CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13466|Reply: 63

Tolong beri pendapat anda

Post time 13-9-2020 07:20 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by lyanadany at 13-9-2020 07:21 AM

Apa yg perlu dilakukan bila hati dh rasa benci.
Saya dah berumahtangga selama 21 tahun dan ada 2 orang anak lelaki bermumur 20 dan 15.
Hubungan saya dan suami dah jadi macam orang asing walau duduk serumah. Kami tidak tidur bersama sudah hampir setahun.
Suami tak pernah nak ambil tahu urusan rumahtangga. Yang dia tahu hanya pegi keja balik keja makan minum dan minta je apa yang dia nak. Duit dia bagi setiap bulan tetapi ikut apa yang dia nak bagi je... cukup atau tidak dia tak pernah tanya atau ambil peduli. Yang dia tahu semua mesti ok je tak bagi masalah apa2 kat dia. Saya lah yang kena bekerja lebih kuat untuk sedia kan semua keperluan kami sekeluarga. Suami hanya tahu minta duit dari saya jika dia tidak cukup belanja. Saya ni yg terpaksa berusaha dan cari duit lebih untuk keselesaan kami sekeluarga. Saya jarang dapat tidur lena yang lama kerana saya bekerja hingga lewat malam. Urusan anak2 semua nya saya kena uruskan sendiri. Saya tak pernah cakap apa2 pada suami. Saya telan dan buat semua nya sendiri. Tak penah saya minta apa2 dari dia. Tak penah saya susahkan dia sbb saya tau dia x suka rasa susah.

Tapi bila saya ditimpa musibah dalam pekerjaan saya dan saya hanya perlukan sokongan moral dari suami. Itu pun saya tak dapat. Malah saya dipersalahkan sebab terlalu kuat bekerja sbb tu dapat masalah. Hari2 saya menangis sendiri dan cari cara selesaikan masalah saya. Suami hanya tau marah2 dan salah kan saya saja. Dia ckp dia x boleh tolong dan itu bukan masalah dia.
Saya beritahu suami kami kena berjimat sbb masalah keja saya akan ganggu gaji saya. Dia hanya diam saja dan tak bantu untuk urusan perbelanjaan keluarga. Walaupun saya dh bgtau saya dh x mampu nak tanggung semua benda, dia hanya diam dan xpeduli. Dia biarkan saya cari Jalan sendiri untuk cukup kan keperluan kami.

Saya betul2 rasa tertekan dan rasa mcm lebih baik saya hidup sendiri saja sbb ada suami pun tambah kan beban saya bukan membantu pun. Saya penah minta dilepaskan tapi suami xmahu sbb dia xboleh tgglkan saya takut dia susah nanti. Luluh hati saya dgr sbb suami xboleh tgglkan saya hanya ‘takut dia susah’.

Tolong la beri pendapat yang boleh bantu saya dalam masalah saya ni. Sorry saya xpandai bercerita. Mgkn ada yg x berapa faham. Ini kali pertama saya.

Pendapat anda amat saya perlukan dan hargai

Terima kasih.

Rate

1

Ohh anda berhak bahagia..aku rasa kau ni awal mid 40an..masih muda cergas dn bergetah..
Jika kau seorang yg bekerjaya dn stabil..tanpa laki kau boleh hidup..haaa buatla 1perkara yg drastik.. Bahagia hak milik setiap insan
Jgn ikut sgt kata ustzah fikir hal anak2 ..  Anak2 dh besar kot..

Ok ..chill.

makadek replied at 13-9-2020 07:23 AM
Ohh anda berhak bahagia..aku rasa kau ni awal mid 40an..masih muda cergas dn bergetah..
Jika kau se ...

Betul kan makadek. Saya rasa saya perlu pikir pasal diri sendiri pulak. Penat dah bekorban tp x dihargai. Anak2 dh besar. To mcm mana nk lepaskan diri dari suami yg mcm ni.

Assalamualaikum. ..

Ni yg terjadi bila hidup kita tak ikhlas pada Allah.

1. Kita abaikan tanggungjawab dan amanah yg diberikan oleh Allah.

Kata2 saya atas tu untuk suami puan.

Tanya suami..bincang elok2 apa yg dia x puas hati ttg puan selama dia asingkan tempat tidur dan x jlnkan tanggungjawab. .

Adakah sebab:
1. Fizikal
2. Rupa
3.perbuatan puan yg dia pendam dan marah
4.atau dia dah ada orang lain.

