CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nmi

Hina sgt ker wanita belum berkahwin

arianakhalid replied at 14-10-2020 08:09 AM
Laaaa ko tinggal kat mana ni? Perempuan makan sorang2 dipandang serong? Tapj macam mana ko tahu or ...

I suka je makan sorang, takde hal la kalau takde kawan or gang
Tapi pernah sorang makcik bawang ni cakap "aku malu nak makan sorang, rasa macam org gila"
Lagi aman makan sorang, nak cepat or lambat tak kisah.

kuchenta_81 replied at 19-10-2020 11:46 AM
Mana ada NH kawen kali ke 5 Hana, tu iklan produk dia jeee

laaa yeke? i baca kat porem gossip ni laa... ciss..itu tiba2 terjebak balik porem cari.. kui kui kui

Takde la hina tapi bak kata mak meols kat meols...'patut la xde org nak kat ko, perangai mcm ni'. Perangai mcm ni refer pada sikap meols yang xnk mengaku tuduhan melulu dan maki hamun mak meols. Meols ye kan aje lah kan asal mak bahagia dan bangga la sbb berlaki walaupun dpt laki yang.......tak sampai ati nak sambung.

diskriminasi terhadap wanita belum berkahwin
1. bila nak kerja kami yang kena berkorban, kena ot lebih, smuanya kami kerana kami takder family
2. setiap kali ader kenduri kahwin mesti kami akan diburukkan sekali (nenek aku baru pukul canang kata aku takder kluar mana, duduk jer rumah) tak boleh ker kita happy utk mereka yang nak kahwin..kenapa yang belum kahwin nie harus diburrukkan sekali
3. jadi punching bag org dah kahwin..bila nak bercerita hal rumah tangga jaa cari kita bila gembira and kita perlukan mereka langsung tak jawab whatsapp call
4. selalu akan diejek oleh org ramai bila nak kahwin tak kisahlah dari sedara mara, rakan sekerja, sabahat handai lar praktically smua..
5. mereka akan complain kita nie memilih lar apa lah mcm2lah mcm jodooh tue dlm tangan kita..
no 1 tu dr sejak aku mula keje lagi mmg selalu jd mangsa, kene keje weekend. kene stay back. n lagi sadis musim2 kobit ni yg single x leh WFH sbb x de keperluan. voodoh punya org igt kobit tu ms nk jangkit tu dia ty, awak single? saya x hinggap kat awak. sy cr org berkeluarga jek

no 2. kalo aku ckp Alhamdulillah nenek aku yg sorg tu dh meninggal kire aku kijam la kan. tapi kalo flashback kutuk2an dia kat aku yg single n pitenah2 yg dilemparkan kat aku ni. mls nak komen dah bab no 2. sedara mara setakat ni gurau2 n ty2 jek. kalo side mak aku x de hal sbb aku masih ade 2 org sepupu yg lg byk umo dr aku x kawen lg. so kalo duk ty2 tu aku ckp bg 2 org tu kawen dulu. jawapan lepas diri.

no 3. BFF ade mslh dgn laki. kene tomoi dgn laki kene mandrem dgn opismate. mmg cerita n carik aku la. aku amik pendekatan aku dgr je. aku x mendorong dia buat ape yg akan aku buat kalo aku kat tempat dia. sbb aku rs pemikiran org single x sama kan dgn pemikiran mak2 yg anak deret2 ni.

no 4- alhamdulillah x de lagi org sekeliling aku ni mengejek. kalo dia mengejek  ke ngumpat aku kat blkg tu silakan. aku x hirau. kalo aku dgr live aku jwp live la. hahaahah

no 5- nak elakkan hal2 ni aku ckp aku ade bf. so soalan tu akan bertukar bila nak kawen. actually soalan psl status aku ni berlegar2 almost 6 months n sampai skang pon ade duk ty lg kat opis tu. aku br tukar keje almost a year la.

diskriminasi lain aku rs:

6- kalo nak decide g mana2 bcuti x brape include sgt aku free ke idok sbb family aku assume aku boleh free kan jadual aku. which is not la sbb aku tgh pulun study skarang.

7-org selalu igt org single ni byk duit, so asal diorg takde duit call or wassap nak pinjam. sampaikan skoolmate skolah rendah yg last ko jumpa ms darjah 6 dulu pon DM nak pinjam duit. sambil menggoda dgn kata2 manis yakni dia mmg minat aku zmn skolah. mmg idok la bg pinjam.

