CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: che_puteh

bukan menantu pilihan

che_puteh replied at 16-11-2020 11:41 AM
i pun rasa mcm tu jgk. diaorg bagi barang kemas banyak2 sbb mcm beli menantu tu. si menantu pulak  ...

kawan i pun. dia cakap, nak balik rumah mak sendiri pun kena bgtau mentua. kalau mentua kata balik next week, sebab this week ada makan2 famly.dia terpaksa la balik next week tu.

tapi kata dia, kalau ikutkan tetiap minggu ada mkan2. kenduri tu selalu buat. dia yg penat sebab org dapur kan.
nak balik rumah mak yg dekat pun susah.
bab jaga anak pun kena ikut adat sana.
kesian dia. masa beranak mentua cakap, kenapa la bukan cucu lelaki. dpt cucu perempuan pulak.

kitorang kesian kat dia. tapi nak lebih2 nasihat xberani.

mrsbob87 replied at 16-11-2020 12:14 PM
tapi kawan i tu.. family dia baik lelaki atau perempuan semua educated..
plus my frend engineer l ...

india muslim kat malaysia ada 2 jenis. 1 malbari, 2nd palikat

bangsa malbari tu cakap bahasa malayalam
bangsa palikat cakap bahasa tamil

tp dlm ic mesti nak bangsa melayu. diaorg akan usahakan jgk smpai dpt tukar jadi bangsa melayu

sian tau husb i kan, kalau g mana2 mesti org ingat india, tak pun bangla..haha

kalau lalu roadblock, mesti polis mintak ic. kalau i yang drive..still polis mintak nak tgk ic dia

pernak i bwk dia g emergency malam2 sbb mata dia masuk kaca.. doc tu ckp dgn i. ada bwk permit kerja dia tak??

haha berdekah i gelak kat situ. i ckp ni suami sy doc. hahaha

tp apa2 pun suami i tetap di hati.hahahahahaha

hollahop replied at 16-11-2020 12:26 PM
kawan i pun. dia cakap, nak balik rumah mak sendiri pun kena bgtau mentua. kalau mentua kata balik ...

betul sangat2. nampaknya dimana2 sekalipun kaum ni sama je la caranya. tak de beza. pekat sngat dgn adat and bertuhankan mertua.

mmg penat weh. setiap perayaan nak sambut. i cannot brain hari perang badar pun nak sambut.

kalau hari kenduri. malam2 husb i keep minx maaf kat i sambil urut kaki i. i pulak marah2 dia smbil nangis. tp marah smbil berbisik lah sbb tak mau org lain dengar. haha

walaupun bukan salah dia,tp kat siapa lagi kita nak meluah kalu bukan kat suami kannn

che_puteh replied at 16-11-2020 12:22 PM
aah kan baru i perasan. betul lah mostly mmg bumper besaq2. haha

diaorg camni tau once dah dpt  ...

kiranya pening tau.

adik ipar i, sepupu dia, anak buah dia. itu relationship diaorg kat side mertua i. kat side mertua panggilan innitial diaorg sesama sendri lain.

tp kat side sebelah lelaki sana. diaorg dah jadi biras sbbkahwin dgn lelaki dari fam yang sama.so side sana innitial panggilan pun jadi lain dah

korang bayangkan benda ni dah diamalkan sejak lama dahulu. so berselirat kan susur galur diaorg

Hb u da warn awal2 kan family dia camtu.. hadap je la..

lattehazelnut replied at 16-11-2020 01:12 PM
Hb u da warn awal2 kan family dia camtu.. hadap je la..

i hadap je u. tak de pon i melalak, memberontak depan diorang. its just nak meluah je. mcm i ckp kat thread ni. rasa mcm dpt lepaskan 1 batu yang hempap dada i smpai jadi sesak. even dgn my mom pun i tak share benda ni. sbb xnak fam i benci keluarga husb i

just kat sini xde sesiapa kenal i. so i bebas nak meluah.

Follow Us
Maaf kalau TT ada mention sblom ni tapi i tak perasan..TT dah ada anak ke? Kalau ada, mcm mana penerimaan mertua?

che_puteh replied at 16-11-2020 12:28 PM

bangsa malbari tu cakap bahasa ma ...

laki ko india muslim ke mamak?
tapi india muslim tu kira mamak la kan,anak mami plak cmne erk,mmg tu semua 1 kaum kan.

che_puteh replied at 16-11-2020 12:36 PM
betul sangat2. nampaknya dimana2 sekalipun kaum ni sama je la caranya. tak de beza. pekat sngat dg ...

haah, betul sgt. kawan i sampai amek cuti. walau sambutan biasa2 pada kita. tapi pada famly mertua dia
sambutan kena luar biasa. menjamu org/tetamu ni jgn tggu tetamu lapar mst kena ada juadah lain.
juadah mmg of course dari side sana.

sebab tu kawan i skang terer gila masa kari, segala jenis kari dia boleh. i try kari kambing kawan i buat. sedap gila!
then dia kata masak pulak bahan kena yg asli, no santan kotak. no serbuk kunyit. gitu la

shop_girl replied at 16-11-2020 02:17 PM
Maaf kalau TT ada mention sblom ni tapi i tak perasan..TT dah ada anak ke? Kalau ada, mcm mana pener ...

belum ada rezeki lagi. doa2 kan la ye

i dah fikir mcm2 dah smpai siap nak suruh husb kawen lain sbb mak dia nak sngat pewaris. kan dia anak lelaki sorang

tp i sendiri tak kuat nak bermadu gitu

haish

copy_paste replied at 16-11-2020 02:30 PM
laki ko india muslim ke mamak?
tapi india muslim tu kira mamak la kan,anak mami plak cmne erk,mmg ...

