CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Pengalaman dikecewa tujuh lelaki. Semua nak menghimpit sebab dia gaji besar, ker

salmon-suki replied at 17-10-2020 11:52 AM
Untunglaa sempat ngedate dgn 7ekor buaya+bewak..

Xleh ke bt menyamar2 mcm org biasa,xde ckp  ...

setuju, masa bujang dlu selalu jumpa awek jenis camni, show off yg dorang byk duit..
aku pulak yg rimas....slowly aku blah...
sebab aku nk cari yg biasa2 je......selalunya pompuan camni high maintenance...taknak aku

zehra2 replied at 17-10-2020 11:53 AM
tak boleh la jd orang yg mengharapkan duit orang lain.. zaman skrg perempuan pun perlu ada sumber du ...

Pastu nanti jadi hamba anak2 tiri utk bela bapak mereka aje.
Mereka suruh bapak mereka kahwin sbb malas nak jaga.

mamajawie replied at 17-10-2020 02:24 PM
Smoga kaka kim bertemu jodoh n pindah dduk uma lain jgn dok ngn mak kndung skali..iollss duduk uma ...

Dia pun mental dah tak berapa. Pakar kata nyanyuk sebabtu agresif. Gas dapur pun dia buat2 tak tutup sampai kasap rumah still pura2 tido. Tendency for suicide/self harm
Sebelum aku keluar org tua ni kena makan ubat. Dangerous mind

R2D2 replied at 17-10-2020 02:45 PM
ko mcm kecewa ja farah
masih ramai lelaki dlm CI yg minat kat ko
tambah2 jenis yg nak tambah caw ...

Hahahaha.. Tak ada makna aku kecewa.. Wakakakakaka.. Aku cuma fikir yg terbaik utk aku..

epuepy replied at 17-10-2020 12:54 PM
Normal zmn sekarang, pempuan kalo masih bujang n umu cecah 32 thn, akan start desperate.

Kdg2 des ...

Xyah cakap 30an,aq skrg pon dh mula feel the pressure,kenalan mak aq plus makcik2 dh mula attack,lagi2 bila anak2 dyorg sume dh kahwin/ada bf,keja hebat,keta besar,umah besar...selagi boleh tahan aq bersabar jelah

KIM.K replied at 17-10-2020 03:01 PM
Dia pun mental dah tak berapa. Pakar kata nyanyuk sebabtu agresif. Gas dapur pun dia buat2 tak tut ...

Dia tak amek ubat dementia ke noks.... orang tua yg sihat tubuh badan, tp nyanyuk ni mmg lagi bahaya.... sbb mcm2 dia boleh buat tak terjangkau akal kita...

Follow Us
zuuu replied at 17-10-2020 03:17 PM
Xyah cakap 30an,aq skrg pon dh mula feel the pressure,kenalan mak aq plus makcik2 dh mula attack,l ...

Zaman covid ni rumah besar juta2 iols dah tak heran dah sbb semua tu HUTANG,.... tambah post covid pakat kecut perut takut kena buang keje komitment hidup tinggi.... kita hidup biasa2 je tenang aman..... tak mati dek keji pun

green~tea replied at 17-10-2020 03:28 PM
Dia tak amek ubat dementia ke noks.... orang tua yg sihat tubuh badan, tp nyanyuk ni mmg lagi baha ...

Ni iols baru dapat surat pakar untuk mak. Hujung bulan bawa apoinmen pakar psikiatri.
Macam2 politik balaii la yang iols hadap. Setahun dah i buat macam2..tak jalan. Dapat kat pakar, pakar syak nyanyuk dan bagi apoinmen. Lgpun adik mak alzheimer

Macam harreyy bila penjawat awam takut kena aduan tatatertib

Cyempaka replied at 17-10-2020 11:05 AM
Terlalu byk tanggapan buruk pd andartur. Bak kata shrek mereka menilai sebelum mereka mengenali.
B ...

Nyampah orang buat alasan sebab anak tak boleh buat itu ini, gaji sama je dapat, kalau camtu baikla bagi gaji dia menolak kerja tu kat orang yang dia suruh tu

orang tu nak cari jodoh...yang kauorang cucuk halus suruh stay single, stay andartu dah kenapa...

engkau nak stay andartu, bawa harta sampai ke kubur..buatlah...
tapi tak perlu lah nak menyucuk orang lain yang berusaha cari jodoh..
semua buat kesimpulan yang dia desperate, tapi mana tahu mungkin dia memang mencari cinta..cuma pencarian tak ada hasil lagi...

bersabar lah Normah bukan nama sebenar..

no wonder la ramai ppuan malaysia kawin paki, bangla, indo, dsb..bukan senang nak cari yang serasi..my sis ada 2 yang andartu..both dah over 40s..tapi ada kerjaya, ada rumah, ada kete sume..dan takde nak mencari laki pun..actually kalau ko jenis yang malas nak pening2 better sendiri jela..dah kawin nak layan peel suami, anak, mertua, ipar duai dan macam2 lagi..stress gak..life memang sunyi..tapi pandai2 la ko nak handle camne..my sis kerap layan anak buah..dan kumpul la duit untuk hari tua..amik insurans bagai..ade pros and cons la mana2 pun..

