CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Anak Kedua Allah Bagi Follow Muka Mommy,"-Rita Rudaini Muat Naik Vid

Edited by cm_vungtau at 1-5-2021 07:05 PM
MissYouSayang replied at 1-5-2021 06:26 PM
Amende ko ckp ni.ayu rodah elok je dgn mentua dia.siap ada mkn2,cikcur2.time raya slalu je ayu up  ...

Hello, agree to disagree lah bro. Kau ada pendapat kau, tak payah nak kepala hangguk sangat la. Kau ingat dalam satu keluarga tu semua dilayan sama rata ke? Nak berforum pun tak senang lah semua nak kena agree kepala kau sorang aje.

cm_vungtau replied at 1-5-2021 07:04 PM
Hello, agree to disagree lah bro. Kau ada pendapat kau, tak payah nak kepala hangguk sangat la.  ...

Habis tu ko memandai je ckp parents edil tu mentua from hell.ko pernah jadi menantu parent edil ka? jgn disebabkan ko ada mentua from hell,ko nk ckp org lain pun sama.masalah acik garit lebih kpd isu personal diri dia jahh.mcm la idola ko tu perangai elok sgt.

jijana replied at 1-5-2021 03:06 PM
Mata kero iols nmpk anak jemah ngan edel yg sulung tu ensem...rupa edel

Betul iols setuju...mata iols pun nampak budak tu bakalan ensemm...muka jantan melayu gitu...skill main bola pun dahsyat..walaupun kecik lagi...pernah tgk jemah post...dua beradik tu main bola....

MissYouSayang replied at 1-5-2021 07:15 PM
Habis tu ko memandai je ckp parents edil tu mentua from hell.ko pernah jadi menantu parent edil ka ...

Siapa pulak idola siapa. Ada banyak description untuk mertua from hell. Tak semestinya orang tu buat jahat. Contohnya kalau mertua tu tahu dia ada cucu dari perkahwinan anak sebelumnya, tidak kah perlu mertua tu at least bertanya khabar anak tersebut? Tak pun, suruh anaknya pergi tanya khabar cucu tu. Kalau manusia normal yang mempunyai hati dan perasaan, tak kah kau rasa kau sebagai mertua patutnya walaupun benci pada ex menantu, tapi budak tu tak bersalah? Orang macam kau memang otak agak singkat, tak boleh nak terangkan dengan ayat mudah, kena explain word by word, verbatim. Verbatim pun taktau apa agaknya, vocab pun sekadar kepala hangguk. Kesian.

TODS replied at 1-5-2021 12:46 PM
Betul iols setuju...mata iols pun nampak budak tu bakalan ensemm...muka jantan melayu gitu...skill ...

Kan..4 anak2 edel ni semua nmpk baik budi pekerti...nmpk soft spoken..tp yg bakalan hensem anak jemah yg sulung ni..

depresio replied at 1-5-2021 11:59 AM
Ni aku setuju
Datng je depan tumah rekod video
Tgk la ni bukti sy dtg nak tgk anak tapi rita tak ...

kalau tak salah dulu aidil pernah aja dtg dari johor. bgtau rita nak jumpa anak-anak, nak bawa beli baju raya kot tp rita kata anak-anak dia dah balik perlis. sy tak ingat sgt detail tp kalau tak salah rita mmg sengaja masa tu. dia tau aidil dtg, dia terus bawa anak-anak balik kg. ada yg kata sebenarnya tak balik pun, tp dia tak nak bagi jumpa

Follow Us
sugarlovebutter replied at 1-5-2021 02:48 AM
Mane la tau rita ade jodoh dgn edel blk, mcm hattan ng ex wife die, lame hattan menduda, ade gf pn x ...

arianie lepas bercerai dgn hattan tak pernah kawin lain. setahu saya lah. dia pernah ada boyfriend tp hattan selalu cakap takkan menjadi. akhirnya memang tak jadi pun & kawin balik

jiwakacau06 replied at 1-5-2021 08:05 AM
sedekah makanan dkt kwn2 pn kaki bodek ke??pelik nya u ni...bagus la nak berkawan dengan bini2 sua ...

pelikkan komen tu? buat apa nak buang masa bodek kawan-kawan aidil & wives dia org? mmg zarema tu baik aja dgn sesama wives players jdt. bukan dia mengongkong aidil sampai kena tinggal terus kawan-kawan mcm yg first dulu

lilcountess replied at 2-5-2021 12:03 AM
kalau tak salah dulu aidil pernah aja dtg dari johor. bgtau rita nak jumpa anak-anak, nak bawa bel ...

