CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2936|Reply: 10

Keajaiban Diharapkan Imam Berlaku, Bilal 'Garang' Jadi Hero Selamatkan Keadaan

Edited by CARI-MAL at 17-4-2021 11:27 AM

'Pengalaman ngeri' bagi seorang imam apabila mikrofon digunakannya tidak dihidupkan ketika menunaikan solat tarawih.

Menerusi satu video yang dikongsinya di Instagram, imam berkenaan memaklumkan kejadian berlaku pada Ramadan tahun ini.

Imam berkenaan, Muhammad Furqan Fawwaz Salleh Sani berkata, insiden berlaku ketika mengimamkan dia solat tarawih di Masjid At-Takwa di Taman Tun Dr Ismail, Kuala Lumpur, pada Selasa lalu.

Pemuda berusia 23 tahun itu bagaimanapun memberitahu bahawa dia hanya menyedari mikrofon tersebut tidak berfungsi ketika takbiratul ihram.

"Ia berlaku pada hari pertama saya jadi imam untuk solat tarawih pada Ramadan tahun ini. Bila saya sedar mic tak on, jadi saya cuba sehabis baik untuk kuatkan bacaan saya bagi membolehkan jemaah di belakang dapat dengar suara saya tanpa guna mikrofon.

Kredit foto: IG Furqan

"Malam tu ada dua imam untuk solat tarawih sebanyak 20 rakaat. Ada imam lain untuk 10 rakaat pertama, dan saya jadi imam kedua. Saya sangka mikrofon terus dipasang tetapi telah dimatikan. Silap saya sebab tak periksa terlebih dahulu," katanya kepada mStar.

Walaupun berlaku kesilapan teknikal, dia yang lebih dikenali sebagai Furqan bagaimanapun amat bersyukur kerana urusannya menjadi imam pada malam itu dipermudahkan.

"Saya bimbang jemaah lain terutama jemaah wanita di bahagian atas yang mungkin tidak dapat mendengar suara saya yang kuat.

"Apa yang saya harapkan supaya keajaiban berlaku ketika itu. Syukur Alhamdulillah seorang pakcik yang juga bilal di belakang bantu menghidupkan mikrofon di jubah saya, ketika saya masih dalam rakaat pertama.

"Jujurnya bilal ni sebenarnya nampak garang. Belum tegur dah nampak garang, tapi terima kasih kerana membantu saya. Ramai kata bilal ni hero dalam kejadian ni, betul lah tu," ujarnya yang merupakan guru di sebuah sekolah tahfiz di Gombak, Selangor.

Menerusi video itu, bilal tersebut di saf belakang imam kelihatan terpinga-pinga kerana jemaah masih belum bersedia. Bilal itu kemudian mendekati Furqan dengan menekan butang mikrofon dalam poket jubahnya sebelum suaranya bergema menerusi pembesar suara.

Sumber: mStar

Rate

1

Tgk video ni.. Pakcik tu tgk kjri kanan.. Lepas slow2 pi seluk poket dan on microphone...

Pakcik ni bagus..tenang je tlg imam tu..baidewei,hensem jgk imam ni tp muda sgt laa{:smile
Kalau bacaan mcm muhammad taha al-junayd,mmg ai akan cair terus..kahkahkah~{:smile

salmon-suki: Pakcik ni bagus..tenang je tlg imam tu..baidewei,hensem jgk imam ni tp muda sgt laa{:smileKalau bacaan mcm muhammad taha al-junayd,mmg ai akan cair te ...

Imam ni anak buah ustazah hafizah musa tu, dah kahwin dah pun last year.. Tak silap tahfiz yg dia kerja tu pun tahfiz ustazah laki bini.
Tapi tu lah ustaz zaman skrg ni sikit2 nak viral, main socmed.. Boring betul

Comel je bilal tu terpinga2 pusing kiri kanan..

nazzse: Imam ni anak buah ustazah hafizah musa tu, dah kahwin dah pun last year.. Tak silap tahfiz yg dia kerja tu pun tahfiz ustazah laki bini. Tapi tu lah u ...

Ingat aku je rasa camtu. Gaya pun dah tak selari je ustaz ke nak kpop. Mudah terpengaruh jugak

Follow Us
hareeeesah: Ingat aku je rasa camtu. Gaya pun dah tak selari je ustaz ke nak kpop. Mudah terpengaruh jugak

Awat dia kelam kabut xtengok pon jemaah. Semua macam belum ready kalau ya pon. Bertukar imam pon xde sop smooth transition ka? Hehe

ha elok je imam pakai jeans, turtle neck bagai..unlike retis program agama duk jubah kopiah 24jam

MeghanK replied at 17-4-2021 06:37 PM
ha elok je imam pakai jeans, turtle neck bagai..unlike retis program agama duk jubah kopiah 24jam :s ...

ustaz, imam, bilal ramai je rilek.. ok ja, kat luar jumpa macam orang biasa jugak, takda berkopiah 24 jam pun.

imam masjid kami ni, muda jugak, rasanya 30'an. selalu nampak dia bawak anak bini jalan2 kat bazaar.
kalau orang tak tegur, memang tak perasan. baju plain t-shirt. jeans, selipar.

Comel reaksi pakcik bilal tu. Transition slps rakaaat ke 10 biasanya mmg cpt.

fair_iza replied at 18-4-2021 06:09 PM
Comel reaksi pakcik bilal tu. Transition slps rakaaat ke 10 biasanya mmg cpt.

terbaek pakcik bilal..salute..btol tu..transition ke 2nd imam mmg kene cpt2..sbb nak elakkan jemaah tunggu lame2