CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: OmmaHH

Berdosa ke tak berdosa?

OmmaHH replied at 26-10-2020 11:59 PM
Mcm i memang duduk rumah sendiri tapi dekat la dengan rumah mertua so memang weekdays kitorg akan  ...

Sabar jela sis. Pasni sis takyah jaga dah. Biar anak2 nya saja yg urus. Mcm saya,dah kawen baru tahu bukan pilihan. Kalau tahu saya tak kawen. Lepas kawen baru semua tunjuk rupa. Apa saya buat, saya jaga husb and anak2 saya je. Group ws ke apa ke semua saya tak campur.

Ye la fhm bab sensiitif tu suma..badan x sihat kan jd mmg mood pon kelaut..tapi mulut x sakit lak siap nak membawang tu. Dah sakit2 tu sedar diri je la pintu kubur dah bukak sikit2. Ni buat cerita pasal menantu sana sini tu dah kenapa. Patut sedar diri la ada menantu tg ada perasaan ihsan nk tolong tengok2 kan...ko igt ko mak ada kuasa veto nak macam2?
Harap tt bolayan saja la org gitu. Buat la baik camana pon belakang tt mesti MIL tu mengata mcm2.

dusunmind replied at 27-10-2020 12:24 AM
Dah laki ko nak nak ambil org jaga mak dia. Bagi jalah. Kan ko ada commitment dgn anak baru 3 bulan. ...

Cukup ikhlas ke tak cukup ikhlas ke tu i dengan Allah je yg tau. Byk sebab kenapa i sendiri yg volunteer nak jaga.
1. I as a wife i tau tahap kewangan husband.
2. Disebabkan i xbekerja lepas dpt anak 1st, theyol cakap i leech of my husband.
3. I taknak dia cakap husband i terpaksa upah orang sebab i yang taknak jaga. At last, i jugak yg kena.

I dah kawin 10 tahun so i tau their family very well and sekarang i still try my best untuk berbuat baik dengan in law i. I bercerita untuk kurangkan rasa beban i sebab i pendam sendiri. Sorang2.

mmg ada org tua yg lagi kita buat baik lagi dia melampau nak kita buat baik berganda2 kat dia
seolah2 menantu tu jadi macai dia, ada ada terkurang sikit sure dia tak puas hati, lagi palat siap jaja merata

mekanik gua selalu pesan....buat baik berpada2

c===8 replied at 27-10-2020 10:21 AM
mmg ada org tua yg lagi kita buat baik lagi dia melampau nak kita buat baik berganda2 kat dia
seola ...

Jeles kat lelaki sebab kalau blk kg duduk bilik je tidur takde sape pn nak mengata. Siap backup lagi ckp penat keje. Tapi kalau pompuan especially menantu mesti kene punya walaupn masuk bilik kejap susukan anak. Jeles kat adik2 ipar pompuan belah i sebab mak i very cool. Kalau ada anak kecik memang mak i suruh uruskan anak dulu. Pagi bangun lambat pn mak i ok je. Dia cakap kalau korang tak balik pn mak kene jugak masak nak makan.

OmmaHH replied at 27-10-2020 10:14 AM
Cukup ikhlas ke tak cukup ikhlas ke tu i dengan Allah je yg tau. Byk sebab kenapa i sendiri yg vol ...

alasan no 2 if di tempat you panas dah telinga i.. laki you kan, duit dia hak you jugak.. orang lain tak perlu masuk campur..
to me you dah buat sebaik mungkin.. biar kan apa orang nak kata sebab mulut manusia tak boleh nak tutup..
asalkan you dan suami tak ada masalah, benda lain you tutup sebelah mata.

or else you yg akan stress.. just my 2 cents

Follow Us
ramaramu replied at 27-10-2020 02:51 PM
alasan no 2 if di tempat you panas dah telinga i.. laki you kan, duit dia hak you jugak.. orang la ...

Mula2 tu stress jugak tp lepas2 tu i just ignore. I niat i buat untuk husband. Nak je doakan dia dapat menantu yg kuat melawan baru dia tau.. Hehe. Ada lagi 5 adik ipar lelaki yg belum kawin.

Edited by addamnor at 28-10-2020 01:48 PM

Esok2 kamu pun tua dan kamu akan lalu phase terasa hati itu semua. Entah2 drama jauh lagi banyak kot. Tak perlu nak tersentap lebih pun. Btw laki dah offer nak cari bibik, rugi sangat kamu berangan nak jadi superwoman Volunteer pergi jaga orang tua bnyk kerenah itu semua. Tak senang iya nak jaga keluarga nuklues sendiri lagi dgn nak nurse the geriatric People lagi.. lepas tu kamu komplen itu ini.. tak sincere okay.
So the solution is Either stop taking care of her or kamu pekakkan telinga hadap kerenah orang tua yang amat sensitif. One day we are going to be in their shoes too.

addamnor replied at 28-10-2020 01:43 PM
Esok2 kamu pun tua dan kamu akan lalu phase terasa hati itu semua. Entah2 drama jauh lagi banyak ko ...

You point it out well.
Apa apa pun gud luck la tt. Tt yg ckp hny nak luah bukan penyelesaian.

