku memang sgt2 rapat dengan aku , diorang memang dah tau sendiri apa yg terjadi di antara mak aku dan diri aku. Sebab Allah tunjukkan depan mata diorang , aku memang x pernah share hal rumahtangga dgn any family. Sebab aku rasa banyak risiko , dulu aku selesa share dgn kawan atau org yg aku kenal tapi nampaknya lansung tak membantu.

Part 5,
Now ayah aku tengah melawan sakit kanser neuro kiranya Dr cakap memang dah tahap kritikal ... kemungkinan hayat usianya pun akan dapat bertahan beberapa bulan jee lagi. Sebelum nie ayah aku stroke , so adik2 yg jaga. Tapi lepas ayah aku terlantar terus nie , diorang tolak untuk aku jaga. So beberapa bulan lepas atas nasihat family husband aku , kami settlekan segala hal duit2 ayah aku supaya dapat permudahkan lagi urusan ayah lepas nie. Tup2 masa tu Allah tunjukkan aku sikap sebenar mak aku dan adikdiri beradik aku. Rasa gelap gelita dunia sekejap ! Kereta ayah aku ada 2 , 1 diorang dah jual alasan tak mampu nak teruskan & duit2 dalam account ayah aku semua adik2 aku dah sapu cash total 50k. Now diorang bagi aku pegang duit ayah aku just 3k , akaun bank ayah aku dah tutup tapi duit2 semua pindah ke akaun adik aku. Diorang cuma hantar pampers & ubat ayah aku sebulan 2x je. Melawat ayah aku memang payah sekali laa , setiap kali ayah aku rindu diorang aku call baru diorang datang. Mak aku pulak mula2 tu kerap ikut adik aku melawat ayah aku , tapi dok pegang2 usap ayah aku semua. Lepas tu dok cerita bab duit harta jee , malam je mesti sakit kepala ayah aku bertambah kuat dan dia mula mengerang tahan sakit. Sebab x tahan sgt dgn drama mak aku tu , tiba2 baru2 nie aku tertengking dia. So now dia merajuk terus tak datang dah , walaupun sebelum nie pun cuma sekali dia datang ke rumah aku tu pun masa mula2 aku lepas kahwin. Sejak ayah aku duduk dengan aku nie je baru dia rajin dtg , tapi dengan niat lain pulak. Yg aku nampak terang2 skrg mastermind harta & duit ayah aku nie mak aku dan BF adik aku. Tanah2 & rumah yg ayah aku beli pulak semua atas nama mak aku so yg tu memang aku tak dapat nak uruskan lagi dah.

Part 6,
Adik beradik mak aku 10 org , ada yg memang bertahun dah x betegur mak aku. Memang ada yg jumpe aku bagitau macam2 mak aku hina aku burukkan aku dekat diorang semua. Mak aku cakap dekat diorang aku adalah satu2 nya anak dia yg Paling DERHAKA dan takkan senang sampai bila2. Sebab2nya aku tak pernah bagi dia Duit cuma mampu bagi hadiah jee , X kaya ... sewa rumah Buruk , x cantik (aku gelap sikit dari adik beradik lain) , kuat melawan (tak pernah sokong apa yg dia buat) & kiranya aku x selevel dengan dia. Mak aku juga seorang yg suka menyumpah anak2.
Allah swt juga baru bagi petunjuk kat aku masa mula2 ayah aku duduk dgn aku tu , adik aku sendiri cerita selama nie mak aku ada buat air mineral jampi (pakcik aku sorang memang TokMoh) untuk aku minum dia selalu standby air tu untuk aku minum kat rumah dia tapi yg peliknya adik aku cakap setiap kali aku datang aku x pernah usik air tu walaupun mak aku ubah2 tempat. So memang mak aku bertambah bengang dgn aku pasal air tu , tapi warning adik2 aku jgn bagitau aku plan dia nih ! Aku ada pujuk2 adik aku nak tau dia bomohkan tu untuk apa , tapi adik aku cakap memang mak aku x bagitau pun untuk apa. Lagi bertambah kusut otak aku memikir hal nie sampai now ! Allah3 allahuakbar bantulah aku !

Korang , maaf sgt2 taw kalau ayat2 aku nie beterabur ! Aku harap sgt ada yg faham cerita yg aku cuba nak sampaikan nie ! Sampaikan Drama Mak Leha 7hari mencintaiku Kat TV3 baru2 tu pun aku x berapa minat nak tengok , sebab husband aku cakap kisah aku nie lebih kurang dalam drama tu tapi lebih complicated hal aku.

Ntahlaa aku pun risau sebab dah 2-3 hari nie jantung aku asyik bedebar2 laju jee bila aku rasa susah hati. Now memang aku hanya mampu berdoa , kerapkan zikir & mohon petunjuk dari Allah jee. Aku takut sgt , takut Tiada Syurga buat aku Di SANA nanti di atas sikap Derhakanya aku nie ! Air mata memang dah tak mampu mengalir lagi !

