CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MiHaAdriaNah

DERHAKAkah Aku ???

kasihan betol nasib kamu
tapi untuglah Allah berikan kamu suami yg baik
taatlah pd suamimu
bab kes ibumu, sekadar bgn tahjud dan berdoa terus terusan saja
bab ayah, jagalah selagi mampu daya
dan, pelajari ilmu2 agama agar tambah MANTAP IMAN DAN TAQWA
insyallah

Belibis replied at 20-8-2020 01:01 PM
Hmmm..berbelit belit .macam skrip tamil.nak baca sampai habis pun dah pening dengan susunan watak.

Maafkan aku sgt2 yee andai thread aku nie memeningkan kepala awk.

Aku sekadar meluahkan mengikut kesesuaian situasi aku skrg nie , kalau boleh thread nie aku nk jadikan sebagai DIARI & rujukan kekuatan peribadi andai ada hal2 yg tak aku duga akan berlaku pada masa depan.

Now bagi aku tempat yg paling selamat untuk luahkan semua ujian yg aku tanggung  nie hanya Di SINI , ALLAH SWT & Husband aku jee !

lattehazelnut replied at 20-8-2020 02:39 PM
U xde bipolar ke?

X tau laa , seumur hidup tak pernah check lagi.

Tapi aku ada planning nak jumpe psikiatris jugak coming soon , hal nie aku ada bincang dgn husband aku. Dia pun setuju je ,

Aku mcm x phm sikit la story ko ni.. tp malas nk ulang baca. Ayah yg sakit ni ayah kandung ko ker? Laki keberapa mak ko ni? Tu je nk tanya

Part 9,
Di antara aku dgn adik beradik yg lain , sejak dari aku kecik sampai laa ke sekolah rendah memang aku satu2 nya anak yg dah biasa kena pukul dgn ayah aku. Yg lain2 x pernah kena , cuma masa aku masuk sk menengah baru ayah aku stop pukul aku kalau dia marah sgt cuma mampu maki hamun aku jee. Sebab time tu jiwa aku dah mula memberontak & aku start melawan sikit2 !
Pernah juga masa aku alam remaja 2-3 kali aku terdetik nak Bunuh Diri , tapi Syukur setiap kali aku nak buat macam tu akan ada jee halangan untuk aku buat dan ada org yg aku x kenal nasihat suruh aku istighfar banyak2.
Sejak aku nikah selama 6 tahun nie laa baru aku belajar tau ape itu makna kasih syg , menghargai diri aku sendiri , usaha belajar agama balik dengan mak mentua & mula kukuhkan aura2 positif ke dalam diri.
Tu masa mula2 diorang hantar ayah aku tu aku macam berat hati sikit nak jaga bila terkenangkan apa yg ayah aku dah buat aku dulu , tapi atas nasihat husband aku dah mintak maaf nangis2 dgn ayah aku tu now aku dah berjaya ikhlaskan hati untuk jaga dia.

Part 10,
Harta ???
Yg nie aku tgh blurr sikit juga zero knowledge nak settlekan bab nie. Ok sejujur2 nya aku memang dah lama tak mengharapkan ape2 pun bahagian yg akan aku dapat. Dlm mindset aku tak dapat pun takpe , sebab selama hari nie aku dah biasa dgn life bedikari sendiri.

Tapi ... yg tak best pulak skrg nie , ayah aku kerap desak aku untuk mintak 1 rumah nie memang dia dah lama dia niat nak bagi aku cuma silapnya dia cakap letak nama mak aku & dia kerap suruh aku mintak separuh duit2 50k dari akaun bank yg dah tutup tu dari adik2 aku atas alasan dia nak pegang sendiri untuk senang aku belikan brg2 keperluan dia. Kiranya ayah aku l teringin nak pegang duit terakhir dia cakap direct depan2 diorang ari tu memang ayah aku dah mintak sendiri , tapi diorang buat tak layan. So baru2 nie ayah aku desak aku lagi ... aku terus call adik aku tu tapi mybe terus diorang fikir skrg nie macam aku yg nak bolot semua duit ayah aku tu. Padahal aku call tu depan2 ayah aku lagi.