Jika tiada satu pun sebab di atas. ..puan mengadu lah pada ibu bapa atau asik beradik

Jika tiada seorang pun yg di atas ni...pi ke pejabat agama sebab 4 bulan x layan nafkah batin dan tanggungjawab lain apa hukumnya. ..

Awak..ini soal hati...awak dah berada dalam perkahwinan selama 21 tahun....tanya diri awak...adakah awak boleh bertahan 21 tahun lagi dalam suasana mcm tu..

Suami awak kata dia tak mahu bercerai sbb tak nak hidup susah..mcm mn pula dgn awak...adakah awak pasti jika bercerai...khidupan awak lebih baik dari sblm ni..
Anak2 dah besar...mrk sudah faham..ambil kira jg perasaan mereka..ddk berbincang dgn anak2...
Bahagia itu dtg dari diri kita..kita yg tentu kn..
Awak perlu jd bahagia jika mahu membahagiakan org lain
Good luck awak

Taklik

Edited by tumpanglalu74 at 13-9-2020 08:42 AM

Ade lafaz tak mase nikah?  Kat belakang sijil nikah tu ce ko tengok tulih camne.  Dah lama dah ko tertalak sebenornye kalo ade lafaz..  Usah kamu tunjok pulak kat dia belakang sijil tu.  Tunjok je kat bapak & wali kamu..

Marriage ni bukan 4 life tapi agreement antare orang yang melepaskan kamu & laki kamu.  Kalo kamu tak suke kamu repot je balik kat deme..  Kamu ni macam tak sedor2 yang dia dah taknak kat kamu.  By right usah dah tegur dia..  Usah pulak kamu tunjok reply2 kami ni.

U know what, a woman will try her darndest to hold on to a dream even if it's juz an illusion.

Ni tip aku kat semua orang:

Jangan jadikan hasben kita besfren kita sampai menyisihkan onglain atau ibubape.  Nanti dia wat pangai ko dah takde tempat nak mengadu.

Definitively: your marriage is OVER.

Take time & cube hadam..

Dia nak tumpang idop U pandai pulak dia.  U nak tumpang idop dia tak boleh pule..  

Follow Us
Adoiii.. aku angkut bundut jah mcm tuu.. pas tuu nak cerai ke nak gantung ke hade aku kisah.. tak suke org buat mcm tu.. baiklaa duk dgn anak anak je... pas tu melancong dgn anak..

Apa-apa pun keputusan TT lepas ni, semoga TT tak akan menoleh ke belakang lagi.

Kalau saya, jgn sembunyikan dari anak jgk. Depa dah besar panjang. Takut memberontak

Dh almost setahun xdpt nafkah batin.. Minta jela fasakh if tok laki dh xguna gitu.. U deserve to be happy.. Btw nnt pm mod minta tukar bod ye.. Sah2 xde lgsg isu perubatan kt kes u ni

X perlu pikir pasal cerai dulu. First step, stop being enabler to him. Dia x nak susah, sekarang lah masa u susah kan dia. Dia X layan u, you ignore him. Jangan basuh baju dia, basuh baju anak2 je. Don't cook for him, just enough for you and your kids. Kalau dia complain, ask him to move out of the house.
Once you stop enabling him, you sendiri akan rasa tiada lagi beban. U can relax a little more, enjoy life and can start looking at your own life from a different perspective. Cuba ni dulu ye..

noor2 replied at 13-9-2020 08:25 AM
Assalamualaikum. ..

Ni yg terjadi bila hidup kita tak ikhlas pada Allah.

Waalaikumsalam

Terima kasih Puan Noor2 atas nasihat. Saya pernah cuba berbincang dan ajak pg kaunseling tetapi suami xnak. Dia ckp kami xde masalah dan saya yg timbulkan masalah. Buntu betul saya. Banyak kali rasa nak lati je biar dia handle semua benda sendiri. Baru dia tau kesusahan saya. Keluarga saya Mmg xtau masalah saya. Dia selalu berlakon mcm seorang suami yg baik. Saya xsmpi hati nk ckp kat keluarga saya sbb diorg mmg percaya dia sgt. Saya perlu kuat kut.

jerukkedondong replied at 13-9-2020 08:25 AM
Awak..ini soal hati...awak dah berada dalam perkahwinan selama 21 tahun....tanya diri awak...adakah  ...

