CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tinot7

[Dunia] Protes terhadap keganasan Israel di Gaza

silencekiller replied at 17-5-2021 12:25 AM
apa hg merepek ni?? aku tny hg ada kuasa magis kaa buleh tahu isi hati dgn lehat raut wajah dalam  ...

My advice to you, belajar ilmu agama dari bawah dulu Baru naik atas. Jgn skip2 ya. Mehh I bg you panduan.

1. Belajar ilmu tauhid dulu; Sifat 20. Ni ilmu utk kenal Allah. Kenal Allah melalui sifat ya bukan melalui ZatNya. Nnt tak psl2 jd Wahabi plak dh tergolong golongan sesat.
2. Ilmu feqah plak. Since Malaysia mengamalkan mazhab Syafie so kita fokus mazhab ni je. Takyah gatal nak belajar mazhab lain selagi tak mahir yg ni
3. Ilmu tasawuf plak. Ni ilmu para ulama & sebilangan ustaz2 je dpt. Ilmu ni bkn semua Allah bg ya. Kena niat betul. Kalau niat salah Nnt jd gila isim. Ilmu ni yg membolehkan kita kenal siapa kawan siapa lawan.

Selamat beramal.

hihahiha replied at 17-5-2021 12:40 AM
Nak bukti kena belajar pegi berguru bkn mntk nak disuap je alahaiiii... Aku bg bukti pun bknnya ka ...

lobai ni lain mintak lain dok merepek.. lobai dah makan kismis jampi kaa??

Soalan simple pun tak mampu nak jawab.. aku tanya hg ada kuasa magis kaa tgk raut wajah dalam video tu buleh tahu depa berpura2 atau tak seperti dakwaan hg..

Soalan kedua... mana hg kaa guru2 hg kaa tahu semua tu.. depa or hg pernah dok sana kaa?? benda ni nak tuntut lagu mana kalo hg or guru2 hg sundri tak pernah jejak kaki di sana.. sekadar assumption atau ilmu makrifat ka apa kaa..

Nak jadi lobai or lobainita yg disegani.. biaq laa hujah dgn fakta bukan andaian "kalau" or "jika" ... ugama Islam tertegak dgn fakta taww..

hihahiha replied at 17-5-2021 12:50 AM
My advice to you, belajar ilmu agama dari bawah dulu Baru naik atas. Jgn skip2 ya. Mehh I bg you p ...

terkesima lobai ni nak bimbing orang lain..

lain ditanya lain dijawab pun buleh tahu level akai tu tahap tara mana.. nasihat aku kat hg, perbanyakan makan kismis jampi & ayaq jampi tiap2 hari siang mahu pun malam agar minda tu terbuka sikit... bila mntk bukti bukan merapu meraban kerna dok main andaian syiok sundri selama ni...

apa hg merepek ni?? aku tny hg ada kuasa magis kaa buleh tahu isi hati dgn lehat raut wajah dalam  ...

Because I can’t sleep yet, I’ll give you some recommendations ulama ustaz yg mana yg pakar dlm bidang dia.

Ilmu tauhid - Ustaz Muhadir Hj Joll, Baba Ismail Sepanjang
Ilmu fekah - byk ustaz yg pakar bab ni. Ikut selera you yg nak pilih ustaz yg lawak or tegas. Personally I prefer Ustaz Azhar Idrus, Ustaz Jafri Abu Bakar
Ilmu tasawuf - Ustaz Sheikh Zainul Asri, Ustaz Muhaizad (pekat Kelantan tp ilmu byk since dia belajar di Yaman)
Ilmu fitan (akhir zaman) - Ustaz Wadi Anuar, Ustaz Auni Mohamed, sheikh Imran Hossein

Kata Aku sembang kan so Aku kasi sembang btl2. Ni Kalau tak suap lg ni tak tahu la nak kata apa

hihahiha replied at 17-5-2021 01:11 AM
Because I can’t sleep yet, I’ll give you some recommendations ulama ustaz yg mana yg pakar dlm b ...

owhh,.. dah tak buleh tdoq tu.. buleh laa jawab persoalan aku tu dari merapu meraban..

Ustaz Sheikh Zainul Asri : Lobai ni kaa yg dok ajaq doa kununn buleh lepas sekatan pulis utk rentas negeri?? tu belom dengaq gebang kununnn saidina uthman bin affan mai negeri Kedah ...  

hg dok gebang Imam Syafie ke hulu ke hilir... Ostad Azhar Idrus (langgar SOP p rumah CT) ni ulama besaq dalam mazhab syafie kaa?? buleh hg share siapa imam besaq dlm mazhab Syafie & kitab utama..

silencekiller replied at 17-5-2021 01:05 AM
lobai ni lain mintak lain dok merepek.. lobai dah makan kismis jampi kaa??

Soalan simple pun ...

Tak perlu kuasa magis pun nak tahu raut muka body language org ni. Kau tak byk pengalaman dlm hidup ke sampai perlukan ‘ilmu tertentu’ utk disuap. Kesian hidup tanpa ilmu. Benda2 ni semua Tuhan bg ya. Just because you don’t understand, you don’t have it, you want to question other ppl. Pernah dgr perkataan “ilham”?