Rate

1

Syurga isteri adalah redho suami

Tapi kalau belum berlaki macam KIM.K.. ada high chance neraka yg paling dalam

Sorry TT.....tak baca lagi..

Bab mak ang nak bomoh ang tu.. X patah dok fikir sebab apa.. Serabut otak ang saja dgn fikir benda2 tak berfaedah.

Jaga bapa ang elok2..insyaallah rezeki ang ada nanti..

sarah82 replied at 19-8-2020 11:45 PM
Bab mak ang nak bomoh ang tu.. X patah dok fikir sebab apa.. Serabut otak ang saja dgn fikir benda2  ...

Ada tip jaga org tua elok elok tak????

Nak bagi tips jaga org tua elok elok pun lambat????

Kena google dulu kah sarah oiiiii????

m.a.n.a.kautau replied at 19-8-2020 11:45 PM
Syurga isteri adalah redho suami

Kesian gaji rba cukup makan gila meroyan dia lam forum

Tak perlu hack benang TT la darshit

Follow Us
Pnjg sgt. X larat nak baca.
Ko pg migrate kat kanada je la.
Mulakan kehidupan baru.

otai_g replied at 20-8-2020 12:17 AM
Pnjg sgt. X larat nak baca.
Ko pg migrate kat kanada je la.
Mulakan kehidupan baru.

Tunggu borders bukak ler...

Aku pun tak berkenan tengok drama tv bab family berkocoh sebab yang serupa

Keluarga bergaduh sebab mulut orang ni tak baik. Cubalah take over power dan suruh ibu bersara, jadikan diri u someone yang control situation

Jangan biarkan orang sesuka hati merosakkan suasana aman. Beri amaran ke, bagi terciduk ke yang penting control bagi aman dan fitnah tak berleluasa

Kalau tak kawal mereka akan buang masa dan potensi kita. Duduk la jauh mana, doesnt chance anything. Must change ourselves first

Beratnya dugaan. Pindah jauh2 dan putuskan hubungan. Bawak ayah sekali

KIM.K replied at 20-8-2020 12:15 AM
Kesian gaji rba cukup makan  gila meroyan dia lam forum

Tak perlu hack benang TT la darshit

Opocot....

Ter sebut hang kah Kim???? Atau hang yg perasang????

Atau hang memang follow manak like a leech???

KIM.K replied at 20-8-2020 12:22 AM
Aku pun tak berkenan tengok drama tv bab family berkocoh sebab yang serupa

Keluarga bergaduh seba ...

Any updates on your report???

m.a.n.a.kautau replied at 20-8-2020 12:22 AM
Opocot....

Ter sebut hang kah Kim???? Atau hang yg perasang????

Org dulo2 pernah cakap,kalo selalu bergaduh ni,lama-lama berjodoh tau..hiks

salamon replied at 20-8-2020 12:33 AM

Tak nak manak berpasangan dgn spesis yg derhaka dgn maknya.....mak nak pi visit adik beradik sendirik pun sampai dihalangnya..sehingga buat report polis....

TT, chilax ok???

m.a.n.a.kautau replied at 20-8-2020 12:36 AM
Tak nak manak berpasangan dgn spesis yg derhaka dgn maknya.....mak nak pi visit adik beradik sen ...

Biasa la tu ppuan alpha memang cmtu..kau pon lelaki alpha gak khenz.aku ada baca tentang info hanya lelaki alpha je dpt menundukkan ppuan alpha ni..curlastt

salamon replied at 20-8-2020 12:42 AM
Biasa la tu ppuan alpha memang cmtu..kau pon lelaki alpha gak khenz.aku ada baca tentang info hany ...

Harlowwww...jauhi syirik .....at all cost...nee alpha beta gamma semua nee...

Kalau alfa romeo ok ......teringat manaknya first car TS TWIN SPARK ALFA ROMEO....

salamon replied at 20-8-2020 12:33 AM

Manak ni pencelop forum..miskin hina dina. Dalit minta duit kat pompuan
Sebabtu anti virgins

sarah82 replied at 19-8-2020 11:45 PM
Bab mak ang nak bomoh ang tu.. X patah dok fikir sebab apa.. Serabut otak ang saja dgn fikir benda2  ...

Tqsm sarah. Memang cuba x nak fikir , tapi kadang2 bila tengah2 free  teringat automatic hati jadi sakit ... tu kena buat2 sibuk je skrg nie utk x layan perasaan jahat nie

MiHaAdriaNah replied at 20-8-2020 01:30 AM
Tqsm sarah. Memang cuba x nak fikir , tapi kadang2 bila tengah2 free  teringat automatic hati jadi ...

Perbanyakkan istigfar.. Dan ni petua aku.. Bykkan sedekah al fatihah utk diri ang dan utk mak ang.