CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makadek

[Tempatan] Korang nak senang jadi lah founder NGO,tak payah susah2 jual product sampah..bua

Normabaru replied at 6-3-2021 02:30 AM
Kwn kaka kata ustdoz tu tlg cuci kan duit orka2 ni.. Tu yang campak2 je merata xde audit2.. Xde ta ...

Omg yer ker.. Skrg nie penunggang agama di mana mana.. Iols tak percaya dah skrg

shernazz replied at 6-3-2021 08:29 AM
Banyak.benor skang
Pastu minta minta
Apa salahnya bebudak tu dimasukkan ke sekolah sedia ada da ...

bukak sekolah baru tu satu hal..
nak gak beritahu sekalian alam yg sekolah baru tu ko yang bukakkkk

pearl.silver replied at 6-3-2021 08:59 AM
Tp kat fb berdegau2 netizen ckp xnk byr zakat kt pusat zakat.
Baik bagi kt ustaz seleburiti tu ka ...

sejenis bodo tak leh diajor

kurang2 nya pusat zakat badan legit
dia ada SOP semua
ustaz2 celebrity ni ntah ada ke catatan kuar masuk duit ntah main hentam je.

akubest replied at 6-3-2021 09:28 AM
bukak sekolah baru tu satu hal..
nak gak beritahu sekalian alam yg sekolah baru tu ko yang bukakk ...

Haha
Tau takpe

Ada satu skola tahfiz kawan iols slalu masak2 bagi depa makan ni..hari hari biasa makan teloq goreng saja uols..dgn nasik..
Kalau kawan iols ada buat sumbangan infaq..baru la dpt makan best
Padahal punya banyak derma diberi pada pengurusan tahfiz tu..

shernazz replied at 6-3-2021 09:32 AM
Haha
Tau takpe

Kak yg tahfiz meme iola tak caya.. Iols tgk depan mata ilos sendiri.. Laki keje insurans bini keje la jugak tp pakai kete wowwww g bercuti bawak 1 family tau lengkap mak bapak sendiri n mertua.. Laki bini bukak pusat tahfiz. Bulan posa mintak derma, setiap bulan, mintak derma tp yg masyuk laki bini.. Bukan jeles tp pelik tgk kalu ikut gaji meme sampai mati la aku rasa tak mampu bermewah

dudaberhias replied at 6-3-2021 08:33 AM
ok satu lagi nak cerita... kan sekolah tahfiz dan madrasah berderek2... lepastu kelengkapan dan kese ...

Fishy kannn. Yg buat macam tu yg aku dengar adalah org kaya pastu yg masuk pon anak atau cucu orang kaya. Pastu fasilit fefeeling padang pasir ek

Follow Us
JunkMail replied at 6-3-2021 08:36 AM
Raja sakti ni sapa pulakkkkk. Apasal aku tak pernah tahu pasal beliau?

Dulu guna nama lain kot mamat ni. Dia ni ke yang al mansor tu?

Tapi kan,mmg ada ngo yg betul2 ok

Aku ternampak sorang ngo ni dh upgrade alphard... Dia ada bbrpa bisnes cuma nya ngo dia tu tk la byk drama ...direct je ...jrg di war2kn oleh page2..

Syed azmi pn ok ... Telus , kalau dia tk puas hati dgn org dia yg dia bg bantuan dia akan up...isu2 tersebut...mmg panas laaa ...

Cumanya kpd kepala2 ngo ni..korang jgn show off laa mcm org tuuuu kita2 kt sini mmg nmpak
Tp follower terhijab terus..

shernazz replied at 6-3-2021 09:05 AM
Pasal.madrasah raja sakti tu..
Iols pernah encounter dengan budak minta derma ni.masa iols isi mi ...

Off topic tapi aku nk respon kat cerita kau ni. Jangan lupa beberapa tahun lepas, budak budak tahfiz umor 10 tahun menjual produk dikala waktu maghrib di stesen stesen minyak. Dengan comotnya. Dengan “saya belom makan lagi kak.” bila aku tanya kenapa nampak lemah.
Ada sekali dua kali juga aku jumpa org tua perempuan jual produk yg sama macam budak “tahfiz” tu. Tua kerepot dan kering macam kerja bendang. Mata macam rusa masuk kampung. Aku tanya mai mana ni chik. Dia cakap ada orang bawak dia dari kampung kat kedah. Aku lupa mana tapi masa tu aku terdetik allaah kawasan  hulu tu.
Yer. Org beli sebab simpati. Tiada paksaan disitu. Sama macan kes derma kepada NGO adalah derma ikhlas.

