CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makadek

[Tempatan] Subhanallah ,mari menambah pahala di bulan yang mulia bersama ustazah Asma harun

sarah82 replied at 14-4-2021 01:04 PM
Sis.. Tq bagi info ttg public gold.. Iols dah beli 1gm.. Muahahaha. Target sebulan 2gm

Wauu... tahniah.

Suchi replied at 14-4-2021 02:10 PM
Sama laa minggu lepas naik motor ngn laki g sana sini nk bayar itu ini.
Allahu panasnya laaa hai  ...

Kannn .. Kasi kt rider jew. Hati pun x was2.

BicaraHatiku replied at 14-4-2021 06:14 PM
Wauu... tahniah.

Dari iols habis kat lazada kan.. Muahahahah

Ni iftar org asli Kedat ni kat mane..?

Aku nk supply brg mentah la...boleh bisnes ni.
Boleh bagi quotation kat dia org ni....

Perk77 replied at 14-4-2021 07:09 PM
Ni iftar org asli Kedat ni kat mane..?

Aku nk supply brg mentah la...boleh bisnes ni.

Trylah btul tu.... Mana tau ade rezeki kau

sufi^_^ replied at 14-4-2021 02:04 PM
sayu sayu sayu
sebak sebak sebak

Mmg agama air mata lah ...meluat tgk ustaz dn uStazah ceramah menangis nangis apoo

Follow Us
It's ok.
Kami leh bersedekah sendiri.
And lg puas hati tgk muka yang terima dr tgk muke setajah geng langkawi nih

Aku biasa lemah klu tgk budak2..jd aku selalu derma yg palestin..syria. tp semak la plk..pehal ms isi form tu aku taruk email ngan no tel betul. Tiap kali jumaat diasend wasup suh derma...block kang jahat plk...so,aku abaikan jela ..  Style derma aku mmg aku jns more to education..biasa nk buka sek aku riki2 kawan2 yg keje cikgu..tya dlm kls dia ada ke yg susah..anak yatim ke....pastu aku ejas ngan kawan suh belikan..transfer duit.group wasup kawan sek aku pun selalu buat charity mcm ni..kita kumpul duit klu mber ada kenal org ssh diaorg akan bgtau dkt group.actually tak banyak pun..sikit sorang je...bkn amount gempak2 ..tp betul2 ikhlas nak bagi.

makadek replied at 14-4-2021 07:47 PM
Trylah btul tu.... Mana tau ade rezeki kau

Yer...potensi untung besar ni....niaga sedekah..

True-X replied at 14-4-2021 02:21 PM
anyway... kt mane dia tulis dia amik 30%?

Kalau tak salah ada thread sebelum ni kata, mengikut undang-undang, ngo boleh ambil 30 peratus dari hasil pungutan duit tu untuk belanja pengurusan. Thread pasal ebit liew.. pergilah cari. Walaupun tak ada tulis ambik 30 peratus.. tapi memang tak akan ada satu pun ngo yg akan tulis ambik 30 peratus kerana akan buat orang berfikir banyak kali sebelum serahkan derma mereka melalui ngo... ngo tu semua dalam diam boleh kaya raya

Pada saya tak kena konsep sedekah makcik ni. Ya, pahala sedekah tak dinafikan, tapi dia kena faham sunnatullah dlm hidup macam mana. Dia dah tahu itu je harta yg dia ada, tambah2 pernah gadai sebelum ni, tapi masih juga nak sedekah. Kalau nak sangat, gadai dulu emas tu baru bagi sedikit seperti 10% dari nilai yg dia dapat. Ustazah patutnya nasihatkan agar berpada2 dlm sedekah bg orang yg cukup2 makan ni, tambah2 ada anak2 masih sekolah. Dlm agama pun tak suruh kita berkorban sampai macam tu sekali, dgn harapan nanti ganjaran berlipat ganda. Kita tak sampai makam para sahabat2 Nabi dulu, sanggup mengeluarkan seluruh harta demi agama, ikhlas kita, keyakinan kita sampai ke tahap mereka? Ayah sy dulu pun pernah nasihatkan seseorg, tp org tu banyak hutang. Ayah cakap kewajipan dia selesaikan hutang jauh lebih besar pahala dari bersedekah. Sbb tujuan dia sedekah dok menyangkakan dilipatgandakan tambah2 bulan puasa ni. Kena tengok mana yg lebih penting dgn keadaan kita. Orang2 agama pun nasihatlah yg tepat, memang bulan puasa ni bulan sedekah, tp jangan lupa mana2 amalan baik dlm bulan puasa semuanya dapat ganjaran berganda, tak semestinya sedekah atau ibadat saja, sekalipun sekadar mendoakan org yg dalam kesusahan. Tolonglah agamawan2 ni canang perkara yg realiti, bukan sekadar petik hadis ganjaran itu ini semata2 tanpa kupas dgn teliti.

