CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4922|Reply: 24

Demotivated & jodoh

Post time 7-11-2020 12:28 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by mencaribahagia at 7-11-2020 08:22 PM

Assalamualaikum...

Aku baru msk kerja baru. Yg menariknya kt sini aku mcm baru belajar tentang kehidupan kenal karakter2 org berbeza yg pd aku positif setakat ni.Dr berbagai peringkat umur aku dikira antra yg status “akak” kt situ lain semua muda adik2 je.Tp mereka di mata aku matang dan byk membuka mata aku yg dkt dunia ni mcm2 jenis org,dan masalah berbeza2. Sebelum x jarang jumpa depan mata sbb jns x berapa nk bersosial dgn org hehe

Masalah aku skrg bila blk rmh aku rs down bila tgk sikap org dlm rumah aku yg x pernah berubah.Yg tua solat x terjaga,bila cuti semua mcm dh xnk bgn dr tido smpi tgh hari dh.

Makanan dlm rmh pn xde,xde org nk pg beli.Nk beli pun berkira nk keluar duit.sampai aku pn jd keras hati sebab geram asyik2 mcm aku je yg alert apa2 benda aku penat.Bukan aku x blh keluarkan duit tp aku je yg nk kene bertindak tp xpernah dihargai.Asyik2 bangkit pukul rata pasal duit mcm aku xpernah memberi jasa dalam rmh ni.

Bila aku tgk org lain dgr ctr org lain aku rs sedih kenapa la fmly aku mcm ni..masalah kerja alhamdulillah dh selesai tp aku macam demotivated bila blk rmh..

berapa org dalam umah?
ada mak ayah?
adek badek bape org?

Pasal jodoh pulak..yelah semua org nak ada jodoh nak berpasangan. Termasuklah aku...skrg pun aku dh 30 plus..dah masanya untuk berjodoh..

Tp aku ni x pandai nk bergaul lg2 dgn lelaki. Dkt tempat kerja baru ni mostly melayu, ada la lelaki bujang.Sebelum ni sorg dua je melayu lelaki tupun laki orang dan Xpernah bercakap sgt pun, aku buat kerja aku je..

Bila kt tempat kerja baru ni aku mcm nk cuba la “rebrand” diri aku ni sikit berbanding dulu.aku cuba nk bergaul dgn org.so far dgn perempuan xde masalah sgt walau x la ok sgt jgk. cuma dgn laki je plg masalah.Aku msh mencuba..tambah plk parner sblh aku ni laki (tp muda pada aku),so terpaksa la bercakap jgk hahaha

Tp walaupun muda aku masih nerves nk bercakap. Dia plk kdg2 mcm teragak2 nk bercakap dgn aku.mgkin sbb segan coZ aku tua dr dia atau rs aku ni mcm berpengalaman sgt walaupun nan hadoo

Budaknya bagus,elok,solat..tu dari luaran aku nmpk la.Aku ok je kalau nk kwn dgn dia bkn adik kakak (dia pn x pggl aku kak). Aku tgk dia dgn bdk pmpn lain yg lg muda pd aku mcm ok plk bila dgn aku mcm teragak2 nak berborak.aku yg nk start dulu aku pn x geti jgk haha

Aku bukan nk ngorat dia just cuba nk kwn dgn laki sbb aku mmg x pernah kwn dgn laki so aku xtau cmne pembawakan org laki ni bila kawan ngn pmpuan.Kalau ada jodoh tu ada la kalau xde tu aku redha..

anakmak replied at 7-11-2020 12:43 PM
berapa org dalam umah?
ada mak ayah?
adek badek bape org?

Dalam rmh 3 org semua pompuan..
Mak,kak,ayah xdak

hang bongsu ka dek?

anakmak replied at 7-11-2020 01:01 PM
hang bongsu ka dek?

Iye kak....

