CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Setelah suami meninggal isteri dapat CASH

mzsnam replied at 23-11-2020 03:18 PM
boleh tau suami dia amik insurans apa smpai dpt byk mcm ni

tak kisahlah  insuran apa sis..the more premium u pay  the more sum insured....kau sekolah tak?

eyansss replied at 23-11-2020 09:52 AM
pastu bila mufti ke, ustaz ustazah ke, ahli agama ke cakap segala duit sumbangan dan insurans tak  ...

Banggg atie masak sambal telo kegemaran abang, banggggg
Bangg atie rindu banggggg
Ujar adik ipar simati

miznieda replied at 23-11-2020 02:07 PM
maybe ayah mertua iolss satu dlm seribu or satu dlm sejuta...
ayah mertua sorang je lelaki dlm ad ...

Faraid ni jadi susah bila ada anak pompuan saja atau tak de anak langsung..unless dh buat hibah siap2..tu pun bukan semua yg aware..
Mcn kes blu abam..if sheol x de anak lgsg lg teruk agaknya nasib..

Peterpan17 replied at 23-11-2020 03:17 PM
hahahaha!! drama rebut reta benda orang meninggal ni, aku dah masak dah. perangai orang Melayu mcm ...

Haha
Tu contoh terang rerang
Masih tak move on lagi tu...

Peterpan17 replied at 23-11-2020 03:00 PM
mmg senang org ckp sabar, sabar. Tp org yg lalui saja tau mcm mana. psl tu aku selalu akan bgtau o ...

tq uols. jarang la jumpa manusia bg nasihat mcm uols. yg based on realiti. baru jah i dkt benang 1 lg, org ingat cerita rekaan aka melebih2 yg actually salah mangsa dera so i pon xtau nk ckp apa fah dkt org mcm tu. sng ckp, kalau bawah umur 8thn selalu didera mental, by 9 thn baik bunuh jah budak tu. sbb bila besar org benci, perangai pon org xsuka, bila luahkan org ckp sbb perangai xelok tu pasal mak pak xsuka.

Peterpan17 replied at 23-11-2020 03:19 PM
hahahahaah!! terbaeklah korang. buat aku gelak sorang sorang tengah kerja ni

Kita dah nampak drama melayu mcm ni kan...
Jadi tak mustahil.bila.dah terpampang akak ni kat.paper...
Sure ada yang nak susun susun bagi tertib.gituu

Follow Us
eyansss replied at 23-11-2020 09:52 AM
pastu bila mufti ke, ustaz ustazah ke, ahli agama ke cakap segala duit sumbangan dan insurans tak  ...

Betul, faraid dtg dgn t/jawab, amanah dan bukannya $$$ semata.

Aku terkesan bila ayah aku meninggal bbrp thn lepas. Dia gomen, meninggal in service so dpt le duit gratuiti. Dpt pun kt mak tiri. Iols ok je dgn mak tiri masa ayah ada pun tp itulah.. Kata kat dia settlekan dulu hutang arwah ayah etc  bila ada sorg yg tuntut, instead of nak siasat kena marah. Bila tnjuk bukti baru diam. N ada few lg yg dia mcm reluctant nk bayo.
Few months before ayah meninggal, ayah smpat jual rmh dia tp tak smpt tgk hasil jual rmh. Tu pun mak tiri aku beria srh loyer tu bahagi sama adil takyah ikut faraid. Mmg loyer tu taknaklah. N byk jgk bank yg ada savings dia keluarkan tp haram nk dibgtau ke kitorg anak tiri.

Masa tu kitorg baru nk start keja. So apa yg ada tulah pun kitorg syukur. Ramai tnya knp taknak fight tp yelah, pikirkan adik tiri lain yg kecik tu tutup.mata jelah.

abcdotcom replied at 23-11-2020 09:30 AM
Lps ni byklah Agen insurance Mai promo .....

saya la tu salah seorang darinya hehe

Modngengade replied at 23-11-2020 03:22 PM
tak kisahlah  insuran apa sis..the more premium u pay  the more sum insured....kau sekolah tak?

...

woi ak tak tau la ak tanya. ce jgn tau nk kondem.. tkkn ak nk buat tau kot.. hahaha

Lavender85 replied at 23-11-2020 03:28 PM
saya la tu salah seorang darinya hehe

cer bentangkan Takaful 1 M .MN taw jadi jutawan segera ....

