CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Juwita2020

Kekerapan ke rumah mertua

Buritan replied at 21-9-2020 05:49 AM
Wow untung hang.. aku dulu nak kawin dgn cina tp aku takut.. rupanyw kawin melayu pun tak ok gak.. ...

bosan yg mcm mana tu sis?huhuhu

Wakefield replied at 23-9-2020 10:47 AM
Overthinking in everyday life atau melibatkan perihal in-laws sahaja?

Overthinking sy ni x s ...

Everyday life.. so mmg membosankan..

boleh tanya laki ko tak ...dia nak apa sebenarnya? betulkan pemikiran  laki dulu lah kot sebelum mertua..yg penting laki tu

shaiy replied at 23-9-2020 11:00 AM
bosan yg mcm mana tu sis?huhuhu

Alaaa.. benda remeh temeh ajelaa punn..anak pompusn dia elok.. cantikla.. sopanla.. nantu cam aku ni tak elok.. adekala aku rasa jd pompuan ni kesiannkan.. kita ni org melayuu masih ok lg.. kalo aku ni dilahirkan dlm keluarga india duk pulak kst kerala lagi nangisla akuu..

Buritan replied at 23-9-2020 11:15 AM
Alaaa.. benda remeh temeh ajelaa punn..anak pompusn dia elok.. cantikla.. sopanla.. nantu cam aku  ...

melayu tipikal.. i dngn famili sendiri pun berkumpul mana yg ngam je.. setakat sembang anak menantu keja mana apa sume i boolayan je malas nak dengar.. kalau raya pun muka iols ni boleh nampak bila i dtg beraya je.. takda la nak layan sedara,bila ada anak ni lagi best boleh bagi excuse anak tido ke nk menyusu hahahhah koser..

shaiy replied at 23-9-2020 11:18 AM
melayu tipikal.. i dngn famili sendiri pun berkumpul mana yg ngam je.. setakat sembang anak menant ...

Kannn.. bg akulaa beraya berkumpul sedara ni bknnya nak bermaafan tp lebih kpd nak gaduh nak tunjuk lagak..kehidupan mmg mcm ni kot..

Follow Us
Suruh laki tu datang rumah mertua dia mcm tu, duduk dari malam sampai pagi
Tengok panas bontot ke tak
Biasa orang laki kalau pergi rumah mertua kejap je
Lepastu duduk luar, hisap rokok.. kebanyakan nya laaaa
Tapi bagi sy, tak elok selalu pergi rumah mak mertua
Kadang2 it's okay, lagi2 ada ipar duai
Kalau kita ni kesayangan keluarga tu takpe, very the welcome
Tapi kalau kita bukan kesayangan, selalu je datang, lama2 pulak tu
Semak pulak mata orang nnti kann, lepastu siap bawak mulut...

LostStar replied at 20-9-2020 04:00 PM
apa kata ajak mak dia plak tiap hari siang datang ke rumah kau..
Lepastu malam kau plak datang ruma ...

Haaa.. ni baru betul. Ajak sekali kakak ipar tt yg bising tu, ajak diorang masak sama2, pastu kemas dapur basuh pinggan sekali ya..

Ala TT, dlm perkahwinan ni kena ada give n take, tapi dari cerita uols, u je yg give, take nya mana?

Kalau perlu bertegas, bertegas lah dgn suami, baru kawin 2 thn kan? Kalau u biar, lagi bnyk yg u kena mengalah nanti. Kawin bukan utk 4-5thn, kawin kalau boleh selama2nya, so takkan selama2nya u nk jadi hampa ikut je percaturan org.

I awal2 kawin mcm u juga, yela kt nk hubby happy, terpaksa telan bila family in laws (mak pak mertua, ipar duai anak sedara) dtg suka2 hati (walau rumah tu kami sewa dari pak mertua-bayar sewa full okay), sampai bila boleh tahan. So put some limit la, kena berkeras dgn hubby. Iols rasa lega sgt i start bertegas dgn husband n make it clear apa i suka or x suka waktu perkahwinan kami tak sampai sethn lagi, kalau asyik beralah, i rasa sampai skrg mesti i bnyk mkn hati. cukup je sethn kawin weols beli rumah sendiri. Sepanjang sewa rumah PIL tu, mmg selalu sgt gado, yela if tetamu tak diundang dtg sesuka hati sapa tak hangin kan? Takde privacy at all. i sanggup gado diawal kawin dari bnyk mkn hati dikemudian hati.

