CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lady39

Anda pernah buat orang?

Jitu replied at 8-2-2021 07:06 PM
sori tt tumpang thread ni

ada orang ni aku kenal dah lama jugak

Nauzubillah. Semuga Allah jauhkan kita dari istidràj.

evilcooler replied at 8-2-2021 09:45 PM
Kalau ikut apa yg saya belajar ini memang istidraj.  Dan mohon kepada Allah kita x tergolong merek ...

nauzubillah...tengok dia happy je

Lady39 replied at 8-2-2021 11:38 PM
Nauzubillah. Semuga Allah jauhkan kita dari istidràj.

Amin

cuma kadang2 terbit lintasan yg bukan2 dlm hati
contoh kadang terpikir kenapa dia amalan gini2 tp hidup dia mudah je
tp aku cuba sedaya yg mampu ikut suruhan agama tp hidup banyak dugaan
Astagfirullahaladzim

Lady39 replied at 8-2-2021 11:34 PM
Oh..dia letak harga yg bernombor pelik2 ek..contoh RM50.20.

Contoh macam rm13.25 sen. Taktau apa significant nya dengan pengeras macam tu.

Lady39 replied at 8-2-2021 11:37 PM
Samalah. Mula2 rasa seronok nak share experience kita. Tapi lelama terasa mcm ada yg tk puashati ...

kan...u can sense ada tak senang dlm diam

Edited by Heydidle at 9-2-2021 05:42 AM
evilcooler replied at 8-2-2021 08:53 AM
Ayat Manzil ni adalah susunan ayat al Qur'an yg dibaca Rasulullah s.a.w ketika mengubat perempuan  ...

Terima kasih byk u
I refer slide u share tu, inshaAllah mudah utk amalkan
May Allah reward yr kindness

1 more thing, Just nak tanya, amalan al ma'surat pula bagaimana ya? I heard pelindung kejahatan jgk. If u know & blh share kebaikannya

Follow Us
Lady39 replied at 8-2-2021 11:32 PM
Padahal cinta jek..bukan guna2 ek.

Bnyk lg la cite dua org kakak ni pegi jumpe bomoh..percaya bomoh lg dr kuasa Allah..ada skali ntu sorg ni laki die sakit, die ckp ayat quran tak lut kt die..tak guna bace..tp bila psl hantu pandai pulak buh yassin bwh bantal

NurAlia14 replied at 9-2-2021 09:11 AM
Bnyk lg la cite dua org kakak ni pegi jumpe bomoh..percaya bomoh lg dr kuasa Allah..ada skali ntu  ...

Susah  kan klau percaya lebih kat benda lain selain Allah. Boleh jd sesat kalau tak betul2. Semuga mereka ni smpat patah balik dan bertaubat

haifawehbe replied at 6-2-2021 05:10 AM
iols x pernah buat org tapi boleh la share psl kazen iols mmg jaguh menyihir org termasuk iols. iols ...

ishh takut plak rasanya baca pasal gambar.. aku rajin gk upload gambar nie..

Heydidle replied at 9-2-2021 05:39 AM
Terima kasih byk u
I refer slide u share tu, inshaAllah mudah utk amalkan
May Allah reward yr  ...

Apa2 ayat al Qur'an yg dibaca dan diamalkan InsyaAllah pasti ada hikmahnya. Ayat2 suci yg disusun dlm al Ma'thurat pun boleh jadi pelindung terhadap kejahatan makhluk manusia atau jin syaitan. Yg penting kena iktikad ayat tak boleh melindung kita. Tuan punya ayat iaitu Allah yg sebaik2 Pelindung.

Lady39 replied at 8-2-2021 12:50 AM
Cerita la apa yg awak dh tgk IRL.

Bila mereka meninggal dunia. Mcm2 hal..bkn hal baik2 pun.

CardiGans85 replied at 11-2-2021 07:09 PM
Bila mereka meninggal dunia. Mcm2 hal..bkn hal baik2 pun.

Ceritalah kalau tak keberatan

Apa tanda2 kita kena buat?...

Aku pernah sakit hati dgn sorg hakak kt tmpat kerja aku... opismate from hell.. 1 tmpat kerja porak peranda pasal mulut die..jahat sgt.. serius..dan die sangattt pandai berlakon depan boss.. Aku x sgka aku benci giler dgn die ni smpai terfikir nak guna cara halus..

Aku anggap Allah masih sayangkan aku..aku ditukarkan ke tempat lain hasil dari pujukan hakak ni pd boss aku..bukan aku je kene tukar..ada dalam 3 org jugak kene tukar.. Kalau makin lama aku kt situ mmg dah ke kancah ilmu hitam dah aku ni.. syukur sangat. Hakak tu sgt warak ye gais..tudung labuh, ucapan zikir dan bismillah tak putus dari mulut, air mata ni jangan cakapla... tapi hati busuk mcm bangkai..

