CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Punat_button

[Tempatan] SOP perlu dikaji semula. Jangan sampai terpaksa pilih siapa hidup, siapa mati -

ellejo replied at 10-5-2021 08:26 AM
lupa pulak bayar singgit dari 1980 nak expect tiptop khen

Pastu komplem itu ini. Bile kite ckp lebih2 dia balas kite ni tkde perikamanusian pula.

selangor memang teruk...tak patuh SOP tapi jadi mangsa negeri lain pula...Sabah pun terhege hege nak SOP ketat tapi kes krik krik sekarang ni...

Simunggu replied at 10-5-2021 11:11 AM
selangor memang teruk...tak patuh SOP tapi jadi mangsa negeri lain pula...Sabah pun terhege hege nak ...

Brp ramai penduduk selangor tu. Kire laq

ellejo replied at 10-5-2021 08:18 AM
aku baca kajian dari national clinical research centre. result dia kata malaysia cuma ada 3.3 kati ...

Camni sebenarnya bende covid ni kan pandemik..takde mana2 negara dlm dunia ni bersedia menghadapi pandemik ni

Dulu2 before covid..malaysia antara negara yg diiktiraf perkhidmatan kesihatan terbaik di rantau asia ni..tau tak?
Nak dpt pengiktirafan bukan tengok pd jumlah katil icu yg kita ada..
Tapi healthcare system kita yg menjaga warganegara yg berisiko tinggi..warga emas.kanak2.pesakit kritikal.
Semua ni terjaga rapi dari segi followup, ubatan dan sokongan sosial.
Makna kata, golongan yg berisiko tinggi dlm senarai atas tu semua kita jaga molek bagi good quality care dan diorang pun dpt la juga merasa hidup normal spt org lain yg tak sakit apa2...mostly akan mati secara aman samada natural cause atau kalau disebabkan sakit masing2, kita boleh bagi palliative care utk mengurangkan kesengsaraan di saat nazak. Ada sokongan sosial di situ.

Tapi bila dtgnya pandemik ni..mereka tak dpt lagi menikmat kebebasan hidup normal mcm dulu lagi..restricted.nyawa terancam..apa2 terjadi mereka tu lah yg paling berisiko..dan lihatlah bila mereka ni masuk icu sbb covid mmg susah nak survive..kalau survive pun mcm2 komplikasi lain nak ditanggung pula lepas tu..

So kita takleh juga nak kata negara kita saja2 taknak tambah katil icu..sbb pandemik yg dtg ni mengejut dan tidak dlm jangkaan..kita dah selesa dgn penjagaan pesakit secara preventive measures selama ni..

testly replied at 10-5-2021 10:33 AM
Xde pun byr rm1 tu... Xyah lah meratib sgt rm1 tu..rm1 tu klau pi rawatan pesakit luar je..klau ms ...

Aku rasa ko kene baya full amount sbb ko direfer dari klinik or sepital swasta kan..kalau refer dari klinik sepital gomen semua warga malaysia kene caj kelas 2 atau 3 je..
Melainkan ko ni dpt rawatan dari hosp putrajaya..putrajaya tu hosp premier..takde gl insurance mmg kene bayar kelas 1..takde kelas 2 atau 3

caprut replied at 10-5-2021 11:16 AM

Ya, perlu diambil kira juga ni.

Follow Us
caprut replied at 10-5-2021 11:16 AM

selangor longgar sana sini..boleh itu ini...Sabah apa satu pun tak boleh...lagi rakyat sabah boleh sabar duduk diam...

Tinot7 replied at 9-5-2021 11:24 PM
Hang silap. Bila pi bazaar mall apa sumer tu, masih ikut sop. Taktau la psl kenduri.
Yg depa tak  ...

Kejadah aku kena attack tak pasal2...?Sikit pun aku tak anggap hang bodo..Pedulik pulak aku kau nak belajar kat mana...apa yang tiba2 hang sentap..? ntah hapa2...

In fact aku siap sokong lagi pendapat kau selayaknya lah DG satu famili kena maki..dah kenapa pulak tiba2 aku jadi 'sedara' DG backing DG?
Kejadah?
aku cuma betulkan salah faham kat twitter yang tuduh DG takde mask atau tak pakai mask..aku betulkan aja lah  DG sekeluarga tu ada mask kat lengan..dia pakai tak pakai mana aku tau sebab gambar2 yang viral ada momen dia pakai ada momen dia tak pakai..tapi tang dia tak pakai mask waktu bergambar aku pun dah puas join memaki di twitter..

tang bazaar, kenduri tu penuh gambar rakyat marhaen menempel dekat2, pakai mask bawah hidung dll..keluar berita lagi jalan TAR sesak SOP tak ketat, bazar ramadan awal2 dah kena katup sebab tak ikut SOP...jadi celah mana comparison aku salah..? sama aja kan kayangan dengan marhaen..