Hasil iols bertegas diawal perkahwinan lah, bnyk benda yg smooth dlm perkahwinan kami, sbb kt ada give n take, tak ler asyik semua nk ikut suami n family dia je. Dan husband pun start to realize ade benda yg betul/tak betul dlm decisions dia, yela sbb kt dpt suarakan pendapat kita, bukan ikut telunjuk dia semata2.

Pergi la rumah mak mertua ko waktu siang sambil bawak garlic onion lada blender mesin jahit jahit baju, baju belum iron belum basuh supaya mertua ko tunjuk malu ko sampai terpaksa bawak kerja rumah ke rumah mertua,  wakakaka

dulu tetiap minggu kena bertangga dekat rumah mil...laki jenis tak boleh kalau tak balik umah mil, kalau ajak jalan2 nanti akan keluar ayat ingat orang takde mak bapak asyik nak pegi jejalan..padahal
jalan anak beranak tu boleh dikira 6-7 bulan sekali...balik kg kita pulak asyik duk meratib takde duit, nak kena kluar duit makan, tol semua..so, now.....setahun skali baru balik umah mil...lantak p lah..mil fil pun sejenis yangidak menanya khabar so..pepandailah anak they oll menjawab

copy_paste replied at 21-9-2020 12:16 PM
baru 2 bulan,aku berbulan2 x balik umah mrtua,sbb jauh,kos tinggi,
kalau belah aku 2bulan sekali  ...

takpe laa rmh mentua u jauh..

rmh mentua I 5 minit jer...

walhal...anak dia duk p setiap hari kot... seminggu anak dia x balik.. dah kata I kepung anak dia.. dia call I, mana pigi anak dia..

lps pada tu.. I dah x balik.. semua x kena...

I x pernah kepung pun husband I.. lantak ler nk p mana pun..ada kereta sendiri kot.. p la balik rmh mak abah ko tu...

bila I tnya husband I.. napa x balik.. dia kata.."laaa.. takkan nk p setiap hari.. mggu lps ja x balik..aduh..."

AyaqMeloSuam replied at 21-9-2020 04:39 PM
Kann.. jgn kerap2.. jauh2 bau wangi.. dekat2 bau taik.. beringat2lah

hahaha...

jauh dekat sama jaa pada I..

dulu suami I duk jauh..PIL suruh balik selalu..
bila duk dekat..kena p setiap hari..
bila husband I ada kerja.. seminggu x balik.. kata menantu kepung...

kalau kata menantu tu... mmg menantu laa..

bLuEsKy replied at 29-9-2020 11:35 AM
takpe laa rmh mentua u jauh..

rmh mentua I 5 minit jer...

pepandai laki la nak uruskan,sbb dia kena hormat org tua dia,tapi xde la sampai perlu berulang alik....

tt dah ok la tu hampir tiap hari bertandang ke rumah mentua.. susahkan nak puaskan hati mentua.. aku pun dah kena dgn mentua sendiri..

Mak mentua aku ni klu tengok dari luar nampak baik,soft spoken..tapi..hmmm..baru baru ni kami balik rumah mentua,lepas tu kat situ la semuanya keluar..rupanya mak mentua aku ni mengumpat aku dgn sorang lagi ipar suami aku. Dia kata la kami ni mengkuli kan hasben sebab klu kat rumah dia anak anak lelaki dia yg urus anak..kami ni pemalas,asyik dalam bilik tidur.. macam mana la kami x duduk dalam bilik klu apa yg kami buat semua mak mentua x suka..klu kami masak itu x ngam la,ini x ngam la..ada jer yg nak dikondem..sapa tahan..dah tu,klu turun pegi dapur ke ruang tamu..asyik dengar mak mentua mengumpat la sesapa yg dia x suka..mana la tahan telinga ni,kumpul dosa pulak nanti..lepas tu,bukan ke isteri kena ada me time,apa salah klu suami balik kerja..aku lepak kejap dalam bilik..nak buat hal sendiri..

Pastu suka banding kan anak anak dia,mana yg bagi dia duit banyak itu la yg terbaik..macam suami aku ni kerja sendiri,income x la lebat tapi ada juga la dia hulur pada mak dia..belikan barang basah sekali utk rumah mentua..tapi mak mentua aku x puas hati,dia demand hasben aku bagi rm1000 setiap bulan utk dia..habis aku dgn anak anak nak makan apa..

