CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3480|Reply: 14

Macam mana nak buang perasaan ni?

Post time 14-10-2020 01:20 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hai semua! Salam sejahtera.
Saya adalah bekerja di suatu pejabat yang kecil yang tak sampai 10 orang. Baru-baru ni, adalah office kami ni terima masuk satu orang baru yang lain jantinanya dengan saya (intern rasanya) dapat meja diantara satu kolik (sejantina dengan saya) ni dan saya.

Isunya disini, saya rasa tak selesa sangat bila kolik ni dok bersembang bagai dengan orang baru tu. Kalau nak minta tukar tempat, confirm boss tak bagi. Plus, saya dah selesa sangat dengan meja ni. Disebabkan rasa tak selesa ni, saya jadi kurang fokus dengan kerja saya.

Jadi macam mana saya nak buat ya?

apasal pulak ko tak selesa? ko malu ngan kolig berlainan jantina tu ke?
patut ko jadi macam kolig lagi satu tu yang rajin bersembang ngan orang baru tu.. baru la selesa

Depa bersembang keja tak jalan ke?

Banyak sbb:
- dorg ganggu keje ko sbb bising? Unless ko join sekali tp ko jenis buat keje diam2
- ko jeles kot sbb selama ni ko & kolik tu je but now ada org ketiga. Bukan jeles mcm cinta tiga segi tp rasa mcm being left out?
Whatever the reason TT u have to eat the frog. Kadang something happen in life and kita terpaksa buat decision. Kalau nothing else work, then kena hadap jela. That’s life.

Jeles sebab ko pun nak cuba rapat dengan budak baru,tapi belum berjaya?atau ko rasa dipinggirkan sebab kehadiran orang ke tiga.

aku paham perasaan tu sbb pernah mengalami

ibarat mcm bertahun2 kita keje dlm suasana aman
esoknya pulak start buat construction kat tepi opis dgn bunyi drill ketang ketung setiap masa
mmg bole buat kita annoying dan stress

caranya ko slow talk dgn supervisor ko suruh dia ingatkan semua supaya jangan berborak time keje
sbb boleh mengganggu fokus org lain
kalo borak yg berkaitan kerja je xpon pegi borak kat pantry

Follow Us
mesti kau rasa semak kan? sepatutnya colleague ko tu profesional jgn frenli dgn dak intern..ni dia pun beramas mesra ganggu rakan sekeja lain.

ke ko minat kt dia..takyah lah berangan, baik kau buat hal sdri dan cakap terus terang kt diorg.  nk sembang pegi tmpt lain.

Tukar tempat dgn ofismate u or budak intern tu.. tukar temp.. budak intern blah, u tukar balik..
I xsuke gak kat tgh2 camtu, kalau xleh tukar tempat or xde cubicle, iols letak la pokok kecik ke cermin ke mcm penghalang in between..

time dorang sembang tu uols pun start la taip kibod kuat kuat ketung ketang ketung ketang
biar dorang tersentak sikit ini pejabat tempat berkerja bukan kedai kopi. tu pon kalau common sense dorang tinggi la. kalau tak jalan juga, uols start lah berjalan dalam opis tu ke sana ke sini mencari dokumen, biar dorang perasan yang sebenarnya orang opis bizi , banyak kerja.

kalau tak jalan gak, uols join la dia sembang. sembang je kuat2 biar supervisor dengar dan sound uols  semua waktu kerja takleh sembang2

WFH je bro.. musim covid ni sound ja boss tu dok suruh datang ofis bagai.

Masalah TT dah settle belum?

#ingintahu

budak intern kan? kejap je tu. nanti abis intern budak tu ko msk jumpe boss rekues next time buh budak inter kat cubicle lain. tapi dah ko ckp opis ko kecik. ko kene redha je la konsepnya.
x kan nak mtk share bilik dgn bos pulak ke camne?

eplasbpafree replied at 23-11-2020 06:29 PM
Masalah TT dah settle belum?

Memandangkan kami dari bidang pelancongan dan umrah, terasa kembali tenang di hati sejak diberi arahan WFH. Dan saya mungkin tidak akan berada di pejabat lagi bersama mereka buat masa yang panjang....

J4I replied at 24-11-2020 02:42 PM
Memandangkan kami dari bidang pelancongan dan umrah, terasa kembali tenang di hati sejak diberi ar ...

alhamdulillah

enjoy ur peaceful day

solat dan bersabar semuanya ok