Mcm husband iols pn gomen, so kalu dia pi dulu iols taktaulah in laws I mcmana. But untuk aku, walaupn org kata jgn ltk nama anak utk epf, aku ltk jgk bbrp %, untuk husb pn aku ltk lantaklah hang nak kawin baru ka apa. Sspni, takaful, tabung haji pn aku buat. Sok tak ingat tak doa kat mommy, mommy ketuk kepala ampa dalam mimpi.

So yeah. Kalu harta sikit tu takpalah asal ko meninggal jgn tinggal hutang.

shernazz replied at 23-11-2020 03:23 PM
Haha
Tu contoh terang rerang
Masih tak move on lagi tu...

dah mcm mereng pulakan.

sofyayra replied at 23-11-2020 03:27 PM
Betul, faraid dtg dgn t/jawab, amanah dan bukannya $$$ semata.

Aku terkesan bila ayah aku meni ...

aik?? takkan duit semua jatuh kat mak tiri?? takkan satu sen anak lelaki tak dpt?

anony-mous replied at 23-11-2020 03:24 PM
tq uols. jarang la jumpa manusia bg nasihat mcm uols. yg based on realiti. baru jah i dkt benang 1 ...

sebab kita dimomokkan dgn anak derhaka bila melawan orang tua. walaupun orang tua tak betul. lg setan si bapa yg rogol anak pun ada je yg back up. inilah hakikat masyarakat kita. Sick society. tp aku lain. Aku tengok benda ni dari sudut berbeza bukan setakat dari sudut agama saja. Terutama jenis yg bapa tinggalkan anak2 masa kecik. pastu bila dah tua sakit baru merangkak cari anak. Klu aku jd anak kpd bapa begini, aku tak mau mengaku bapa. Sebab apa?? Sebab masa aku kecik, aku tak pernah dpt kasih sayang dr sibapa tu, tak pernah merasa ada bapa, tetiba bila besar ko dtg merangkak mengaku aku ni anak?? eh!! blh blah. takkan derma sperma saja doesnt make you a dad.

shernazz replied at 23-11-2020 03:26 PM
Kita dah nampak drama melayu mcm ni kan...
Jadi tak mustahil.bila.dah terpampang akak ni kat.pape ...

confirm punyalah. next round kita baca, si janda ni menangis teresak esak sebab duit dah takde. keluarga mentua menuntut. hahahaha!! itu psl hang bodoh, sapa suruh cite satu malaya hang dpt duit dr aruah suami. Diam diam sudahlah.

Tak faham kenapa orang kita suka rebut harta dan duit si mati......kalau orang tu takde tangungan boleh la nak claim hak sangat,tapi kalau ada anak bini walaupun anak perempuan pun biar lah mereka urus sendiri.
Tapi ada jugak kes anak perempuan melebih lebih sampai tepikan hak lelaki contoh makcik aku tak sedar diri, nenek sakit taknak jaga....dah meninggal nenek semua dia conquer, tapi tak kaya pun mereka2 ni....duk di level situ juga.

Peterpan17 replied at 23-11-2020 03:38 PM
aik?? takkan duit semua jatuh kat mak tiri?? takkan satu sen anak lelaki tak dpt?

Duit gratuiti tak dapat. Duit jual rmh lama kitorg dapat lps faraid. Iols ada abang n adik lelaki. Mak tiri dgn ayah ada dua anak perempuan.

Peterpan17 replied at 23-11-2020 10:32 AM
betul ke?? yg ini sahih ke?? Sebab tengok ada yg kata insuran pun perlu di faraidkan. aku dah siap ...

Bagus plan sis tu.. betul, kalau bagi adik beradik for sure diorang berjoli je... well zaman skrg zaman duit, dpt cash tanpa kerja keras...apa lagi kan..gelap mata.. takpe, selagi depa sihat sempurna sifat, depa blh usaha sendiri

sofyayra replied at 23-11-2020 03:46 PM
Duit gratuiti tak dapat. Duit jual rmh lama kitorg dapat lps faraid. Iols ada abang n adik lelaki. ...

Mmg duit gratuiti ni mmg dpt kat bini saja?? mmg mcm tu aturannya?

eyansss replied at 23-11-2020 10:34 AM
oyeah...  tu dah jadi kebiasaan...  tang tanggungjawab yang wajib tu, terus tak ingat apa2...

t ...

Tanggungjawab tu yg ramai culas. Yg tahu pun sanggup pejam mata sbb nak mewah kan diri sendiri je... ingat faraid ni mcm menang lucky draw agaknya