CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Sabarlah Duhai Hati:Menantu dakwa ibu warga emas dalam TV buang 9 anak-anaknya.P

matamata replied at 15-5-2021 07:56 AM
Cerita ni aku blh percaya...mmg keluarga aku ada pengalaman lbh kurang camni...mak aku sabar lebih 3 ...

Konflik keluarga semua ada
Salah ke tak siapa tahu apa yg mereka alami
Kalau tk berada ditempat org melalui maka tak payahla nk chop org tu bgitu bgini..kau jelaaa kau mulia pegi sembah toknek kau sana..jgnlah nk jaja org lain anak derhaka kulu kilir
Trgt kat poremer buritan ada je konflik adik beradik dia share dlm ni..xde plak org nak kesah
Bodoh sgt manusia nk judge life org padahal life sdri lagi bangkai dari org cuma org tak tau je.

Mcm2 lagi cerita ada..kita dengar ckupla dan move on.

orang tua sentiasa betul
salah pun tetap betul
yg muda je salah

Makcik ni spesis narc lah ni. Yang grow up around narcs memang makan hati teruk.

Kalau tak suka benda ni diheboh2kan patut kena sound stesen TV tu dulu...diaorg yg bertanggungjawab hebohkan benda ni bukan anak2 dan menantu2 dia...pada aku anak2 dan menantu2 dia dah beridiam diri terlalu lama sampai tarak sapa2 termasuk org2 dlm forum ni tau hinggalah stesen TV tu hebohkan. Menantu dia cuma bertindakbalas balik utk clear the air sbb kalau tak buat mcm ni public akan dapat gambaran salah dan berterusan kena fitnah.

Berat mata memandang..berat lagi bahu memikul..

Makan  hati berulamkan jantung.. sekali mungkin boleh tahan.. mau nya seumur hidup.. siapa yg tahan kira hebat laa..

Diluah mati emak ditelan mati bapak
*tak perlu nak rendahkan mereka yg berada dlm situasi ini.. doakan kebaikan
- aku pernah jumpa mak yg maki hamun  carut anak dia.. hanya dengan kesalahan terlupa benda kecil ja pun kat pasar malam.. ntahlaa..sian budak kecik tuu.. aku terbayang bila besar  nanti macam mana anak tadi nak respect mak dia balik.. telan hempedu

Berat mata memandang..berat lagi bahu memikul..

Makan  hati berulamkan jantung.. sekali mungkin boleh tahan.. mau nya seumur hidup.. siapa yg tahan kira hebat laa..

Diluah mati emak ditelan mati bapak
*tak perlu nak rendahkan mereka yg berada dlm situasi ini.. doakan kebaikan
- aku pernah jumpa mak yg maki hamun  carut anak dia.. hanya dengan kesalahan terlupa benda kecil ja pun kat pasar malam.. ntahlaa..sian budak kecik tuu.. aku terbayang bila besar  nanti macam mana anak tadi nak respect mak dia balik.. telan hempedu

Follow Us
supernaturalee replied at 15-5-2021 01:37 AM
Menantu plk lbh2
Even if it's true

Anak sendiri macam mana pun x gamak nak mengata mak sendiri ... Buruk camner seklaipun

Jadi menantu jer la yg boleh ckp pasal her .. though dah kawen ...tetapla org luar
..

Dah macam citer kul 7 .. sabarlah duhai hati ... Apa ke busuk benor perangai opah ye ...

matamata replied at 15-5-2021 07:56 AM
Cerita ni aku blh percaya...mmg keluarga aku ada pengalaman lbh kurang camni...mak aku sabar lebih 3 ...

Sorry uols , iols interested nak tau ... Sementelah skrg tgh ada drama sabarlah duhai hati ... Dlm drama tu dia nak anak cucu kawen ikut sapa yg dia tentukan ... Sbb nak jaga susur galur ... Macam arwah nenek uols ni .. apa yg trigger dia ... What is her mission smpai semua anak cucu menderita ? Adakah dia sejenis baran ... And yg plg penting datuk x bercerai dgn nenek tapo x mampu halang apa yg nenek buat pada anak dan cucu

jazaa100 replied at 15-5-2021 08:47 AM
menantu hantu.....

dia yg bunyi lebih.....

Dia hanya nak org paham cerita sebenar ....
Ni bukan kes anak derhaka
.. ni mak yg derhaka ...
Dia lupa esok dia mati allah akan tanya hak anak anak yg dia abaikan
Dan juga kasih sayang yg xde antara dia and anak2

kalau mak ayah anda hidup di luar sistem.. tinggalkan mereka

TV mana yg kluar cerita mak cik ni? Ada tak topic dlm forum ni?  Sy dah search kat google, yg ada berita pasal respon menantu ni je. Berita yg asal tak jumpa.  

