CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: YgBenar

[Tempatan] 'Papa mama dia siap pesan kalau kena rogol, jangan salahkan diorang'-Kanak-Kanak

KIM.K replied at 10-1-2021 10:42 PM
Itulah takdirnya

Masa arwah opah nak meninggal, dia tepis dan berpaling dari mak aku. Orang dek ...

Wow, hebat tahap kesabaran u sis. I doakan u akan dapat ganjaran berlipat kali ganda.

Edited by Fly_over at 11-1-2021 09:59 AM

entah knp iols caya budak ni mmg mderita dgn mak bapak dia sampai nekad lari rmh. mrentas ke batu belah tu kenderaan byk gila. jalan 3/4 lane. lori besar2, kenderaan laju. ptt jkm or nenek amek dulu. haishh ak dah bayangkan budak ni kena marah lg kt rmh

jas7512 replied at 10-1-2021 09:46 PM
I pun dulu umur 8 thn konon2 nak lari rumah..siap tinggalkan surat kat mak i..ckp nak bawa diri sbb  ...

Yg bab eq ni betul...budak sekarang lahai lembiknya. Ada sorang student tu dtg dgn mak dia..ingat nak mengadu pasal pe. Badan dgn tinggi sado..rupanya jiwa kecik..kena buli..nak mintak cuti khas 1 semester. Itulah kecik2 manjakan sangat anak, tak bagi join pengakap ke..pegi camping ke..masuk silat ke..dah besar..baru kena psiko dah balik ngadu kt mama.

Pagi tadi odw nak pegi opis dlm kul 7.30pg, nampak sorang budak pempuan dlm baya 10-11 tahun ni tgh peluk beras 10kg..dgn badan terhoyong hayang lintas jalan 4 lorong. Aii si bapaknya ke mana membongkang kat rumah, sanggup biar anak lintas jalan, dgn tanggung beras yg berat tu. Tapi kot maknya je yg ada. Kisah masyarakat yg baik jd teladan.

Sebelum ni memang neneknya bela ke macam mana sampai nak pindah semula kerumah neneknya tu

Aku sendiri pon pernah nak lari dari rumah
Sbb mak aku jenis suka marah2 siap maki hamun ye..mmg sedih
Sampai p sekolah terngiang2 dekat telinga..tak boleh fokus belajar
Aku dilayan pulak seperti org gaji bukan seperti seorang anak yg ada perasaan..huhu..peluk cium apa tah lagi..mmg takde
Alhamdulilah skg dh kahwin.. aku dah tinggal jauhhh...tapi ada kelapangan aku balik juga ziarah
Kalau ditakdirkan aku kena hidup seorang pon aku taknak balik rumah parents aku..
Aku tinggal tempat lain..bina hidup sendiri
Tu lebih baik..
Eh..sorry OT

kena dgr cite dua2 side baru boleh lahar. cuma jujurnya dalam zama skrng, lepaskan anak dara sorang2 mmg sgt mebahaya. tak cam zmn 80an dlu. aku terigt masa aku marah mak aku pasal tak kasi main kat luar dgn kawan2 lelaki abg aku, aku kata nak lari dr rumah, so aku siap pack baju makanan skit, then naik beskal. tapi lps tu patah b alik pasal nak tgk cite Thundercats.

Follow Us
Kalau betul budak tu tak kena dera mesti ada sebab kenapa dia jadi mcm tu, still parents dia kena buat sesuatu..

Hopefully parents budak ni berlapang dada n usaha ubah apa yg patut.. Jangan la rosakkan mental budak tu..

lady_bonia replied at 11-1-2021 12:56 PM
Sbb mak aku jenis suka marah2 siap maki hamun ye..mmg se ...

Sedihnyaaa.. Aku pun ada memori tak best masa kecik, asyik kena buli n mak ayah aku biar je.. Mak aku pulak mmg panas dgn aku, selalu ada je benda tak kena..

Tapi aku dh besar kawen n ada anak tetap balik hampir tiap bulan masa sebelum covid tp tak boleh lama2.. max 3 hari je, kalau lebih akan ada la peristiwa menyakitkan hati

lady_bonia replied at 11-1-2021 12:56 PM
Sbb mak aku jenis suka marah2 siap maki hamun ye..mmg se ...

Ko sama dgn aku.. Allhamdulilah aku syg ank2 aku..kdg2 aku saja tunjuk ksih syg yg berlebih lebih gilaaa..dpn mak aku..sampai dia meluat....dia ckp ..yelah aku pandai jaga anak..

burunghantubiru replied at 11-1-2021 09:52 AM
Wow, hebat tahap kesabaran u sis. I doakan u akan dapat ganjaran berlipat kali ganda.

Tak sabar jugak. Sama macam anak orang lain

Antara yang betui2 sabarkan mak dia ni author buku The Subletman kat Sijangkang. Masa sama2 praktikal kat FRIM dia selalu cite dia selalu bawa kete bersiar2 akibat tertekan dgn kerenah mak. Tu maknanya dia tak melawan. Emak dia pandai bisnes sewa rumah..menurun kat dia. Dia mmg hidup bahagia pasal tak melawan mak

Jangan main2 wo parents tak redho ni..dah tua2 takut nak mati. Tak keruan

erm kalau marah mcm manepun kenapa sebut kene rogol tu? mesti de sebab ni kenapa sampai lari.