aku pun tak pasti apa beza anak mami penang dgn mamak spesis husb ak. nanti malam kang ak try tnya eh persoalan kau ni...haha

Edited by che_puteh at 16-11-2020 03:32 PM
hollahop replied at 16-11-2020 03:04 PM
haah, betul sgt. kawan i sampai amek cuti. walau sambutan biasa2 pada kita. tapi pada famly mertua ...

ya betul sngat2. rempah giling sendiri weh. tp mmg rasa dia padu

mak mertua i ada mcm2 versi kari. rasa pun lain. skang kalau i balik kg mak sendiri. mmg i la yang kena masak kari

mak i pun suka kari tu..hahaha

ayam goreng mamak pun sedap.

positive side dia, banyak resipi best i dpt belajar. bab resipi diaorg tak kedekut..tak mintak pun dia bagi

ohh aku tahu kaum apa..
dulu aku pnh bercinta dgn kaum nie..
pastu first time nk pi raya rumah depa la..
Laki mmg dilayan mcm raja.. pmpuan ni mmg maid jela..
nasibla takda jodoh.. hehe.. kalau tak memang mkn hati laa..
adik ex aku tu pn nk smbung blaja tapi parent tak bagi suruh kawen terus..
sian budak tu..
nak buat cmna kan dh adat depa mcm tu dan depa mmg pegang kuat adat depa

che_puteh replied at 16-11-2020 03:31 PM
ya betul sngat2. rempah giling sendiri weh. tp mmg rasa dia padu

mak mertua i ada mcm2 versi ka ...

patut sedap kari kambing kawan i.
mmg teringat2 bila makan. xda bau hamis kambing.
mkn ngan nasi hujan panas. adudududuuu sedap....

che_puteh replied at 16-11-2020 12:28 PM

bangsa malbari tu cakap bahasa ma ...

Maknanya sesama diorg kalau berborak mmg tak ckp bahasa melayu lah ek. Abis u..dah pandai tak bahasa diorg? Kwn i tu..xde gelap sgt..tp ada slang mcm india ckp melayu lah..x ketara lah. I selalu rasa dia ni tipu..ko ni islam ke hindu. Tu pun salah satu i malas nk layan dia. Takut dia bkn islam. Tp dia ckp..dia islam.
Ada kwn sekolah i..dia pun mamak..gelap kooo...tapi cakap mmg fasih tul melayu. Takde pulak slang..

jijilaaa replied at 16-11-2020 10:22 AM
pemalasnya lah hai. dah la xmenolong di dapur. makan minum semua nak kena berhidang, patut la geng ...

SG x rasa sbb malas...ni more to show power between them...nak tunjuk boleh arah2 menantu2

che_puteh replied at 13-11-2020 09:12 AM
tak, duduk asing sbb i kerja di bandar. mil mmg frust sbb dia nak menantu duduk dgn dia. anak2 per ...

So diorang ni muslim? Keturunan ni still layan wife camtu? Omg tak sangka zaman skrg masih layan wife camtu.

che_puteh replied at 16-11-2020 03:24 PM
belum ada rezeki lagi. doa2 kan la ye

i dah fikir mcm2 dah smpai siap nak suruh husb kawen lain ...

Buat la check up laki bini. Takyah tunggu lama2 baru nak initiate. Sementara masih muda ni, badan masih kuat

Edited by nazzse at 17-11-2020 12:28 AM
che_puteh replied at 13-11-2020 12:54 AM
gelap2 malam pekat gitu. puak2 ni anti giler dgn melayu. tp bila kaum diaorg beranak pinak. cepat2 ...

Tahu dah puak mana..mcm keturunan sama dgn aku jgk ni..bahahaha

Siblings ayah aku 9 orang, menantu yg direstui hanyalah 4 orang, nasib baik mak aku dlm 4 orang tu.. Tapi tok aku takdalah anti Melayu. Menantu dia semua kaum ada & mak aku melayu.

FIL ko ni puak sangat dah ni. Aku sendiri menyampah dgn puak ni, tak reti asimilasi wlpun dah puluh tahun dok sini. Bangga sgt dgn keturunan tu.

To tt welcome to this puak & ko kena kuat jgn mengalah dgn dieorg ni. But still benci mcm mana pun jgn lah doakan mil ko tu mati cepat. Mana lah tau situ lubuk pahala tt nanti.

nazzse replied at 17-11-2020 08:27 AM
Tahu dah puak mana..mcm keturunan sama dgn aku jgk ni..bahahaha

Siblings ayah aku 9 orang, me ...

abes apa nasib lagi 5 menantu tu? hihi

nauzubillah. thanks tt atas teguran. time marah mcm2 typing nya. dlm perangai kepuakkan tu. ada je sisi baik dia. sbb i xpandai masak. dia la yang ajar semua dari A to Z. my mom bekerja.so semua benda beli je. bila kahwin dpt mertua yang 24jam dok dapur. mmg mati kutu la i. dia takde la condemn i bila i tak cekap kerja dapur. dia ajar i step by step la smpai lah i pandai masak. i siap ada buku resipi lagi. salin semua resipi yang dia bagi

tp kalau dgr diaorg kutuk org melayu...pedih oooo. diaorg selalu ckp melayu ni kalau berniaga baru kaya sikit je dah beli keta baru holiday sana sini. abes aku ni melayu duk tercongok kat situ. apa aku rasa? nak lawan mmg tak la kan.xkan nak gaduh dgn diaorg pulak

yang aku geram bila dpt cucu, sibuknak jadikan bangsa melayu.aku ckp dgn laki aku, esok2 kaum malabari kat malaysia ni semua pupus. sbb korang sibuk tukar ke melayu.