CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Hidungkembang

NAK CARI BOYFRIEND TAPI...PERNAH RASA MACAM NI?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Aku ada kawan yang dah 34 rasanya, very presentable. Sangat friendly and bukan jenis pendiam. Agak happening orang nya. Muka ok la. Tapi smpai la ni takda bf...
Sejarah himpit laki orang tu ada and both  laki yang dihimpit ofcourse pilih family in the end.

Ada jugak kawan yang jenis biasa2 je , pendiam tak happening. Jenis sangat2 pemalu and tak bergaul dengan laki sangat. Gaya pun biasa2 je and to me not that presentable. Tapi elok je berlaki skarang.

So rasa nya benda ni balik kepada jodoh jugak, paling penting be yourself. Jangan paksa diri tuka appearance all out. Nanti laki yang sangkut jenis pandang luaran je pulak.

Rate

1

siputpepel replied at 15-10-2020 01:58 PM
kahwin lambat is a new trend. 24 adelah masih muda. enjoy your life dulu. umur 28 kang start cari. 2 ...

iols umur 30 baru start cari. lembab betul ambik tindakan. entah umur brape baru nak jumpa ni.

Hidungkembang replied at 12-10-2020 10:46 AM
Hahaha. Rasanya betul. Kena upgrade jadi lawa sikit, kena belajar jadi confident. Belajar bergaul. N ...

Dik, kene jadi lawa dik utk kepuasan sendiri. Yg kakak tgok la..kwn2 msa sekolah dulu yg cun cun da jd mak janda....yg gemok itam helok berlaki taw.
Yg gemok itam tu msa form 5 siap ckp celah peha dia itam sbb jalan bergesel. Tu msa zaman ank dara lagi tu. Leh imejin bila dia jumpa jodoh msa umo 32 peha dia da rupa apa?
Kesimpulannya, jodoh tu ada tak kira la kita itam gemok pon. Tapi adik jaga penampilan sbb diri sndiri yg nak..bukan sbb nk impress org lain.

misssakura replied at 16-10-2020 08:42 PM
iols umur 30 baru start cari. lembab betul ambik tindakan. entah umur brape baru nak jumpa ni.

Moga awak cepat dipertemukan jodoh.. takpe pelan2 nanti along the way mesti akan jumpa yang bersesuaian

Thanks korang. Aku tengah belajar berhias sikit sikit. Tukar fesyen sikit. Betul lah, kita kena yakin dengan diri sendiri. Lepas tu, kalau rasa tak lawa, kena lawa kan lah diri tu. Bukan dok meratib diri tak lawa tak lawa tak lawa. Harapnya semua yang dekat sini akan usaha jugak untuk upgrade diri nampak lagi cantik dan lagi wangi. Heheh

Follow Us
siputpepel replied at 15-10-2020 02:01 PM

Series apa.ni.sis?

crash landing in you

I is setuju....

I umo dah nak dekat 40.. i tetap rasa i still muda untuk berboyfriend or bersomi... lantak ler i sibuk kumpul harta duniawi nie..

tapi baru-baru ni, osmate i nak kawen dah.. cane.. i tak risau sbb tak kawen i riso tade osmate.. patutkah i berboyfriend/bersomi --- adui..

sweetyana replied at 3-11-2020 02:43 PM
I is setuju....

I umo dah nak dekat 40.. i tetap rasa i still muda untuk berboyfriend or berso ...

betui kaka. carilah pasangan bila bener2 kita sudah bersedia. lagipun, kebahagiaan tidak terletak pada berpasang-pasangan sahaja. ada bermacam lagi perkara yang membahagiakan kita

Hidungkembang replied at 17-10-2020 09:34 AM
Thanks korang. Aku tengah belajar berhias sikit sikit. Tukar fesyen sikit. Betul lah, kita kena yaki ...

first thing first, you kena accept diri you. the moment you accept yourself, you become beautiful.

sweetyana replied at 3-11-2020 02:43 PM
I is setuju....