Cakap je la kau keja kerani.. xyah tayang harta..

dulu my mom mmg x ambik tau pasal boyfriend ke ape, tp bila je i masuk uni, my mom terus pesan cari jodoh yg baik mase blaja ni. haha klaka sungguh aku rasa waktu tu. sgt2 insist suruh kenal2 dgn lelaki jgn buat sombong. maybe sbb anak saudara my mom ramai yg lambat jumpa jodoh sbb parents merekanterlalu strict waktu diorg muda. my mom sgt risau anak2 x berkahwin.
so, bila dah final sem degree i broke up dgn my bf (yg dh diapprove oleh my mom n the whole family) mmg i kene boikot oleh my mom sbb die risau i takkn jumpe jodoh sebelum i grad. tp being young n naive i x tau pun ape yg i nak in a man yg bakal suami n i malas dah nk cari lelaki or jodoh waktu tu. mmg x sabar2 nk habis finals n dah start cari kerja guna result past sems. x nak pikir langsung pasal lelaki. tetiba one of my exbf yg dah lama lost contact tercontact balik, niat kwan2 je siap bgtau i dah ade bf sbb malas nk start another relationship. in the mean time, xbf yg baru break up tu masih sibuk duk tekan my family esp my mom n my sister suh i kawin ngan die. i was so stressed out. jd i layan jela exbf yg lama tu as kwan rapat. lama2 kawan, i ada la sorg lg lelaki yg baik yg gentleman mintak nk serious dgn i jugak. so last2, i asked my mom n my sister utk jumpa dua2 calon ni n suh diorh pilihkan utk i. diorg pilih dan lelaki tu dah jd my husband skrg sbb my mom suh my husbnd yg masuk minang cepat2 sebelum i grad. huhu. mase tu malu sbb mak suh kawin cepat2 sedangkan i pun x tau ape yg i nak lg. dah jodoh so kawen jugak akhirnya asbab my mom yg takut i jd andartu. huhuhu.
alhamdulillah dah 11 years of marriage. kahwin awal2 dulu susahnya n terseksa juga nk capai keserasian. huhu Allah jela yang tau. so kesimpulan kat sini i nak bgtau cabaran single or married sbnrnya dah tertulis utk kita. semuanya ade cabaran yang tersendiri. jgn terlalu push tp perlu juga usaha sekadar mampu. selebihnya serahkanlah pada Allah n enjoy ur life. ade kelebihan nya jd single ni, tak derhaka kat suami dn lain2. be grateful with what we have gitu. mcm my sedara dah 40+ tetiba decided nk kawen suami org kat siam sorok2 just because nk rasa kawen, padahal die dah ade kerjaya yg bagus n life yg pretty good. last2, kene cerai talak 3 n merana sbb asik kene attack dgn isteri org tu.
so, make a good choice n tawakkal pada Allah.

Belibis replied at 17-10-2020 10:20 AM
Ingat balik masa cik normah tekel ramli dalam Bujang Lapok.

Scene penuh bernafsu ms sheols pegang dada ramlee tgh ngigau
Epic!!

Cyempaka replied at 17-10-2020 11:53 AM
Sama je dek kalo dah takdirnya begitu.  Aku kat u ada je bf.  Dr masuk smp grad dgn bf tu je.  Uju ...

Sedey nyaà.

ada yg baru kenal dah kena panggil ayang, kena panggil dia abang lah, cakap i love you lah padahal baru kenal, jumpa pun belum, lepas tu balik2 minta pic selfie, rimas pula

again isu yg perlu di sembah ratu kan oleh @ifanonline

tiap2 minggu sure ada isu ni

Tinot7 replied at 17-10-2020 02:09 PM
Iols setuju dgn pendapat hang.
Bg iols, komuniti melayu dijajah dgn pendapat bahawa nilai pompa ...

Chuols, ada je mak mak yg anggap anak yg x kwen tu xde lelaki nak sbb perangai x helok. Hahaha padahal x sedar diri , sendiri yg berlaki pon x pnh bahagia..ada ati nk gelakkan org sbb xde sapa nak.
Yg anak tu mmg x kisah pon xde sapa nak..cuma kdg2 rasa nak kwen sbb nk buktikan kat mak ni ada lelaki yg baik nak kat ank ni.

Mcm cerita aku lerr..mujur dia dh bla tinggalkan aku..kena buat pulut kuning kata kawan aku

Pjlnn jodoh orang lain2..
Ada yg senang jmpa..ada yg merata pergi xjumpa2..
So jgn tlalu stress..smntara mencari tu..enjoy apa yg dh ada..
Lapang kan dada..mslhnya..yg benci bila kwn2 yg myibuk..
Kte ni muda..xsmpai 30 lg..nk kenalkn dkt llaki2 dh dkt umur 50..dh baya mak ayh..
Org lain plak overrr..mcm aku sndri xda mslh sbb fmly xprnh tnya..n sdara mara pun jnis kawen lmbt..xda sorg pun tnya psl hal jodoh..semua lg bminat dgn keje je..