Aku igt cerita tu tp dah zmn batu dah

Skrg anak da besar dia patut cuba lagi..

cm_vungtau replied at 1-5-2021 09:45 PM
Siapa pulak idola siapa. Ada banyak description untuk mertua from hell. Tak semestinya orang tu bu ...

Cth ps nora
Dia dgn fasha so-so tp cucu tetap syg

Aku respect betul dia bab ni

cikcikebom replied at 1-5-2021 03:17 PM
siapa yang tak rasa peritnya hati seorang isteri bila dikhianati oleh sang suami..boleh lah ckp rita ...

ye lah kan.... tp mcm mana pulak peritnya hati mak ayah yg besarkan anak lepas tu kawin diam-diam kat siam dgn perempuan lagi berusia? kantoi pun sbb dah mengandung. tak perit ke hati mak ayah yg dah beralah pergi ziarah kat hospital, jumpa keluarga menantu tapi yg jadi menantu tu tetap tak nak jejak kaki balik ke rumah mak ayah? konon takut di halau di maki hamun padahal keluarga mertua tu dah ziarah dia pun tanda nak berbaik

sy ingat-ingat lupa kes zaquan & ayu tolong pindah tu, tp rasanya pernah baca yg tak ada bukti pun. kata ada rakaman cctv, maid nampak tp tak boleh dibuktikan. kalau ada yg ingat boleh lah bg pencerahan

bukan senang dan perit juga seorang anak bila ayahnya dibahasakan dgn nama sahaja, dituduh tak tau agama. sampai ke akhir hayat nak jumpa cucu pun tak dapat. bukan senang juga bila isteri pada masa tu komen tak kisah mertua tak sayang, aibkan kembar sendiri secara terbuka. balik rumah, disambut wartawan nak korek cerita rumahtangga

zarema play victim? takut dan risau aidil main cinta? sy rasa belum pernah baca lg zarema meroyan balas apa aja yg rita kata. risau nasib rumahtangga tu adat lah. mana-mana isteri pun ada ketikanya akan terbit juga rasa tu. setakat ni yg nampak elok aja zarema tu jaga rumahtangga. tgk surprise aidil buat masa anniversary baru ni pun nampak masih bahagia

of course aidil pun ada silapnya dulu. tp rita pun sudah-sudahlah. nak letak nama penuh anak dgn bin tu bukan masalah. tp komen-komen dia bila berkaitan aidil tu. tak perlu meroyan memburuk, merendahkan bekas suami utk dilihat sebagai strong woman. mawar fareeda, erra tetap dilihat tabah dan tegas walau tak memburukkan bekas suami

SKUTIL replied at 1-5-2021 05:05 PM
Entahnye lahai si acik rita... Jila jalil pun laku jd no 2 ag tau ... Walau dh kertu ....ini sejen ...

Bab ni aku puji gakla rita
Setkat nak pikat datuk anytime je tu
Tapi kenapa edel? Kenapa xcari vvip?
Aku xrasa rita jenis pandang semua tu

Aku yakin je walau mulut gtu dato mana2 pon yg mata keranjang tu nak je asal cun tapi dia bukan jenis mcm tu.. bukan sosial climber

cm_vungtau replied at 1-5-2021 05:17 PM
Mungkin bukan Rita taknak kawin lain, tapi tak trauma ke? Gila trauma kalau jadik dia. Ditinggal cam ...

