CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Setelah suami meninggal isteri dapat CASH

sofyayra replied at 23-11-2020 05:04 PM
Lepas tu bila pakcik aku nak pinjam duit, aku ckp pi mntk ngan org kaya baru. Huhu. Smpai skrg ok  ...
I can forgive but never forget.

berat dugaan ko...  harapnya ko n adikberadik makin kuat dan rapat dengan dugaan ni...

Peterpan17 replied at 23-11-2020 05:09 PM
hahahah!! apa ko ingat esok laki ko meninggal derang nak waris ke hutang dia?? takdenya!! kena cam ...

Itu la yg aku ckp kt laki aku. Jangan berhutang, jgn tmbh hutang. Sok2 aku jgk join sekali ke alam sana stress nak manage hutang.

Likewise utk aku pn camtu, usaha utk habiskan komitmen yg ada supaya sok dia dan anak2 tak terbeban.

eyansss replied at 23-11-2020 05:10 PM
dalam islam ni, perkataan SALING kuat ditekankan...

SALING memaafkan

aku setuju sesangat. apa mak bapa tu malaikat yg tak berdosa dgn kita ke?? klu buat salah dgn anak, minta maaflah. ko bukan Tuhan blh sewenang sewenang buat anak mcm hamba abdi. klu anak blh pilih siapa mak bapa, aku percaya, ramai anak2 yg mak pak perangai hamlau tak mau parents begini.

auntieagony replied at 23-11-2020 05:13 PM
Auntie doakan semoga hati Peterpan dilembutkan oleh Allah swt. Insya Allah.

To err is human, to ...

to others yes, tp utk mak mentua aku?? hell no. Perempuan ni selayaknya mampos kena covid. Mulut jahat suka fitnah orang. Aku berdoa esok klu dia meninggal, biar dia meninggal dlm aib. Baru dia rasa. Selagi dia tak minta maaf dgn aku, aku takkan bertegur sapa dgn dia.

lattehazelnut replied at 23-11-2020 03:21 PM
At cover la amount tu..
Kalau x keluarga or someone related..
Mungkin perompak ke apa..

Alaaa... Yols kene paham marketing pihak insurans ni... Mau la sampai abg jamil mampos ejen2 depa up kisah ni jadi modal menganjing katvorg yg x amek insurans. Sbb tu la anta mock cheque besar alam....

eyansss replied at 23-11-2020 05:03 PM
tu la tu...  nak pulak anak2 dia perempuan sahaja...  kalau ikutkan, adikberadik @sofyayra yang le ...

Yg rmh ayah jual tu memula mak tiri slow talk dgn abang srh bhg sama rata tp lawyer tak nak. So kena buat faraid jugak. Tp rupanya lps tu ada cheques yg arwah ayah letak nama iols specifically pn dia query adoyai

Follow Us
sofyayra replied at 23-11-2020 05:15 PM
Itu la yg aku ckp kt laki aku. Jangan berhutang, jgn tmbh hutang. Sok2 aku jgk join sekali ke alam ...

hahahahaha!! tulah pasal. satu lg reason napa aku cepat2 habiskan hutang piutang semua. skrg aku dah hidup debt free. nak beli apa guna cash je. tak payah pening2. takde duit, buat cara takde duit. jgn menggatal nak pinjam sana sini, hutang sana sini. esok kita mati klu ada yg sudi langsaikan hutang takpelah juga. ini rebut reta kita hutang tak dilangsai.

Dovahkiin replied at 23-11-2020 10:14 AM
X payah risau, pampasan insurans tak termasuk dalam kategori harta pusaka, thus tak boleh difaraidka ...

Terima kasih diatas maklumat...

eyansss replied at 23-11-2020 05:05 PM
dah kenapa arwah mak mertua hang cakap camtu acik?  macam mengharap sangat2 anak mati dulu...  h ...

Skang ni laki acik la yg tanggung makan minum pakai berak cangkung haku nyahhhh
Loan rumah weols pun dia la bayo ape kessss acik nak bayo pulak walaupun loan nama acik khennnnz
Last year mil acik baru tau rumah weols nih nama acik and anak dia dok bayo bulan2 terus dia tepon weols soh balik kampung nak bincang katanye
Rupanya bincang pasal nih la, dia nak suruh tukar nama rumah tu boh nama anak dia
Tukar lah kalo boleh. Mak juai tanah mak bagi duit saya nak settle dulu belen hutang rumah tu, laki acik cakap. Terus terciduk mil acik tuh
Skang ni ada sekor adik ipar acik dtg merempat kat rumah weols
Mamat nih dah 40 lebih dah umo, baru kuar pusat serenti
Pengotoq pemalas namampossss sampai anak bujang acik pun geli nak masuk tido dlm bilik tuh sbb pakciknye menumpang tido situ
Bilik ayaq bilik anak acik tuh jgn ckp lah punya berlumut. Puntung rokok gelimpangan dah mcm toilet kedai mamak
Minggu lepas acik mengamuk, mamat tuh tak bekutik. Rupanya dia tunggu abang dia balik rumah utk begaduh dgn acik
Lepas tu dia lari rumah. Ni haaaa baru tadi balik
Gaduh tuari dia ckp tak suka perangai acik yg nak suruh2 cuci toilet apa semua
Masalahnye ko kebersihan diri pun tak jaga, malas mandi sampai mengaum bau bilik anak haku
Lepas tu ko konpiden jerkah aku ni rumah abang ko
Babi betul lah
Dah lari2 rumah, yg laki aku pulak nak sentap dgn acik sbb tak jaga perasaan adik dia yg perlukan sokongan katanyeh
Geram betul acik. Skali haku hamun baikkkkkkk la ni I nak bawak anak2 balik pi duduk dgn org tua I, rumah ni you duduk dua beradik. Ni rumah hampa adik beradik kannnnn. OK satgi I suruh anak2 kemas baju
Hahhhhhhh pucat terus muka laki aku yg dah nak bengong dgn drama adik dia
Dasar sampah masyarakat

