CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] Kerajaan dah tak ada banyak wang, kata PM

ToungeSoup replied at 13-4-2021 08:13 AM
kan..kementerian ni yang gagah perkasa sekarang kat Malaysia...adham bebal jadi raja...hisam dolla ...

Kementerian yg diketuai org mcm. Malas nk ckp. Menyusahkan staff je

sarah82 replied at 13-4-2021 08:18 AM
Sapa yg tag aku entah ttg guan eng haramjadah tu?  Oh lupa..geng Penyembah ang juga.. Lupa la tu.. ...

Aku tag ko utk nk bgtau betol la nobita ckp tkde duit. Itu je

caprut replied at 13-4-2021 08:32 AM
Aku tag ko utk nk bgtau betol la nobita ckp tkde duit. Itu je

Betul? Sebab BUANG GST? lupa la tu.. Tokong sembahan ang tu sendiri susahkan Malaysia.

dodolgemok replied at 13-4-2021 08:25 AM
So bila umngok nak tarik sokongan kerajaan atap tak reti tadbir ni?? Takkan nak biarkan jah abahco ...

Berkat doa abah baca depan tv. Tkde apa la malaysia. Menteri ramai2 tu pon tujuan nk tolong org melayu

dodolgemok replied at 13-4-2021 08:30 AM
Org tag utk bagi komen pasal tajuk benang, bukan sembang guanjeng. Apa bengap kau ni dek?  ...

Malu nak mengakui yg GUAN ENG SEMBAHAN ang tu antara punca.. Buang GST.. Aku lupa ang kan BODOH sebab jadi pencacai penjilat najis guan eng.

Kalau xde bonus raya, jawapannya simple iaitu berhenti berbelanja. Beli barang2 yang penting sahaja.

Follow Us
Aku doakan malaysia sentiasa diberkati dan diberikan rezeki yang melimpah ruah

Apa lagi..kasi gst 10% la..minyak kasi naik rm3..para walaun dan malaun sanggup bayar demi abata ;p

Kemungkinan nk reinstate gst ke

sarah82 replied at 13-4-2021 08:33 AM
Betul? Sebab BUANG GST? lupa la tu.. Tokong sembahan ang tu sendiri susahkan Malaysia.

Kalau tk hapus gst ko juga meroyan

Kembalikan GST. Yihaaaaa.....

pd pendpt aku la , bila pm ckp duit dah takde tu, at least duit tu sampai jugak ke rakyat. dpt bantuan mcm2 kan. ms lge tu masuk2 je terus claim malaysia takde duit, tp duit tu hilang kt mane?

kawan aku keje niaga bundle online, tp dia ada ssm, tup tup masuk rm3k dlm akaun die. tu dia sorg tu. brape ramai yg ada lesen niaga kt malaysia ni?

pada time mcm ni patutnye korang kene patriotik dan berusaha naikkan ekonomi negara. bukan jadi keyboard warrior je. sbb percayalah kalau sape pun naik jadi pm die akan menghadapi masalah yg sama. tapi aku percaya kalau kerajaan lama kekal confirm kita akan jadi italy no 2.

yg kata pelabur taknak masuk tu, cer korang fikir. pelabur pun tgk persepsi masyarakat terhadap kepimpinan negara. dah korang pun dok fikir negatif je kat kerajaan skrang ni pelabur pun goyang la.

mungkin ramai tak setuju dgn pendapat aku, tapi kita sebagai rakyat sebenarnya kita pun ada peranan masing2. kerajaan dah sediakan macam2 bantuan, korang kene pandai mohon je. tapi ni aku perati, nak sediakan dokumen pun dah mengeluh renyah la ape la. ujung2 salahkan kerajaan.  kalau Jacinda Ardem tu jadi pm malaysia pun aku rasa confirm dia bungkus berhenti balik New Zealand tengok rakyat malaysia mcm ni.

caprut replied at 13-4-2021 08:59 AM
Kalau tk hapus gst ko juga meroyan

Aku x kisah pun.. Bukan mcm ang..

sarah82 replied at 13-4-2021 08:33 AM

Najib kan dh jadi penyokong kerajaan PNtek. Apalagi suruh la mahiadin wujudkan balik gst. Pengecut telur punya najib.

annehuda replied at 13-4-2021 09:01 AM
pd pendpt aku la , bila pm ckp duit dah takde tu, at least duit tu sampai jugak ke rakyat. dpt bantu ...

Ni apa yg aku tau.. Dr yg aku jaga mak dia skrg ni.. Bgtau.. Byk pekerja yg layoff masa tahun lepas.. Dah mula balik dpt kerja..jadi medical check up utk company yg mula rehire pekerja sehari 20-25 org.. Setiap hari tau.. Jumaat pun ada.. Ekonomi mula pulih cuma perlahan..

Fyi utk yg acah2 kaya tapi non hado.. Permintaan utk caretaker makin byk skrg.. Berbanding awal bulan Jan & Feb 2021..bulan ni saja.. Aku pass kepada kwn2 caretaker utk area alor setar 2-3 job.

dodolgemok replied at 13-4-2021 09:02 AM
Najib kan dh jadi penyokong kerajaan PNtek. Apalagi suruh la mahiadin wujudkan balik gst. Pengecut ...

Bodoh boleh simpan.. DAPIG MO juga yg MENYALAK2 minta GST... Lupa la tu.. Malu nak mengakui GST Bagus.

bg iols kjaan kne wujudkan balik gst 6%, naikkan harga ceiling minyak 95 ke rm3 seliter, kurangkan staff government yg mkn gaji buta, yg boleh kontrak kontrakkan, cukup dah bg gula2 kat rakyat, bhenti bkelahi politik, bhenti rasuah, kurangkan ketirisan dlm kewangan negara dll

annehuda replied at 13-4-2021 09:01 AM
pd pendpt aku la , bila pm ckp duit dah takde tu, at least duit tu sampai jugak ke rakyat. dpt bantu ...

aku setuju dengan kata2 ko anne...  rakyat malaysia ni banyaknya keje nak mudah je...  nak menadah disuap je...  taknak take extra effort...  kena la berubah, baru orang confident dengan malaysia...

caprut replied at 13-4-2021 08:33 AM
Berkat doa abah baca depan tv. Tkde apa la malaysia. Menteri ramai2 tu pon tujuan nk tolong org me ...

Dulu sister super ring melalak tanya siapa mahiadin, ramai org gelakkan dia. Sekarang dh terbukti siapa dia mahiadin??! Apa yg bagus nya dgan mahiadin ni?? Sister super ring senyum sinis.

sarah82 replied at 13-4-2021 08:34 AM
Malu nak mengakui yg GUAN ENG SEMBAHAN ang tu antara punca.. Buang GST.. Aku lupa ang kan BODOH se ...

Ni je lah modal cacai nk divert isu. Ratib jah dapig, guanjeng, nuat, nescaya hati menjadi tenang.