CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mindhunter

Kahwinkan atau tak?

Hairan jugalah kelicikan sesetengah manusia. 4 tahun tanpa menghasilkan zuriat. Orang yang bernikah biasanya sempat melahirkan cahayamata dalam tempoh selama itu.

terpulang pada anak tapi kena bincang pro and cons

irish_ieka replied at 30-8-2020 05:53 PM
pelik cmne la budak2 ni mudah2 berzina. aku ni plak dah kawin malas betul nk ML

benda sedap kata diaorg... x cukup2lain la kalau x sedap, tu yg x berkehendak sampai jadi malas.

eh ye ke...?
i x tau jadi i tanya u
awat malas nak ML? ada hallal cert lagi

Jangan kahwinkan. Ajak anak mendekati agama balik, bertaubat. Pastu ajak anak sama2 kenal diri, galakkan dia berkawan dengan org yang boleh bagi impak positif pada dirinya sendiri.

klu kena kat kaka maka kaka akan talk heart to heart dgn anak dulu
ajak sesama buat solat taubat then ajak buat istikharah danbuat solat hajat juga
Ms talk heart to heart tu hati kena tenang dan kena tanya pelan2 xleh marah2, tanya dgn anak brp lama dah kenal jejanz tu, tanya sejauh mana perhubungan tu, pernah bercuti bersama ke dan last br tanya soklan cepu mas iaitu betul ke dah pernah bersama
Klu anak nafikan then tanya anak sanggup x nak jalani pemeriksaan it hospital
jujurnya kaka pilih utk x kahwinkan sbb mengenang anak akan jd no 2, senang ckp tp nak reality akan byk masaalah berbangkit
Apa pun moga dipermudahkn buat TT

Rate

1

Kiyah replied at 30-8-2020 08:03 AM
Yeah..maksud kiyah jgn buat keputusan terburu2 dgn terus dikahwinkan. Bagi tempoh bertenang untuk  ...

Komen Kiyah tepat sekali. Jgn terburu-buru kahwinkan. Lelaki yg baik takkan sentuh anak dara orang. Tanya dia reason betul2 kenapa nak kahwin jgk dgn anak tu. Taknak dgr alasan dah zina sama, nak tau alasanyg sebenar-benarnya.

I am sorry, TT, I have a bad feeling about that man. Dia dah rosakkan anak TT, kalau kahwin pun belum tentu dia jaga anak TT betul2. Entah betul bertanggungjawab ke idak. Nak kahwin sgt tu sebab apa? Betul ke dia berzina dgn anak TT sebenarnya? Ke dia reka je? Entahlah, jgn terburu-buru kahwinkan. Silap kahwin, merana seumur hidup.

Follow Us
Tak perlu bincang dgn anak. Jauhkan dia dari lelaki tu. Kalau kahwin, dpt anak... Masalah lain pulak yg timbul.

abcdotcom replied at 30-8-2020 12:00 PM
X yh la ..betina murahan bg laki main free.nk dpt keturunan bohsia ?

xpelah. dia makhluk tuhan, xde siapa yg x pernah buat dosa. aku pun sedar, siapa diri aku. aku terima seadannya

nolya replied at 30-8-2020 01:30 PM
Are U serius or just joking? U're willing to brush-off her 4yrs. history?. Tanya je.

yup. bukan semua manusia tu sempurna kn.

Andyscenes replied at 30-8-2020 08:51 PM
xpelah. dia makhluk tuhan, xde siapa yg x pernah buat dosa. aku pun sedar, siapa diri aku. aku ter ...

Sbb ramai ustaxah ustaz mee segera Hina cucu Atok kt CI ..aku pun brjgkit .

Pra mod kt CI buat porum cm bpk dia punya ..sekor lg bwtina hodoh tu ugly .

abcdotcom replied at 30-8-2020 08:53 PM
Sbb ramai ustaxah ustaz mee segera Hina cucu Atok kt CI ..aku pun brjgkit .

haha.. itu hak dorg. kita follow the flow je.

anakmak replied at 30-8-2020 06:34 PM
Kenapa si jantan tu dtg jumpa u?

