CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Oshinaka

Anak Autisme

caricerita replied at 6-10-2020 11:09 PM
anak sy yg 1st pun autisme.
Secara jujur.
I lebih selesa balik rumah MIL dari rumah mak sendiri.  ...

Rmh mil okaylah sy xksh diorg ckp blakg sbb sy jnis xrapat..bl family sdr sy sedih..Dua2 rmh sy penat rmh mak sdr xbg anak sepah brg kdg main sofa kusyen..rmh mil pl diorg sk bk pintu kdg ank sy tlepas ke jalan sbb yg no 2 jnis xpaham..bk pintu merata pg..doakn sy happy dgn ank2

bulan_gerhana replied at 8-10-2020 03:26 PM
ye memang susah nak faham kalau ade anak yg autisme ni...

aku yg menengok org jaga anak autisme  ...

Ye pnt kdg2 ..tp syukur xde sakit kronik mcm ank org lain..ank sy jnis xtantrum sgt..cm kalo yg no 2 mnangis leth jg sy sbb yg slg akn buat adik dia.jd sy kn jg emosi yg no 2 jgn bg nangis...trm ksh respon doakn sy ya.

chenta_dewi replied at 10-10-2020 10:11 AM
Anak autisme..adik beradik nak mak yg tak memahami tu perantara sahaja ..ujian tu dari allah utk aka ...

Doakan sy happy yer..mmg xbalik kg dah..

adila39 replied at 12-10-2020 10:29 PM
Depa yg xde common sense.Tak payahla balik kg. Tol minyak jimat. Duit tu buat yuran terapi, lagi bag ...

Slm ni diorg pura2..bg duit pn dikt sy menunjuk xpaham kadg dgn manusia ni aper yg diorg nk sbnrnya..Doakn sy happy sll ya..

Tulipss replied at 19-10-2020 05:13 AM
Sy dah xbalik kg..sbb letih nk jg hati org biar di rmh sj..sbb mil ngn mak sdr mmg xpaham..siap sr ...

knp la mil+mak u suh anto ke pusat kebajikan. u dok ada lagi mestilah blh jaga anak2.mcm depa plak kene jaga.i plak sakit hati baca.
takpe la u...semoga satu hari nanti terbuka hati mereka utk terima anak2 u. buat masa skrg tak payah balik.

btw, blh tau umur anak2 u brp thn? anak i skrg 11thn pun kdg2 ada angin dia lagi2 la pkp ni...takleh buat aktiviti dia.

chill ok...jgn stress. jaga kesihatan fizikal dan mental. penting sbb u nak handle 2 org anak2 autism. i yg jg sorg ni pun tebongkang kdg2.

Rate

1

Tulipss replied at 19-10-2020 05:10 AM
Hantar nasom..ank sy bkn jnis tantrum teruk cm kalau mkn tu tgn tu kn comot kdg tpegang dinding or ...

anak i pun hantar nasom..bila hantar sini, i rase mcm bersyukur ada juga yang menerima anak i..takde sekelumit komplen pun dari cikgu. memang sangat2 penyabar cikgu2 nasom ni..harap mereka diberi pahala2 berganda la

Follow Us
tt, just nak inform, nak ape2 bantuan mungkin boleh tanye2 koordinator nasom. mereka selalunya memahami..

baru2 ni i minta rekomen pengasuh sebab nasom alternate day sekolah..rezeki i setakat ni pengasuh baik. ni dah pkpb ni, memang full day la kat rumah pengasuh. harap pengasuh bertahan la dengan anak i yang monster tu.

lagi best jadi AJK nasom tu.at least bole la rapat2 dengan cikgu. tahu isu semasa sekolah. sekali sekala, bole mintak bantuan apa patut lagi2 cikgu2 yang dah senior kat situ. mereka ni ada empathy. bayangkan la gaji diorg pun tak beso mane. tapi camne diorg bole bertahan kerja sana bertahun2 tu.

TT, kita diuji sebab kita mampu

Rate

1

@KIM.K...

the floor is yours...

syamzana replied at 19-10-2020 09:53 AM
knp la mil+mak u suh anto ke pusat kebajikan. u dok ada lagi mestilah blh jaga anak2.mcm depa plak ...

