CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: MiHaAdriaNah

DERHAKAkah Aku ???

Buat TT, Semoga di permudahkan semua urusan di dunia & akhirat.

Cuba amalkan ayat ni semasa sujud akhir solat.  Baca 40x

Wa ufawwidu amri ilallah, innallaha basirun bil-'ibad

Dan aku serahkan semua urusan ku kepada Allah, Sesungguhnya DIA Maha Melihat Hamba-hambanya.

boleh dgr ceramah ustazah asma di sini http://www.welinamanan.com/2019/ ... llah-innallaha.html

arghhh sendirik kasi susun laaaa

Tak perlu serabut layan emosi dan mengimbau benda2 tak best dalam hidup kita...

Cuma fikir apa yang tuhan suruh dan apa tuhan larang jer... buat ikut suruhan dan tinggalkan larangan...

jaga bapa tuhan suruh, jadi jagalah... beradab dengan ibu tuhan suruh, so jaga adab semampu mungkin walaupun terpaksa simpan perasaan... buat sbb tuhan suruh...

bab org/adik beradik gosip, tak penting pun... ikut sukalah dorang nak fikir apa atau kata apa... yg penting bukan apa org suka, tapi apa tuhan suka...

bab harta dan duit, ambil dan jaga yg mana menjadi hak masing2 sbb semuanya akan disoal di mahsyar nanti... jangan ambil yg bukan hak... yg mana hak, kita tuntut melalui undang2... org lain cilok, kita nasihat, takmau dengar biar dorang menjawab nanti... ttg rumah dan tanah, nanti boleh bincang loyer failkan tuntutan faraid...

clearkan fikiran drp keberatan dunia dan cari redha Allah... hati akan rasa lebih lapang.. kerana kita bukan mencari acceptance di dunia...

Rate

1

kudajantan77 replied at 2-9-2020 06:07 PM
Tak perlu serabut layan emosi dan mengimbau benda2 tak best dalam hidup kita...

Cuma fikir apa ya ...

Boleh tertidur manak nak habiskan baca tazkirah hang nee horsey...hang bukan tak tahu...text lebih dari seperenggan jerk memang manak akan suruh alice bacakan ...tapi kerana hang baru make a kambek , short it may be, dalam board nee..manak gagahkan diri juga utk baca....tuh pun tak habis...

sarah82 replied at 20-8-2020 01:32 AM
Perbanyakkan istigfar.. Dan ni petua aku.. Bykkan sedekah al fatihah utk diri ang dan utk mak ang. ...

Jgn jadi bangsat kedekut tahi hidung masin ler  kalau bab sedekah al fateha serta berdoa kebaikan utk org lain  minah oiiii.....jamak kan sekali buat semua, kena bayar lebih kah hembusan nafas doa hang tuh????

patur ler hidup hang sendiri terumbang ambing...bila berpaksi pada berdoa secara selective....

kan????

pendapat aku, baik ko putuskan ngan mak ko n family semua la. biar ko hidup ngan bapak ko n husband ko jer. bab bomoh tue aku cuma harap ko tawakal jer ngan allah n bnyk swmbahyang n baca quran supaya di jauhkan dan tak lupa doa siap tiap hari dijauhkan benda tue. allah srntiasa mendengar doa hamba nyer just doa jer. kita as a human nak tolak benda tue tak boleh sbb benda ghaib kan so cara yg boleh tawakal n berdoa. benda tue tak jadik kalu Allah tak izinkan.

Rate

1

Follow Us
Firstly TQSM aku nk wish kpd forumer2 yg sudi bagi komen positif & kata2 semangat untuk tingkatkan lagi kekuatan diri aku nih ! Diri ini terasa dihargai sgt2 , aku love uolls always taw ! Aku doakan semoga Allah sentiasa merahmati life korang , dimurahkan rezeki selalu & always dlm keadaan yg baik2 ! Aamiinn !

...Korang , aku mintak maaf sgt2 taw sbb buat masa nie aku x sempat nak reply komen2 tu. Aku tgh focus dgn keadaan tahap kesihatan ayah aku nie , now dah nampak semakin merosot. Korang tolong doakan kekuatan aku/husband/anak2 dlm memghadapi situasi genting yg semakin mencabar nie yee. Doakan juga semoga urusan ayah aku nie Allah permudahkan semuanya !

...Adik beradik aku mana ??? Haaa mcm biasa laa , aku saja call tadi utk nk inform keadaan ayah aku yg semakin nazak skrg nie. Macam2 skrip alasan diorang bagi kat aku. Sampaikan aku mcm dh boleh nak agak ape jawapan diorang. Aku ada pesan dekat adik aku yg lelaki tu untuk bacakan ape2 ayat quran yg sesuai , tapi ditengkingnya aku balik. It's ok fine , aku terima jee.
Tapi kejap nie tadi aku dah discuss dgn husband , aku dah buat keputusan kali nie Aku NEKAD ! Lepas dah selesai semua urusan Ayah aku tu nanti , Aku nak jauhkan diri dari diorang & aku akan pertimbangkan utk block semua no hp diorang. Sebab kali nie memang aku rasa sgt2 KECEWA & SAKIT ! Aku juga redha andai ayah aku akan pergi dlm masa terdekat nie & now aku dah serah diri aku 100% kpd Allah SWT untuk bertemu kehidupan aku hari esok !