I umo dah nak dekat 40.. i tetap rasa i still muda untuk berboyfriend or berso ...

kelaka lak concern of wooried tu sbb osmate nak kawen x de osmate. hihihihi

me plak asal osmet baru msk umah mesti soalan pertama tanya, akak bile nak kawen? gaya nak halau aku kuar dr umah lak si osmet baru tu. hahaahaha

Hidungkembang replied at 12-10-2020 11:16 AM
Aku rasa aku dah tahu sebab apa.

1. Aku sejenis awkward tanpa sebab. Entah kenapa entah aku  ...

Hi Si Hidung Kembang ,
Wah susah jumpa perempuan macam awak ni...berbaju kurung, takda sosial media, tak banyak cakap dan lawa...kan? . Zaman sekarang ni tak banyak cakap lagi bagus...orang menyembang pun selalu tengok mengarut je takda substance

Saya pun dulu macam ni jugak, anxiety tak tentu pasal..tiba satu masa saya terfikir pasal "What is love" puas pikir dan berdoa akhirnya tuhan gerakkan hati saya untuk mula cintakan diri sendiri dulu. Then saya start pergi gym, isi masa kosong buat benda yang produktif... self esteem saya mula naik dan anxiety pun makin hilang. Sekarang dah mula dapat rasa nikmat kehidupan ni.. perempuan pun dah mula flirt2 hahaha. Tapi ignore je malas nak main2.

Then recently saya jumpa personality test ni, https://www.16personalities.com/free-personality-test
Lepas buat kajian sikit pasal ni.. barulah faham sikit pasal diri saya yang pelik ni..rupanya personaliti memang jenis begitu. By the way, saya INTJ type. Awak cuba try buat tengok jenis apa... mana tau ngam dengan saya.

Saya rasa orang pendiam ni bukan nye tak suka bercakap.. cuma topik yang kita minat ni selalunya memerlukan "deep conversations" yang kebanyakan orang tak berminat dan takda masa pun nak ambik tau topik2 deep ni. Saya pun tak reti menyembang (small talk) ni... tapi faham lah keperluannya takkan jumpa orang tiba2 nak sembang pasal apa makna hidup ye dokk

Rate

1

lebih ramai kita bersabahat/berkawan......lebih mudah dapat bf....
lebih ramai bf....lebih mudah dapat suami......hahaha

sebab...kita manusia ada perasaan dan ada maruah.

dari kita dah kenal, bermesra, ....barulah ke step seterusnya.....

lawa, cantik adalah subjective...sebab pandangan, citarasa dan pilihan seseorang berbeza beza......

Aku teringin nak berumah tangga mcm org lain tapi masalah terbesar dlm hidup aku nie aku tak suka seks.aku takut bakal isteri tak terima masalah aku nie.sampai skrg aku bujang now 32 tahun.

pawie replied at 5-11-2020 02:36 PM
lebih ramai kita bersabahat/berkawan......lebih mudah dapat bf....
lebih ramai bf....lebih mudah da ...

Bukan lebih ramai bf lebih dekat kita pada sesi ranjang  bam sawie?

Kenal bermesra iteww yg kadang kadang dikhuatiri terus terbabas sampai tiada perlu ikatan yg sah...gian...cari hotel...gian cari hotel...many many nites many many stands...

Kahkahkahkah

Edited by stingerbaik at 7-6-2021 08:28 AM
Nasrunzainal replied at 7-6-2021 08:14 AM
Aku teringin nak berumah tangga mcm org lain tapi masalah terbesar dlm hidup aku nie aku tak suka se ...

Jari telunjuk kau lebih panjang dari jari manis kau?

Kita ada pakar orgasm dalam board ..anything related to sex dan orgasm ...tidak ada org lain yg lebih berkelayakan..bukan setakat melihat jari kau...dari tarikh lahir kau dia boleh determine kau ini jenis 3 minot atau 30 minit in bed ...she can swear to you it is scientifically proven

@greentea
.