Follow Us
akak sampai umur 32 tahun masih dok bawah tempurung dulu sbb pendedahan sosial sangat terhad dan selalu ingat org lain sama fikiran mcm kita
jadi org selalu ambik kesempatan atas kelemahan akk

mencaribahagia replied at 7-11-2020 12:55 PM
Pasal jodoh pulak..yelah semua org nak ada jodoh nak berpasangan. Termasuklah aku...skrg pun aku dh  ...

jodoh jgn risau

tua muda xde hal
yg penting boleh lengkap melengkapi dan terima baik buruk seadaanya

jgn buru2 ttg jodoh
open ur mind n ur heart utk kenal org laki

Edited by mencaribahagia at 7-11-2020 01:18 PM
anakmak replied at 7-11-2020 01:09 PM
akak sampai umur 32 tahun masih dok bawah tempurung dulu sbb pendedahan sosial sangat terhad dan sel ...

Sekarang ni sy dkt umo akak yg tu dah huhu..
Sbb circle kite sblm x besar dan sama je so x terbukak sgt mata tu ttg org lain..selalu jd bahan buli dan rasa rendah diri huhu

anakmak replied at 7-11-2020 01:15 PM
jodoh jgn risau

tua muda xde hal

Skrg ni mmg dh open heart & mind utk kenal laki cuma x pandai..perlukah kite memulakan? Atau tggu org memulakan? Sy x kisah muda pun asalkan matang. Cuma tkt org muda tu jela xnk kt org lebih tua haha..

Bukan pasal risau cuma just nk cuba berusaha bergaul dgn orang laki sbb mmg sejenis xpandai sgt2 nk bercakap & bergaul dgn laki.kalau x bergaul laki cmne nk jmpa jodoh kan?

Pasal jodoh tu xyh risau. Sooner or later mesti dtg gk. X kira masa umur berapa pun.

mencaribahagia replied at 7-11-2020 01:22 PM
Skrg ni mmg dh open heart & mind utk kenal laki cuma x pandai..perlukah kite memulakan? Atau tggu  ...

mula kan dengan sekadar beri salam... heheh dan senyum
hmmm susah jugak kann hahaha
selalu dgn kekawan biasa yg pompuan tu tegur2 apa ya?
alamak akk pun jarang borak ngan org lelaki la dulu2 hmmmm baru prasan
mcm x sesuai pulak nak advise
sbb akk kenal2 lelaki pun kat online dating
dah ngam boleh borak kenal muka tau rumah baru akk pi jumpa

bertiga je ke kat umah? kalo TT bgn pagi nak subuh tu kejut la mak n kakak tu. ketuk2 pintu kuat2..
"Jom mama/kakak solat subuh skali??"

sbb bab solat ni org x suka di suruh. tapi kalo diajak dia jadi malu x buat. x tau la terpakai tak tuk TT. sbb pengalaman sis ms di opis lama ade sorg staff pompuan ni dia suka geng2 dgn staff lelaki. dia pakai tdg x seksi semua. tapi mmg x solat.

jadi kami kakak2 ni selalu masa solat ajak dia jom zohor, A. ade gak kadang2 dia ckp byk keje ni kak. nanti akan ade yg ckp "keje tu x abis jom ngadap tuhan dulu."

tapi bile prektik kat sorg pompuan mualaf ni x bkesan. huhuhu. ujung2 sblm aku resign dpt tau mualaf tu x reti solat pon. arwah somi dia x dan ajar kot. entah laaa.

kalo bab2 duit tu, ikhlaskan hati je. insyaallah ade ganjaran Allah swt bagi nanti.

kaka TT keje x? keje ape? dia pon single lagi ke?

mencaribahagia replied at 7-11-2020 01:22 PM
Skrg ni mmg dh open heart & mind utk kenal laki cuma x pandai..perlukah kite memulakan? Atau tggu  ...

ye.. KITA/ppuan kena mulakan kalau jumpa lelaki yang sesuai (dgn confirm dia baik la + bukan laki orang)

jangan tunggu lelaki mula kan sbb derang tau, lelaki bujang adalah "rare species" lebih lebih lagi 1) ada Keje stabil 2) ada rupa sket 3) perangai baik. Keliling rare species, banyak nak di-match making tau. sedara mara/jiran/adik beradik.
ko jangan tak tahu, kekadang masa belajar pun, kalau orang tu ada anak lelaki tu baik sket, kawan/jiran akan ckp gurau2 - "menantu cam mana" - kecik2 dah chop jadi menantu. hahahahaha. Mak orang yg ada anak ppuan mmg pandai tau "memancing ikan"
kalau aku ada anak ppuan pun, aku akan start memancing ikan.