...Apa2 hal aku akan update sini taw , sbb bagi aku now hanya forum & husband jee bff yg boleh bantu aku utk idea positif & dapat aku pelajari !

all the best TT..moga dipermudahkan segala urusan ayah

all the best TT.. moga TT dikuatkan iman dan dimurahkan rezeki...

iols doakan mudahkan urusan TT jaga ayah.. allah maha mengetahui apa yang terbaik utk ayah.. terima qada' dan qadar..

MiHaAdriaNah replied at 14-9-2020 10:25 AM
Firstly TQSM aku nk wish kpd forumer2 yg sudi bagi komen positif & kata2 semangat untuk tingkatkan l ...

Allahuakhbar... tak terkata-kata I dgr story u ni...

nasihat I pun sama mcm forumer yg lain..

kuatkan semangat...ingat Allah ada..

keep strong sis..

Moga Allah permudahkan urusan TT and ayah TT..keep strong dear!!

Stay strong TT! Berat dugaan TT. Semoga dipermudahkan segala urusan ye..

syurga ko kat suami skrg ni,
tgwb ko dgn ibu bapa hanya hormati diorg je,xberkasar,
dia buang ko pun,xyah risau,asalkan ko jalankan tgwb pada suami,
ko xyah pening2 nk pikir sal mak ko dah,bukan ko pernah derhaka pun, jadilah isteri terbaik buat suami,tu je

semoga segala urusanmu dipermudahkan..banyakkan berdoa..

Aamiinn3 tqsm kepada sahabat2 forumer yg memberi kata2 kekuatan & mendoakan aku dari jauh ! Semoga Allah SWT juga sentiasa merahmati life korang , big hug ! Lurv korang !

19/10/2020 - Hari nie genap SEBULAN berlakunya 1 tragedi buruk & bad moment dlm sejarah hidup aku , ya Allah kuatkan hati juga seluruh jiwa serta fizikalku untuk melangkah lagi pada hari2 akan datang ketika menghadapi ujianMu di dunia ini hingga tiba giliran aku pula nanti pulang ke pangkuanMu di saat nafas aku akan terhenti ... Aammiiinn3 YRA !
.
.
.
Pada jam 3 ptg masa tu (19/9/2020) tiba2 ...  aku kena tumbukan padu 2x penampar 2x di muka sampai bengkak2 muka & kena tolak sampai jatuh terduduk 2-3 kali dari Adik Lelaki Aku yg bongsu umur baru 20tahun , dlm mamai2 baru bangun dari terlelap tido puas juga aku melawan last2 aku terpaksa menjerit sekuat2 hati mintak tlg dari jiran sebelah rumah aku. Nasib baik Apek tu & anak dia tlg aku dgn anak2 aku yg dah meraung2 masa tu. Kalau takde yg tlg masa tu mungkin aku pun dah arwah skrg nie , dan masa tu jugak baru adik aku keluar dari rumah aku siap cabar aku pegi buat report polis. Masa kejadian tu husband aku otw balik rumah baru habis keje , husband aku lambat sikit sampai.

Aku tanya adik aku apa sebab tiba2 dia dtg masuk rumah aku dgn tak bagi salam tiba2 bantai aku , dia cakap sebab mak aku bagitau dia aku dah bolot semua duit2 dan harta benda ayah aku. Aku tanya ada bukti ke , dia diam x jawab tapi dia maki2 aku sambil tujah2 kepala aku siap dia kata aku adalah penyebab utama ayah aku terlantar sebab kanser otak last stage tu. Ayah aku pulak terbaring dlm bilik baru lepas sehari discaj dari hospital. Tapi keadaan ayah aku masa tu mcm dlm koma & hospital dah pasangkan tiub urine/tiub susu sekali. So firasat aku kuat mengatakan mesti ayah aku dengar aku terjerit2 mintak tlg masa kejadian tu.
Ngam husband aku sampai rumah , terus dia ajak aku gi report kat balai. Sebelum keluar tu sempat aku tengok keadaan ayah , ok je.

