CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9070|Reply: 46

Terasa nak ambil ilmu setan je : tak sanggup hidup dibelenggu stress & menta

Salam gais....

aku pun tak tahulah sama ada posting aku di benang yg betul atau sebaliknya. Tapi, bila sebut sesuatu yg ada unsur setan/jin dan sewaktu dengannya, rasanya ada gaklah kaitan dgn benang di sini.

aku ni sebenarnya dah lebih sebulan stress dgn bos keparat kat opis aku ni. Lately, makin menjadi2 dia membuli aku dgn menyuruh aku buat keje yg remeh temeh, sedangkan aku lagi berlambak keje yg lebih penting dan kena capai deadline. Dia pulak, tak faham2 dgn kesibukan aku. agak2 bila dia dah takde keje, dia saja hantar wassap kat aku, provoke aku dgn mencari kesalahan2 aku... Padahal semua isu tu, dari dulu lagi aku dah bincang dgn dia. Bila dia dah kalah, dia konar pulak pada isu lain , utk letakkan kesalahan kat aku jugak. Sampai satu tahap, mmg aku dah letih otak... badan pun dah start sakit2 mungkin sebab stress selama 9 jam mengadap keje non stop. tambahan pulak aku ni ada sakit kronik, dan doktor byk kali pesan supaya jgn stress. mmg aku dah cuba elak stress. tapi kalau si keparat ni asik bagi aku stress, apa lagi yg mampu aku buat...
Boleh dikatakan setiap hari, ada je benda2 yg dia tak puas hati dgn aku. Aku ni malas nak berperang.. sebab dia ni pendendam.. cakap lah apa pun dgn dia (kalau dia tuduh satu2 perkara yg aku tak buat), dia akan buat bodo dan takkan dengar langsung penerangan aku.

entah kenapa, sejak2 aku stress, jiwa aku mmg tak pernah tenang. Solat still solat, tapi takde rasa ketenangan. Doa setiap masa. tak kira dlm solat atau luar solat. but still, jiwa aku tak tenteram.. bila masuk je hari Ahad.. aku mula rasa gelisah, benci, menyampah mengenangkan esok hari kena pegi kerja. kalau aku byk duit, ada side income, kompom aku berhenti. skrg ni tak boleh resign lagi sbb komitmen aku paras hidung. dan, kalau aku resign, bererti aku memberi kemenangan pada bos keparat tu. Pasti dia mengepak kegembiraan, bagaikan ayam jantan yg mengepak nak berkokok.

Entah kenapa, hari ni, tiba2 mcm dapat idea, utk hantar ilmu hitam je kat si keparat ni... tapi bukanlah yg memudaratkan seperti santau atau vodoo tu... bagi aku, cukuplah agar dia rasa takut utk "cuit" aku , apa lg nak menyusahkan aku dgn kerja2 yg tah apa2...
kat mana eh.. nak cari "tok moh" yg boleh tolong aku ni......
aku dah give up dgn nasihat kwn2... suruh doa laa, bersabar laa... itu laa.. ini laa...
aku punya tahap kesabaran ni dah sampai maksimum dah... makin aku bersabar, makin melompat2 bos keparat ni kenakan aku...
makin aku sabar, makin tak tenang jiwa aku...
makin aku sabar, makin tak seronok nak dtg kerja...

kalau uols ada idea, nak "berubat" kat mana yg berkesan, mohon share...

sorry sgt2... kalau tersalah benang... buntu ni.. buntu sgt2

Rate

1

Ya Allah.....
awak antara yg terpilih Allah hantar utk ujian hidup ni..
teruskan bersabar dan sentiasa berdoa….
Insyallah ada jalan penyelesaian nya

Jangan terlibat dengan syirik. Kalau tak tahan, cari ajelah kerja lain. Kalau dibiarkan lama2 nanti u boleh jadi gila. Dah dapat kerja lain, block no die. Biar betul2 lost contact. U kate kalau u resign ibarat bagi kemenangan kat dia tu cuma anggapan u je. Ntah2 dia rasa dia kalah. Orang macam ni depan kita je tunjuk macam acah2 kuat. Tapi lembek sebenarnya. Nak buli orang pon pilih2 dulu

Aku tak tahu dekat mana mahu berubat. Mgkn forumer lain boleh bantu. Nasihat aku berhenti kerja. Jgn duduk dlm situasi toksik sbb nampak nya bnd ni bnyk bagi mudarat pada kesihatan dan kehidupan ko. Jangan takut. Serah segala risau pada Allah. Cantas segala punca masalah dulu. Cari Allah. Mohon Allah buka jalan rezeki yg lebih baik untuk ko. Aku doakan juga ko.

Aku pernah ada situasi sama. Setiap hari stress dgn boss smpai menangis. Aku mengadu dekat Allah supaya dikuatkan hati utk berhenti. Serah bulat2 pada Allah. Percayalah Allah. Ilmu2 hitam bukan jalan yang baik. Banyak losing point pada kita balik. Betul ke hati akan tenang lepas kita buat macam tu? Sedangkan hati kita Allah yang pegang.