Aku bukan nk tuduh org kene sihir jahat ke apa.. kalau perangai hazab sgt., aniaya org lain x mustahil ada yg sanggup "menghantar". Jagalah mulut,kata-kata dan perbuatan kita pd orang..

Dari 1 sudut lain pulak,org yg sering kene gangguan ni adalah insan terpilih..Allah nk bg banyakkk pahala, sbb korang sntiasa dekatkan diri dgn Allah berbanding org lain yg masih lalai..

Aku pulak sntiasa pikir..kalau kita marah sgt better kita jauhkan diri dr orang yg kita tak suka tu.. cara ni lebih baik dari terus bertahan tapi gunakan ilmu hitam..nanti sama sama rugi.

Diamje replied at 20-2-2021 10:42 PM
Aku pernah sakit hati dgn sorg hakak kt tmpat kerja aku... opismate from hell.. 1 tmpat kerja porak  ...

Tq for sharing. Mmg orang2 mcm tu dugaan buat kita semua.

mak saudara suami aku kena buatan org. dia kenal sapa y buat. dah berubat tp benda tu dtg balik. sebab perawat kata org y buat tu selalu dtg umah. dan setiap kali dtg dia tabur.

aku pon heran, y buat tu x tahu ker org dah tahu dia buat? ke dia mmg x tahu. tp setakat ni mmg xde ape2 jd kat dia. elok jek sihat, ambik upah mengasuh budak.

y bestnya, mengasuh kat umah. 7,8 org budak. mengasuh sorg2. mak mertua aku kata kebanyakan masa budak2 tu tido jek

ko ghase????

dulu2 lg sikit nak terjebak
nsb baik aku cepat2 sedar

dulu sikit lagi hampir terjebak nak buat org .

duk gilakan laki org ni sampai tak kisah apa pun.
nak buat bini org tu surrender tinggalkan laki dia. geram sbb bini dia taknak surrender, walaupun teruk gila hati dia tersakiti, oleh laki dia tu dgn i sekali.
tau mmg tak baik rebut laki org, n sedar mmg berdosa nak buat org n pakai bomoh segala ni tp masa tu perasaan menguasai pemikiran. sampaikawan2 rapat pun heran nape i jd mcmtu sekali.

dah google2 n riki2 nak cari bomoh siam la bomoh ilmu hitam la, sbb laki ni nak kat i tp tanak lepaskan bini dia walaupun kalau nak dibuat perbandingan mmg i menang dari segala segi. maksudnya dr segi rupa, pangkat, income, lifestyle n harta benda. bukan riak tp kenyataan. tp yelah buatpe dia nak buang sorang kalau dia boleh keep dua2 kan..

tapi setakat itu jelah, setakat riki n google je. nak pergi betul2 gerak cari tu mcm ada insight lg dlm diri yg benda i nak buat tu x betul n berdosa. mujur ada sedikit iman yg senipis kulit bawang , juga doa yg tak putus2 daripada ibunda ku dan belas ikhsan dr Allah yg mengetahui isi hati nurani hambaNya buat i terpulang ke pangkal jalan.

cut story short, rupanya i jadi gitu sbnrnya sbb dah dimandrem laki tu, bukan dari kehendak hati i sendiri yg nakkan dia. bila dah berubat baru mcm tersedar yg mmg i takde hati dgn dia kenapa i nak kawen sgt2 dgn dia pun x tau.

nasib baik bini dia pertahankan jugak2 rumahtangga dia. kalau i di tempat bini tu mmg dah surrender laki ada pompuan lain. kalaulah bini dia tak bertahan, dah terkawen kot dgn laki tu.

tak tau la apa nasib i kalau betul2 terkawen dgn org yg mandrem diri kita sendiri. mungkin jadi hamba or mak turut dia sampai mati kot agaknya.

sekuat2 n sepandai2 ilmu yg dia pakai utk mandrem i sampai jadi separuh gila ingatkan dia jer hari2 tak kisah makan sampai kurus kering, tak kisah keluarga tak kisah kerja tak kisah mak bapak n sampai tergamak cari bomoh ilmu hitam, besar lagi kuasa Allah dan kasih sayang Allah kepada hambaNya nak selamatkan i dari kejahatan manusia.

Allahuakbar.

syukur skrg dah sembuh

greantea replied at 15-3-2021 07:42 AM
mak saudara suami aku kena buatan org. dia kenal sapa y buat. dah berubat tp benda tu dtg balik. seb ...

kesiannya kat budak2 yang dia jaga tu. Apalah yg dia buat kat diaorang kan.

arlyssa replied at 15-3-2021 06:09 PM
dulu sikit lagi hampir terjebak nak buat org .

duk gilakan laki org ni sampai tak kisah apa pun.
...

Alhamdulillah. Lega baca pengakhiran citer sis. Dari mula mcm tergerak rasa sis kena buat..rupanya mmg betul. Semuga sis terus berjaya dunia akhirat. Amin