Atau dia diam sbb dia yg jenis buat perangai?
Tetiba org pakat puji erra ek kat sini pulak ek erra tu suci tetiba
Dah lupa ke apa dia buat kat umi aida?
Kelakar

depresio replied at 2-5-2021 12:43 AM
Aku igt cerita tu tp dah zmn batu dah

Skrg anak da besar dia patut cuba lagi..

betul. tp mungkin dia dah serik. tp nak salahkan dia 100% pun agak tak kena. bonding ayah & anak ni tak sama mcm emak & anak. alangkan emak yg mengandung beranak pun boleh tinggal anak mcm tu aja utk kejar bahagia ikut tunang nun ke luar negara. pada saya mungkin aidil tu dah malas nak pening kepala hadap mulut dan perangai rita. baru sebut anak ada 4 org pun rita dah meroyan. belum lg nak jumpa. maka dia buat tak tau aja lah. dia pun ada anak lain jadi tak lah terasa sgt. cuma mmg tak patut & kesian anak-anak aja lah jadi mangsa

Nampak mcm besday zarema je byk dpt hadiah.. sah-sah la yg sinun panehhhhhh hati.. up la apa patut janji upppp... adehhh..

lilcountess replied at 2-5-2021 12:59 AM
betul. tp mungkin dia dah serik. tp nak salahkan dia 100% pun agak tak kena. bonding ayah & anak n ...

Sbg lelaki
Anak tetap anak
Ex wife macam puaka ke apa pon anak tetap anak
Ada ke aku salahkan edel 100%
Aku pon tau hazabnya mulut si rita tu
Tapi
Macam mana buruk pon ex tu tetap ex
Lantak dialah tapi
Sbg ayah kena usaha jumpa anak
Bukan cari alasan
Lawyer ada
Bukan xde duit
Lagi parah sbbdia femes
Anak boleh tengok dia
Tapi ayah tak hern lansung nak dtg jumpa
Apa perasaan bebudak tu
Aku skrg ni tak peduli lamsung ke rita tu
Yg aku kesian bebudak tu
Xyah buat alasan makdia gtu gini
Kita ada undang2

depresio replied at 2-5-2021 12:58 AM
Atau dia diam sbb dia yg jenis buat perangai?
Tetiba org pakat puji erra ek kat sini pulak ek er ...

erra tu.... bijak juga. dia diam tak meroyan apa-apa jadi yg exes semua pun tak buka cerita. tp sikap dia dari dulu, dgn sesiapa pun rasanya dia berdiplomasi aja. tak kecoh-kecoh. rita ni ada aja kes bergaduh, tuduh org itu ini. bekas suami pertama pun tak nak dikaitkan langsung dah dgn dia

mawarika replied at 2-5-2021 01:02 AM
Nampak mcm besday zarema je byk dpt hadiah.. sah-sah la yg sinun panehhhhhh hati.. up la apa patut j ...

Pada aku dia bukan pikir diri sendiri
Tapi anak tu yg dah makin membesar
Ayah asyik layan bini baru
Tak kisah lansung ke anak ni
Dia yg nak kena hadap perasaan anak tu nak kena pujuk anak
Sbb bapak dia femes
Anak da besar boleh google semua benda tu..

Kot ye pon benci sgt dgn si mak tu
Takkan korg xde hati kesian ke budak?
Ke korg ni spesen jugak dgn edel tu tergamak buang anak? Alasan tak tahan mulut puaka mak?

Alasan sgt
Ko tu jantan act like a man
Anak ko kan
Benih ko jugak
Bukan hak dia sorg
Boleh je nak fight

Nak dgn xnak je

depresio replied at 2-5-2021 01:12 AM
Pada aku dia bukan pikir diri sendiri
Tapi anak tu yg dah makin membesar
Ayah asyik layan bini b ...

Jgn salahkan si ayah je. Mak budak tu yg bermasalah. Tak boleh bertolak ansur. Cuba kalau mak budak tu perangai helok sikit.. dah aman anak dpt jumpa ayah.. keluarga bahagia jumpa mak tiri n adik lain. Ni takde konsep redha.. tak terima ketentuan Allah. Aidil tu pun helok je tgk.. zarema tu takde jahat mana pun.. takde kecoh kat wartawan. Diam tak berkutik. Respect sifat sabar dia. Org luar boleh menilai.