CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Cukup atau tidak duit korang lepas moratorium

midori888 replied at 30-9-2020 11:06 AM
Maybank sekat psl overdue payment sebln yer...baru tau...

bank nie kalu overdue payment, kema ...

dulu kalau sebulan dorang xkisah pn.. napa tah lepas pkp ni sebulan pn nk sekat2 acc.. kalau dorang bank rasa susah kena ingat kita org biasa ni lg lah susah

abangadek replied at 30-9-2020 09:54 AM
Maybank nk sekat acc saving aku sbb aku ada tunggakan kereta sebulan.. ekceli tunggakan tu dah lama  ...

sorry tanya.. mcmana u tau acc u kena sekat?

Nak xnak terpaksa lah hadap.
So far, ready je nak hadapi hari tanpa mora.

green~tea replied at 30-9-2020 11:30 AM
sorry tanya.. mcmana u tau acc u kena sekat?

maybank call & hantar mesej bgtau.. kalau semua transaksi kt maybank tu xboleh mmg dh sah la acc kena sekat.. kena setel tunggakan & ansuran terbaru dulu baru dorang buka acc balik

abangadek replied at 30-9-2020 11:39 AM
maybank call & hantar mesej bgtau.. kalau semua transaksi kt maybank tu xboleh mmg dh sah la acc k ...

oh mujur kena sekat je, ada dulu dgr, kalau ada tunggakan kad kredit, bila ada duit dlm account, bank terus potong duit tu, tak tunggu kita byr sendiri, ada org hilang gaji bila bank main ambik duit dlm account, tak silap org tu report bank negara, tak tau apa jadi lepas tu

ok je hidup macam biasa, mora ke tak sama je, bukannya mora tu tiket untuk berjoli sakan hidup bersederhana ikut kemampuan kita

insaf baca ada yg terkesan, kena potong gaji apa semua, moga lepas ni lebih baik lg ekonomi kalian

Follow Us
hotmak replied at 30-9-2020 12:11 PM
oh mujur kena sekat je, ada dulu dgr, kalau ada tunggakan kad kredit, bila ada duit dlm account, b ...

maybank akn tunggu permission kita untuk deduct duit dlm acc tu.. dia tak potong suka2 hati.. selagi kita tak bg permission selagi tu la acc kena sekat jd nak tak nak mmg kena bg permission jugak huhu.. kalau dh sekat cmtu nk bayar loan pn xboleh dh tp katanya boleh bayar kt kaunter.. i xpasti kalau dh acc tu disekat mmg ikut logik kt kaunter pn xboleh bayar jugak la kan

i dah setel hutang cc..xda hutang rumah atau kereta, cuma ada hutang peribadi dan asbf...hmmm..mcm nk beli kereta sbb keperluan asas ..kereta sediada dah buruk...rasa mcm terpaksa letgo sikit asbf i tu..terpaksa..

akies replied at 30-9-2020 07:37 AM
Amin. moga  perniagaan western awak maju dan berjaya. Insha Allah

Amin. thanks bagi kata2 semangat ye akies..

abangadek replied at 30-9-2020 11:22 AM
dulu kalau sebulan dorang xkisah pn.. napa tah lepas pkp ni sebulan pn nk sekat2 acc.. kalau doran ...

mcm over plak kalu sebln due pun nak block account....

BurungBiru replied at 29-9-2020 12:47 PM
Duit mora sis and husb mmg simpan je..kita orng mereput je kt rumah tk pegi holiday pun.. so ada la  ...

good for you sisturr!

zacks replied at 29-9-2020 02:04 PM
aku dah berjaya simpan lebih kurang rm15,000 selama 6 bulan moratorium ni.
duit loan keta, loan ptp ...

wahh rm15K, meh la lanjerr weols , open table keee

virgo19 replied at 30-9-2020 08:15 AM
Aku laki bini kerja sendiri, bisnes online kecik2 fulltime, sebelum ni memang kitorg tak pentingkan  ...

sistur meniaga apa hutong lipat2 ni?

rm100K tu revenue ke gross ke nett profit?

anyway beriboo riboo tania..

Edited by sitisitu25 at 30-9-2020 07:40 PM

dgn duit mora dpt setel byk bnda..berubah terus hidup..6bln yg bermakna..dpt byr lump sum cc both husband n wife..simpan 15k, replenish brg2 rumah yg da lama/reput..tuka kete dr kete comel ke family car- aruz..depo rumah br beli cket.. then bantu org2 yg lbh memerlukan cket..bulan ni kembali ke rutin biasa..byr kembali komitmen, xlari pun..xmintak pon dilanjutkan jugak..hidup sederhana n kembali menabung mcm sblm mora..cuma lega no more htg jahat like cc n ploan..or htg tertunggak..tq PM tq banks sb ada mora ni..

Aku duit mora tu buat byr outstanding credit card  and spend mana yg perlu and hulur lebih sket kat parents... takde simpan pun... sama je cam takde mora... aku perasan la kalau ada duit lebih mesti la kebetulan ahli keluarga call nak pakai duit.. tak kisah la bab tu. Lgpun keje masih stabil ....and aku ni mmg jarang ada duit lebihan... sbb dalam bahagian aku tu ada bahagian org lain jugak.

midori888 replied at 30-9-2020 03:27 PM
mcm over plak kalu sebln due pun nak block account....

mora tamat smlm kan.. tup2 smlm maybank hantar mesej ckp tunggakkan dh jd 2 bulan.. aku ke yg xpaham @ maybank yg nk buat taik.. aku call berkali2 xjawab.. call lg suruh tunggu kt line smpai dekat 10 minit last2 putus camtu ja.. call lagi cakap incas tengah meeting suruh call balik lg sejam.. japg sejam call balik minum pagi.. lepas tu ambik ank skolah.. lepas tu lepak minum ptg.. watttt a pundek dorang ni

Hari dah habis mora.. Jadi aku doakan pada semua yg terlibat dgn extend mora.. Dipermudahkan segala urusan... Dan utk kita semua.. Aku doakan Allah murahkan rezeki kita semua bagai air sungai yg sentiasa mengalir.

abangadek replied at 1-10-2020 09:49 AM
mora tamat smlm kan.. tup2 smlm maybank hantar mesej ckp tunggakkan dh jd 2 bulan.. aku ke yg xpah ...

oh kesian u...nampaknyer u kena gi bank sendiri tanya....

iols pun ada account bank kena sekat, hsbc sebab tak active more than a year...iols ada 2 account hsbc...satu active, satu lagi tak active...iols should've make transaction guna account tu instead of pakai satu lg tu jer....apa bole buat, nasi dah jadi bubur...nak kena gi bank lah nak activekan balik account tu, which dah postponed dari tahun lps...ntah bila nak pergi ntah...

green~tea replied at 29-9-2020 03:06 PM
Bergumbira je lah takde hutang... live simple je... i pun duk harap husband je sediakan rumah &  ...

Awalnye you nak bersara? Ke you ade plan masa persaraan you itu nanti? Like bisines ke kan?

Ai pikior nak retire umo 50. Time tue anak i yg sulung da 20 and second 16. So, dah besar. ok la kot nak jenjalan round satu dunia kan?

CikJah87 replied at 29-9-2020 11:48 PM
Ioll mungkin tak terasa sangat sebab tak besar sgt loan.. Tapi kawan2 yg mora dalam 2-3 ribu dah sta ...

Kawan2 mora hang tue masih bekerja cam biasa ke?

Awat risau pulop? Sebelum mora tue bayaq hutang cam biasa kan?