Jangan chuolsss jangan. benda ni nt akan dtg berbalik kat diri kita wlu sebenarnya niat utk bg pd org kita x suka. dia akan menghantui kita bila lps dia buat apa yg kita suruh. try amalkan ayat at taubah, ayat yg bg org hormat kita ayat berapa ntah dah lupa selain dr solat tahajud

Aku faham perasaan tt sebab aku pun pernah kena buli dengan bos sampai hari2 balik kerja aku nangis. Cuma aku tak la sampai tahap nak mandremkan dia. Sampai sekarang pun walaupun pompuan tua tu dah pencen doblas tahun lepas, aku takkan maafkan dia.

Untuk tt, rasanya tak payah la main bomoh2 ni. Bukan apa, nanti masalah lain pulak yg datang. Ko takkan tak pernah tengok cerita hantu kan. Kang ada pompuan ikut la, budak kecik nyonyot jari kaki ko la, hantu main guli dlm rumah ko la.

Aku nasihatkan ko supaya jangan tunjuk ko kalah depan dia. Tapi jangan ko provok2 dia pulak. Ko buat cool je dpn dia walaupun kat blkg tu hati ko membara rasa mcm nak selamkan dia dlm tong taik. Sebab jenis manusia mcm ni dia rasa puas kalau dapat tindas orang. Maybe kecik2 dulu mak dia tak sayang dia kot, tu yg jadi mental camtu. Nanti kalau ko tak bagi respon yg dia harapkan, dia akan cari mangsa lain pulak.

Kesimpulannya, takyah la guna ilmu pelik2 ni. Kang kat dunia ko x aman, lat akhirat lagi la naya

Follow Us
لَاإِلَهَ إِلَّا اللهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيْكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيِيْ وَيُمِيْتُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَيْئٍ قَدِيْرٌ

La ilaha illallah wahdahu la syarika lahu lahul mulku wa lahul hamdu yuhyi wa yumit, wa huwa ‘ala syai’in qadir

“Tidak ada Tuhan Selain Allah, tidak ada sekutu bagi-Nya, milik-Nya segala kekuasaan dan bagi-Nya segala pujian. Dia Mahakuasa atas segala sesuatu”

baca zikir ni dengan difahami maksud.  zikirlah pada setiap masa mulut berdiam.

mamichik replied at 12-10-2020 02:54 PM
لَاإِلَهَ إِلَّ& ...

betul tu............

sesetengah manosia ni,
ada yang perangai mereka memang mintak di santau.

kalau nak santau pun tak payah sampai mati,
buat mereka tersiksa sampai datang melutut minta maaf dekat ko.

aku takde contact tok moh,
kalau ada mmg aku dah share  

buat 1 table to do list
print pastu letak tepi meja
mana dah siap ko tick
mana dpt dulu buat tu dulu
dia suruh mcm2 pon ko listkan je ikut queue
sbb semua benda serabut dlm kepala tu yg jadi stress
aku mcm rasa dia suruh mcm2 sbb dia xtau ko tgh buatpe

xyahla mandrem2 ni
bykkan selawat je

takyah susah2 nak bomoh bagai. mohon viralkan jah muka si hanat tu. tau lah netizen bawang buat keja bagi londeh sampai bogel. selayaknya heshe dimaki semalaya kalau hidup tau menyusahkan orang jahh

ataupun chuols cash kan jah heshe dengan covid.  semoga heshe mampus dengan tenang

Janganlah tt. Sihir ni mesti makan diri balik walaupun kita sihirkan orang yang aniaya kita. Kalau ada peluang, cuba cari kerja lain atau mintak tukar cawangan opis. Semoga tt bertemu ketenangan.

org pompuan mmg suka berdrama

tadak drama dlm life mmg tak sah

ak pernah dlm situasi tt ni.. tp tt lg kronik kot
ak dulu siap doakan kapal terbang dia terhempas... mati lagi bagus.. menyusahkan org
tp tu smua sumpahan dlm ati je la.....
at the end ak let go je smua perasaan yg ak simpan tu
and everything back to normal..
ko nk maki aku ke ko nk berentikan aku ke.. ak da x kisah...
tt ak rase ko kn let go masaalah dlm ati ko tu..
ko jd stress sbb ko masih hold smua bende ..

Buat tahajud doa dkt dia byk2.. InsyaAllah..

Aku pnh dlm situasi ko..mmg xde jln keluar..ape aku buat mmg aku serah pd Allah..tp lme kelamaan2 org yg buat ko tu akn dpt blsan...ko kne percaya dgn yakin..kalo bdn dh xlrt ko ignore je die xblh ke?

kerja kampeni kecik biasanya cmtu..
kalo kampeni besa nak jumpa boss pun payah..

apa susah, cari kerja kt kampeni yg besar sikit..

aku dulu gini gak..kerja kampeni yg opis dia sekangkang kera..
gaji pun kena mintak..hahaha

toksah la buat kerja tak berfaedah..banyak lagi kerja lain yg boleh buat..
semuka ngan boss tu, tanya apa masalah dia..mana tau sebenarnya dia ada hati kt ko

Kerajaan akan mengenakan tindakan ke atas majikan yang memberikan tekanan kepada pekerjanya.

Timbalan Menteri Sumber Manusia, Datuk Seri Ismail Abdul Muttalib berkata, pihaknya tidak akan bertolak ansur terhadap perkara tersebut, selain menegaskan untuk menjalankan siasatan termasuk mengambil tindakan undang-undang ke atas majikan yang tidak menghargai pekerja mereka.