CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Pengalaman dikecewa tujuh lelaki. Semua nak menghimpit sebab dia gaji besar, ker

Edited by jazaa100 at 17-10-2020 07:41 PM

Tak semua lelaki mcm tu.....

Aku jumpa hb aku masa keta aku nk kena tarik....ex hb taguna aku pi jumpa dia bgtau dia nk tukar nama tanak guna nama dia. Keta tu nama dia....aku tak tau pun jantan taguna tu pi jumpa hb aku....tujuan dia nk bg pressure kt aku....masa tu aku blm penah jumpa & blm kenal pun hb aku....

Bila keta aku nk kena tarik...aku tebalkn muka pi panjat ofis dia mintak tempoh nk byr....sejak tu dia siang mlm call aku mcm namatee...mgkin tgok aku comel kott....  klu mcm skrg, tobat le org nk tlg aku....
aku pulak baru lepas cerai, memang benci sgt dgn jantan....pd aku, jantan semua nk tinggalkn taik je kat aku....

Lelama tgok kesungguhan dia, aku pun terima...dah lama berdating baru dia cite yg exhb taguna aku ada pi jumpa dia pasal keta tu....masa tu nk tukar nama memang aku tak layak sbb hutang aku keliling dada sampai sesak nk bernapas......

Exhb taguna aku ingt dia tgalkn aku dgn hutang, aku akn sengsara sumur hidup....skrg dia pulak sampai tua blm bebas hutang.....dah tua tua pun, beli keta pun berhutang....klu keta mahal tak pe jugak...ni keta msia je pun.....

Sian dia....

ni isu semasa ke, ata isu pada si wanita ini?

Susah jugak ye online dating ni

yuki812 replied at 17-10-2020 11:11 AM
Ye..i rasa tu betul..
I kan cakap je keje kilang sebab niat tak nak jumpa laki kikis..pastu ada j ...

Kadang-kadang diorang ni tak sedar yang kerja kilang tu ada yang berjawatan agak ok. I dulu head of department, pernah dapat bonus up to 7 months - 3 bulan masa end of the year, baki tu performance bonus masa end of fiscal year. Memang masyukkkk. Dahlah puas travel ke sana ke sini.

Pernah pergi 1 seminar ni. One if the participants tanya, apa sebab cuma kerja kilang je, apa silapnya masa awak belajar kat sekolah dulu. I was like - erkkk .

zulka replied at 17-10-2020 02:50 PM
setuju, masa bujang dlu selalu jumpa awek jenis camni, show off yg dorang byk duit..
aku pulak yg ...

Kan..ai ada kwn gitu,sggup guna duit loan study utk beli brg2 berjenama, walaupun jenama beshe2 bkn lah LV atau seangkatan dgnnya..

Pstu ikat perut mkn megi jah. Dah muak mkn megi,pinjam duit kwn pstu liat nak bayar..

zehra2 replied at 17-10-2020 11:53 AM
tak boleh la jd orang yg mengharapkan duit orang lain.. zaman skrg perempuan pun perlu ada sumber du ...

Kalau anak tiri suruh pindah, pindah je la.
Kalau kawan u ok je utk kawin apa salahnya. Mana tahu dah itu jodoh dia dan bahagia hingga hujung usia.

Follow Us
plg xsuka dpt boss andartu...yahampun..scaryy..
sbb dia xkawen lg..focus kat kerja jer..pastu expect kita mcm dia even kita pun xkawen lg
tp laki yg xkawen pun i tgk blh tahan baran..awat eh..tnua jerrr..mcm tgh period pun ye.taksw tua sgt..early 30 jer pun

~boolean replied at 17-10-2020 04:50 PM
orang tu nak cari jodoh...yang kauorang cucuk halus suruh stay single, stay andartu dah kenapa...

...

Setuju.

Org dh kawin memang selalu menyucuk macam ni, lagi2 yg kawin muda. Padahal diorang pun tak rasa perasaan menunggu jodoh tu sampai umur pun dah banyak.

Kawan i A (yg dah kawin) pernah cakap kt kawan i yg single (B) tak yah la pening2 risau pasal jodoh, enjoy je single life, ingat kawin seronok sangat ke?
Then B tu tanya, u prefer single ke kawin.
A jawab: kawin.

