CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lilydandelion77

Masalah somi sengkek takde duit nak pinang kekasih gelap

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:09 AM
Alahai manak manak
Takkanlah aku nak cita suma kat sini. Nnt ang kata macam2 lagi. Ang tu yg takd ...

Hang nee bodoh atau memang buat buat bodoh???...dgn warga FD yg lain hang nak play victim...you may...tapi dgn manak memang hang mintak tapak boot timberland ler.....

You just need to tell us what you want us to know and not what we really need to know...ayat nee hang paham atau refuse to understand???

so please stop from continuing membabikan menyundalkan spesis hang sendiri when you are no better than them..and probably worse of..

m.a.n.a.kautau replied at 21-8-2020 08:03 AM
So half of the darah dlm anak anak hang bukan dari darah gred babi laki hang tapi darah hang yg  ...

Elo manak..tak payah la sibuk hal anak2 aku sapa nak jaha pun..dia tiba2 mai hidayah nak penjagaan bersama pun iols tak kesah.
Tak pernah halang pun...

Mcm mana manak kata manak tak bongok sbb manak ni org cakap benda lain dia kata benda lain.
Manak kena sarapan ye. Takut bodoh tu melantun pegi tak kembali

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:10 AM
Bole la manak puasa arini tak payah makan

Tengok level pprt hang menipu warga FD dah buat manak kenyang

m.a.n.a.kautau replied at 21-8-2020 08:13 AM
Hang nee bodoh atau memang buat buat bodoh???...dgn warga FD yg lain hang nak play victim...you ma ...

Ang sorang ja manak yg bebal duk cakap benda benda tak perlu. Aku cita satgi kang ang tak puas ati jugak mesti nak kata macam2...apa masalah ntah manak dengan org yg ada masalah....
Hidup ang takkan bahagia tak berbahasa kesat kat org lain ka?

Tudiahhhh...kluster kayangan Timberland boot. Ingat set2 manak pakai Gucci boot

Dahlah nak pi sarapan. Takut lama2 borak dengan manak, jadi bebal mcm manak
Bye manak!

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:14 AM
Elo manak..tak payah la sibuk hal anak2 aku sapa nak jaha pun..dia tiba2 mai hidayah nak penjagaan ...

Yg bodoh tuh hang...
ingat easy easy kah nak menipu memperbodohkan warga FD dgn kisah one sided yg lebih bersifat crying victim hang nee????

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:19 AM
Ang sorang ja manak yg bebal duk cakap benda benda tak perlu. Aku cita satgi kang ang tak puas ati ...

Of course tentang kebabian serta kesundalan hang sendiri  tak.perlu dikongsi..disini
biar kebabian serta kesundalan your competitor yg harus dikongsi..kan????
harlowwwwwww...

I can never be further from the truth

Follow Us
MissVixen replied at 21-8-2020 07:48 AM
Manusia bila2 boleh berubah. Lantak p la dia. Aku rasa tt patut jual je. Nanti dah bayar 12k dia t ...

Betul jugak tu uols. Thanks bagi idea rumah lelong tu. Bole la tgk kat sini dulu. Iols pernah join bidding sekali ja dulu2 before kawin. Seronok

m.a.n.a.kautau replied at 21-8-2020 07:42 AM
Since you are so desperate to cerai dgnnya....pi ler cari 12K tuh...macam ler hang tak biasa car ...

Tak nak la sugar daddy..biasanya tua kedut mcm manak eh macam kueh akok

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:19 AM
Ang sorang ja manak yg bebal duk cakap benda benda tak perlu. Aku cita satgi kang ang tak puas ati ...

Kalau utk hang apa jadah pakai gucci???.nanti nak kena sertu gucci tuh sebab dah terkena kulit hang...tapi kalau boot timberland lepas bootkan hang boleh terus buang  boot itu????tak payah nak waste current sertu segala??

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:24 AM
Tak nak la sugar daddy..biasanya tua kedut mcm manak eh macam kueh akok

Hang punya level kalaupun ada sugar daddy yg nak sponsor memang jenis atok atok...ler.Tapi dalam keadaan desperado hang utk raise 12K tak payah nak rasa diri hang tuh ada value sangat..janji dapat cerai kan setelah kasi laki that 12 K???

m.a.n.a.kautau replied at 21-8-2020 08:19 AM
Yg bodoh tuh hang...
ingat easy easy kah nak menipu memperbodohkan warga FD dgn kisah one side ...

Manak..kalau ang nak aku spill the tea, aku boleh ja cita
Ang tak payah provoke aku la

Tapi tgk manak sejenis spesis membabibuta ni aku rasa tak jadi nak spill the tea

Also, manak...again..aku takmo cita bab lain selain yg aku post ja ni. Eii manak ni pi la sarapan. Sel sel otak manak gagal berfungsi dah ni
Tua tua pun lembab

Manak ni rajin tau komen
Terhibur pulak layan spesis macam manak ni. Spesis perasan kayangan, maknosia perfect 10

Sorry manak sbb nak skip komen manak yg tak penting.
Manak jangan lupa sarapan lepas tu makan ubat. Takut manak kojol tak meriah FD.
Manak sebenarnya penghibur
Manak adalah maskot FD

lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:30 AM
Manak..kalau ang nak aku spill the tea, aku boleh ja cita
Ang tak payah provoke aku la

Aiikkkk dah bye datang lagik???