8- asal x de geng(especially yg dh kawen) nak out station ajak kita, zmn aku keje lama boleh la amik cuti kerap walopun aku rs rugi sbb aku x blk kg, hahaha

9-mmg akn ade manusia yg akan sentiasa bz bodi psl idup org single ni. makan ape. gi mana. waima ko post gambor ko makan/masak ape kat wassap status pon biasa jadi bahan kat bini2 org yg pemalas nak masak ni.choii.aku ni nak jimat so msk la. bkn ade suami nak aku rengek2 ajak makan kat restoren fancy2. hahaah

10-asal dgr sambung study/g bcuti/blk kg. ayat paling cliche: ko single mmg la. x de komitmen. hek ele diorg ni. alasan tu tuk diri sendiri. indenial x dpt nak buat apa aku buat, nak salahkan status aku yg single pulak. sila meninggal!!

Ala tt makcik meolss pun tak kawen2 lagi umo dah 41, apa jela orang tak mengata kat dia macam2

Dia balas je cakap dah tu takda jodoh nak buat macam mana , kalau dah tertulis takdir mmg jadi anak dara tua redho jela takda rezeki nak kawen kat dunia ni..maka terdiam la acik2 bawang yg lain hahahaha...

i bakal 39 tahun depan . masih belum bertemu jodoh . may b ALLAH makbulkan sumpah my mum . my mum pernah sumpah : ada ke lelaki nak kat i? ye lah i hitam , tak cantik , keje pun biasa biasa je , akademik pun sendu .  i nie suka lelaki lembut ( bukan pondan ye) . dan  lagi tua dari i . masalahnya yang datang mendekat semua suami org . terpaksa i be honest with them yang i tak berminat .

Follow Us
zaman skrg ni ramai kot wanita yg 30an x kawin lagi,malah ada yg mencecah 40an pun....kat opis aku ade yg x kawin lagi...
kawan2 aku pun ade yg terlajak x kawin lagi...
jiran sebelah pun ade yg xkawin lagi....
jgn risau beza lambat dgn cepat je soal jodoh ni.....

dari kau kawin awal dpt laki biawak biar xkwin sbnarnye...
fikir positif je la

Kelakar la korang ni.

ntah ler.. aku pun andartu jugek. dah lebih 35 tahun.. tp aku takde ler rasa mcm terdesak nk tukar title jadik puan.
sebab pd aku perkahwinan tu status je.. kot tetiba jadik janda / balu.. eh ko jadik single semula.

diskriminasi  kerja kurang la kot sebab aku kerja cikgu. pompuan ke lelaki ke sama je bebanan nya. dan cikgu ni mmg pekerjaan yg sesuai utk pompuan.
daripada sedih2.. baik kita teruskan kehidupan yg bermanfaat.

mcm aku suka kucing.. aku aktif dlm group meow.  suka laa perabih duit utk kos meow yg cedera laa.. sakit laa..  sampaikan pernah kena scam dgn pecinta kucing ni.. kita belikan sangkar, kibbles, depa pi jual balik.
tp aku tak nyesal. duit yg ada mmg untuk dibelanja. sama ada utk meow sendiri atau meow org lain hahahaha..
Alhamdulillah. aku dpt merasa kan nya.. rezeki selalu mengalir.. aku hanya memanjangkan manfaatnya.
bila kita selalu berfikir positif, inshaallah hidup kita pun akan dpt merasa kan aura positif tu.

I pon da over 30 but still blom kawen lagi..mmg sedeh sedara mara dok tanye bile nk kawen..haizs..jd laki senang la ..die yg masuk minang..pompuan ni tunggu jeeee..

copy_paste replied at 29-12-2020 08:53 AM
zaman skrg ni ramai kot wanita yg 30an x kawin lagi,malah ada yg mencecah 40an pun....kat opis aku a ...