Org single memang la enjoy life single, tp mestilah diorang fikir nak kawin hence put the efforts. Tp bila put effort dikata pulak macam2. Kesian.

kdg2 muda2 tak pikir sgt pasal kawin ... but semakin tua, you need the companionship ...

jazaa100 replied at 17-10-2020 07:20 PM
Tak semua lelaki mcm tu.....

Aku jumpa hb aku masa keta aku nk kena tarik....ex hb taguna aku pi  ...

nak lg sis

dua_chzy replied at 17-10-2020 10:07 AM
You're not attractive enough.

Dunia memang gini. Even pipel with looks have it hard but it'll b ...

Kak, kt opis sy ade 3org andartu tp sgt2 lh mmbungkus dri, bstokin bjubah sib baik x bpurdah, mreka nih nk y ensem bgaya...high taste sgt..letih bilo diaorg mntak sy kenen teruna idaman...adehhh

jahcomel replied at 17-10-2020 09:00 PM
Kak, kt opis sy ade 3org andartu tp sgt2 lh mmbungkus dri, bstokin bjubah sib baik x bpurdah, mrek ...

Tu jugak satu hal.

makita replied at 17-10-2020 06:47 PM
Chuols, ada je mak mak yg anggap anak yg x kwen tu xde lelaki nak sbb perangai x helok. Hahaha pad ...

Masalahnya tak ramai lelaki pangai elok jaman now.. camne?

neo_5050 replied at 17-10-2020 07:31 PM
Kadang-kadang diorang ni tak sedar yang kerja kilang tu ada yang berjawatan agak ok. I dulu head o ...

Iols pnah je knal a few yg hilang lps tnya keja mna... ingat kt kilang tu xda jwtn officer ke manager ke apa?

I pun belum kawen lagi walaupun dah 3series, calon pun xda. I mmg boleh kawan baik dgn laki tapi bila I rasa laki tu mcm terlebih mesra or kasik hint2 (maybe perasan sendiri je kot), terus I menjauhkan diri. Tgk member2 try servis cam baituljannah & halal speed dating, I tertanya juga ade possiblity ke kalau our circle of friends (especially guys) come across profile kita? Nnt jadi bahan 'usikan' pulak.. ada kawan I try halal speed dating, alhamdulillah dah kawen pun dgn guy yg dia jumpa masa speed dating pun..anak sorg

Jadi homo?

tagas replied at 17-10-2020 06:43 PM
again isu yg perlu di sembah ratu kan oleh @ifanonline

tiap2 minggu sure ada isu ni

terima kasih saudara tagas kerana menjemput saya memberi sepatah enam kata dlm tred ini...

isu andartu ni bukan isu baru...isu andartu sudah bermula semenjak wujudnya manusia di muka bumi ini...

sudah lama saya mengkaji hal ehwal andartu ini, dan seperti mana saya mengatakan bertahun-tahun sebelum ini, bangsa andartu ini akan menjadi beban kpd kerajaan...

kita perlu rujuk balik carta di bawah:

andartu junior - 28-34 tahun
andartu senior - 35-39 tahun
andartu forever - 40 tahun keatas

setiap kategori andartu mempunyai masalah mereka tersendiri...

edayildiz replied at 17-10-2020 07:55 PM
plg xsuka dpt boss andartu...yahampun..scaryy..
sbb dia xkawen lg..focus kat kerja jer..pastu expec ...

bos andartu kategori junior dan senior bleh tahan lagi...tapi apabila masuk andartu forever memang azab...

dua_chzy replied at 17-10-2020 10:07 AM
You're not attractive enough.

Dunia memang gini. Even pipel with looks have it hard but it'll b ...

Keras kaka chzy bagi

xmalu ke makan duit pompuan
susah2 aku pun segan klu nak mintak tolong ngan org pompuan
dulu masa aku dpt keje kat 1tempat ni nak kena beli baju kemeja tp aku xda duit
ingat dpt uniform rupanya kena beli baju sendiri
ada akak ni nak tolong bg pinjam duit...segan betul aku last2 besoknya terus aku berenti
dah lah baru kenal pastu akak tu pun single