CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Chef Wan Sahkan Madu Serina Baru Diceraikan Minggu Lalu ~ Chef Wan Lega Serina B

nolya replied at 11-4-2021 11:36 AM
Apb kita tau si A kuat mengata si B, atas dasar apekah kita harus menghentam si A. Apa kata kalau  ...

Kalau dah terjadi pada diri sendrik harus lah padan Muka aku... Tak kan nak cakap padan muka ostad bibird?

Hehehe

annadonna replied at 11-4-2021 10:10 AM
Skrg ni apa yg kita baca semua dari mulut si bapak dan dia ada tendency to exaggerate the real story ...

Biasenye yg lebih2x ni die ade atau cubaan tukk sembunyikan sesuatuu... Hehehe..

sarah82 replied at 11-4-2021 12:03 PM
Yap.. Padan muka sendiri sebab diri sendiri suka sangat mengata kan?

Jadi kenapa nak bising2 s ...

Maaf TT, saya tak bermaksud untuk meremehkan celaan seseorang terhdap celaan yg lain, tidak juge memberi komen atas dasar pilih-memilih. Cuma kalau kita dpt jadikan ianya satu pedoman, sesuatu musibah itu sbg satu sandaran semoga ianya tidak pula terjadi kpd diri sendiri. Sorry kalau perkataan saya menyenggol rasa hati TT dan cakapan saya tidak serasi dn tidak menyebelahi.

Tanteknye Munge

KBW2 replied at 11-4-2021 09:33 AM
Pencaras lah ni? Apoooolah

https://www.instagram.com/p/CNgsfWFg1NA/

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

MissVixen replied at 11-4-2021 11:40 AM
Dulu serina pernah ada pengalaman bila laki kena rampas... Sekarang dia buat isteri orang jadi janda ...

Takda bukti Gavin pernah curang kat Serina. Sheol tak mampo bagi bukti kat mahkamah pon.

Apa pun , aku simpati dgn chef wan, dpt rasa kecewanya dia..anak yg ditatang penuh, sanggup membelakangkan ayahnya sendiri demi cinta

Follow Us
nolya replied at 11-4-2021 12:14 PM
Maaf TT, saya tak bermaksud untuk meremehkan celaan seseorang terhdap celaan yg lain, tidak juge m ...

Brp byk si chepone ni hina org lain hatta saudara sendiri? Ada tegur tu?

Skrg nak tegur org2 yg jelas komen apa yg dia dpt skrg adalah apa yg dia buat sebelum ni...wowww.. Hebat.

MatDeghem replied at 11-4-2021 12:07 PM
Kalau dah terjadi pada diri sendrik harus lah padan Muka aku... Tak kan nak cakap padan muka ostad ...

Good.......... begitulah seharusnya, sekurang2nya kita muhasabah diri dan mengakui kalau selama ini kita asyik dok mengatakan orang, akhirnya Allah memberi peluang kita merasai perkara yg sama.  So kita juge akan faham kalau langit itu tinggi-rendahnya spt mana orang lain menilainya. Cuma, bagi perkara2 yg kita tak suka berlaku kpd diri sendiri, berwaspada aje le. Orang selalu dok kata dunia ini spt roda, tak sentiasa berada di atas. Mudah2an bila roda kehidupan ke bawah, jgnlah terhenti lama di situ dn terhenyak, semoga putaran cepat membawa kita berada di tengah2 semula.

For all i know, chefone mmg ada hak nak bising2 pasal kes serina ni..sbb dia org tua si serina ..belah perempuan pulak tu!
Sebelum org lain create cerita mcm2 yg belum tentu betul salahnya, baik dia sendiri yg spill the tea..
Lagipun apa yg serina buat ni mmg nightmare bagi mana2 parents dlm dunia ni..
Kawen dgn laki org, dah tu lepas nikah, bini no 1 kene cerai..
Gaya ala2 homewrecker dah tu..
Mestilah kecewa sebagai makbapak

Edited by BicaraHatiku at 11-4-2021 12:30 PM

Esok2 okay la tu.... dia sayang kat Serina tu. Anak papa kot. Permudahkan je lah.

MissVixen replied at 11-4-2021 11:40 AM
Dulu serina pernah ada pengalaman bila laki kena rampas... Sekarang dia buat isteri orang jadi janda ...

