CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: che_puteh

bukan menantu pilihan

che_puteh replied at 16-11-2020 09:51 AM
sbb tu la kot aku tak perasan dia layan aku double standard. sbb aku tak de competitor. hehe

me ...

dah tu ko sorg je menantu ppuan,xleh diperhambakan plak tu......

bertabahlah tt.. jauh lagi perjalanan ni....
btw untung takde biras perempuan,kalau ada lagi makan ati...
wishing you all the best...

copy_paste replied at 16-11-2020 09:56 AM
dah tu ko sorg je menantu ppuan,xleh diperhambakan plak tu......

cuba kau bayangkan ep. time2 kenduri. level2 mak2 ni akan duduk semeja. nak apa2 jerit je nama menantu.
kejap nak air suam2, panas takmo sejuk sngat takmo. cawan jgn yang kaca nanti berat sngat tak larat nak angkat. kena cawan stainlestell tu

belum part nak makan. kita kena amik then pass ke dia. bayangkan kau penat2 masak bertungkus lumus kat dapur masa hari kenduri.elok siap je diaorg dah kalut2 nak makan. menggigil tangan sbb masing2 ada penyakit kencing manis kan. mana nak settle kerja kat dapur..nak pastikan dia makan lagi.pastikan suami makan lagi.anak lagi

kalau kenduri tu bg makan dlm pinggan polisterin, kita kena g cri pinggan kaca utk dia makan.

bayangkan kalau 1meja tu ada 5 mertua. kau bayangkan menantu2 diaorang kalut mcm mana

aku kalau balik kg husb time kenduri/raya..mmg malam tu badan lembik cam kain buruk weh. penatnya allah je tau. 24jam duk dapur basuh masak..

bab bubuh nasik n bwk air ke mertua tu mmg aku buat. yela ipar2 ak bz layan mertua masing2. ak kesian ke mil aku. so ak buat la. awal2 dulu ak persoal jgk kat husb aku,diaorg duduk bersembang chit chat je..nape xleh amek air sendiri..amik makan sendiri.kita kat dapur tak menang tangan dah.

husb ak minx part tu tolong bwk bersabar. kenduri bukan selalu. malam2 dlm blik husb ak tlg la picit2 tapak kaki. picit badan. lenguh weh.pedih tapak kaki..tuhan je tau

mrsbob87 replied at 16-11-2020 10:01 AM
bertabahlah tt.. jauh lagi perjalanan ni....
btw untung takde biras perempuan,kalau ada lagi makan  ...

amin amin, doa2kan la ye. i dah nak masuk3 taun kawen tp lom anak anak lagi. malam2 i selalu nangis sebenarnya bila pandang muka husb, i dok bayangkan nanti dia mesti kawen lain.

bak kata my mil. dia nak pewaris

ntahlah i xkuat bermadu. so jalan paling mudah nanti cerai la kot

so skang i suka pandang muka suami lama2.tatap lama2. tak tau smpai bila dia akan jadi milik i.

i tak boleh nak selfish nak keep dia dgn i.

che_puteh replied at 16-11-2020 10:09 AM
aku kalau balik kg husb time kenduri/raya..mmg malam tu badan lembik cam kain buruk weh. penatnya al ...

pemalasnya lah hai. dah la xmenolong di dapur. makan minum semua nak kena berhidang, patut la geng2 mata bulat ni mostly buntut besar

maaf TT ter body shaming in law u

Follow Us
che_puteh replied at 16-11-2020 10:17 AM
amin amin, doa2kan la ye. i dah nak masuk3 taun kawen tp lom anak anak lagi. malam2 i selalu nangi ...

awal lagi tu TT. insya allah ada rezeki nanti. husb dah mula bunyi pasal anak ke?

amin amin, doa2kan la ye. i dah nak masuk3 taun kawen tp lom anak anak lagi. malam2 i selalu nangi ...

i feel you.. sebab ktorang pun da 4 tahun kawen but still xde rezeki anak...
mujur both family ktorang paham and chill je...
insyallah, Allah sebaik2 perancang...

mrsbob87 replied at 16-11-2020 10:24 AM
i feel you.. sebab ktorang pun da 4 tahun kawen but still xde rezeki anak...
mujur both family kt ...

allah je tau kan struggles couples takde anak ni. last month i lewat period sebulan. happy nya rasa. husb siap tak bagi i uat kerja rumah. jalan pun dia suh jalan slow2. masak basuh kemas semua dia buat, tup2 last week i period. nampak la muka dia terkilan tp dia xckp apa pun. i pun pura2 kuat depan dia. dlm bilik air nangis jugak sensorang. masing2 pura2 kuat act.

untung la u both fam faham. rezeki u. moga allah kurniakan kita anak ye .

btw tt.. bace story awk ni.. teringat kawan i sorang..
dia perempuam,dari puak mil awk la..
demi untuk mendapatkan yang sekufu,sanggup cari calon suami sampai ke tanah leluhur sana..
wedding dekat sana memang havoc la,1 badan bercelup emas..
skrang husband dia dduk rumah xbleh keje,sbb visa pelancong.. kesian plak

che_puteh replied at 13-11-2020 09:12 AM
tak, duduk asing sbb i kerja di bandar. mil mmg frust sbb dia nak menantu duduk dgn dia. anak2 per ...