Elok pulak lepas buat report , io yg handle kes aku tu kawan lama ayah aku. Dia ckp mmg dh lama dia niat nk jumpe/cari ayah aku. Sampai hari nie kes memang x tutup , io tu yg suggest.
Aku ada call mak aku masa otw nak gi balai tu , aku tanya apa dah jadi sampai anak kesayangan dia tu bantai aku ... boleh dia jawab mcm seolah2 dia x tau apa2 yg x boleh terima tu siap puji adik aku tu baik2 jee sebelum nie dia sakit pun adik aku tu bawak dia pegi berubat n mcm2 ayat twist laa yg dia bagi aku. Tup2 dia muncul pulak dpn balai aku report tu dgn adik perempuan aku , dgn muka x bersalahnya dia cakap saja nak melawat aku. Io tu pun sempat panggil mak aku utk soal siasat , yg aku rasa kelakar sgt mak aku ckp kat io tu dia x tau no ic & no plat kereta baru adik aku tu. Io tu tanya mak aku sapa penjamin kereta tu , dia ngaku dia yg jamin. So io nasihat aku , lepas nie kalau boleh aku kena jarakkan diri (berhati2) dari mak aku tu. Sebab mak aku nie nampak sgt kuat belot/suka putar belit. Dan 1st time sepanjang aku nikah , hari tu jugak husband aku termaki tertengking mak aku depan balai. Terdiam mak aku sampai cover tahan malu.

Balik dari balai , mak aku follow kami atas alasan nak melawat ayah aku. Muka husband aku pun masa tu dah merah padam , dia ckp dia pun nk cari adik aku tu sampai dpt. Aku pun pujuk husband aku masa tu untuk sabarkan diri & aku suruh relax dulu dlm kereta sebelum masuk rumah. Risau jugak aku takut jadi kes lain pulak.

Elok sampai rumah jam 5ptg tu aku terus masuk bilik nak tengok ayah aku , tanpa aku duga .... rupa2 nya ayah aku dah selamat kembali ke rahmatullah ! Indah sungguh aturan Allah untuk aku pada 19/9/2020 (1 Safar) tu dari masa mandi sampai kebumi mlm tu juga semua Allah lancarkan. Terima kasih Ya Allah.
Allahuakbar , muka ayah aku sama mcm keadaan masa aku nk pegi buat report tu. Mcm org tengah tido , tapi kaki tangan badan yg dah keras sejuk.

**Lepas tau je ayah aku meninggal masa tu , mak aku & adik P aku tu menangis meraung2 ntah mcm ape lagi kat situ. Io tu pun nangis masa tau ayah aku meninggal sebab dia pun follow kami dgn niat nk ziarah.

Urusan pengkebumian semua aku uruskan dgn husband & jiran2 dkt rumah aku nie. Yg mak & adik aku P tu dok main hp buat mcm tak tau ape2. Alhamdulillah syukur Allah hadirkan jiran2 aku yg baik2 bantu aku selesaikan urusan ayah aku.
Sejujurnya Aku Redha & aku memang dah bersedia untuk menghadapi kematian arwah ayah aku. Sebab aku dah x sanggup tengok diorang permainkan/abaikan arwah ayah aku tu.

Al-fatihah (dibacakan) buat Allahyarham Ayah aku ,  semoga Syurga buatmu Ayah. Jika dunia nie terlalu kejam buatmu selamat menuju alam barzah dan selamat berehat di sisi Allah ! Tunggu anakmu ini di sana ya ayah ,

Edited by MiHaAdriaNah at 20-10-2020 12:17 AM

Selesai jee urusan pengkebumian , mak aku & adik P aku tu terus balik tanpa salam/tegur aku dan family mentua juga ipar duai aku. Dan itu last aku tengok muka diorang , sampai ke hari nie bayang diorang pun aku dah x nampak. Now 100% aku dah tekad aku serahkan semua ketentuan hidup aku pada Allah SWT ! Aku just fikir mungkin ada hikmah yg lebih baik buat aku lepas nie. Aamiinn !

Cuma yg aku geram 1 jee , lepas sehari ayah aku meninggal pada 20/09/2020 tu  pulak ... Adik P aku tu tiba2 call tanya berapa duit org bagi dlm jug masa mlm ayah aku meninggal tu. Aku tanya kenapa nak tau , dia cakap saja laa nak tau. Siap dia suruh aku buat list send pic list berapa duit arwah yg tinggal dlm tgn aku. Lepas tu dia ckp tahun dpn dia nk kahwin. Aku jawab baik lah , tiba2 pulak dia ckp mak aku pesan suruh dia bagitau aku lepas nie ye Memang aku nie Anak sulung perempuan
Arwah ayah aku tu tapi mak aku ckp aku x berhak nak masuk campur urusan tanah harta benda yg arwah tinggalkan. Sebab yg berhak hanya adik Lelaki aku tu je , aku pun terus jawab ok baik. Aku pegang kata2 tu.
Lepas nie memang aku dah fikir panjang aku nak teruskan melangkah dan mula jauhkan diri dari mereka kalau itu lebih membahagiakan hati mak aku.

Korang doakan aku taw , skrg aku masih mencari kekuatan diri nie. Sebab time duduk rumah aku kdg2 rasa mcm mimpi jee lagi yg ayah aku dah takde. Nasib baik anak2 & husband aku selalu bantu buat untuk aku kembali tersenyum  gembira walaupun kadang2 aku cuma mampu senyum terpaksa tapi dlm hati aku hanya Allah SWT jee yg tau ,