Ank umur 9 dan 10 thn dua2 boy..

t_hahahaha replied at 19-10-2020 08:06 PM
anak i pun hantar nasom..bila hantar sini, i rase mcm bersyukur ada juga yang menerima anak i..tak ...

Ye nasom mmg utk ank special ni..ank sy yg 10 thn pg sek ppki..hak naik kelas dinafikan..2 thn stuck darjah 2..dier dpt no 1 kadg no 2..tu pelik smpai dua thn darjah 2..last sy pg jpa cikgu cikgu kata xde pembantu sbb ank sy xnk cmpur dgn bdak2 lain...ssh cikgu nk ajar sbb dia xnk cmpur..jd dia boring sbb semua menda dier tahu....dua thn darjah 2..sbar jelh.ptt thn ni darjh 4 da..

t_hahahaha replied at 19-10-2020 08:18 PM
tt, just nak inform, nak ape2 bantuan mungkin boleh tanye2 koordinator nasom. mereka selalunya memah ...

Tp nasom sini sy dgr dier menengking budak2 ms amik anak..byr mahal jg kan ..mmg penat jg bdak mcm nie..tp kt pulak terasa wpn bkn tengking ank kita..

Tulipss replied at 22-10-2020 07:08 PM
Tp nasom sini sy dgr dier menengking budak2 ms amik anak..byr mahal jg kan ..mmg penat jg bdak mcm ...

anak i sempat setahun di nasom masa umur 6thn. masa tu bayar rm380 dr pkl 8.30-12.30 makanan kene bwk sendiri. lewat ambil dikira ot. byr ot rm10/hour. ni thn 2015. skrg ni tmpt yg sama rasanya harga dah jadi double. tapi considered murah la kot compared to other private centre.

yg anak u 10thn tu pelik pulak kat ppki dah kan nape nak kene ada pembantu utk kelas? satu kelas kan mmg tak ramai. anak u pun mesti tahu uruskan diri cuma taknak bercampur je. knp la tak naikkan darjah ikut tahap perkembangan dia. sama mcm anak i la ni anti sosial. tak suke org ramai lagi2 kalau bising.

tp silibus ppki mmg menyedihkan la utk bdk2 autism yg blh bljr. anak i dpt inklusif semua subjek pun masih tak dpt ke arus perdana sebab takde cikgu yg boleh tggu masa pembelajaran. so kalau nak ambil upsr next year kami kene ajar sendiri kat rumah.

Rate

1

i doakan TT tabah besarkan anak2 mcm ni... 1 of my goodfren mmg ada anak austime...mmg betul tak ramai yg paham keadaan anak2 mcm ni sbb tiada pendedahan & diorang juga mcm takde effort nak cuba paham...

Tulipss replied at 22-10-2020 07:08 PM
Tp nasom sini sy dgr dier menengking budak2 ms amik anak..byr mahal jg kan ..mmg penat jg bdak mcm ...

i memula rase diorg menengking. memula macam ehh..

tapi pikir balek eh mcm cara kita cakap kuat dengan anak kita jek tengoknya..

Tak payah balik. Mcm Mak pak aku duk sendiri. So mmg tiap mggu aku balik. Kdg2 berhari2 mcm 2-3 hr. Beselah org tua xsuka kotor2 bising2. Anak2 aku 3 orang laki. Mmg bising,lasak dan sgt kreatif. Hahah. Mak aku xsuka..pdahal klu aku xbalik hari2 call. Klu aku balik asikla marah anak2 aku lasak. Smpi dia tersebut yg bukan2. So sebagai anak dan emak aku terasa. Aku balik dan sebulan aku xblik alasan pkp. Padahal blh je blik sbb 1 daerah. Aku ungkit balik apa yg mak aku kata..aku ckp ala biarlah mak rehat puas2, ada cucu pon kena mrh2 je. Biarrr.aku terus terang orgnya xsuka simpan2. Bila org dh sakiti hati aku, aku akan sembur balik..br lega.

Rate

1

12
Return to list New