CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mencaribahagia

Tak layakkah aku dpt kerja yg elok?

lola0311 replied at 19-9-2020 12:33 PM
Alhamdulilah. Happy for u. Skg pon iols rasa tgh stuck. Di tmpt uol dulu

Thanks sis . Its okay. Try je apply byk2. Revamp your cv. Mtk pendapat org lebih experience sbb kerja terlalu byk yg kita taktau sbrnrnya wujud. Meols graduate comp sc and meols buat master in communication sbb meols discovered yg meols xminat keje in it field and now meols rasa happy bila buat keje in marketing, meols suka and ada passion bila buat keje ni. Cari apa yg uols minat. Its better late than never okay.

rospinki replied at 19-9-2020 11:19 AM
itu yg sya tak faham..ada pun zikir tu asasnya dibaca pada ketika jiwa dan hati rasa gundah gulana ...

tu la kak saya dpt amalan tu dari tribe hikmah diri gitulah kat telegram. lepas post tu mcm tak sedap hati pula bila teringat pesanan ustaz yg saya belajar. padam saja jln terbaik

amy26 replied at 18-9-2020 01:48 AM
Tt berjaya tak exam UITM tu?

Belum dapat keputusan lagi..

Hai..just nak update,Alhamdulillah sy dah dapat kerja.Kerja yg dah lama sy teringin involve.Gaji yg sy lama nak dr lepas grad tp x pernah diberi oleh majikan.Gaji xla byk mcm org lain yg sebaya sy,mgkin gaji sy ni gaji first job org lain.Tp sy bersyukur sgt InsyaAllah one day akan dpt gaji yg lebih dr ni. Kalau dpt gaji yg trs mencanak naik pun tkt juga.Tkt dpt dugaan lain huhuhu..

Sy baru lg mula kerja.Tp permaslahan social anxiety tu menguasai sgt.Sy rs fake je acah2 nk jd peramah tp mcm kaku haha..lps balik kerja rs pntnya belakon.Sy selalu rs org sekeliling x suka sy..rs mcm sy ni hambar untuk org lain.Yg lain2 kt sana baru msk dh blh get along mcm dh kenal lama.sy pun pelik cmne mudahnya mereka mesra..kdg2 benda ni membuatkan jiwa sy x tenteram.perlukah sy terlalu pikirkan cmNe nk bersosial dgn colleagues.sy ni mmg jenis lmbt sket nk rapat dgn org.Lagi2 dgn laki lagi la xtau nk bercakap. Jenis x pandai nk bersense of humor.

mencaribahagia replied at 17-10-2020 07:40 PM
Hai..just nak update,Alhamdulillah sy dah dapat kerja.Kerja yg dah lama sy teringin involve.Gaji yg  ...

wah allhamdulilah sis..
doa kan i dpt kerja jgk..
takpe sis pelan2 la jd ramah..i pun mcm u jgk..i xreti nk sembang..i kena org tgur br ok..jeleanya..hmm

edayildiz replied at 17-10-2020 10:34 PM
wah allhamdulilah sis..
doa kan i dpt kerja jgk..
takpe sis pelan2 la jd ramah..i pun mcm u jgk. ...

InsyaAllah next time rezeki sis bakal menyusul.Amin...

Follow Us
mencaribahagia replied at 24-8-2020 01:03 PM
Sebab hari2 stress,toxic people,burden of workload,management/manager yg x jaga welfare staff,styl ...

i feel u.. so apa yg saya boleh nasihat, buat masa ni kerja je apa2.. gaji rm1200 pun xpe.. then bila dah dpt kerja tu try cari2 kerja lain pula yg lbh okay sikit. ya faham zaman covid susah. tp insyaALLAH ada.. tu je caranya.. bila dh xde kerja ni, kena grab je apa sahaja yg ada depan mata.

mencaribahagia replied at 17-10-2020 07:40 PM
Hai..just nak update,Alhamdulillah sy dah dapat kerja.Kerja yg dah lama sy teringin involve.Gaji yg  ...

congrats on your new job.

bab socializing kat workplace ni. pada pemahaman aku, ko ni agak introvert. which is normal so jangan anggap itu satu weakness. tapi jangan biarkan benda tu define kau as a colleague. kalau bersendiri sgt, nanti ko sendiri yg akan down and rasa mcm kena pulau. cuba mingle around setakat kau boleh. jgn isolate yourself. tegur2 colleague like cakap hai, make small talk, join org berborak etc.

that being said, ko ingat motif utama ko dtg keje: utk buat keje. bukan utk berkawan. so takde kawan rapat kat office pun tak apa. kalau ada yg sekepala, rezeki.

so far kat office ko ok tak? scope kerja kau apa?

If u wanna die,go ahead .Don't die alone.

Salam,
Jadi TT dah berumur 33 tahun lah kan, jadi jenis jawaban saya pun untuk orang yang matang dan boleh terima kritikan,

Saya sepenuhnya menyalahkan diri TT atas keadaan yang TT lalui, kenapa, kerana di usia 30 an TT masih tak punya circle yang baik, sama ada kawan baik, rakan kerja yang baik, pekerjaan yang baik, gaji yang baik dan masa depan yang baik. kenapa kerana TT tak berkeras dengan diri TT yang TT nak yang terbaik, hanya mampu simpan angan2 sahaja, idea ada pelaksanaan takde.

Jadi mulai hari ini, di saat ini, saya nak TT cipta circle yang baru, cari balik kawan2 TT yang baik dan berdampinglah dgn mereka, kalau Facebook TT ada 4000 friends, yang berguna, yang baik, yang selalu bantu, yang push TT for being better hanya 200 orang, mohon unfriends yang 3800 org tu, kalau TT rasa ekstrim sangat cara ni, boleh buat yang relaks sikit, masukkan 200 orang dlm close friends TT. Orang baik, kawan yang baik, jiran yang baik, housemate yang baik, abang yang baik, kakak yang baik, segala manusia yang baik, TT jaga elok2, sebab mereka juga akan jaga TT. Member2 yang toksik, mohon nyah dengan kadar yang segera. CREATE YOUR NEW CIRCLE.

Yang ke dua, oleh kerana TT berpelajaran tinggi kalau boleh saya nak TT ada side jobs, selain kerja tetap masuk 9am balik 5pm, masa yang TT ada 3,4 jam kat rumah jangan di sia2 kan, belajar lah buat mana2 side jobs di internet, pastikan yang TT minat okey, ini cth okey : buat resume ke, apa2 lah yang dlm bidang TT, belajar skill baru, skill yang TT minat dalam masa yang sama boleh jana extra income, benda2 ni akan bantu social life TT, maybe dalam proses ni TT jumpa orang baru di internet, ada mentor baru, bergaul dengan orang baru, yang sama bidang dgn TT.

Saya nak TT bertanggungjawab sepenuhnya dengan diri TT, lingkungan TT, pekerjaan TT dan masa depan TT, learn to say NO, lepas ni mungkin orang akan lihat TT sebagai seorang yang SELFISH, yer itu yang sama mahu, SELF CARE IS WHAT SELFISH MEANS IN PEOPLE' S EYES. Cukup 33 tahun, TT do need to repeat the same bullshit again & again. Jaga diri TT. Malu minta tolong, mulai sekarang jangan malu, buat apa saja untuk masa depan TT, ada tembok langgar terus. Enough is enough. TT terlalu manjakan diri TT, asyik tolong orang, TT susah tak ada yang tolong. Learn to say NO.

OK bye, Nak sarapan. Good Luck TT