TT beruntung sebab suami sidekan TT, kalau awal2 dia bgtau ragam famly dia mcm mana sure TT dah seram, lagipun bia TT nampak sendiri dari dia cerita aib keluarga dia.

geng2 gelang sampai siku ni mmg mcm ni. konon2 keturunan diorang saja yg elok. keturunan lain ni mcm xda taraf ngan diorang.
pernah kan tgk cite hidustan mohabatien semua tu. mmg tu jugak la geng2 gelang banyak ni punya kehidupan. once dah kawen menantu perempuan jadi hak mutlak keluarga mentua.
yg suami/lelaki kena layan mcm raja. kalau mkn tu basuh tgn kat meja makan. diorang lelaki xkan turun dapur.

budak opis i sorang kawen ngan geng2 diorang. sebelum masuk famly kemain, bagi pakej honey moon, bagi 1 set barang kemas,
bagi itu ini. sebab dia menantu perempuan sulung dan pilihan suami dia. lepas2 kawen amek kau 1001 ragam kena ikut. cara potong bawang kalau xbetul pun mmg kena kecam. so skang dah berenti sebab mentua suruh dia dduk rumah jaga makan pakai laki dia. dia kena bgun sebelum laki dia dan tido selepas laki dia. gitu lah.

xpa TT belakon ja depan mentua jaga air muka laki. belakang2 hidup mcm biasa. kalau boleh jgn up apa2 kat socmed. mintak laki TT pun rahsiakan kalau ada g memana ka, beli apa2 ka. kalau nak jugak on med soc, make sure ada 2nd acc khas utk fam mentua ja. hahahaha

hollahop replied at 16-11-2020 11:09 AM
TT beruntung sebab suami sidekan TT, kalau awal2 dia bgtau ragam famly dia mcm mana sure TT dah se ...

i pun rasa mcm tu jgk. diaorg bagi barang kemas banyak2 sbb mcm beli menantu tu. si menantu pulak dah termakan budi so kena la kot berkhidmat sebegitu. kesian tau nak balik rumah sendiri pun kena minx izin mertua. kalau mertua tak bagi, so tak balik lah.

fb i dah lama sunyi sepi sejak kawen. sbb diaorg semua dah jadi friends i.  i aktif kat IG je..tu pund iaorg ada req utk follow i tak approve pun. bila diaorg tnya i ckp la IG i untuk kwn2 je. private. haha

mrsbob87 replied at 16-11-2020 10:44 AM
btw tt.. bace story awk ni.. teringat kawan i sorang..
dia perempuam,dari puak mil awk la..
demi u ...

uish kalau dpt kawen org dari 'orang negeri' , tu kira kebangaan terbesar tu. diorg tak pangiil org india, diaorg panggil org negeri.

esk2 dpt anak kalut la guna kabel nak jadikan budak tu melayu. katanya jadi melayu banyak benefit. biasiswa,loan,business,beli rumah and so on. tp cara hidup sebijik mcm ehemm ehem

che_puteh replied at 16-11-2020 10:04 AM
cuba kau bayangkan ep. time2 kenduri. level2 mak2 ni akan duduk semeja. nak apa2 jerit je nama men ...

gila la kalau mcm tu, aku yg lelaki dengar pun mcm x sampai hati kalo bini aku kena mcm tu, budaya mcm tu mmg xleh nak masuk la, bangsa2 diorg je boleh.....
eloknye dlm rumahtangga jgn la duk dgn mertua,
aku xdpt bayangkan mcm mana la diorg boleh tahan dgn budaya mcm tu...
tu kat malaysia.... kalau kat negara india pakistan afganistan lg teruk wanita diperlakukan...

