CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: depresio

[Tempatan] Saman Fitnah Doula VS Doktor- Doula Menang?

sisakitati replied at 29-10-2020 11:32 PM
Maaf pagi ini saya agak skeptikal (atau sebetulnya kritikal) dan mengajak semua pembaca juga bersika ...

Bab ni aku xsetujula

Orang nak bantu biarlah dia

Kenapa nak halang orang bantu?

Aku ada baca komen dari blah pro doula

Siap ada yg sudgest  report kat BNM

Apa ke busuk hatinya la

haznor replied at 29-10-2020 09:03 PM
Kisahnya, ibu tu terberanak awal & benda jadi sekelip mata. Aku rasa si bapak gelabah sbb ada kompli ...

Kemungkinan besar,  atas asas mempengaruhi sehingga client terpengaruh...  Perkara ni susah nak dibuktikan...

Aku keliling doktor HO smua masa bsalin kt ppum..ikutkan mmg trauma.mcm aku.ni alat bantu mngajar plak
tp bila fikir balik dah tua2 ni adalah hikmahnya tu.mgkin Allah bg rezeki anak yg sihat hikmah aku redha jd bahan pbelajaran doktor2 muda tu..Dan mgkin diorang skrg dah jadi doktor yg tolong beratus2 lagi pompuan bersalin..Benda yg lepas2 x pyh dikenang2 sgt..melainkan rasa perlu fight..fightla..kita ada undang2'.tp perangai mengadu domba ke hulu hilir dok komplen hospital truk.hospital gomen truk tu mmg aku rasa nk sekeh aje jugak kdg2...ko pegi pindah indon & negara lain la klau x puas ati sgt..br tau lngit tingi rendah

sisakitati replied at 29-10-2020 11:59 AM
Isunya Dr Sakinah ni fitnah doula mas tu sebagai pembunuh.
Itu bukan tuduhan ringan.
Siap persat ...

anggap ajela Allah mudahkan urusan dr sakinah..
kalau ko nak kata semua yg derma tu bodoh tu pun terpulang..

ipanimanz1 replied at 29-10-2020 12:55 PM
x apala... smuaa dpt win win situation..derma dr sakinah hmpir bjya, doula pun nk dpt duit... iols i ...

iye...ayat beginner dgn ayat penyokong doula sabijik di fb ngan di porem.

aku setuju je keputusan mahkamah kalau itu kisahnya yg sebenar si dr kin memfitnah

tp bahasa geng fake akaun geng taksub doula douli ni serius annoying nk mampus..

Edited by depresio at 30-10-2020 03:14 AM

Speechless aku dengan bahasa dorg ni..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
sisakitati replied at 29-10-2020 11:32 PM
Maaf pagi ini saya agak skeptikal (atau sebetulnya kritikal) dan mengajak semua pembaca juga bersika ...

For me la kan
Doktor tu tak fitnah pun..
So boleh je nak derma
Tak salah pun setakat nak bg rm 10 ke 20 ke

depresio replied at 29-10-2020 08:33 PM

Sama je
Doula pun pandai fitnah doktor n nurse kat hos shah alam tu. Hemmm

Edited by depresio at 30-10-2020 03:48 AM
Tunan replied at 30-10-2020 03:39 AM
Sama je
Doula pun pandai fitnah doktor n nurse kat hos shah alam tu. Hemmm

Org da start keluarkan bukti

depresio replied at 30-10-2020 03:46 AM

Laki bini mulut jahat rupanya kan
Pastu buat salah tak nak ngaku

sisakitati replied at 29-10-2020 01:59 PM
Lawyer je boleh baca. Tengok kat fb Asiah Jalil tu. Dia dah habis baca.

Bila baca fb asiah jalil ni..aku leh rs mcm mana leh kalah..sesungguhnya aku tak menyokong doula2 yg nak cucuk2 makpak lahirkan anak kt rumah.tak suka spital kerajaan book la spital swasta...

darkness replied at 29-10-2020 02:35 PM
Tiba2 pula sakit hati. Padahal bukan dia yg dipitnah  ketara jgklah menyokong dola walaupun k ...

Harap persstuan doktor2 menyaman geng2 antivaksin tu....menyusahkan dan bakal membawa mudarat pd masyarakat...yg mak2 pircaya doula tu lantak dia la...kang dia mati beranak laki kawin muder..hehehe...nak setaraf dgn doula uk konon....

selalunya kalau kes pompuan vs pompuan ni akan panjang lagik. pompuan kan ..

sisakitati replied at 29-10-2020 10:44 PM
so...masuk forum ni kena reply benda sama sajalah? X boleh berbeza pandangan? forum ke kelab kipas ...

