CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: @Dahlia

Risau tak mampu survive tanpa seks

rainbowrainz replied at 4-11-2020 04:29 AM
Tt mana hang pegi...nak tau gak apa cerita jadi cerai ke x..eh sibuk plak iols

Hang memang suka lihat pasangan bercerai....kan?

m.a.n.a.kautau replied at 4-11-2020 01:53 AM
Hang memang suka lihat pasangan bercerai....kan?

Mana ada manakkk oiii hang memfitnah iols yg baik yinnih.. hikhikhik

Ramai forumer otak jumud dlm ni
sian TT
ingat wang berjuta mampu beli kebahagiaan ka
laki yg mengongkong sampaikan nak keluar
ke mana2 sorang pun tak boleh mmg lelaki mental

Cerai je la. Beli dildo. Sex toy melambak. Beli online pun boleh. Dah settle masalah kan. Cakap taknak kalah.

rainbowrainz replied at 5-11-2020 01:54 AM
Mana ada manakkk oiii hang memfitnah iols yg baik yinnih.. hikhikhik

Setakat noor2 hang nak buih boleh ler..nee manak ler...ketua kawasan dlm FD nee tau...

sasasoso replied at 27-9-2020 05:11 PM
seminggu skali sex tu kira nafsu tggi ke utk wanita yg dh berkahwin.mcm boasting je.rasa mcm normal  ...

seminggu sekali normal rasanya..
Kalau seminggu 7x mungkin la nafsu tinggi..

Follow Us
aku tak tahu nk bg pandangan apa dan aku pn tak bermksud nk judge sis..
tapi jd house wife mmg sgt la depress.. aku dh lalui both work and housewife life..

Macam aku yg kawen hampir 8years takda anak ni,
Aku cuma sedih yela bila tgk married couple yg blessed with kids, better financial..
pn ada problem.. sepatutnya mkin lama berkahwin makin memahami..
tapi yela kn setiap dari kita ujian tu mmg lain2 kn..

mybe sis boleh try pi personal counselling.. try to talk dgn professional.. they know better..
talk psl your marriage problem .. your sex problem.. mana tahu boleh diselamatkan..
pujuk hubby sis supaya izinkan sis get treatment.. just assume sis yg bermasalah..
ckp you nk cuba improve diri to be better wife.. get to her good side..
use your charm.. org laki ni sekeras2 hati diorg mesti akan ada soft spot pada wife dia..

mana tahu dgn dapatkan kaunseling sis boleh dpt tgk masalah ni dri different point of view
dan mana la tahu kn dgn pi kaunseling ni sis akan feel better.. dgn feel btter, your relationship pn semakin better ker.. cinta ni boleh dipupuk tau..

good luck sis.. semoga dipermudahkan..

ini pun masalah rupanya  TT ni dah tau apa nak buat ke belum nih?

Jd housewife,ada maid,ada harta.. Apa yg depress nya? Tak luangkan masa ngan anak sgt ke,smpai anak pun rapat dgn suami pdhal housewife ada maid. Pelik lah

@Dahlia replied at 27-9-2020 04:16 PM
Seriously i malas dah nak berada dalam perkahwinan nak hadap perangai suami yg macam2.. tapi i t ...

Kalau perangai suami u kuat cemburu and tak bagi u kopi-kopi dengan kawan, you cuba lagi slow talk dengan dia.. Dia tak bagi u kopi-kopi dengan kawan-kawan sebab cemburu je ke? Kalau u keluar kopi-kopi time office hour pun dia cemburu ke?

U kahwin baru lima tahun.. dari apa i baca ni i anggap ni dugaan fasa pertama perkahwinan chuolls. TT tanya balik diri TT selain masalah cemburu dan mengongkong tak bagi keluar kopi-kopi apa lagi masalah yang buat chuolls tawar hati?

