CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

[Tempatan] Ini penjelasan mengapa Yusuf Azmi dan Abang Ali "mengamuk" dengan lela

kerabuBiru replied at 4-5-2021 01:31 AM
Ketua polis membuat laporan polis berdasarkan video tular utk buat siasatan polis.
kenapa banyak k ...

Bila polis sendiri yang buat laporan maknanya kes ni serius lah. Implikasi besar.

Punat_button replied at 4-5-2021 11:09 PM
orang bukan bela bangla la, nyampah samseng taik kuceng ja berani bawa geng. kalau hero pi sorang2 ...

Betul. Takde siapa pun kat sini yang nak bela bangla, myanmar ataupun rohingya. Orang semua benci samseng.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 11:13 PM
Yalah sama aku pengamal silat kuntau jawa. Kalau kau bukan panas baran syukurlah sebab guru kau pa ...

Yang aku maksudkan ialah bab yang kesabaran diuji tula. Apa yang aku boleh cakap, majoritinya memang tak panas baran dan mereka tau berdiplomasi. Ramai juga yang jadi makin lebih penyabar berbanding zaman sebelum belajar silat. Itulah indahnya belajar silat dan akhlak persilatan ni, kita dapat mengelak dari pergaduhan dan tak perlu pun menggunakan pukulan fizikal.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 11:15 PM
Oo so maksudnya dalam video tu ramai2 debik bangla la ye. Tengok perangai si usop tu kalau dia per ...

Sebab kat kawasan/negara dia. Cuba dia yang datang dekat kawasan/negara mamat bangla tu. Rasa2 dia berani tak nak pukul mamat tu sorang2? Kalau dia datang sana ramai2 dengan geng pun gerenti dia tak berani. Lainlah kalau dia orang memang takde plan dah nak balik semula malaysia.

Lantak kau orang lah. Yang penting aku puas hati bangla tu kena. Buat onar sangat. Usop nak jadi apa tu pandai2la dia handle.

Babai replied at 4-5-2021 11:38 PM
Yang aku maksudkan ialah bab yang kesabaran diuji tula. Apa yang aku boleh cakap, majoritinya mema ...

So kau mesti tau puak silat ni ada side merah side putih. Tu jelah aku nak tambah. Yg faham, faham la.

Follow Us
Babai replied at 4-5-2021 11:41 PM
Sebab kat kawasan/negara dia. Cuba dia yang datang dekat kawasan/negara mamat bangla tu. Rasa2 dia ...

Sebab bangla tu buat hal kat kawasan & negara dia la yg boleh marah smpi bunyi ayam kena sembelih tu. Kalau jadi kawasan bangla tu, strategi lain pulak.

Macam makan la. Bila makan ikan terubuk, jaga2 taknak tercekik tulang. Bila makan nugget, boleh sumbat dalam mulut & kunyah dengan aman. Normal la tu.

Famous ke baju tu?  Berebut rebut ker orang nak beli? Kira mcm baju Nike lah ni yer. Tak pernah pun nampak orang pakai.

bangla pun sibuk  buat keje penghantar makanan
senua kerje org tempatan warga asing nk sauk

MinyakAngin replied at 4-5-2021 11:59 PM
Sebab bangla tu buat hal kat kawasan & negara dia la yg boleh marah smpi bunyi ayam kena sembelih  ...

Apa kuasa yang dia ada untuk pukul orang? Siapa bagi dia kuasa? Ini negara dia, tapi negara ni ada undang2. Lain kali pakai akal, bukan pakai kaki tangan.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 11:53 PM
So kau mesti tau puak silat ni ada side merah side putih. Tu jelah aku nak tambah. Yg faham, faham ...

Dan kau mesti tau walau side mana pun engkau. Penggunaan akal adalah keutamaan nombor satu.

star_karat replied at 5-5-2021 12:00 AM
Famous ke baju tu?  Berebut rebut ker orang nak beli? Kira mcm baju Nike lah ni yer. Tak pernah pun  ...

Kan. Macamlah laku sangat. Anyway, laku atau tidak, itu tetap tak memberikan hak pada dia untuk suka2 belasah orang. Elok la dah jadi kes polis pun.

MinyakAngin replied at 4-5-2021 09:28 PM
Dari csi aku, depa ni geng silat. So no wonder la cepat menyirap darah.

Oooo rupanye begitu.

Babai replied at 5-5-2021 12:18 AM
Apa kuasa yang dia ada untuk pukul orang? Siapa bagi dia kuasa? Ini negara dia, tapi negara ni ada ...

Ya undang2 yg dah ikatjamin 2kali cina gengster pukul bodyguard tu. 2kali tangkap, 2kali lepas. Asyik la cakap pasal undang2. Pasti sangat ke dgn keadilan undang2? Undang2 yg tak digunakan jadi udang2. Macam lopak, kluster undi. Menteri agama no komeng no komeng.

Ratib la undang2 sampai abg jamil mampus. Kau dgn kau punya lurus, aku dgn fahaman aku. Taknak terima pendapat aku, tu hal kau. Agree to disagree.

star_karat replied at 5-5-2021 12:00 AM
Famous ke baju tu?  Berebut rebut ker orang nak beli? Kira mcm baju Nike lah ni yer. Tak pernah pun  ...

Kalau pakai baju tu kira boleh la tumpang nama semboyan tu kot. Boleh acah gengster macam usop sontorian. Kalau bangla yg pakai boleh acah melayu. Kot la.

MinyakAngin replied at 5-5-2021 12:49 AM
Ya undang2 yg dah ikatjamin 2kali cina gengster pukul bodyguard tu. 2kali tangkap, 2kali lepas. As ...

Bezanya ialah kalau ikut pendapat yang menghalalkan belasah orang, maka jawabnya jadi kes polis. Well, at the end of the day, we just have to agree to disagree. Capish?

Babai replied at 5-5-2021 12:55 AM
Bezanya ialah kalau ikut pendapat yang menghalalkan belasah orang, maka jawabnya jadi kes polis. W ...

Ya. Back at you. Toksah nak sekolahkan aku benda yg sama. Aku tetap menyokong perbuatan melempang bangla. Silapnya cuma semua org dah tau. Buat senyap2 kan ok.

Beza benar mcm mana Khairul Aming handle product dia kena copy dgn Yusof Azmi ni.. beza org yg berilmu yg ada akal, matang dgn org yang lebih mengikut emosi dan amarah. Mungkin rasa diri lebih superior sebab rakyat tempatan berbanding mangsa kena Pukul tu hanyalah seorang pendatang.

Decaffeinated replied at 4-5-2021 11:19 PM
Bila polis sendiri yang buat laporan maknanya kes ni serius lah. Implikasi besar.

Nak kata serius mcm kes2 pukul biasa libat geng2 tapi tak tahu laa kalu ada udang sebalik kes ni.... tapi kes ni yg pasti si azmi n geng kena panggil polis n kes baju dia tak dpt setel sebab main serbu je bangla tuu... kalu bijak buat laa plan sampai boleh jejak ofis bangla ru

MinyakAngin replied at 5-5-2021 12:59 AM
Ya. Back at you. Toksah nak sekolahkan aku benda yg sama. Aku tetap menyokong perbuatan melempang  ...

Haha. Ayat kau yang last tu ada juga betulnya. Hanya orang yang bodoh atau yang nak tayang diri tu konon samseng garang aje yang akan rakam video dan lepas tu kasi share.