kalau boleh, gunakan ofismates lelaki ko tu utk jambatan cari lelaki baik. sedara derang ke..adik beradik ke. kawan ke. orang lelaki biasanya byk networking.

korang boleh ke kawen & se dept? zaman MCO ni, sapa nak korbankan kerjaya ni? dlm movie cinta cinta boleh la. CEO nak lepaskan jawatan Megah Holding sbb nak kawen dgn ppuan dicintai sebab Papa tak setuju.
aku rasa seofis boleh tapi kena lain2 division kan? itu pun kalau ofis koran besar. okla. sbb ofis aku ada jugak orang kawen seofis tapi lain2 divison. cuma penah jumpa 1 couple yg sama division tapi lain department aje.

bab solat, cuba tt ajak . kalau taknak takpe, jangan paksa. just ajak je. lama2 deols akan terikut. kalau taknak ikut solat, anggap jela tt dah jalankan tanggungjawab tt. selebihnya doa pada Allah moga dibukakan hati mereka untuk solat.

bab barang dapur kat rumah, tt kena cakap dengan kakak tt, kalau tt dah beli barang makan, kakak tt kena beli barang kering (sabun basuh baju, barang mandian, dll). hidup serumah, kena sama2 sharing.

bab jodoh, tt kena ramaikan kenalan. maksudnya bukan berkenalan dgn ramai lelaki. contoh, banyak join aktiviti dengan colleague. selalu weekend kalau colleague suka keluar lepak, tt ikut la. colleague mesti ada circle friend yang lain selain circle kerja. masa lepak nanti mana tahu dia bawa kawan2 laki lain, dekat situ boleh la berkenalan kenal dulu macam biasa then mintak la nak add fb or ig. kalau susah bab ni,maybe tt boleh join apa2 aktiviti lain macam pergi gym ke, zumba ke. dapat luaskan networking jugak. tapi musim pkpb ni terhad sikit nak buat aktiviti ni semua.

moga tt cepat jumpa jodoh

bestnya tt da dpt kerja..ok ke tempat kerja baru ..dah xpyh nk fikir jodoh sgt..skrg musim covid ni u bsyukur jer la dpt kerja..
pasal solat? kakak& mama umo berapa?
actually i pun jarang solat sblm ni..tp i dibesarkan oleh family yg moden tp still solat la parents n siblings i..cuma i jenis liat sikit..pastu i tgk hidup i serabut giler..byk mslh...my twin solat..dia mcm tenang jer hidup dia..aman jer..then she ckp kt i sbb i tk solat mcmana nk tenang..
now i solat..rasa tenang wpn byk mslh..
rasanya u kena tegur la kakak n mama..dorg tak solat langsung or skip2?

baik fokus keje dulu sebab baru start kan? alih energy ke situ...cer ingat kalau takde keje lagi teruk. camna ko rasa sebelum ni dgn keje takde jodoh blum nampak.
at least keje dah dapat.
baru sgt kan dpt keje ..

pindah. watpe duduk dengan orang yg toksik

Hana replied at 8-11-2020 06:06 PM
ye.. KITA/ppuan kena mulakan kalau jumpa lelaki yang sesuai (dgn confirm dia baik la + bukan laki  ...

Oh woww.. ish x reti la benda2 gini hahaha

siputpepel replied at 9-11-2020 12:30 AM
bab solat, cuba tt ajak . kalau taknak takpe, jangan paksa. just ajak je. lama2 deols akan terikut.  ...

Part pertama tu mmg ssh.diorg solat tp on off. Bab beli brg dlm rmh mmg kayu kalau xde benda tu dh hbs mmg gtu jela x geti2 la nk tlg beli harapkan org lain je yg membeli.kalau ckp mampos sentap melenting oerang dunia ketiga

12Next
Return to list New