Adakah sebab kemaruk tak dapat nak cicah lubang nikmat anak u?

I tak rasa jantan tu kemaruk seks dan hanya ada pilihan anak tt tu je yg boleh menyempurnakan nafsu dia..
Sebab kita tau fitrah lelaki ni..tang nafsu,  tak cukup pun sorang perempuan..malah leh lagi nak kawin 4. Takde ppuan ni.. ada ppuan lain..no hal. Nak free..berbayar..online..offline..anytime. Lagipun dia dah ada isteri..patut dia lagi suka anak tt putus kan..dah lepas tanggungjwb dia.Buat apa dia nak sibuk2 bertanggungjwb.

Tetiba kisah ank tt mengingatkan ada satu buku yg i baca. ada ppuan ni dia mmg banyak umh sewa..muda2 lagi. Salah satu cara menyimpan duit ketika blajar dulu ialah setiap sem dia mesti ada boipren..untuk sponsor dia makan. Duit yg dia ada tu, dia simpan lah. Dia bkn dari family yg senang. Lepas grad, dia tak kawin pun ngan boipren2 dia. Teringat juga masa blajar dulu..ramai kwn2..yelah..kami jauh dr mak bapak..duit ngam2 biasiswa..kalau yg jantan jadi gigolo layan ppuan japan. Muka nerd masing2..nampak mcm ahli masjid..balik malaysia..abis blajar..maka stop lah kegiatan masing2. Kat malaysia..student harap baik2 je.

I tak kata anak tt maybe camni..atau camtu. Jangan salah faham. I berharap sgt anak tt anak ppuan yg baik. Cuma point yg terdekat di hati i..hubunngan 4 thun..abis blajar, maka habislah hubungan tu. Terfikir..kenapa laki ni beria nak cari anak TT. Pasal dah perabih duit ke.

Tuk i..walaupun i kategori ibu yg agak open minded..modern..i pun takde lah pkai ala2 very the muslimah pun..kdg2 sskali ngok ngek juga ntah pape..tapi pada i, ngesek time teenagers camni mcm tak leh trima..dan i tak leh terima benda ni perkara biasa seolah semua org menghalalkan perkara ni.

Rate

1

abcdotcom replied at 30-8-2020 12:02 PM
Lelaki baik ? Lelaki baik xkan berzina.bgtu pmpuan dua2 setan .end .

Saya takmo judge orang. Mana tau depa dah bertaubat nasuha. Masih ada cahaya di hujung jalan.

Edited by anakmak at 30-8-2020 10:25 PM
yuki812 replied at 30-8-2020 09:00 PM
I tak rasa jantan tu kemaruk seks dan hanya ada pilihan anak tt tu je yg boleh menyempurnakan nafs ...

Ok sis
Pertama sekali dunia kita dah berubah
Kita berada dalam zaman yg banyak perkara berada di luar kawalan
Bukan bermakna bila i menulis itu i bersetuju seolaholah menghalalkan sex luar nikah
Sex luar nikah itu satu hal tetapi jika salah penyelesaian terhadap hal yg satu ini
Akan wujud banyak lagi hal lain yg akan memudaratkan banyak pihak dan mengakibatkan kemusnahan yg lebih besar lagi

Anak tt dah putuskan hubungan dgn scandal
Atas sbb apa tt x share lagi

Dan jika benar kes anak tt ini seperti kes2 yg pernah sis lalui/tau... atau baca
Pada i
Tak timbul isu gold digger, jual lobang, jadi gigolo, sugar daddy atau sugar mummy sekalipun sbb SUKA SAMA SUKA
Tiada isu ugutmengugut... kikismengikis
Setakat ini yg kita semua maklum
Kalau ada mesti si lelaki hadir bersama surat polis atau tt x bagitau kita?

