CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Setelah suami meninggal isteri dapat CASH

dan-dan ni lah ramai ngaku sedara...

Edited by Artemesiaa at 23-11-2020 12:23 PM

Sepatutnya dia senyap je bila dah terima cek tu umum macam ni kadang bukan menyenagkan tapi boleh tambah masaalah.  Bab duit ni semua boleh hilang pertimbangan.  Orang kata kalau benar2 nak tahu macam mana perangai sebenar ahli keluarga tu tunggulah bila ada yang meninggal dunia.  Yang gigih meratip pasal agama tazkirah sana sini pun boleh berubah perangai dalam sekelip mata.  Boleh hilang tudung kopiahnya sebab tanduk dah keluar mengalahkan seladang.

patutlah merata kwn2 yg jadi ejen insurans up gambar ni...hmmm

Artemesiaa replied at 23-11-2020 12:20 PM
Sepatutnya dia senyap je bila dah terima cek tu umum macam ni kadang bukan menyenagkan tapi boleh ta ...

mmg bodoh pompuan ni. dr orang tak tau dah jd tau. sat lagi family mentua sedara mara semua dtg dgn muka manis. pastu masing2 pun nak tuntut bahagian masing masing. itu blm lg masuk scammers, penyamun semua eyeing her. sendiri cari penyakit.

patut nya masukkan terus dlm acc anak2.. mak sbg pentadbir.
kot ler tetiba ada jodoh..  mak kawin lagi..

apa2 pun boleh jadi skrg ni.. scammer ni ada mcm2 rupa.. scammer duit.. scammer cinta..

bahaya tunjuk muka terang2.. semoga puan dan anak2 semua selamat..

Follow Us
Kenapa nak bagitau orang bende camni. Diam2 dah laa. Kang byk plak yg menghimpit

Peterpan17 replied at 23-11-2020 11:19 AM
ini mcm perangai mak mentua aku lah. ckp bukan main lagi dia dah pi haji so lepas ni hidup tak mau ...

patutnya, harta yg ditinggalkan tu, boleh je mak arwah jadi pemegang amanah, guna kan untuk kebajikan, dpt jgk arwah saham tu, jgnlah kita ni ingat anak tu pelaburan kita, anak meninggal jatuh wajib pulak anak tu balas jasa kita dgn bolot semua harta, kesian lah arwah kalau harta yg ditinggalkan tu tak disalurkan dgn baik

faraway1 replied at 23-11-2020 09:11 AM
Harap tak dalah sepupu adik beradik, 2 pupu bekas jiran, mentua ipar datang nak sikit itu ini

Akak tue bg peluang & tingkatkan risiko dia & keluarga.

Silap la akak tue expose dia & keluarga dgn cek tue dah la skrg zaman covid byk org susah.

Harap dia & keluarga lebih hati baik dgn sedara mara @ scammer. Simpan dalam ASB ke TH, jgn la masuk skim & pelaburan apa..

jazaa100 replied at 23-11-2020 10:29 AM
Kan warga forum dah confused dgn CASH cik mod dok sebut selalu tu.....

Hishh.....haa

CASH la diorang sebab baca tajuk je kn

hotmak replied at 23-11-2020 12:41 PM
patutnya, harta yg ditinggalkan tu, boleh je mak arwah jadi pemegang amanah, guna kan untuk kebaji ...

bapa aruah masih hiduplah. dah kenapa mak dia pula beriya nak pulun semua reta aruah. satu sen pun dia tak nak share dgn laki dia, dgn adik beradik lain sedangkan aruah ada 3 lagi adik lelaki. mak mentua aku ni mmg mata duitan, tp depan orang tunjuk baik ckp mcm pijak semut pun tak mati. cepatlah dia mati kena covid. makin meluat aku tengok perangai dia.

Edited by auntieagony at 23-11-2020 12:49 PM
Peterpan17 replied at 23-11-2020 11:19 AM
ini mcm perangai mak mentua aku lah. ckp bukan main lagi dia dah pi haji so lepas ni hidup tak mau ...

Astagfirullahalazim. Besarnya ujian utk mak mertua you mengenai harta pusaka.
Auntie berdoa semoga dia diberikan petunjuk oleh Allah swt ttg soal2 harta pusaka ni. Insya Allah.

Eeee.... ngeri sgt bila mengenangkan ttg balasan org2 yg tamak dan gagal menguruskan harta pusaka dgn baik. Dikalung kalungan api neraka di leher di akhirat nanti. Nauzubillah

Habisla kejap lagi pakat dtglaaaa

Peterpan17 replied at 23-11-2020 11:46 AM
mak mentua aku sendiri sd menunjukkan belang dia masa aruah ipar aku meninggal. nasiblah aruah tak ...