Selang berapa hari lepas aku call tu pun x berjaya juga dapatkan duit tu , tiba2 adik aku dtg bawak BF dia & jantan tu yg bagi mukadimah panjang lebar pasal duit tu kat aku. Adik aku diam jee x besuara duduk sebelah jantan tu kebetulan masa tu laki aku takde kat rumah. Tak tau aku nak ckp ape , start lepas diorang dtg tu jugak laa adik aku tu terus lost contact dgn aku. Tapi kalau ubat habis pampers habis aku terpaksa juga call walau dia layan nak dgn x nak jee laa . Yg ayah aku sampai ke tgh mlm tadi masih dok tanya pasal duit dia tu dan bila diorang nak melawat dia. Aku pun tak tau nak terangkan macam mana lagi dgn ayah aku nie ,

Follow Us
mawarika replied at 20-8-2020 03:26 PM
Aku mcm x phm sikit la story ko ni.. tp malas nk ulang baca. Ayah yg sakit ni ayah kandung ko ker? L ...

Hehehe takpe , sebab aku dh biasa lalui situasi mcm nie.
Bila aku cerita org x faham tu last2 diorang salahkan aku balik. Sebab hal family aku nie memang sgt2 complicated tu aku dh x berani nak meluah kat luar ,

Ayah yg sakit tu Ayah KANDUNG aku. Kiranya mak aku nie 3x kahwin,

1st - cerai mati
(meninggal sebab sakit tapi x tau status sahih masa tu duda/bujang/suami org)
- ada anak tiri 1 org
- ada anak kandung 2 org

2nd - cerai hidup (AYAH AKU , tapi sejarah perkenalan percintaan diorang tak pernah share dgn anak2 @ family diorang)
- anak kandung 3 org

3nd - kahwin baru (Ayah TIRI aku duda ex husband kawan mak aku diorang couple masa masing2 masih dengan title hak org)
- anak tiri 4 org

iols dah baca habis dah...TT you bukan anak derhaka...tiada taat pada syirik dan maksiat...mak you memang manusia tak guna...sebab main bomoh dosa besar TT oiiii...

syukurlah you skang dah bersuami...fokus taat pada suami je dan jaga ayah you baik2...let go je mak you yang sememangnya toksik tu...

U baik lah TT sebab u care about ur family. Jangan fikir sgt pasal derhaka ke tak. Skrg ni u focus jaga ayah u and jaga suami u elok2 sbb takut ada yg nak rosak kan hubungan u suami isteri pulak. Make sure solat n baca AlQuran setiap hari, sentiasa sedekah AlFatihah pada both ur parents and doa lah mak u tu sempat taubat kalau betul lah dia main bomoh2 ni.
All the best u.

MiHaAdriaNah replied at 20-8-2020 03:53 PM
Part 10,
Harta ???
Yg nie aku tgh blurr sikit juga zero knowledge nak settlekan bab nie. Ok sejuj ...

Buat video call.. biar ayah tu yg ckp sendiri dgn adik..
X usah jd org tgh..sbb nnt adik/org lain ingat u sbg org tgh yg nk duit..

Doa byk2..xkn senang pn org yg mkn harta org lain..

Tak dikira derhaka pn sbb ibu u pn menyekutukan Allah..x wajib taat..
Yg penting u doakan dia bertaubat sblm terlambat..

Berat dugaan TT ni. iol tumpang simpati. Betul mcm some forumer ckp, untung dapat suami yang elok. Tu la kekuatan TT dgn doa. Jaga ayah sebaik boleh pasal harta tu one day akan dapat balasan. Bukan meminta tapi Allah mmg akan bantu orang teraniaya, percaya dan yakin.

iol tahu kalau cakap jgn fikir tu tak membantu apa2 pun kadang makin menambah stress org asyik ulang2 jgn pikir sebab susah sebenarnya tak memikir ni

just cari something yang boleh divert, hiburkan hati dan yakin semua tu bukan forever. Yang sakit akan pergi, yang jahat akan dapat balasan. Semoga chuol lebih kuat!