seeloknye duk berlainan negeri dari keluarga mertua baru senang nak urus rumahtangga

kalau tiap bulan kenduri pastu ko kena kerja keras layan MIL mmg la susan nak lekat,
mcm aku dulu laki bini kerja teruk memula kawin mmg payah nak lekat anak,
bila dah jarang blk kg dah x penat dan stress baru lekat rezeki....
kalau ada anak cmne nak layan anak nak layan MIL lg

copy_paste replied at 16-11-2020 11:48 AM
gila la kalau mcm tu, aku yg lelaki dengar pun mcm x sampai hati kalo bini aku kena mcm tu, budaya ...

diaorg boleh adapat sbb dari kecik diaorg tgk mak2 diaorg mcm tu. surrounding diaorg dah mcm tu.

plus mostly yang perempuan ni tak educated. xreti fb ig,tak reti drive and so on. so diaorg takde jiwa memberontak tu

mmg dr kecik diajar duduk dapur.

tp sisi baiknya, lepas kahwin aku belajar hormat org tua. dulu mak aku nak apa2 semua buat sendiri amek sendiri. now lepas kahwin sbb dah terbiasa layan mertua gitu. bila balik rumah mak aku sendiri. automatik ak layan dia mcm tu jugak. sebelum ni mmg dah hormat mak kandung kita. tp skang aku jd double hormat la

sebelum dia makan, aku tak kan makan la. sebelum dia cedok lauk pun aku tak akan cedok. ha nampak tak hasil didikan mak mertua aku kat aku...hahahaha

shop_girl replied at 15-11-2020 10:33 PM
Temptingnya bab kawen dapat sedulang emas tuuu..gitteww i baca dalam mode gold digger  Tapi rasany ...

tp bila menantu2 berkumpul, syok la tgk. masing2 show off gelang mak mertua bagi. ada yang tiap2 taun dpt. ada yang 2-3 tau sekali dpt. rantai ke gelang ke cincin ke. belum part dpt beranak cucu lelaki lagi banyak menantu tu dpt

i krik krik je laaa sbb tak merasa. hahaha

tiap kali i beli gelang baru, mesti diaorg tnya. i jwb oo dpt bonus, so beli la. i pun mmg jenis kumpul emas. tp duit titik peluh sendiri je. senang tak payah terhutang budi dgn org kannn

che_puteh replied at 16-11-2020 12:05 PM
diaorg boleh adapat sbb dari kecik diaorg tgk mak2 diaorg mcm tu. surrounding diaorg dah mcm tu.
...

tapi kawan i tu.. family dia baik lelaki atau perempuan semua educated..
plus my frend engineer lagi,tapi tulah demi suami dari tanah leluhur penganggur pun penganggur la.
btw i penah tanye,kawan i dlam ic dia india ke,dia ckp melayu.. i pun terus krikk..krikk
yelah mane ada melayu cakap tamil 1 rumahkan.. hahahaha

che_puteh replied at 16-11-2020 12:05 PM
...

bagus la ko amik benda yg positif dari situ, kalau aku mmg memberontak dah hahahaha...

agaknye kalau nak binj yg jenis akur ikut cakap laki kena cari dari puak2 sane kot tp tu la kekampungan sgt nt hahahahaha

jijilaaa replied at 16-11-2020 10:22 AM
pemalasnya lah hai. dah la xmenolong di dapur. makan minum semua nak kena berhidang, patut la geng ...

aah kan baru i perasan. betul lah mostly mmg bumper besaq2. haha

diaorg camni tau once dah dpt tangkap satu fam mamak yang kaya. diaorg akan kenenkan anak perempuan diaorg dgn fam tu jgk

mcm adik ipar i kawen dgn mamak kaya kat utara. ada kedai mamak 4-5cawangan. so mak2 sedara husb i yang ada anak perempuan,cpt2 tnya pihak lelaki tu ada ke tak lagi anak jantan. nak kahwinkan dgn anak popuan diaorg pulak. tu yang jadi susur galur berselirat tu.

kiranya 1fam lelaki tu dah amek adik ipar i,sepupu husb,anak buah husband.

sbb tu i kata mostly geng mamak ni adik beradik..samaada adik beradik jauh or dekat

lagi payah kalau si perempuan ni bekerjaya. mcm sepupu husb i (perempuan) sorang tu doktor,sorang tu cikgu. smpai skang xkawen lg. ada je y nak try..tp sbb si lelaki keja lebih rendah dr si perempuan. so mak ayahnya reject.

makayahnya ada try nak kenen dgn family kaya. tp fam tu pulak xnak sbb diaorg nak menantu yang duduk di rumah. dah anaknya kaya,xkan nak bini bekerjaya kan?

so utk perempuan mamak y bekerjaya, agak susah nak dpt jodoh dr mamak jugak. melainkan diaorg cri sendiri. masaalahnya diaorg ni jenis x bercinta. cane tu??