Pling lawak kata bukan pentaksub doula douli tapi rajin gileeeeee screen shot n share macam2. Ni mmg perangai spesis pentaksub doula kat fb sana. Suka sgt screen shot.. mengadu domba hantar plak kat org yg ditaksubkan.. padahal geng doula tu ramai yg kutuk, buat cerita hear say dengar dari org lain. Takde pulak org yg berkenaan nak saman balas balik...

Syd replied at 29-10-2020 08:20 PM
Saya nak menulis ni selalu berfikir2 takut ada pula yg terasa hati sedangkan biasanya ia ditulis seb ...

Iols rasa ada tak kena dgn citer dia: Didekati rumah itu di dinding bilik air dan cuba mengintai ke dalam.
Bg dia, yg membezakan hanya niat. Tapi bg iols, mengintai tetap tak boleh buat. Org biasanya akan ketuk pintu depan dan tanya, is everything ok?
Taktau la kalau kat mesia, mengintai itu ok.

Ni pandangan iols je.

dodolgemok replied at 28-10-2020 09:29 PM
Yg komen2 mereka secara agresif ke kasar ke di medsos tu dodol xmau komen lah sbb dodol tgok pon a ...

Setuju sgt..

depresio replied at 30-10-2020 03:46 AM

Tak baik cakap doktor kuat menyeluk. kalau rasa tak secure, pegi la private mintak doktor pompuan. Kalau tak high risk ok la..kalau high risk, private anto balik  pegi consult dengan spital gomen. Ngeri tengok komen-komen tak semenggah. Apa maksud seluk derang tu eh? tak faham la mentaliti gini. Laki doula ni pun satu..overrr!

Pengalaman akula..

3x kali bersalin di PPUM- takdak doula, ho ada , ramaiiii
- mula-mula tak selesa sebab rasa macam tontonan awam, tapi pikir sebab mampu takat tu ja . Tapi lepas tu tukar pikiran kepada bersyukur sebab mereka ni terang satu-satu kenapa macam ni kenapa macam tu, rasa secure sebab ada pakar monitor.Anak no 3, ada sikit komplikasi, terus hantar naik NICU. Alhamdullilah pulih dalam masa 2 minggu. Imagine kalau mereka -mereka ni tak ada. Jadi terus tak rasa perlu ada doula douli.

2 x di luar negara - ada doula teman ( laki aku ditrain oleh midwife utk jadik doula aka peneman waktu bersalin).
- Persepsi doula di sana dengan di tanahair sangatlaaahh berbeza. Kat sana ibu mengandung dijaga oleh sorang midwife. Jumpa dia dari awal pregnant smpla anak lahir. Dia bagi option nak vaksin atau tidak anak. kalau you anti vak, dia tetap akan respect your decision. Katanya , you are the owner of the  baby. If you feel that vaccine is not good enough for child and you can take care better than it, go ahead. Sooner or later we will see you also. Then dia trainla laki kita, bgtahu apa fungsi doula ni..kiranya assistant aka cheerman masa labour time. So dia akan focus coaching us on labour. Tapi doula aku half way ok, lagi half way dia yang penat

nak jadi doula douli ok, tapi jangan over.Lagaknya lebih dari pakar obgyn. Semua dia tahu.Takyah jumpa Doktor, bukak je goggle, terus boleh dapat solution. Penat tau pakar-pakar tu bertungkus lumus belajar teori, tejnik, practical. Patutnya buatla collabration dengan doktor pakar. Team work. Ni tidak nak kejar fame,jadiknya diala paling hebat dalam hal-hal urusan beranak. Menyampah betul.

Doktor pun manusia biasa jugak. Bila diasak kiri kanan, depan belakang, dengan bebanan kerja dia, boleh tersasar juga.

Tak boleh salahkan derang jugak..kena salahkan para pengikut yang taksub. Dia punya cercaan, maha karya hebat. Maki makian, penghasut eee.tak takut ke kome-kome semua? Ada orang mungkin punya doula dan lalu proses bersalin dengan lancar, ada yg perlu bantuan dari yang betul-betul bertauliah. Tak faham konsep doula gamaknya. Peneman waktu bersalin sahajaaaaaaaa. Suruh je lah laki kita jadi doulaaaaaaaaa

Tunan replied at 30-10-2020 04:13 AM
Laki bini mulut jahat rupanya kan
Pastu buat salah tak nak ngaku

Gitulah..

Edited by depresio at 30-10-2020 11:16 AM
TuntungReturn replied at 30-10-2020 08:03 AM
selalunya kalau kes pompuan vs pompuan ni akan panjang lagik. pompuan kan ..

Tak jugak
Ni laki vs laki juga
melibatkan hb doula tu vs doc jugak