CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Setelah suami meninggal isteri dapat CASH

Suchi replied at 23-11-2020 11:18 AM
Kalau dlm seratus lebih okla. Sbb iols plan tahun depan nak buat. Sbb ada satu komitmen iols akan  ...

Setakat nie caruman tu oklah
Mampu kan
Tak berani juga ambik tinggi2 monthly
Hubby kerja private
Lg2 dlm keadaan skrg
Bila2 masa boleh takde kerja
Atleast caruman tu masih mampu milik la

eyansss replied at 23-11-2020 12:50 PM
Allahu...  aawat la mak mertua ko camtu...  sampai menafikan hak si ayah n anak2 yang lain...  hab ...

duit kwsp pak mentua dpt separuh. sebab kwsp mana nak layan permintaan mak mentua aku. derang kena bahagi ikut yg sepatutnya. tp duit atm dlm bank kad bank dia dah amik awal2 dr aruah. dia dah withdraw semua duit. rumah aruah, dia kata nak jual. duit tu dia nak. aku tak taulah apa cite. aku tak peduli dah. adik2 aruah yg lain pun tak mau amik port sebab perangai mak derang.

anony-mous replied at 23-11-2020 12:57 PM
Betul. Mcm mak iols. Maki2 i ckp kalau aku tau, aku xlahirkan kan ko. I was like hello???? Aku xmn ...

kenapa mak ko ckp mcm tu?? tergamak sorang ibu ckp mcm tu. ko dgn mak ko mmg tak ngam ke

eyansss replied at 23-11-2020 12:54 PM
kan...  susah nak jumpa atuk nenek pak sedara yang gigih sara anak2 saudara tu sepertimana dalam i ...

maybe ayah mertua iolss satu dlm seribu or satu dlm sejuta...
ayah mertua sorang je lelaki dlm adik beradik...
bila sorang adik beliau meninggal so beliau dpt bahagian faraid sbb adik tu takde anak lelaki...
tiga2 semua perempuan tapi dah dewasa...
tanah yg beliau dpt semua beliau jual semula and hasil jualan tu beliau sedekah kn semula kat suami and anak2...
duit cash pun beliau tak amik...semua beliau niat sedekah kan dkt anak2 buah tiga org tu...

alhamdulillah semoga balu ni kuat semangat ..pergunakan duit tu dgn sebaik2 nya utk dia dan anak2..

ellZack replied at 23-11-2020 01:01 PM
Tak boleh claim faraid kan duit ni sebab article kata hadiah dari suami. Ke boleh cabar dekat cour ...

itu yg aku pun tak pasti sebab ada yg kata tak blh di cabar kat mahkamah, ada yg kata boleh. kena chk  gak ni. aku pun nak chk dgn insurance agent aku psl ni. aku tak nak adik beradik berebut psl duit insuran esok klu aku meninggal.

Follow Us
Alhamdulillah dapat rezeki tak disangka.

Cumanya I risau bila tayang begini, keluarga kecil ni akan diganggu nanti.

mel18 replied at 23-11-2020 01:07 PM
respect ko sbb tahan kejian weh pasal tk de anak..
org  kan mulut mcm apooo jee..hehhe

aku dr dulu mmg jenis begini. peduli apa org ckp. bukan derang yg menangggung pun. bila org sibuk suruh ada anak, aku selamba je jawab. ko tanggung belanja besarkan anak, sekolah anak boleh?? psl aku tak mampu. senyaplah terus.

Ini sememangnya CASH yg di nanti2 kan semua org

mel18 replied at 23-11-2020 01:09 PM
kahkahkah..
manusia mudah lupa ape yg dicakapkan nya ekk..heheh

aku dah tau perangai mak mentua aku tu dr dulu lagi mmg mcm tu. dia blm diuji lagi. psl tu dia selalu ckp mcm pijak semut tak mati. nak tunjuk kat org kononnya dia ni baik. aku senyum sinis je bila dia kata mak dah tua, mak dah pergi haji, so takde lagi apa nak kat dunia ni. aku ckp boleh caya ke mak ko ni, dgn wife. hahahha!! sekali terbukti bila aruah abang dia meninggal, terserlah semua tembelang dia. masa dia gigih nak pulun semua duit tu, aku siap sindir, eh!! mak kata mak tak nak apa lagi dlm dunia. tunggu mati je. dah tu apasal  gigih nak rebut semua harta along. muahahahah!! tak terjawab terus, mak mentua aku ni drama queen paling terbaik. Ogy pun kalah

supermum replied at 23-11-2020 01:47 PM
Kau guna lawyer ke? Susah tak nak mengurus?

ya,guna lawyer. pergi je ke Amanah Raya tu. isi semua borang. bawa semua documentation apa yg perlu. bukan susah, tp byk birokrasi. itu je. Tp tak susahlah. tp jgn lupa utk update klu ada perubahan pd harta benda kita. karang bila kita tak update, satu hal pula apa yg kita wariskan tu jd invalid.