-tak solat kah
-hal anak semua serah kat chuolls kah
-tak bagi nafkah kah
-kaki pukul kah
-kalau marah suka cerca dan maki u kah
-hubungan denfan family u tak elok kah

dan banyak lagi

senaraikan.. kalau semuanya okay, dan tu ja masalah chuolls, cari lah cara untuk selesaikan.. misalnya hari bekerja u ambik halfday semata-mata untuk dapatkan life jumpa kengkawan ke.. contohhhhh..

tanya jugak dengan diri chuollsss... chuolls cinta dan sayang laki chuolls kerana apa? kita cinta laki kita biarlah kerana allah lillahitaala.. kalau niat chuolls begitu, maka carilah jalan penyelesaian agar ada win win untuk chuolls laki bini. tipu lah kalau dalam perkahwinan tu hari2 rasa cinta. i pun kadang rasa nak isi borang cerai jah. tapi tanya balik dengan diri kita apa niat kita. sayang kita kerana apa.

selain cinta dan nafsu perkahwinan adalah rasa tanggungjawab, amanah, toleransi, dan wdah untuk mendidik diri kita. good luck TT. semoga baik baik saja

Rate

1

u tak keluar langsung? tak pegi beli groceries? shopping dgn daughters and maid?

i rasa dpt keluar beli groceries pun dah happy. i kadang malas nak minum2 dgn kawan. ntah... maybe faktor usia kot.

@Dahlia replied at 27-9-2020 03:38 PM
Saya taknak terikat dengan perkahwinan lagi. Tapi saya juga tak mahu berzina. Itu yg saya tertekan ...

Tak salah stay sebab sex.. sebab itupn salah satu dari tujuan Nikah...elak zina..
Jgn jd kes dh cerai,tp selalu jmpa sebab sex..

Aku rasa TT ni confuse
Sebenarnya dia bukan nak keluar sebab suka lepak dgn kawan tapi dia suka keluar sebab she loves all the attention & puji2an dia dapat dari jantan lain masa kat luar tu. Puji dia cantik, puji badan dia macam anak dara, tak percaya dia dah kahwin etc. Itu yg dia suka dengar dan buat hati dia berbunga selalu
Kerja syaitanlah tu yg dah berjaya perindahkan maksiat pada mata & jiwa anak adam serta berusaha untuk runtuhkan masjid
Bila dah berjaya runtuhkan masjid esok, setan ubah plan pulak pujuk supaya ko berzina dengan merangsang ko punya libido sampai membuak.
Antaranya setan buatkan ko suka makan aphrodisiac food walau sebelum ni ko tak gemar makan food tu
Cadangan aku, langkah pertama banyakkan baca audzubillah.......nirrojim, istighfar, selawat, ayat kursi & 3 qul, 3x pagi, 3x petang supaya dihindari dari bisikan dan godaan syaitonnn nirrojim. Lagi 1 dalam setiap apa yg kita lakukan, ikhlaskan niat kerana Allah sebab setan takut pada hamba Allah yg benar ikhlas

apa jadi dengan TT? jadi bercerai ke? Colleague i ada sorang gini, suami x bagi mingle dgn kengkawan..tapi kitorg faham la..x ajak la dia kalu nak lepaking..x perli ke apa..tgk dia pun ok je, x stress pulak..yg penting dlm hidup ni kena bersyukur dgn apa yg ada,selagi mampu..jgn anggap kita kuar dari 1 masalah, kita dapat atasi masalah tu..mana tau, kot berlaki baru, dpt yg libido rendah pulak..

