CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anisslicioussss

JANGAN SUKA2 KELUARKAN DUIT! TAHUN DEPAN KENA FIKIR BALIK MCM MANA NAK SIMPAN BA

Itzy replied at 19-1-2021 03:58 AM
Jangan cakap banyak la. Banyak makan kerepek kau ni. Duit tu aku dah selamat masuk asb. Tak semua  ...

Bagus la kalau diurus dgn elok. Komen says sokong org yg memilih utk amik duit kwsp kalau itu pilihan dia.

duri_durians replied at 18-1-2021 11:07 AM
boss aku dah hilang jawatan.. zaman ni takleh nak fikir jauh sangat.. pastikan duit tu tak dijoli je ...

untung bos u .
i ni KWSP takde Perkeso takde. asset takde.
geng2 i dah kahwin. ada beranak pinak.

mongoose_kidz replied at 18-1-2021 11:35 AM
walaupun ramai yg kata biarla dia nak beli ape pun...
tpnya mata aku ttp rengsa tgk org bawa kluar  ...

kalau nak beli emas. kena beli emas yang macam tahil China tu.
kalau beli jongkong atau seketul gedabak gitu rugi.
kalau beli emas rantai pun rugi. bentung gelang pun rugi.

MadameOnion replied at 19-1-2021 09:32 AM
sarah..hang ada dip in nursing ka? kkm ramai nak pakai staff nurse kontrak..tapi takut hang la tak ...

Tak ada.. Aku dip IT.. Aku belajar dressing dari misi dan Dr.. Even skrg yg luka aku jaga.. Aku tunjuk kat kwn aku MO kat hsb.. Minta pendapat.

Bholatchomel replied at 19-1-2021 09:43 AM
Betul tu pandailah mereka uruskan kewangan mereka pada masa hadapan. Lg mmg ramai yg terkesan seka ...

Yap.. Cara depa dlm  ni bising mcm duit rm10k tu dari poket depa sendiri.

Madel replied at 18-1-2021 09:49 PM
Iya, duit boleh cari selagi kita berusaha.
Memberi kebahagiaan dan keselesaan pada ibu bapa pun p ...

bagusnya u, moga Allah murahkan lg rezeki, sebab mengembirakan hati org tua, melabur benda baik gini takpelah

Follow Us
Itzy replied at 19-1-2021 04:11 AM
Tahu la ko kaya, banyak duit, jangan la sedap mulut nak hina orang yang keluar duit kwsp. Kau tak  ...

Iols dah lalu sume tue.. Sebab tue la berdasarkan pengalaman.. Iols bagi nasihat.. Inikan forum.. Sesi luah pendapat.. Yang chuols sentap sesangat tu.. Pasaipa.. Baru join forum ka..

Banyak kawan iols bising pasaipa tak bgitau.. X bagi nasihat.. Lepastu sekarang idup berhutang.. Baik buruk diri sendiri yang menanggung.. Iols sejenis yang mase berdiskusi membantah... Tetapi akan timbang balik baik buruk.. Memang la duit tue duit chuols..yang mane nasihat bagus amek la.. Yang buruk buat buduh je la.. Rase mcm dah tua bebeno lak cakap gini

aku ok je apa orang nak buat dgan duit isinar. duit derang sendiri hasil titik peluh sendiri. terpulang la nak buat apa pun. nak beli emas ke beli gajah ke aku ok je.. asalkan jangan tayang kat socmed je

aku lagi menyampah tengok acik2 dapat duit bantuan pegi merabih duit kat kedai eco. dah tu tayang pulak berplastik2 barang kat fb. kalo barang keperluan xpe, ini dibelinya wallpaperlah.. pasu bunga kecik2 lah..

hotmak replied at 19-1-2021 02:48 AM
bagusnya u, moga Allah murahkan lg rezeki, sebab mengembirakan hati org tua, melabur benda baik gi ...

Mak la sorg yg kita ada , dunia akhirat tak ada galang ganti.
Sementara dia masih ada, gembira kan la dia
Mak aku bukan sakit kronik pun, cuma ada hypertension.ada pendarahan dlm otak,.tpi sejak dia keluar dari sepital aritu..kesihatan dia mmg merosot sikit tpi biasa la mak2 kan tetap nak mengemas memasak membasuh.
Jadi aku nak permudahkan urusan mak aku, renovate la sikit umah utk kemudahan dia mengurus diri n rumah.
Besar kan bilik/dapur biar dia lebih selesa, renovate bilik air yg mesra pesakit, pasang handle bar, tali kecemasan mcm kat sepital tu..
Apa2 je la yg boleh menyenangkan mak aku.
Gituu

Madel replied at 19-1-2021 11:56 AM
Sementara dia masih ada, gembira ka ...