Mmg expected pun bende2 mcm ni...
Terpulang pd penilaian masing2...

sweetpea911 replied at 6-3-2021 07:41 AM
Kalau ngo berdaftar tu pahamla bila audit ada tolak 30% caj pengurusan tu..tapi kalau individu mcm f ...

Tax.exempt ni Yang buat I bayar Gak zakat direct kat lembaga zakat..kalau tidak mmg tak hingin

wikedsaikel replied at 6-3-2021 09:48 AM
Off topic tapi aku nk respon kat cerita kau ni. Jangan lupa beberapa tahun lepas, budak budak tahf ...

iolss pernah terserempak dengan budak 'tahfiz' yg menjual kat petrol pam ni. ayah iolss cakap baik2 je la, tak nak beli. pastu dia approach la sorang brother ni. brother ni tegur la budak tu. "awak ni patutnya duduk kat sekolah, belajar, bukannya jual produk2 ni." ada la lagi brother ni bebel. budak 'tahfiz' tu pun boleh tahan melawan jugak. tapi iolss tak ingat sangat budak tu cakap apa.

makadek replied at 6-3-2021 06:55 AM
Zakat terutamanya inshallah kadang2 slow dn ada yg diorg terlepas pandang dn tk bagi tp tmpt aku b ...

Slow tu sebab diorg buat due diligence..tp org tuduh pemalas & birokrasi.. padahal yg menipu nye banyak..dan pemalas..

Ada kawan anak buah I, budak lelaki penah hantar msg WhatsApp mintak donation utk flight, hotel makan minum and also donation nak disampaikan ke orang Syria..dlm WhatsApp group tu I sorang je kot yg pertikai dia nak buat Ibadat apsal Kita pulak Yang kena support makan minum etc Tu? Yang lain semua just eh bagus budak ni....budak ni product kj masa jadi menteri belia dulu, pakat hantar budak2 muda g buat charity work kat Cambodia turkey Sana..lol

Iols donate kt NGO yg boleh tax exempted je...klu yg xleh nk tax exempted ni, last year PKP kn boring xda bnd nk buat byk lh donate kt kitafund n seangakatn tu tp semak lh asik duk hntar msej smpai skang suh donate lg n lg, guna nama ustaz itu ini

monreyes replied at 6-3-2021 12:08 AM
sebab tu x derma kat dorang ni... cth misi pergi luar negara tu...

.

Yang NGO Palestine dan Syria tu memang kaya gila buat duit kaw kaw.

YG bodoh sampai sanggup putus kawan sebab taksub dgn Palestine Syria Yemen ni.

Hari2 buat iklan kat YouTube dan Facebook.

Keje senang je...buat video budak menangis

jadi celah mana jenayahnya?

ke korang sakit hati sbb org2 ngo ni leh hidup tanpa perlu kerja makan gaji kena marah dngn bos cam korang?

lagi satu nape aku tngok sekor2 up perkataan ustaz je?

apa bkn ustaz tkde ngo ke?

benda ni da lama la

kita pun ada undang2 mengenainya

ke korang kejutan budaya mcm baru first time ditebuk rawan sampai gelupur bijik mengenai isu ni?

Salah ke author ni menulis sampai ada org tersentap ,kat hulu hati sembilu...

Sebenarnya kalau kita nk jadi NGO ni ...nk membantu orang...niat kena betul2 nk membantu dan x melukakan hati orang yg kita bantu....akak bercakap dari pengalaman...dan melihat segala bantuan dari pengalaman juga....buat betul2 dgn rasa rendah diri...rendah hati...bukan waktu kita bg bantuan tu umpama kita tinggi yg menerima tu bawah..biar yg menerima tu x rasa dia mengemis..

dudaberhias replied at 6-3-2021 08:33 AM
ok satu lagi nak cerita... kan sekolah tahfiz dan madrasah berderek2... lepastu kelengkapan dan kese ...

Ini juga akak hairan juga dengan orang malayu ini...
jikalau ketua NGOnya kaya, mengapa tidak mereka saja yg menderma kepada yayasan itu...
mengapa mahu orang lain yang menderma.. seolah olah jika tiak menderma, kita tak dapat pahala...

adik2 semua... menderma ni bukan hanya duit sahaja... adik2 juga boleh menderma dari pelbagai bentuk.. contohnya SENYUM..