Edited by addamnor at 29-10-2020 12:07 PM
OmmaHH replied at 27-10-2020 04:14 PM
Mula2 tu stress jugak tp lepas2 tu i just ignore. I niat i buat untuk husband. Nak je doakan dia d ...

I am afraid your intention is draggin you to a chronic dissatisfaction, continuous unhappy state and feeling of heavy burden. Stop taking care of her for the sake or your husband. Either you take care of her like your own mother  or stop it at all. Niat tak berapa kena nanti timbul lah ungkit mengungkit tu semua nanti.

Ank kecik umur 3 bln
Pastu gigih plk nk jaga org sakit
Klu last resort fhm lh jgk
Ni mil pun ada ank lain
Husband siap nk upah org jaga lg

Hujung2 merempan

Sorry lh sisthur klu terkasar
Cuma sometimes we need to say it out loud

Hakikatnya buat baik macam mana pun u tetap menantu....kita sayang mertua macam mak sendiri belum tentu dia anggap kita macam anak dia....tapi u kira bertuah la husband tu backup u....

for me mertua is always be mertua. hekk sgt nak jd mcm mak sendiri.

so get back dgn plan asal suben u nak hire org suh jaga. adik laki u yg duk umah makan tido tu OKU ke?

Bagi jelah laki hire maid kat mil tu.

Kalau u ada kelulusan baik keje..tapi kalau takat spm gaji bayar babysitter takpayahlah
selalu sgt dah dlm mana2 grup ke porum ke akan berbangkit isu wife takbekerja.

OmmaHH replied at 26-10-2020 02:00 PM
In law takde anak perempuan. Tapi lillahi taala i memang sayang kat in law mcm parents sendiri tapi  ...

ala u
nama pun mak2 dah tua
banyak songeh
banyak peel

jangan layan sakit ati tu
buat penin kepala jaa

u buat apa yg u boleh buat
apa dia nak kata
biar ja
lebih2 kang mak laki kita jugak
cuma explain urself to ur husband
kot2 husband tak tetap hati dan akal

jangan diharap apa yg kita buat ni perlu dihargai atau dipandang atau diambik kira
sbb kehidupan org2 ni berbeza
untung kalau dapat hidup bersama dgn org yg sama fikiran dan perasaan dgn kita
tapi itu yg susah nak jumpa

u nak tolong jaga u jaga
dah x lalu jaga
bgtau hubby dah x mau
suh hubby proceed cari bibik atau penjaga
apa mil nak kata biarkan
x yah panjang2 buat tambah dosa dan sakit kepala

APA kes mil nak suruh anak dia Jaga sedangkan Ada menantu yg boleh dibibikkan? Ha gitu..

Dah tak payah sedih2, anggap jela mil u yg problematic..Lepas ni kalau dia sakit takyah la volunteer Jaga lagi

Well, bukan mak mertua je ada peel macam nk. Ayah mertua pun sama.

My husband now niaga kecik2 sebab dia kena retrenchment masa PKP bulan 4 hari tu. ni kali kedua kena retrenchment.

Jadi tugas dia adalah jaga ayah i. Ayah i dialisis seminggu 3 kali. Memang husband i lah tengok ayah i siang. Masakkan nasi sebelum i balik kerja, panaskan lauk. Kadang2 dia buatkan air utk ayah i minum petang.

But still ayah i tengok dia tak bertanggungjawab tu sebab dia tak kerja normal (9-5) tapi malam dia niaga lah kecik2 yg mana mampu skrg. And i pulak so far rezeki tak putus2 syukur sgt.

I kesian dgn my husband. I nak cakap dgn ayah i kang ayah i cepat sentap, biasa lah org tua. Tapi husband i jaga ayah i lagi bagus dari i jaga.

aku paham situasi kau sis..
mmg ada sesetengah mil ni kalau kita layan diorg baik mcm mana pn tetap depa tak hargai..

mcm mak aku la..bila parent aku decide pindah duduk dgn tok dgn wan aku..
mak aku keje tapi hal rumah tak penah abai.. kemas rumah.. memasak.. bawak tok aku pi sana sini..
hari raya dh jd kewajipan mak aku yg kena msk raya.. mak aku tiap tahun raya rumah tok je..

penah mak aku nk balik raya kg dia.. tok aku buat drama la kata siapa la nk masak nnti.. nk layan tetamu semua.. padahal adik beradik ayh aku yg lain semua perempuan..

kdg bukan berkira nk jaga org tua ni tapi kdg depa tak nampk kebaikan menantu ni sbb bukan drh dging depa..

tapi ada ja MIL yg baik..
MIL aku baik.. dgr ja kami nk balik terus masak mcm2 lauk.. bile pi mana2 mesti beli buah tgn kt aku..

Menantu tetap org luar, walau apa pun yg menantu dah buat n korbankan. So, just buat apa yg u rs happy. Jgn abaikan keluarga sendiri utk mentua. Xberbaloi. Lg2 mak mentua ada perangai mcm tu

Buat tak tahu je. Layan je seperti parents sendiri. Kalau ikut hukum alam, satu hari nanti dia akan pergi jugak. Kalau dia pergi sebelum you, at least you boleh mendabik dada, that you have looked after her with all your heart. Jangan diikutkan kilasan hati yang jahat. Berbahagialah.

12
Return to list New