Panjang aku membebel, sebab geram sejenis macam ni, kaedahnya ni samalah macam hantar anak ke tahfiz dgn harapan dpt tolong masuk syurga.

mejaputih replied at 14-4-2021 11:08 AM
pernah kuar kat CI dulu...sian sgt dia gi keje pun naik bas...susah nk cross jln...ada gambar mak  ...

area tempat  ai ni. Bagus sangat budaknya. Dia kerja kat toilet sebelah kompleks Puchong perdana ( kalau orang puchong lama panggil  kompleks hijau )

piro77 replied at 14-4-2021 09:58 PM
Pada saya tak kena konsep sedekah makcik ni. Ya, pahala sedekah tak dinafikan, tapi dia kena faham s ...

Baguih penerangan hangpa..nk buat buat kne jalan btui gak gitu..bukan ase molek je buat tk pikio yg patut di utamakankan

Kedang pikio salah ostad gak..tak elaborate contoh dermawan abu bakar ra so kita nk ikut gakkk

Hang pa nya penerangan ni tak tembuih hati depa2 ni..tak pe lah yg penting kita dah sampaikan yer dak..bab hati Allah nya kuasa mutlak

Lai satu aku ralat bab wakaf sme tu..liiiigattt nk wakaf..masa sihat surau tak nmpk muka..nk mati ligat wakaf plak..dah laa tu tanah rezabbbb pun di bantai wakaf

Aduhhhh...letih ooo ko pk kan otak oang malaya ni..sabo je le

Perk77 replied at 14-4-2021 08:43 PM
Yer...potensi untung besar ni....niaga sedekah..

Rotary Club...Lion Club...WORLD VISION  ni sme big name corporation in CHARITY BUSINESS..polohan taun dah buat

Nk eran apa..klo ke lobang cacing pun depa ajak masuk orang islam masyukkk

Nabi dah pesan..bab akhir zaman

Apa je bab yahudi n nasaro yg orang islam tak tiru???

Depa pecah..kitaaa pun berpecah

Orang kapir philantropist yahudi kaya2 pun main game sedekah. Yang billionaires bukan yahudi pun main game ni. Bill Gates tu agak dia mengharap kan duit sedekah dia dpt pulang balik jadi double atau saja2 jer nak sedekah?  

Dlm post usTazah ada terselit komen
Sorang ibu bagi rantai besar dia kat ustaz
Sbb nk menderma,ustaz mana la tu.

Edited by mama_neko at 14-4-2021 10:40 PM

tgk kiri kanan.. kot kot sedara, jiran yang memerlukan.. aku pernah jatuh susah, korek duit siling, tapi diam ja, sama2 ngan husban buat job cleaning, sbb nak fast cash.. beda nak masuk gaji..gaji kecik tapi beli rumah terus jadi house poor..   the truth is, kalau susah, mmg kita nak minta tolong tu susah walaupun dgn sedara.. sampai la aku igt pertanyaan pertanyaan in law pasal duit kemana, pastu kami tak minta dah dgn siapa.. now the table has turned gitew.. alhamdulillah kami stable balik... bukan nak OT, tapi maksud aku, kita tgk dulu keliling.. baik la kita bantu yang dekat dulu.. paling senang, kalau nmpak jiran yg susah sikit tu, pi ja buh food pack senyap2 kat depa.. kalau nmpak org tua meniaga, sedekah ja sikit2, beli barang, bayaq extra.. kalau ada food bank kat masjid, topup yang mana kita mampu.. bukan takat b40, ada ja M40 yang susah sbb comitment.. so, kalau dpt amek dri food bank tu, lega sikit depa ni...

sarah82 replied at 14-4-2021 01:11 PM
Ni antara cara aku bersedekah

1. Antar pampers ke hospital kerajaan.. Pampers dewasa sbb ramai  ...

Alhamdulilah, bagusnya sarah. Boleh la i follow cara sedekah cam gini. Semoga Allah melimpahi sarah dgn keberkatan hidup dunia akhirat. Amiinn.

Bob Geldoff yang organized Liveaid sedekah kat Africa, terus jadi hidup senang lepas tu. Ada kah dia dpt berkat pasal sengkang mata nak organized show kat UK ngan US? Ada kah dia mengharap balasan nanti rezki aku bertambah klu aku buat benda ni?  

BicaraHatiku replied at 14-4-2021 10:35 AM
sekarang ni meols derma kat abang FoodPanda dan Grab ajer...kasi tips lebih.

Betul.. kalau order makanan tu boleh order untuk dorang sekali. Semoga kita sama-sama dapat keberkatan bulan mulia. Lebih selesa sedekah sendiri benda depan mata takde la nak rasa hasanah hehhe