CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7077|Reply: 75

[Tempatan] Tak Percaya Berlaku Di Malaysia, Video Budak Merayu Minta Kotak.Ramainya gelanda

Post time 27-1-2021 01:22 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by YgBenar at 27-1-2021 01:23 AM

Pertama kali melihat video ini, kami rasa macam tak percaya yang situasi sebegini benar-benar berlaku di negara kita. Video pendek berdurasi 2 minit lebih ini pada mulanya kelihatan biasa saja.

Pada mulanya perakam merakam aktiviti pemberian makanan kepada gelandangan. Mereka bergilir-gilir datang mengambil makanan yang diberikan.

Namun tak lama kemudian, ada seorang kanak-kanak ini mula meminta kotak yang digunakan oleh mereka yang memberikan makanan tersebut. Bukan sekali dua, tapi berkali-kali.

Malah kanak-kanak lain dalam masa yang sama turut mahukan kotak tersebut. Menurut pemilik akaun @dom_raf1313 di Twitter, kotak tersebut sebenarnya adalah untuk dijadikan alas untuk duduk atau tidur.

“Tidur pun di kaki-kaki lima. Dengar tu budak kecik tu dari tadi nak kotak untuk dijadikan alas duduk dan tidur. Kita dah sampai ke tahap ini.. sedih nya…,” kongsinya.

Sumber Mr Raf

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

2

Edited by rizalra75 at 27-1-2021 04:17 AM

Sedihnya.

Tolonglah buat sesuatu.

Sesetengah org kalau terdesak macam2 boleh berlaku. Mana dermawan dan jutawan2 kita ni? Please lah bantu.

Biar bangsa sendiri yg membantu.Jangan sampai bantuan dari agama org lain yg boleh membawa mcm macm hal.

speechless

area opis aku ni ada yg bagi mkn gelandangan waktu mlm...
pagi2 aku lalu dari lrt ...bersepah container makanan....
tong sampah punyalah besar kat depan hidung...

Kalau baca penjelasan Syed Azmi di fb, orang2 yang ni bukan lah hardcore terdesak, dan bukan lah tidak ada terima bantuan.

PEPPERMAN replied at 27-1-2021 07:56 AM
Kalau baca penjelasan Syed Azmi di fb, orang2 yang ni bukan lah hardcore terdesak, dan bukan lah tid ...

Betul...I pun baca explaination dia haritu. Anak2 ni bukanlah tak berumah, ada je rumah and the social workers kat sana pun boleh recognized budak mana, tinggal mana. Cuma dah terbiasa dgn bantuan percuma....

Follow Us
Kalau baca penjelasan Syed Azmi di fb, orang2 yang ni bukan lah hardcore terdesak, dan bukan lah tid ...

Yes, aku stuju dengan statement ni. Mostly bukan warganegara. Anak2 pekerja senggama pun dari zaman tok kaduk tidor merata. Ada yang tua pulak, either perangai tak senonoh dibuang keluarga atau merajuk dengan keluarga.
Tapi politician guna ni untuk hantam sesiapa yang memerintah.

Ya, i pernah join 1 program ngo ni, memang diorang ckp bukan semua gelandangan tu tak bekerja atau miskin sgt. Ramai yg kerja ada gaji tp nk jimat duit sewa rumah dan duit makan maka jadilah gelandangan.
Tp budak2 ni i taktahu la.

Dulu office area masjid jamek ginilah pemandangannya. Time malam meriah. Kesian kt budak2 tu tambah yg babies.

Itulah realitinya makin ramai sekarang.  Sesetengah ada kerja tapi ramai yang tak mampu nak bayar sewa rumah yang agak mahal lebih2 lagi kalau tengah bandar akhirnya pilih jadi gelandangan.  Yang dewasa satu hal yang kanak2 lagi satu hal dengan covid19 lagi mudah je kalau nak terjangkit.

tgk dlm video tu...elok je ad smartphone..main hp time makan
teringat pula, ad kes minta bantuan zakat tapi dalam akaun semasa ada 30K...lg kaya dari aku weh...tp ak pon xminta zakat
aku pon ad rm30 hinggit je, septtnya aku la yg minta zakat

yg saya hairan...mana pergi jabatan2 zakat seluruh negara? tak buat kerja ka? birokrasi haramjadah ka?

please la pegawai2 zakat, sila turun ke bawah...tidak bermakna songkok setinggi KLCC dan sarban setebal duit 1MDB akan membawa anda ke syurga

malunya wakil kerajaan masih tak nampak ni semua. mana tindakan?

kalau susah betui2 biasanya malu nk meminta2. org yg sua bagi makanan ka duit.. ni dengan tak malu nk kotak sana nk kotak sini, ka anak rohingya celaka?

ifanonline replied at 27-1-2021 10:23 AM
yg saya hairan...mana pergi jabatan2 zakat seluruh negara? tak buat kerja ka? birokrasi haramjadah k ...

yang churchill hairan mana lobai-lobai Melayu DAP?

bukankah DAP menekankan kesamarataan dan keadilan sosial?

Yg post tu baru keluar bdr KL ke??? Budak2 ni mmg dah lama dkt situ. Klau mlm2 ketuk tgkap mntk duit. Sama mcm rohingya. Depa ni xnk kalau org kutip. Hujung2 salahkan jkm

yg saya hairan...mana pergi jabatan2 zakat seluruh negara? tak buat kerja ka? birokrasi haramjadah k ...

Jgn slhkan jabatan zakat utk kes mcm ni. Mmg diaorang yg nak jd gelandangan. Pernah nmpk depan mata pemintak sedekah kena angkut dgn polis merayu2 xnk sbb xmasyuk la kan klau kena angkut duduk bawah jkm. Jgn tertipu yg betul2 susah dgn bdk2 yg suka memintak2 mcm ni. Yg susah, dia ada rasa malu nk mintak2

merrissa replied at 27-1-2021 10:19 AM
tgk dlm video tu...elok je ad smartphone..main hp time makan
teringat pula, ad kes minta bantuan  ...

Khuenz... Takpa choulz .. asalkan esok kita tak disoal ambek bahagian org lain
Hati pun tak hitam

duit zakat guna utk bayar gaji staff dorang..samalah dengan KWSP ..perkeso..tu pasal kedekut

whatever the story tak patut libatkan kanak2 camtu.. kesian budak2 wehh