Laki dia dulu bukan kena rampas, tapi dia yang keluar rumah kelamin sebab nak berdikari.  Nak berniaga.  Setelah lama bercerai baru bekas suaminya berkahwin lain.

nolya replied at 11-4-2021 11:30 AM
Netizen membaca berita yg tidak tepat, katanya Serina nikah kat Siam dn atau Perlis.  Yg mane satu ...

Rasanya diaorg guna sindiket. I tinggal sempadan dengan kelantan n tempat i mmg ada 1 tempat utk org yg nk kahwin guna sijil nikah thailand.

U x pyah pergi thailand pun cuma kena g ke rumah yg diaorg sediakan  6t kat situ diaorg akan nikahkan u n bagi sijil nikah bercop majlis agama islam thailand. Ramai dah i jumpa yg kahwin guna sindiket ni. Org ingatkan kena g thailand baru boleh kawin tapi sebenarnya x pun kahwin dlm malaysia je n u akan dapat sijil nikah drp kerjaan thailand.

scarflicious replied at 11-4-2021 09:36 AM
Baru 2x kenal... Of cos bapaknya risau. Kot cerai lagi... Pilihlah betul2. Laki tu pun ada bini lagi ...

Edited by nolya at 11-4-2021 12:41 PM
sarah82 replied at 11-4-2021 12:20 PM
Brp byk si chepone ni hina org lain hatta saudara sendiri? Ada tegur tu?

Skrg nak tegur org2 y ...

Whateverlah TT.  Rasanya saya mungkin tak layak nak terus jawab-menjawab pendapat TT.  Anyway, sorry tulisan saya yg TT tak berkenan. Tak lupa, Selamat Menyambut Ramadhan. Walaupun Syawal masih jauh, maaf zahir bathin. Semoga perbezaan pendapat di kolum ini tidak memutuskan silaturahim kita seagama. Maas Salam

Edited by BicaraHatiku at 11-4-2021 12:37 PM
Thunderclouds replied at 11-4-2021 11:50 AM
Btol tu. Merak kayangan musti la sesama merak kayangan. Xkan nk terbang ngn gagak d hutan. Gtuhhhh ...

Tapi better la drp piyu. Piyu takde pencen chuols. Kak Lina pompom okay je...manjiahhhh

Afie13 replied at 11-4-2021 12:31 PM
Rasanya diaorg guna sindiket. I tinggal sempadan dengan kelantan n tempat i mmg ada 1 tempat utk o ...

Merujuk kpd nikah sindiket ni, risau juge U sebabnya siapakah kadi bertauliah yg menikahkan? Ni mcm surat nikah Thailand yg dicop duluan ke atau mcmane.  Perkara mcm ni seharusnya diambil berat oleh pasangan yg mau libatkan sindiket nikah begini. Kalaupun ada yg mau anggap nikah begitu memudahkan, tapi akan menyusahkan di blkg hari. Soal sah-tak sah nikah wajib diperkirakan agar anak2 yg bakal lahir tidak dicurigai taraf si anak.

Meols tak follow dia beranak ni, tapi chef wan punya generation memang mulut boleh tahan as my rellies yg seumurndgn chef ni pun ada je sama mcm ni tetapi setengah memang dlm hati ada taman.

Cuma, meols confused.  Si serina ni dia cerai dulu katanya si ex laki curang.  Tapi sekarang dia pula jadi the other woman.

Serina, memang laki orang bila nak mengatal akan cerita marriage dia tak happy la pjj la semua nya bini lah yg buruk.  Padahal marriage tu tak de problem apa pun.  Dia nak free geli2.  

Dia Bukan Tuan Tanah

nolya replied at 11-4-2021 12:32 PM
Whateverlah TT.  Rasanya saya mungkin tak layak nak terus jawab-menjawab pendapat TT.  Anyway, sor ...

Aku yang TT Nolya oii..

tumpanglalu74 replied at 11-4-2021 11:43 AM
Aku sarankan ko pegi apply jadi CARI writer tu.  Iklan yang selalu lalu kat banner desktop version ...

HAHAHAHAHA  nolya nolya aku takleh ahhh, nampak perkataan nolya dah nampak meloya pulak.

Salah address ke..........apa pun maaflah ye. Maaf to @sarah n also @tumpanglalu. Ikhlas saya ucapkan Selamat menyambut Ramadhan al-Mubarak kpd sekalian musimin di forum ini.