~boolean replied at 10-5-2021 02:05 PM
Kejadah aku kena attack tak pasal2...?Sikit pun aku tak anggap hang bodo..Pedulik pulak aku kau na ...

wuteva..
iols nak kata, bab pakai tu tak kira sape pon kalau bubuh kat lengan bknnya cara utk pakai mask yg betul. maka itu bkn alasan utk kata depa pakai mask.
jgn taram sumer marhaen sama 2x5. ramai yg ikut sop. la ni yg ikut sop turut jadi mangsa.

getarsukma replied at 9-5-2021 07:53 PM
Takpe dato... Buat je proses pemilihan nak matikan atau nak hidupkan sapa... Kalau tak tau kami pili ...

Ahahahahah terbaik cadangan uols
Elok pupus kaum sskjp ni sbb rata2 semua selfish pricks! Keje kalau x kelik kapung tiap2 minggu sambil sebarkan kobit x sah

mclaren replied at 10-5-2021 09:40 AM
Bukan semua pakai dan jaga diri masing2 sepenuhnya. Mask tarik atas bila nak masuk temapt2 yang ad ...

kalau dok fokus macam ni memang la masalah ni tak pergi mana
dok cari2 virus ni mmg la tak jumpa
datang lah 10 thn lg korang dok berPKP je sbb fokus kat virus
selain dr virus yg paling bahaya korang punya minda ni dah tak leh setting lg
fikir la jalan penyelesaian lain
mmg banyak. tapi gomen ni agenda dia lain.

aku rasa rakyat dah redho pasal PKP. dok mintak PKP 1.0 balik.
bangang je aku rasa. mcm dulu, rakyat tak mati sbb virus. kebanyakan mati sbb hidup tertekan

hyunniesSS501 replied at 10-5-2021 04:15 PM
kalau dok fokus macam ni memang la masalah ni tak pergi mana
dok cari2 virus ni mmg la tak jumpa ...

Say jawab je kemungkinan sebab asyik tanya dalam2 SOP pun masih ada kes. Tu lah jawapannya. Sebenarnys ikut SOP bila ada pantauan je. Lepas je dari pantauan... SOP ke laut. Bukan semua follow betul2.

Akhir sekali saya jaga saya dan family saya sebaik mungkin.

SOp yang ditetapkan selalu mengelirukan...
yang penting kita jagalah kesihatan sendiri...

mclaren replied at 10-5-2021 04:19 PM
Say jawab je kemungkinan sebab asyik tanya dalam2 SOP pun masih ada kes. Tu lah jawapannya. Sebena ...

tak berkesan lah tu.
hari tu dok cananggg bila vaksin sampai kita semua akan selamat. semangat seh.
puiii lagi kes naik ada lah.
pastu dok kata kat herd immunity
tunggu semua org vaksin complete baru vaksin berkesan.

ni dok salahkan org dah amik vaksin tu tak ikut SOP plak.
macam2 la teori.
rakyat mcm kita ni tak yah le gadoh.
org ats tu byk agenda yg korang tak tau.
petik2 je naik. petik2 je turun.
petik sana sini lah utk kpentingan masing2.

hyunniesSS501 replied at 10-5-2021 04:28 PM
tak berkesan lah tu.
hari tu dok cananggg bila vaksin sampai kita semua akan selamat. semangat se ...

Up to you lah. Awak tak payah lah ikut SOP.  Saya nak jaga diri saya. Dan keluarga saya.

Dan berapa kali nak ulang, baru berapa peratus yang telah divaksin? Kena at least 80% baru capai herd immunity sekarang ni.

Nobody is safe until everyone is safe.

mclaren replied at 10-5-2021 04:35 PM
Up to you lah. Awak tak payah lah ikut SOP.  Saya nak jaga diri saya. Dan keluarga saya.

Dan b ...

kau bayar lah denda utk ku. aku lebih risau duit ku berterbangan.

Edited by awanearisu at 10-5-2021 05:16 PM

Kalau ada masa, cuba singgah di r/medicine Reddit. Bab perlu pilih antara siapa perlu hidup dan siapa perlu mati. Situasi sebenar dan mengapa situasi tersebut boleh berlaku.
Kredit kepada u/madfrogurt

kalo bleh dipilih, saya nak pilih yang patut MATI dan dimamposkan segera ialah semuaaaa menteri kabinet abahcow serta anak bini depa, retis2 bodoh yg takde sensitiviti
insta femes yg zero common sense
sskjp kardashial kelate jah60K
sekian, harap maklong

Baru aku tau bila nak bergambar dekat2 dibenarkan buka mask..

Prfttttttt