Positif nasihat  nehh....you lelaki kan?Jaga2 ipan marah nanti ajhahahahah

Meiizu replied at 30-12-2020 09:42 PM
Positif nasihat  nehh....you lelaki kan?Jaga2 ipan marah nanti ajhahahahah

yerlah,ramai wanita disekeliling aku xkawin lagi,
tapi akhirnya kawin juga cuma lewat....

zehra2 replied at 30-12-2020 05:25 PM
ntah ler.. aku pun andartu jugek. dah lebih 35 tahun.. tp aku takde ler rasa mcm terdesak nk tukar t ...

well said zehra..mrmanfaatkan dan berkongsi rezeki. ikutla cara kita asalkan pada betul jalannya. harap jgn trrtipu lagi..skrg rmi yg suka ambil kesempatan atas kebaikan org lain. mcm kes kucing tu..karos pon suka bawak blik kucing jalanan bela..selalunya kucing tu tak lama tak balik2.  

Moga dimurahkan rezeki dan lekas bertemu jodoh abg hensem yg dapat brrkongsi rezeki heols dgn ckgu zehra ni...aminnn.jgn lupa jemput karos makan nasi minyak tauu.. insyaallah..

tt i pun kat tmpt keja i sorg jer ank dara..jd kakak2 opis akan tnya i psl kawen..siap nk kenen i dgn client yg helok2 ..i ckp i takmo kawen..so dorg dh xkan tnya dh

rospinki replied at 31-12-2020 09:56 AM
well said zehra..mrmanfaatkan dan berkongsi rezeki. ikutla cara kita asalkan pada betul jalannya.  ...

ayo.. mmg tk nk la kawin ni. sjk abis belajar, jaga nenek sakit. dah kerja, jaga arwah adik.. laa ni jaga mak pulak. saya nk fokus pd diri sendiri.
ibadat saya.. tambah saham akhirat dgn berbuat baik didunia ni.
kos hidup saya dlm 700-800 je sebulan. sbb saya org yg ringkas. tp kos meow beribu bulan2..
ada laki, kang dia komplen psl asyik perabih duit utk meow. jd nanti saya sedih sbb tk dpt lg buat apa yg saya suka.. apa guna hidup dlm keadaan tak harmoni mcm tu?

Edited by watachiwa at 1-1-2021 11:27 PM

rileks la.. sis lg 26 ari masuk 40. x caya je aku dh cecah 40 nanti. haha

bab makan sorg2 kat kedai tu aku dh biasa buat seawal aku mula bermastautin di KL/Selangor.
sbb kalo blk kg mmg lone ranger naik bas express. so dr asrama/umah sewa mmg sorg2 gi stesen bas. n masa tu naik bas kat hentian putra. so manjang lepak kat the mall la.sopim2 ke.. solat semua setel. makan kyg2. rilek la makan kat mekdi ke ape ke sensorg.
so lps tu x de istilah malu la makan kat kedai sorg2. sampai la pon rileks je tp musim kobit aku x makan dia kedai. tapau jek

jangan layan sis...

kawan aku pon ada kawen lewat
tu pun nasib baik dia kawen
tapi lakinya tak semengah
dugaan berkahwin is real
dugaan single mcm tu laa
so u choose!

tgk zaman kobid ni. at least golongan andartu sgt terselamat
tak jumpa sedara mara mulut hangsuang time raya
n tak gi kenduri.. klu nak kawen blanja tak banyak. laki kau org tak umpat.

kalau kau sabar, pahala gak tu. yg penting pedulik kan kata org
u must master that skill

Sabarlah menghadap tohmahan orang ramai dik. Itu semua aku pernah hadapi di zaman andartu. Aku siap kena kecam oleh makcik aku depan orang ramai. Aku lari bilik nangis2. Sadis bila teringat balik.
Tahun lepas umur aku 39, tiba-tiba jumpa jodoh duda anak 2. Buy 1 free 2 so aku dah tak payah beranak. Senang hidup aku.
So nasihat akak, kau chill and layankan je lah orang sekeliling kau tu. Enjoy ur single life. Seriously, enjoy it while it last. Tapi at the same time berusaha lah untuk cari jodoh (kalau kau memang nak kahwin). Aku dulu siap gigih panjat Jabal Rahmah nak berdoa dipermudahkan jodoh last-last jumpa husband sekarang ni kat Tinder
Akak doakan kau tenang hadapi hidup dan dipermudahkan jodoh  ya dik.

Hidup ni mmg mcm tu if kena dgn org2 mulut hansuang. X kawen dia mengata, dah kawen x da anak pun kena mengata

Mulut org susah nk dttp....pekak kn tlinga jer...bkn dyorg yg bg mkn pn...