Thanks in advance.

supernaturalee replied at 15-5-2021 01:37 AM
Menantu plk lbh2
Even if it's true

Lebih lebih pe plak

Klo dpt berita siasattt

Menantu cite bagi pihak dia

Ko ingat just sb pegang title IBU so cite dia sme btui?

Hnya sb dia ISTERI... cite dia je btui

Ostad sme pndai je ckpppp..suh sabar..diamm tp bila oang tegoq ostad sebar hadis pelsu..tauuuu melenting..np tak bio..diam..sabokan je

Bbnyk anak kandong..menantu makan ati sb perangai ibu..banyokkkkk

Ingat dlm setandan pisang tadak yg busuk? Ingat klo dah ko tu ibu kata ko perintah ko sme keramat?

Adake ibu tu sme mcm ibu susuan nabi? Mcm Maryam bonda Isa as..ada?

Dont fall for an emotional trap laaaa

adelea replied at 15-5-2021 09:49 AM
Sorry uols , iols interested nak tau ... Sementelah skrg tgh ada drama sabarlah duhai hati ... Dlm ...

Part of the reason was money...dia byk duit (tak spend....cuma kumpul nafkah dari arwah atuk sampai mampu beli byk tanah)...so dari situ ego memuncak....dia rasa anak2 dan cucu dia akan perlukan dia sampai akhir hayat....sampai tahap cucu2 dia dah besar dan can do better utk parent diaorg, dia rasa tergugat sampai satu tahap panggil salah sorang adik aku "anak haram jadah"....bapak aku sgt marah dan kecik hati masa tu...(dia tidur kat rumah mak sedara dia-kakak nenek aku babarapa hari)...
oh ya.....arwah nenek dan arwah datuk aku tak bertegur sapa sepanjang 5 thn hayat terakhir datuk aku (due to those issue)...sampai arwah datuk dah nazak barulah nenek aku nak tegur...Arwah datuk sgt garang dan tegas bur very fair....menantu2 dia sgt2 hormatkan dia-so steady they said
Itu sikit ja...byk lagi..malas nak taip panjang...just to share saja cerita lama

Cerita dlm family bincang dlm family sdh
Xyh nk bg tau 1 dunia
Menantu defend konon

matamata replied at 15-5-2021 10:10 AM
Part of the reason was money...dia byk duit (tak spend....cuma kumpul nafkah dari arwah atuk sampa ...

Besar ujian nenek you , seperti pompuan lain yg tua yg banyak harta ... Mereka di uji egonya mereka bila mana dah x mampu terima cucu menantu yg bukan kaya semacam dia ... Wpun kita selalu tgk akat drama ... Tapi kita lupa hakikat penulis dan idea ni biasanya mmg dtg dr realiti ... So tak terperanjat pon klu ada keliling kita jenis yg macam tu... Yg banding2 kan org ... Nauzubillah ...semoga keluarga you sendiri dilindungi dr insan yg zalim ...

Kdg2 yg buat kita sedih .. sbb yg zalim tu ahli keluarga sendiri

Mertua puaka neraka lah dunia..semoga ai dpt mertua y baik2 je..

Inilah menantu yg paling buruk perangainye....ada jenis menantu yg lebih suka menyebarkan aib famili  ipar2   ngumpat nyebar kan kt sedara mara suami or isteri akan memecah belahkan silaturrahim.Sebenarnya menantu kena jg neutral dan jgn campur. Mmg ada ye cam ni

Menantu tu takkan citer kalau tv tu tak sebok tanya org tua tu.  Yg org tua tu pun tak citer pun hal sebenar dari mula.

So aku rasa orang lain ada hak to clear the air. For those yg xde toxic parents mmg takkan faham sakit hati anak ni mcm mana. Lepas tu guna religious card, x boleh bukak aib mak ayah. Kalau boleh pilih mesti anak2 dia pun tak nak mak jenis cam ni.

teringat ak naik ets pi kedah aritu, ada sorg makcik ni conquer tempat duduk letak beg2 dia. sape yg beli tiket sebelah dia x dpt duduk. terpaksa jd nomad. x salah ak sorg laki cina ( terpaksa duduk kt pantry) , sorg pmpuan melayu pindah2 tempat. makcik tu poyo ckp x boleh halau dia. guard ets pun x boleh buat ape. org tua. knp ak citer, sbb makcik tu ala2 mcm ni la, nmpak mamak2 style sikit, ckp english. ni jenis dari muda dh menyetress kn org lain smpai ke tua perangainya.