Peterpan17 replied at 23-11-2020 02:07 PM
kenapa mak ko ckp mcm tu?? tergamak sorang ibu ckp mcm tu. ko dgn mak ko mmg tak ngam ke

Klau nk cerita all xboleh sbb ada part i terpaksa x reveal smua klau x kantoi pulak iols siapa. Hehe. Xpasti la uols kenapa. I syak she ada mental issue tp org dlu2 paham2 la mmg taboo bab2 ni. Semua anggap normal n anggap tu perangai someone tu. TBH, kalau i boleh putar masa , i akn diagnose she n i akn suggestkan she buang peranakan sbb x fit nk jd mak. Physically yes boleh bg mkn n all. Mentally a big no. I try so hard ye utk xikut jejak she n bila marah, not easy utk buang “saka” dia.

Prudential BSN takaful ya
Takde satu pun insuran dgn bsn/st.chartered

kenapa ada news terang2
org dapat duit?
beduyun2 la org dtg suh
adik ni beli brg2
tu belum saudara mara lagi

anony-mous replied at 23-11-2020 02:13 PM
Klau nk cerita all xboleh sbb ada part i terpaksa x reveal smua klau x kantoi pulak iols siapa. He ...

oh!! alahai!! sian pula aku baca kisah ko ni. Klu orang sakit mental ni mgkn she didnt really mean it apa dia ckp psl menyesal lahirkan ko. mgkn juga ni ada kes meroyan selepas melahirkan anak tp org dulu dulu mana tau masalah ni? apa apa pun semoga di permudahkan korang anak beranak. klu ko dah kahwin, lbh baik spend your energy and time dgn your husband & children. so takdelah tertekan sgt dgn mak ko sendiri. maksudnya ko blh kurangkan masa dgn mak ko.

Peterpan17 replied at 23-11-2020 02:36 PM
oh!! alahai!! sian pula aku baca kisah ko ni. Klu orang sakit mental ni mgkn she didnt really mean ...

wah ayat2 ko almost ada yg mengena. kesimpulan dia lbh kurang apa yg ko ckp ni lah. ada org nasihatkan i benda yg sama jgk. cuma terkesan kdg2, mcm i ckp, sabar mmg boleh sabar but the damage, the scar is forever. childhood xboleh pulang balik, nk restart pon xboleh n i thing most crucial part masa kecik2 tu

Ala anak 4,sorang 100k nak guna sampai anak besar agak cukup lah.tapai kalau anak belajar jurusan kedoktoran Tak cukup. Tapi at least membantu untuk jaga anak2 n peniaga anak

green~tea replied at 23-11-2020 01:42 PM
Tak kasi "pinjam" plak kang kena boikot seluruh keturunan... penat laa dengan parasit2 ni

sambil buat emotional blackmail such as : ye la, ko tunggu la time ko susah nanti takde orang tolong...  atau, dengan sedaramara pun nak berkira (sambil ungkit jasa2 lama yang ntah wujud ntah tidak)...  ada tu siap cakap : biarlah kami anak beranak mati kelaparan, tido bawah jambatan etc...  hahahaa...  parasit sentiasa ada je idea untuk ugut orang yang dia nak pinjam duit...  pastu nanti kang bila nak tuntut hutang balik, naaaaahhhh...  seribu satu makian dan sumpahan keluar dari mulut diorang...

Peterpan17 replied at 23-11-2020 02:06 PM
duit kwsp pak mentua dpt separuh. sebab kwsp mana nak layan permintaan mak mentua aku. derang kena ...

ye la, kang kalau adik2 ipar ko bising2, nanti kang mak mertua ko cakap memacam pulak...  sesilap susu badan pun diungkit sekali...  nauzubillah, jangan la kita jadi camni...

miznieda replied at 23-11-2020 02:07 PM
maybe ayah mertua iolss satu dlm seribu or satu dlm sejuta...
ayah mertua sorang je lelaki dlm ad ...

semoga rezeki ayah mertua ko bertambah2...  insya Allah, tak pernah rugi mana2 manusia yang tak pernah berkira rezeki dengan manusia yang lain...  dan insya Allah takkan rugi mana2 orang yang tak makan hak orang lain membabibuta...  yang tau tentang tanggungjawab dan amanah...