Spill the bean pastinya bukan bab kebabian serta kesundalan hang pada suami hang kan??? yg ini tentunya hang simpan didalam hati??nyaya kalau warga FD tahu???

Edited by m.a.n.a.kautau at 21-8-2020 08:40 AM
lilydandelion77 replied at 21-8-2020 08:34 AM
Manak ni rajin tau komen
Terhibur pulak layan spesis macam manak ni. Spesis perasan kayangan, ma ...

Terhibur dgn tersentap bunyi macam sama kan????

Nak skip komen manak tak akan menambah kesarjanaan manak, tak mengurangkan ilmu yg dah ada anugerahNYA..yg lebih penting usaha manak utk beri kesedaran pada my beloved warga FD....supaya tidak terjerumus serta mudah diprrkotakkatikkan keilmuan mereka dgn perkongsian hang yg bersifat biase, one sided dan mengaibkan  utk meraih simpati serta empaty warga FD...

You are indeed one moronic pathetic creature...

Siapa kata manak tak boleh meriahkan tred?????

m.a.n.a.kautau replied at 20-8-2020 10:15 PM
so ex jadi bunuh diri tak????

Xpasti
Nnt.iols tanya kawan iols
Hahahaha...
Hopefully jadi la
Manak tolong doakan ya

Edited by m.a.n.a.kautau at 21-8-2020 09:14 AM
shernazz replied at 21-8-2020 09:07 AM
Xpasti
Nnt.iols tanya kawan iols
Hahahaha...

Mazhab apa hang nee shernanaz???

Doakan org yg nak bunuh diri dimakbulkan...

Tak boleh kah ikut resmi manak  berdoa agar dibuka hati org yg punya niat bunuh diei nee kembali kelandasan yg betul menginsafi diri serta dibuka hidayah oleh TUHAN utk berinya hidayah agar jadi yg lebih baik dari sebelumnya???

Laki takda didik shananaz bab ini kah???

m.a.n.a.kautau replied at 21-8-2020 09:11 AM
Mazhab apa hang nee shernanaz???

Doakan org yg nak bunuh diri dimakbulkan...

Hahha
Dah tu..nak buat mcmana
Habaq mai

Edited by sarahmirza at 21-8-2020 09:31 AM

Hi TT....
U bg tau ada bukti suami curang & berzina.
U juga ada bagi tau suami tak bagi nafkah..
Nak tanya selain u dan keluarga suami, ada sesiapa yang tau tentang ni? Kecurangan, kesundalan dan pengabaian tanggungjawab suami? Jika tiada, adakan... Bercerita, tunjukkan bukti, bagi mereka tengok sendiri...dan kalau boleh tau kat mana kesundalan itu berlaku, report pejabat agama. Misi sekarang ialah mencari AIB suami dan mengadakan saksi untuk digunapakai di mahkamah untuk tuntutan cerai fasakh.

I selalu pesan kat isteri2 teraniaya ini... Jika nak bebas dari perkahwinan yang tak mawaddah, failkan cerai FASAKH bukan buat permohonan cerai... Fasakh, taklik tu tujuannya melindungi isteri teraniaya.

Tentang harta sepencarian iaitu rumah, boleh failkan berasingan semasa proses cerai fasakh. Bagi segala info yg berkaitan i.e. suami hanya sumbang rm12k shj, TT dah langsaikan hutang dgn menjual bahagian harta pusaka etc. Kemungkinan, I tak kata 100% keputusan akan berpihak kepada TT tapi hakim akan pertimbangan dan TT perlu bayar jumlah yg suami pernah sumbangkan shj i.e. RM12k

TT kena cari lawyer, failkan cerai fasakh, masukkan permohonan jagaan anak sementara dan nafkah anak2 sementara..

Mahkamah syariah ni i tak tau la kenapa.... Setau i, bila nak cerai mula2 kena fail cerai, lps tu fail hadanah (jagaan anak), lepas tu fail nafkah anak...harta sepencarian pulak, tak bercerai pun boleh failkan siap2 minta ditetapkan bahagian masknh2 terutama bila suami nak berpoligami...

Good luck TT... Semoga dipermudahkan.

Rate

1

shernazz replied at 21-8-2020 09:23 AM
Hahha
Dah tu..nak buat mcmana
Habaq mai

Suami ada tanggunjawab serta amanah besar bukan sahaja untuk jadi provider dari sudut makan minum, tempat berteduh pada keluarganya tapi to instil serta diduk anak bini perihal agama...
dalam sudut yg syumul...antaranya mendidik isteri utk bila berdoa...hanya doa yg baik baik ....walau pada org yg dah melukakan hati kita atau berbuat onar pada org lain....manak kasi contoh dlm FD nee....macam mana berat pun manak kena bamboozle dgn warga FD manak yg tersayang..siang siang manak dah maafkan semua....sebelum mereka buat manak dah maafkan...begitu juga dgn tred nee...no matter how harsh manak bantai TT nee tapi manak juga dlm doa manak sering mendoakan TT nee utk dibuka hatinya utk terus bermuhadabah diri dari terus mengaibkan suaminya walaupun dlm ruang lingkup forum nee....

Hang mampoo???