eyansss replied at 23-11-2020 05:14 PM
berat dugaan ko...  harapnya ko n adikberadik makin kuat dan rapat dengan dugaan ni...

Benda dah bertahun jadi. So kami relaks2 jelah. Mcm aku mention boleh maaf tapi takleh lupa. Harap dia settle la amanah dia tu. Mungkin ada reason dia buat mcm tu, mngkin kena cucuk who knows.

Sbb tu kata ada harta tu pun kdg bala jugak

Acikgomen replied at 23-11-2020 05:23 PM
Skang ni laki acik la yg tanggung makan minum pakai berak cangkung haku nyahhhh
Loan rumah weols  ...

Terbaik acik!!!! aku horay horay for acik. Berani stand up for your right. Padan muka your MIL dgn BIL. stok stok sampah masyarakat ni, itu je ubatnya

bangcak replied at 23-11-2020 10:32 AM
duit insuran nyawa tu tak masuk dlm faraid.
sapa yg tertulis sbg penerima mmg hak deyol.
hanya  ...

tengkiu #bangcak..

tapi kan..ada tak kemungkinan kalo nanti duit insuran si mati tu, di cabar dalam mahkamah oleh waris yg lain..?

Contoh laa..

1. kalo suami letak penerima insuran tu atas nama anak..boleh tak mak kepada anak tu mencabar keputusan arwah suami diye yg letakkan penerima insuran tu atas nama anak..?

ataupun..

2. Adik beradik suami tersebut membuat tuntutan faraid keatas insuran arwah di mahkamah dengan pelbagai alasan..?

Dovahkiin replied at 23-11-2020 10:46 AM
Apa2 duit pampasan, samada insurans ke, socso ke, mahkamah ke, semua adalah hak mutlak penama. Sbb t ...

katanya laa..nama tak diletakkan lagi...

pastu suami meninggal...? tentu ramai yg sibuk2 pressure kan balu utk buat faraid kan..?

jadi apa yg boleh dibuat..

Alhamdulillah.. Semoga diorang sekeluarga dapat teruskan hidup dengan baik dan selesa..

Peterpan17 replied at 23-11-2020 05:27 PM
Terbaik acik!!!! aku horay horay for acik. Berani stand up for your right. Padan muka your MIL dgn ...

Hahahha kebetulan tadi lepas lunch, laki acik citer dia layan ejen insuran juai plan apa tah
Acik saja perli dia haa beli la boh nama adik bewak you tuh, senang nanti you mati, takdak la dia kebuluran
Dan2 tukar topik harini you masak apa Hahahhahahaha

Acikgomen replied at 23-11-2020 05:35 PM
Hahahha kebetulan tadi lepas lunch, laki acik citer dia layan ejen insuran juai plan apa tah
Acik ...

kekekekek!! napalah ada manusia yg tetap menyokong manusia sampah begini. umur dah 40. bukan budak2 lagi. Sepatutnya dibiarkan saja. Tak perlu di tolong lagi. Klu budak remaja tu logiklah kita kena tolong bg support. Ini dah tua bangka nak mampos pun nak minta bagi support. hello!! ko dah tua, dah boleh fikir benda buruk baik. nak ubah hidup, ubah saja. tak payah nak drama sgt suruh family support bagai. yg pilih hisap dadah tu diri sendiri, bukan family.

Heydidle replied at 23-11-2020 04:04 PM
Zaman skrg semua nak kena beringat  kan. Bukan sbb tak percaya or hubungan dgn in law tak baik tap ...

Yup
Plus my case mmg kena beringat
sbb semua anak adalah perempuan
then anak 1st & 2nd tu anak tiri
kepada my hubby
anak 3rd baru anak kandung
Takmo nanti blkg hari ada bunyian

eyansss replied at 23-11-2020 12:57 PM
yup...  terus masuk account penama hibah...  macam kes aku ni, suami aku letak nama aku je sebab k ...

Mcm my case plak
Penama 2 iaitu me & anak 1st
Sbbnya manalah tau ape2 jd kat myself
Naya je sbb waris belah ai pun sorang je
Itupun my elder brother yg tak guna
Sbb arwah abah dah mrninggal
Then adik beradik lain semua prempuan
Jadinya waris akan pergi ke my elder brother
Yg mmg species biawak

Untung akak ni arwah suami ingat kt anak bini

Tak rasa merbahaya ke tunjuk2 cam ni?