Allahu...  aawat la mak mertua ko camtu...  sampai menafikan hak si ayah n anak2 yang lain...  habis tu, memang semua habis la eh dapat kat mak mertua ko?  walau ayah mertua ko siap ke kwsp untuk discuss segala?

anony-mous replied at 23-11-2020 11:53 AM
Jarang sgt2 dgr, boleh kata almost xpernah jumpa la keluarga mertua sara cucu /ank sedara. Lawak b ...

kan...  susah nak jumpa atuk nenek pak sedara yang gigih sara anak2 saudara tu sepertimana dalam islam...  semua humban kat balu...  tapi tang harta, semua berebut...  tetiba teringat satu kisah kawan aku ni...  abang ipar meninggal n ada anak2 perempuan je...  habis semua kena halau dari rumah atas alasan takde hak...  nasib la kawan aku tu tolong fight untuk kakak ipar...  dia fight untuk langsaikan hutang dulu, pastu harta sepencarian akak ipar dia, pastu hak anak2 sedara...  pastu baki baru bagi kat mak n adik2 lelaki dia yang pelahap tu...  tapi kawan aku tu memang kena cemuh la...

satu kisah tu aku baca kat fb, dia kata ayah dia pulangkan semua bahagian ayah dia pada balu dan anak2 sedara perempuan dia...  pastu siap tanggung lagi anak2 sedara walau masa tu tak berduit...  ayah dia ajar supaya jangan lupakan sepupu2...  ayah dia layan sepupu2 macam anak2 sendiri...  dan dia kata, berkatnya hidup ayah dia sampai jadi kaya raya...  and still, ayah dia tak lupa langsung anak2 sedara dia tu...

anony-mous replied at 23-11-2020 11:54 AM
Uols ambik hibah apa? I pernah ckp ngn laki iols mcm xberminat. Heols xnk byr xpe, i boleh byrkan  ...

husband aku amek under AIA...  lupa pulak specific name for that hibah...  nanti aku tanya suami aku...  better amek la sebab at least duit tu dapat tampung kita dan anak2...

meow_tompok replied at 23-11-2020 12:08 PM
kiranya hibah ni terus jadi hak milik penerima hibah yea?

yup...  terus masuk account penama hibah...  macam kes aku ni, suami aku letak nama aku je sebab kalau letak nama anak2 sekali jadi payah...  tapi suami aku dah pesan berapa kena masuk dalam account anak2 n baki dia serahkan pada aku untuk teruskan kehidupan anak2 dan aku...  aku ada propose letak sekali nama mak dia sebab mak dia pun banyak bantu dia, tapi dia suruh aku bagi senyap2 sebab tanak orang lain tau...  nanti kang ada je yang menempel...

Peterpan17 replied at 23-11-2020 12:11 PM
kan?? Anak2 tu tak minta pun ko lahirkan derang. Klu kita ada pilihan, sapa nak beribu bapakan ora ...

Betul. Mcm mak iols. Maki2 i ckp kalau aku tau, aku xlahirkan kan ko. I was like hello???? Aku xmntk pon ko lahirkan aku. Xde sapa pon nk kalau lahir lps tu kena hidup mcm dlm neraka. Urghhh xphm kenapa nk menyesal nk ngunkit2

Peterpan17 replied at 23-11-2020 09:31 AM
Sat lagi mak mentua,pak mentua, adik beradik jantan dtg kata duit tu derang pun berhak sebab ikut  ...

Tak boleh claim faraid kan duit ni sebab article kata hadiah dari suami. Ke boleh cabar dekat court lagi?

anony-mous replied at 23-11-2020 12:09 PM
Sorry uols nk tanya, family mertua org susah kah?

tak susah mana pun...  kira sederhana la...  cuma jenis kurang menolong...  kiranya jenis buat hal sendiri la...  pastu masalah utama sebenarnya kat sedaramara...  batu api terlalu banyak, tu yang makes thing worse...  terutamanya masa arwah abah mertua meninggal...  memasing tunjuk taring wooo...  seram aku...  suami aku terkedu gak terutamanya bila mak mertua macam terpengaruh...  nasib dia sempat tegur mak mertua...  yang mak mertua tu aku faham kenapa jadi camtu sebab dia lost...  lost habis sebab selama ni semua arwah abah yang buat, yang settlekan, yang decide and all...

tapi sekarang alhamdulillah...  apa2 mak mertua mesti tanya suami...