CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abcdotcom

Kisah 2 Keusahawanan

68.Gua dh penat dgr soalan Sama.Knp Bill Gates Kaya Raya tak tulis pun buku KAYA CARA BILL GATES ? Kenapa TS Syed Bukhary billionaire tak pernah adakan kursus bengkel ? Setiap insan ada kelebihan msg2 yg telah ditentukan.Ada yg pandai berniafmga,ada yg pndai menulis.Ada yg mahur kedua2nya .Itulah rezeki msg2. Brian Tracy contohnya bukunya terjual lbh 150 juta naskhah .Buka pula kelas coach dll .Itu rezekinya bidang itu .Kita sibuk mempertikaikan itu ini sdgkn garis prjlnn hdp semuanya ketentuan Tuhan. Jika Kita tak suka baca buku,jgn baca.Jika tak suka kursus atau bengkel ,jangan hadir .Tiada siapa paksa .Msg2 Ada Cara n pilihan msg2 .Adakah bertaraf jutawan bru blh menulis ? Jika demikian ,jgn menulis ? Pemodenan dunia Hari ini sumbangan penulis2 yg rajin menulis dr kajian n menelaah plbgi perkara .Ibnu Sina bukunya jd rujukan ratusan tahun .Jika rasa blh menulis,tulislah. jika rasa nk bisnes bdg diminati,buatlah .Pilihan msg2 .Ramai org kerjanya TIDAK ADA APA2 namun pertikaikan itu ini .Masuklah forum2 antarabangsa,mereka membina Dan berkongsi pengalaman masing 2 .Bukan menjatuhkan org lain.Jika rasa tulisan SAMPAH ,jangan baca .Selesai .Hidup ini mudah .Jangan dipayahkan.

69.Qanaah.Maksudnya reda dgn apa yg ada.Bisnes adalah bidang plg sukar .Nak pilih jenis bisnes.Nak cari  pelanggan.Mcm2 kena buat .Gua dh puluh2 thn ,syukur bersederhana .Sentiasa fikir positif. Sentiasa reda rezeki .Syaitab sentiasa menghasut .Sentiasa mahu jadikan seeeorang kufur .Itu kerja mrk .Terasa sedih,terkilan bila perkongsian dijadikan kutukan dan cercaan .Jika mahu berkongsi ,silakan.Tiada yg menghalang .Jika anda jutawan atau bilionair ,mahu kongsi,silakan .Adakah perkongsian jatuh bangun dlm bisnes dan pengalaman dunia bisnes itu MENYESAKKAN ? JGN BACA.Mudah shj .

70.Setiap permulaan ada tamatnya Perkongsian ini menarik bg sesetengah org,ada yg berasa meloyakan .Gua skdr berkongsi .Semua ada pengalaman.Mohon maaf jk ada Salah silap.Teruskan kehidupan.Terima kasih SEMUA ......

abcdotcom replied at 6-9-2020 03:39 PM
X nk la duit byk ...gua kjr IMAN TEBAL.BKN POKET TEBAL ........

poket tebal utk manfaat pd org lain

di samping tingkat kan iman sendiri

tagas replied at 7-9-2020 11:31 AM
poket tebal utk manfaat pd org lain

di samping tingkat kan iman sendiri

Silakan menebalkan poket pakcik .....

Edited by tagas at 7-9-2020 04:51 PM
abcdotcom replied at 7-9-2020 04:28 PM
Silakan menebalkan poket pakcik .....

aku pun da pangkat pakcik2 jgk

Follow Us
tagas replied at 7-9-2020 04:38 PM
aku pun da pangkat pakcik2 jgk

Aku dah Atok .........

Cukuplah 70 kisah ....nnti org lain sambung ..Dlm Cari ramai jutawang ...Gua susahwang   .

We will die soon ......

ish jgn gitu, its never to late to start over omputeh kata

Best baca perkongsian abcdotcom di sini. Usahawan berpengalaman yg seimbang dunia akhirat, ...  terima kasih, byk yg saya ambil sbg panduan.

piro77 replied at 15-11-2020 12:19 PM
Best baca perkongsian abcdotcom di sini. Usahawan berpengalaman yg seimbang dunia akhirat, ...  teri ...

Sama 2 sdara .....Dulu Udahawan sekarang susahwan ....

adila39 replied at 6-9-2020 12:19 PM
harap TT jaga satu nick ni lah... asyik tukar je... so stick to one. Semoga hati rawan menjadi lebih ...

Boleh dptkan balik SukunSedap ? Tahun 2005 register ....

Kesilapan gua : Sejak 1997 hingga 2001 ,gua bagi pelanggan berhutang .Ada yg seribu hinggalah 100K lebih. Mrk bisnes part time .Ada banker,polis,guru ,Datok ,Datin ,kontraktor DLL .

Akibat mudah percaya dan kasihan,hutang2 TIDAK dibayau hingga skrg .Ada sorang polis trafik 3K .Ada kontraktor 8 K .Bila belek buku 2 hutang yg gua Masih simpan,Mata Aku berkaca .Aku kasihan mereka dan beri harga murah .Jika modal tudung bawal RM25 ,Aku bagi 30 shj sdgkn Jual biasa kat kedai RM60 .Aku Bantu anak Melayu beri modal bisnes ....

Namun mereka TAK AMANAH .Mereka hilang Tanpa berita dan pindah Sana sini .Tukau nombor fone .Aku kasihan nasib mereka Di akhirat mm.Mrk X hargai kepercayaan aku .Mrk X pernah fikir masalah menimpa Aku mmm.Aku pun berhutang ratusan ribu kpd pemborong KL DLL .

Akibat sikap manusia yg tiada sifat amanah ,Aku rugi ratusan ribu .Aku terpaksa Redha dalam tangisan Dan Cuba berdamai dengan takdir .Aku anggap kesilapan ini sebagai PENGAJARAN dan penambahbaikan .Sejak pengalaman Pahit ,Aku dah tak bagi hutang 2 sejak 2005 hingga sekarang .......

Mrk bertuah SBB gua bagi harga murah .Kedua produk tak laku boleh pulang balik .Ingat cha ya baginmcm Tu ??? Xda wlu korg menangis Sarah sekali pun.Gua dah cukup baik ......tp mrk X Amanah Dan sanggup Tanggung risiko di akhirat nanti ......

Salah sorang Nama Razah dari Gadek Alor Gajah .Datang premis dgn Bini dia keje A Famosa melukut Minta produk.Aku bagi kemeja Sutera DLL 10K .10K zaman 1999 besau Wei ...Gua X kenal dia tp SBB dia Asal kampung kawan baik gua Nama Rahmad ,gua Tawakkal ....

Mula3 ok ..Bila dtg bayau 2K .Kdg2 500 ....Setahun Kemudian call X angkat dan akhirnya nombor yg anda dail tiada dlm perkhidmatan .Sedih Wei ...Gua pi rumah dia ,mak dia ckp dah pindah Perak .Adikveradik pun dia hutang puluh ribu X bayau .....