Semoga dipermudahkn segala cabaran yg dihadapi oleh TT, byk yg TT alami dari kecil hingga kini...

Tt..pasal apa BF your adik masuk campur? Dia not family kan?

MiHaAdriaNah replied at 20-8-2020 03:33 PM
Part 9,
Di antara aku dgn adik beradik yg lain , sejak dari aku kecik sampai laa ke sekolah rendah  ...

Bagusnya u tt. I pun tak mampu nak jaga abah i walaupun dia tak pukul i. Just dia kawen dua n abaikan kami adik beradik saja. I just hired someone to take care of him kat kampung. Mandikan n kemas rumah di kampung..

Out of my curiosity, u ni kira black sheep in family ke? Pelajaran teruk? Sosial? And surirumah?.. sampai u ni dipandang hina oleh mak u?.. slalu org tua ni especially mak. Kalau sapa yg rajin, kaya mmg hat tu laa anak kesayangan.

m.a.n.a.kautau replied at 20-8-2020 12:14 PM
Kes cerai hang dah settle???

Sibuk nak kata mak org mak derhaka lak???

Sibuk la manak. Sabarlah. Nak jadi janda kena slow and steady

KIM.K replied at 20-8-2020 01:06 AM
Manak ni pencelop forum..miskin hina dina. Dalit minta duit kat pompuan
Sebabtu anti virgins

Yeke sis kim, tp ai ghaser abam manak secretly like u. Sana sini petik nama  cuols taw

salamon replied at 21-8-2020 03:37 AM
Yeke sis kim, tp ai ghaser abam manak secretly like u. Sana sini petik nama  cuols taw

Huhuhu patut dia converse sangat kesah peribadi iols. Harap manak stop paw duit pompuan dan start cari kerja molia

1. Lari jauh jauh
2. Elakkan drpd berjumpa
3. Jaga ayah semampu yg boleh
4. Jangan sibuk nak tau apa org lain cakap, dah buat nak buat kat u
5. Cari masa sekejap utk pangkah org2 mental dlm hidup u
6. Berterus terang ttg hal yg benar walau pun ia pahit utk dikata dan didengar.
7. Jaga org2 yg menjaga kita dgn kebenaran
8. Dosa pahala bukan kerja manusia ek! So jangan ada yg prasan nak jadi Tuhan. Bagitau kat diorg yg jahat
9. Derhaka?! Siapa derhaka? Bapak ke Mak ke Anak yg dulu derhaka?

anakmak replied at 25-8-2020 10:25 PM
1. Lari jauh jauh
2. Elakkan drpd berjumpa
3. Jaga ayah semampu yg boleh

Hang lupa nombor 10......

TERTIB, Mana yg dahulu didahulukan....

Salam TT ... saya baca sampai habis. Berat juga dugaan TT.

Pada saya, sekarang tumpukan jaga ayah TT elok2 ... Besar pahala TT jaga org sakit, lebih2 lagi ayah sendiri. Be proud, you are the chosen one.. x semua orang dapat peluang pahala mcm ni.

Bab adik beradik tu, xyah la fikir banyak2 ye .. nanti makin kusut ... Doa kan je lah dorang tu dibukakan hati untuk sama2 jaga ayah TT tu .

Bah Mak TT, macam mana teruk pon dia, dia tetap ibu TT. boleh benci pada perbuatan dia tapi jangan benci dia. Selalu doakan mak TT agar dia dapat kembali pada fitrah dan semoga dia dapat pengakhiran yang baik.  Saya pon pernah at one time, marah sangat pada mak saya, tapi sekarang bila saya dah jadi ibu, saya rasa apa yg mak saya rasa ... Teruk mana pon dia tetap ibu kita ... ingat tu je.

Saya doakan urusan TT dipermudahkan dan sentiasa sabar dgn dugaan yang datang.