Ooo aku rasa aku faham apa ko rasa
Sbb aku dh pernah lalui fasa2 bosan jemu jadi suri rumah masa usia perkahwinan mcm ko ni la tt 5-6 tahun.
Ttbe rasa useless,rasa rindu nak berkerja semula, hang out.dgn kawan2, nak cantik2,mekap2. Jeles dgn life kawan2 yg nampak happy dan bekerjaya.
Masalah rumahtangga yg sedia ada menambah stress. Kerenah anak2 24 jam hadap menambah jemu dan penat. Nk.beli apa2 terbatas sbb tggu nafkah suami je.
Masa tu aku try apply keje sementara selama sebulan..dan dapat siap outstation lg di dua negeri tdo hotel ngn opismate. Tinggalkan anak2 dgn hasben smggu. Ohh bestnya dpt me time. Tanpa gangguan hp suami smggu tu.
Tt maybe takyah cerai dulu..cube solution mcm aku. Keluar dr kepompong life yg bosan tu. Hr2 buat benda sama kt umah mmgla stress dan jemu. Anak2 pon pening mak asik marah2 je

Oh ya tt jgn jadikan sebb ko cantik so ko akan mudah2 dpt apa yg ko nak. Jadikan diri berklass ya. Aku pon cantik gak. Muahahahaha. Beselah org cantik2 ni mmg suami tak bagi kerja. Gituhhhhh. Jangan biarkan masalah ko menjejaskan kecantikan ko. Oh ya mase bosan2 tu aku try jugak masuk kelas mekap walau ssuami aku tak.suka. dulik ahhh. Saja lah cari kawan baru smbil up kan confident diri.
Pasal sex..klu ko puas dgn sex drive suami ko mesti ko happy. Ke suami ko tak pandai layan

@Dahlia replied at 27-9-2020 04:48 PM
Kami tak serasi sis. Dah 2 tahun dalam fasa bertahan.. dia cemburu dan mengongkong.. dia cemburu ...

Bru tau ade yg cm ni..sbb ramai yg ok je xmain dh lama..agree dgn komen kt atas suruh beli toys tu..cuba la dlu die asalkan mata hitam hilang je kan??? Ke x?

@Dahlia replied at 27-9-2020 04:16 PM
Seriously i malas dah nak berada dalam perkahwinan nak hadap perangai suami yg macam2.. tapi i t ...

cerai dan get married another guy lah.. apa yang susah sangat nya?
kata cantik.. bila cantik sample size akan jadi lebih besar, so mudah utk memilih lelaki.. i am sure you wont settle for less.
tak perlu nak dengar pendapat acik2 gundu kepam di forum ini yang memomokkan itu ini.

its okay to remarry another guy, after all mmg sex drive perlu dipenuhi jua, itu lah salah satu fungsi perkahwinan.
cuma kena get ready lah utk sebaarng kemungkinan, like your girls rebel and wanna stay with their dad,
or your next husband will take a long way to fully accept your kids.. jgn mengharap bulan dan bintang sangat tambah2 kita sudah beranak pinak, banyak faktor perlu diambil kira.
or may be you have to end up becoming second wife. rezeki masing2 lah.

i support you to get another life, remarry and live happily. mungkin suami skarang bukan lah suami yang baik utk kamu, tapi beliau boleh jadi bapa yang baik utk anak2.. bila cerai esok jgn lah duk bergaduh dengn ex.. tak aman hidup sampai ke tua nanti.

there is no such thing you will get everything in life. learn to accept the inadequacy of any choice you are going to make. perkahwinan ini ibarat kita berjudi hidup, kalau untung kita bahagia, kalau rugi kita merana.. bila merana give a new chance to yourself to live again.

good luck.

p/s: dek kalau cantik kau habut kan je lah .. go get marry a hot guy.

Nasihat saya.. Kecantikan tu Allah bagi ujian je kat awak.. Tolonglah dekatkan pada Allah.. Buat sedekah, solat tengah malam dan banyak2 berdoa pada Allah supaya hati awk bahagia dengan suami. Saya tahu alam bercinta lebih indah dan awak di hargai..

Sex pun bila tiba masanya akan hilang bila usia meningkat.. It normal.. So jangan dekat Pada benda2 maksiat in case awak nak bercerai dan jangan runtuhkan rumahtangga orang.. BERDOSA

tt dah ada somebody utk puaskan nafsu seks tak?