Bagusnya ko dik...untung mak dpt anak mcm ko, sejuk perut.
Moga2 anak aku pun mcm ko nnt

Hal duit ni susah nk cakap...ada duit pon problem xde duit lagi la problem...ujian masing2,pandai2 la uruskan

hatikudus replied at 19-1-2021 04:31 AM
Bagusnya ko dik...untung mak dpt anak mcm ko, sejuk perut.
Moga2 anak aku pun mcm ko nnt

Saya adik beradik tak ramai sis
2 org aje, saya n abg..abg pun kat sipore sana.
Boleh la nak selesa kan mak sikit2
Lagipun sebelum jadi apa2 hal yg mudarat,elok la kita buat pencegahan dulu..
Aritu mak panaskan lauk, pastu dia tertido..naseb baik bapak balik awal dari surau..dari luar bapak ckp bau hangit lahaiii..
Masuk umah bapak ckp, kuat gila bau asap, kuali dah itam hangus..mak dah tak sedar.
Pekara2 gini la yg buat kita risau sis..
Ni sekali nak pasang cctv dlm umah terus link kat hfon, jadi mudah nak pantau keadaan mak kalau dia kat umah sesorg.
Insyallah..saya doa semoga anak2 sis jadi anak2 yg soleh dan soleha yg menyenangkan dan menyejuk kan jiwa kedua org tua nya
AMIN

Madel replied at 19-1-2021 01:15 PM
Boleh la nak sel ...

Aamiin...mekasih.

Teringat masa arwah abah hakak masih ada dulu, dia tinggal sorang kat rumah.
Selalu jerang air tapi lupa...sampai keringlah cerek tu. Panaskan lauk pun hangit sb lupa.
Hakak terus belikan microwave & filter air yg ada air panas/sejuk. Puas & lega rasa hati. Betul kata ko dik, kepuasan tak terkata bila dpt menyenangkan & menggembirakan hati org tua kita. Berbaktilah selagi diorang masih ada, masih ada doa mustajab utk kita.

anony-mous replied at 19-1-2021 03:00 AM
Mau nya xhabis, umur dah tua, ank ramai sibuk nk beranak lg. Mcm org i kenal lahirkan ank no 3 dlm ...

Bkn nnt xhalal susu bdn plak huhuhu..org yg iols jumpe plak dh pencen g buat loan amik kete pdhal pencen bkn bnyk mne..last2 xmampu byr...kire bkn kate bdk muda je fin mgt fail, org tua pn sme

Husband mzz tak lepas kategori 1 haritu. Dah malas nak fikir. Nak keluarkan duit tu masuk asb. Entah umur panjang ke tidak nanti nak merasa duit tu.

Dah lah tak boleh hibah. Kang laki mati duit entah sapa2 dapat.. anak bini melopong ja. Lagipun simpanan lain ada lagi.. bukan epf semata.

Kesian dekat orang yang hilang kerja, yang kena banjir. Semua orang nak survive sekarang.

aku apply i sinar..tak dapattt..hampehlaa

Madel replied at 19-1-2021 01:15 PM
Boleh la nak sel ...

Pasang induction cooker jela sis..Sama yg sedut asap Tu..

Madel replied at 19-1-2021 11:56 AM
Sementara dia masih ada, gembira ka ...

Moga rezeki Madel dimurahkan Allah..

Akak keluar i-lestari. Akak buat beli dinar dan 1 gm emas tu bila harga emas turun. Ni buat pelaburan jangka panjang. Selain tu masuk ASB juga. Duit i-lestari pun kwsp masukkan dlm account emergency akak. So memang x belanja benda lain duit tu. Kita buat belanja akaun rimau je. Memang sendiri kena ada disiplin.

NurAlia14 replied at 19-1-2021 01:51 PM
Bkn nnt xhalal susu bdn plak huhuhu..org yg iols jumpe plak dh pencen g buat loan amik kete pdhal  ...

Ya ampun dah nk pencen pon ambik loan??? Gila. Syukur la dpt pencen tu at least bulan2 mcm dpt gaji. Suppose kete dah ada, rumah dah ada. Ank2 muda paham la darah panas. Yg tua2 ni mmg i geram tgk sbb end up susahkan ank menantu. Susahkan menantu xtahan tu. Mcm i pernah merasa adk2 ipar ramai xkeje lg, kalu mertua ajak berjalan, phm2 la sapa yg kena support. Kalau support bg mertua je xkisah tp kena cover pulak utk yg lain2 tu. Klau dia tau iols nk melancong luar negara dgn kwn2, kjp lg mula la mntk nk berjalan jugak. Guna duit sdri xpe la,