Kalau pun anak si tt ni dok perabih duit si lelaki tu
Kita pun x boleh nak cakap apa... sbb si lelaki bagi dengan rela hati
hatta wife dia pun x boleh nak cakap apa2... sbb laki dia yg bagi, bukan anak tt pi curik

Ala sis... sama jugak la dgn kes2 lain kat FD ni
Kau suka kau hadap lah kena kikis ngan betina tu
Kau suka kau bg lah terus lobang kau ditala dek jantan tu

Tapi ramai yg minta tt berkomunikasi dulu dgn anak pompuan dia
sama jugak dgn i
dan u jugak mesti nak tau atas alasan apa anak tt breakup dgn si scandal

Rate

1

anakmak replied at 30-8-2020 07:48 PM
Jadi sis...
u nak anak tt ni jadi salah seorang perempuan yg bergelar isteri seterusnya termasuk ...

Saya sekadar memberi pendapat secara general: the pros n con.  Lazimnya hukum adat begitulah, setiap kerosakan perlu ada pertanggungjawaban. Tu sebab saya mention juga "walaupun tak wajib menikah" ttpi apakah solusi yg terlebih baik yg boleh mensejahterakan. Ayuh kita bincang secara terbuka mudah2an pendapat yg netizen berikan dpt dijadikan pedoman tt mengambil keputusan di samping memelihara keaiban.  
Susah sebenarnya nak mensucikan perkara yg terjadi drp satu ketelanjuran. Berzina dgn suami orang selama 4thn, tidak ade kemaafan yg mudah  diberikan. Keji malah perlu bartaubat nasuha. Bila masalah timbul pasti membingungkan. Biasanya pihak pompuanlah yg terzalimi, dikatakan habis madu sepah dibuang ttpi dlm kasus ini, terbalik pula. Lelaki itu mahu bertanggungjawab, ingin menjadikan pompuan trs isterinya walaupun yg kedua. Cuma atas keputusan pompuan dn keluarganya samada mau ataupun tidak setelah menolakcampur keburukan dn kebaikan. OK fine, mereka menolak permintaan lelaki itu.  The girl then find somenone and get married. What happen bila suaminya dpt tau dia bukan yg pertama di mlm pertama mereka? Dpt suami yg tak kesah tak ape, tapi dpt yg kesah (lelaki melayu khususnya), mcmane?. Adakah pemikiran spt ini tak perlu difikirkan?

Rate

1

nolya replied at 30-8-2020 09:58 PM
Saya sekadar memberi pendapat secara general: the pros n con.  Lazimnya hukum adat begitulah, seti ...

Sis
Umur i 42 tahun
Adakah sis lahir lebih awal drpd saya?

Kalau dah ganggu rumahtangga orang lain, so sheols takdela innocent. Mesti sheols bijak mengikis dan melayan. Tak perlu risaula. I yakin sheols mampu buat keputusan yang bijak, coz bitches and sluts selalunya pandai buat pandai cover pandai pilih laki. Sheols dah rasa sendiri atas katil acaner, biar sheols decide sendiri nak kahwin ke tak.

Pebenda la porumer ni pun. Bg pendapat suh kawenkan dgn jantan tagune tu. Pendapat i. Jangan kawenkan dengan laki tu.. sok luse kalau kawenkan gak ada possibility anak tak bahagia n cerai n mai balik kat hg.

noor2 replied at 30-8-2020 07:22 AM
Kalau aku sebagai mak. .lepas tahu hal ni....aku lebih kan ke arah masa depan hidup selepas mati ana ...

Sorry. Ni typical minded yang slalu org especialy org kg buat. Anak jenis bohsia. Pstu khwinkn awal sebab tak nak anak bergelumang dosa. Kawenkan plak dengan jantan yg tak semengah. Sok luse dah beranak pinak anak lak susahkan mak jaga cucu, mintak duit bagai. Benda ni akan berlarutam sampai ke anak cucu. So ada penyelesaian ke?..