Jerukkedondong terima kasih. Say xrasa bahagia langsung sejak berkahwin dengan dia. Sbb lps kawin baru day tahu dia tipu banyak perkara untuk kawin dgn saya. Tp saya abaikan saja sebab x nk keluarga marah. Saya yg nk kawin dgn dia si saya kena hadap. Itu yg saya pikir. Tu yg arwah abah ckp. Tapi saya dh xtahan. Rasa mcm nak gila dah.

tumpanglalu74 replied at 13-9-2020 08:41 AM
Ade lafaz tak mase nikah?  Kat belakang sijil nikah tu ce ko tengok tulih camne.  Dah lama dah ko te ...

Tumpanglalu74 baru tau boleh cek kan kat belakang sijil nikah. I xkisah pun pasal asing tempat tido tu.. sbb sendiri pun Mmg rasa xboleh dh nk tido dgn dia. Nk bgtau keluarga tu yg susah. Saya malu.

Buritan replied at 13-9-2020 08:52 AM
Adoiii.. aku angkut bundut jah mcm tuu.. pas tuu nak cerai ke nak gantung ke hade aku kisah.. tak su ...

Buritan boleh ke buat mcm tu. Mmg rasa nk lari je dari dia dh lama ni. Rasa boleh nekad buat cam ni kan.

Mina2215 replied at 13-9-2020 08:56 AM
Apa-apa pun keputusan TT lepas ni, semoga TT tak akan menoleh ke belakang lagi.

Kalau saya, jgn s ...

Mina2215 anak2 mmg dah tau. Cuma saya belum bertindak berani je.. masih risau nak yg 15 tahun ni.

Normabaru replied at 13-9-2020 09:11 AM
Dh almost setahun xdpt nafkah batin.. Minta jela fasakh if tok laki dh xguna gitu.. U deserve to be  ...

Normabaru yea ke salah park yea... saya baru Mmg xberapa pandai lagi. Terima kasih bgtau.

sribayu replied at 13-9-2020 09:28 AM
X perlu pikir pasal cerai dulu. First step, stop being enabler to him. Dia x nak susah, sekarang lah ...

Stibayu yes.. yes.. yes.. saya cuba mcm ni dulu. Rasa hidup semula je... saya terus buat mcm ni start from now.

lyanadany replied at 13-9-2020 09:59 AM
Buritan boleh ke buat mcm tu. Mmg rasa nk lari je dari dia dh lama ni. Rasa boleh nekad buat cam n ...

Entahlaa.. dr segi hukum aku tak tau.. aku berckp dr kapasiti sbg seorg manusia.. aku  jenis nak.happy.. nanti depan Allah aku ckplaa tak tahan ape semua.. aku rasa kita manusia mmg beehak utk bahagia.. lagipun laki ko mgkin takkan cerai kan ko.. tp dia buat ko mcm tuu.. so kalo aku.. aku angkut bundut je ikat tepi cau..

lyanadany replied at 13-9-2020 09:59 AM
Buritan boleh ke buat mcm tu. Mmg rasa nk lari je dari dia dh lama ni. Rasa boleh nekad buat cam n ...

Satu lg kalo tanye setad setaxah... beedosala itula inilaa.. somi sis tuu tak dose ke buat cam tuu.. satu lg penceraian kat mesia sgt sgt susah.. kswan saya selalu kena pukul dgn somi cume belum mati jee.. nak cerai pejabat byk songeh.. ujung ujung ikut ckp aku abgkut bundut lariiii..

Edited by Skydiva at 13-9-2020 10:33 AM

Your family will always stand by you, tak kisah la, family tu adik beradik puan or anak, tp cerita lah dkt org yg dekat dgn puan, preferably perempuan la sbb diorg lebih boleh relate dgn problem tu. Family i ade je yg ade prob dgn marriage diorg, diorg malu nk cerita awal jugak tu, tp once dah cerita, biasanya family akn faham n tolong fikirkan jalan keluar sekali. Bincang dgn anak sekali, sbb diorg pn dh besar. Kalau anak ok n kate diorg x kisah u all cerai, then go to pejabat agama sndr. Mintak pendapat undang kat diorg. Biasanye typical org pej agama diorg akn suruh pegi kaunseling, tp puan bgtau la kat diorg, husband x nak pegi kaunseling walau dh ajak byk kali. Mayb husband tu nk kena serve dgn surat mintak fasakh kot baru die celik mata sikit. Lack of communication mmg salah satu problem besar pn dlm rumah tangga. Stay strong ye. Kalau puan still bertahan dlm marriage ni, anggap la Allah nak bagi pahala n syurga utk puan. And, bacakan la doa pelembut hati kt suami setiap kali sediakan air/makanan die.