Lepas pada episod ni, nasib la hasben aku stand up utk aku dan sokong aku..aku bagi tau hasben lepas ni kecuali la ada acara kenduri ke,aku x nak balik dah rumah mak dia..dan alhamdulillah hasben aku paham..kepada tt,aku harap satu hari nanti suami tt akan sokong tt..kesian kan klu suami sendiri x menyebelahi kita..

mmg kerap pasal anak sekolah tak jauh dari rumah mertua, jadi lepas tgk anak boleh lawat mertua
masa arwah pak mertua sihat dia suka ajak saya gi kampung dia panjat pokok rambutan(time musim)
solat magrib/isya pun dia ajak bonceng motor dia
pak mertua meninggal 2 tahun lepas

after almost 13 years
I would say tak kerap
setahun sekali jer

I told him I am into positive vibes
so nak kurangkan membawang semua tu

but he is always welcome to bertunggu tangga sana
I have no issues, tapi dia pula takda bini takmo blk

gituuu, kehidupan ala dalai lama
lagi tenang fikiran

benda paling you perlukan sekarang ni sis is Pillow talk.
I cadangkan discuss benda ni bila you lepas bersama. or nak tido.
My late FIL pernah pesan kat husband i, Pillow talk ni 1 cara paling halus yet menusuk kepala/hati/kalbu.

Perkara yg both of you discuss akan jadi subconscious thought you. Dia/you akan teringat2 terfikir2 apa yg spouse you cakap kan. And at the end of the day dia akan "termakan" nasihat/kata kata you..

sumber pakcik gugel:

“Pillow talk ultimately makes both partners feel like they can put their guard down and feel closer, which increases love for each other as well as self-love,” says Bash.

Since most pillow talk happens when you’re lying down, relaxed, and cuddling, Bash says it’s common to experience an increase in oxytocin, the bonding love hormone. This hormone naturally helps two people feel close and connected and helps foster feelings of being in love.

Ultimately, says Bash, pillow talk helps stabilize a relationship. “It can be the bridge between casual sex and falling in love, since our emotional connection is ultimately what makes a couple stay together and feel in love with each other,” she adds.

But it’s not just the before-sex pillow talk that enhances a relationship: What you do and say after matters just as much, if not more. In fact, a 2014 studyTrusted Source showed that snuggling, talking, and caressing all contribute to better sex and a higher rating of relationship satisfaction.

Rate

1

MAYBE husb you takde maksud pun nak cakap macam tu dengan you. Yelah, maybe tu kakak & mak dia. You wife dia. Kadang2 lelaki ni tak boleh nak pilih. MOTHEr or WIFE.

Mcm abang i dulu, dia pilih wife. Memang my mother sangat2 kecil hati. Tapi letgo atas dasar "janji SIL i sayang abang i"

Setelah 15tahun kahwin, my SIL ada jantan lain & tinggalkan abang i begitu sahaja. Arwah ayah i request nak abang i teman kan dia untuk scan kat Hosp. Abang i stay sekejap, tak habis scan lagi dia terus pergi & bawak wife dia berjalan2 ke negara jiran.

Masa tu late father i keciwa jugak. tapi my mom yg pujuk, ala takpela.. nak bawak bini jalan2..
Last2 6bulan lepas ayah i meninggal, sampai surat mahkamah kata Cerai dah jatuh.

Dia nak soh u pegi siang2 buat apa. Ada sebab ke, cuba la tanya.. kot la dia harap u buat something ke.

Anyway kalau u rasa takde keperluan, TT bagilah juga sebab2nya kenapa.

Yg penting, tone tu kena betul supaya tak bunyi macam tak mahu (walaupun hakikatnya mcm tu)

Antara contoh;
Boleh kata mcm ni. Oh abang nak saya pegi rumah mak siang jugak ke? Sorry saya tak tahu pulak abang nak saya buat mcm tu. Kalau cm tu saya kena adjustlah masa buat xxx xxx xxx (masak/basuhbaju/biznez) supaya siang jengok mak, malam saya buat xxx xxx xxx

Supaya suami tahu, kalau dia nak u pegi siang kena compromise lah masa yg lain tu xyah pegi malam.
Pada masa sama, kiaskan yg awak ada benda lain jugak nak kena buat

Sekian cadangan saya