Cerita pokok gharqad ni rasanya dh lebih 10 tahun kot or maybe more than that and there were ppl who went over there and witnessed how much they plant these trees. Aku takde masa nak cari picture ni Kalau Aku Google kau pun blh Google. Haihh hidup nak kena suap je. Tahu nak gaduh je carinya tak.

Ohh ayat last tu mahal sgt. “Agama islam tertegak dgn fakta”. Okay is it a fact that Nabi Muhammad ni benar2 wujud? Mcm mana nk buktikan dia benar2 wujud? And you percaya ke Quran ni dtg dr Allah? Sbb ada org kata Quran ni buatan Nabi Muhammad. Mcm mana nak buktikan dgn fakta ek? Brother, agama islam ni bkn ikut logik akal (fakta) ya. Almost semua cerita dlm Quran tu cerita tahayul tak masuk akal. Ada ke api tak blh membakar? Ada ke baby blh bercakap? Ada ke seorang manusia blh bergerak dr 1 tmpt ke tmpt lain yg jarak dia 1000km dlm 1 Malam? Penat la Nk taip panjang2. You get the point kan. You kan org bijak pandai hidup dlm fakta semata2

Follow Us
hihahiha replied at 17-5-2021 01:29 AM
Tak perlu kuasa magis pun nak tahu raut muka body language org ni. Kau tak byk pengalaman dlm hidu ...

tu semua andaian hg kununn hg pandai sgt baca raut wajah orang ... nenek Salmah kg pisang pun buleh gebang lagu tuuu pastu acah2 ada kuasa magis..

tu aku mntk hg bukti ... hg pernah p sana kaa tengok depa tanam or ada sumber bukti kukuh atau mmg ada kwn2 or lobai2 sundri penah jejak kaki sana.. setakat andaian semata2.. bukti yilek..

lobai ohh lobai... tu cerita dari al quran.. hg nak samakan dgn cerita lobai2 mcm hg or ostad2 tu ka?? ada hati nak samakan al quran & muhammad saw dgn lobai2 macam hg ...

Zaman lepas wafat muhammad saw.. semua berlandaskan fakta kerna apa?? kerna baginda Nabi aka Rasul terakhir... depa nk kumpul & sahih kan hadis semua tu berdasarkan fakta ... bukan cerita syiok sundri.. belom sembang pasal para sahabat dok berbalah sesama sundri.. baik depa mohon doa mai Nabi masok dalam mimpi bagi menentukan sapa benar sapa salah... depa tak buat semua tu kerna semua tu tak masok akai ... paham lobai ...

silencekiller replied at 17-5-2021 01:15 AM
owhh,.. dah tak buleh tdoq tu.. buleh laa jawab persoalan aku tu dari merapu meraban..

Usta ...

Ohh you haven’t taste the power of doa. Honestly I haven’t seen that video Of him yet but I will some time. Tapi Aku mungkin blh assume tahu apa yg dia Cuba nak sampaikan. Doa ni power okay. Aku penah kena hadap roadblock and masa tu Aku tak ingat Nk renew lesen. So Aku tuju ayat pelembut kt polis jaga tu & guess what, dia tak tahan Aku tapi dia tahan org blkg. Aku taknak komen psl Saidina Uthman tu. Aku taknak menanggung perkataan dia terhadap sahabat Rasulullah. Tp Aku tak pelik Kalau cerita ni dia dpt dlm mimpi. Bknnya mustahil nak jumpa Org yg dh wafat dlm mimpi. Nk jumpa Rasulullah pun blh apatah lg sahabat.

Aku Malas nk bercakap UAI solely because soalan kau tu tak kena pd tempat. I don’t know where you’re going with this.

Okay lah tu cukup la i layan you. Tak blh layan sgt org2 suka berdebat ni. Kau nak persoalkan org lain tu hak kau. But from the way you write, please take my advices and start from beginning. It’s never too late. Okay nighty night

hihahiha replied at 17-5-2021 01:41 AM
Ohh you haven’t taste the power of doa. Honestly I haven’t seen that video Of him yet but I will ...

tak mampu jawab kaa??

Dok syafie ke hulu ke hilir.. imam besaq mazhab sundri pun tak tahu ka?? kitab dia pun tak tahu kaa?? then nak sembang pasal mazhab syafie..

Wafat Nabi Muhammad saw.. ada 2 perang besaq antara para Sahabat termasok bini baginda sundri yakni Aisyah ra.. bini kott insan yg pernah tdoq sekatil dgn nabi serta menantu baginda sundri.. awat laa depa tak doa Nabi mai masok dalam mimpi masing2 .. senang.. tak payah perang.. biaq Nabi tentukan siapa salah siapa benar..

ni jaa level lobai kununnn nak jadi pejuang ugama... tapi knowledge sekadar andaian semata2 & syiok sundri...

Aku takkan sesekali menghina merendah2kan para alim ulama. Kau nak hina diorang kau jawab dgn Tuhan nanti. I will not put words into their mouths unless they wrote it in their kitab. Kau ingat para ulama ni karang kitab ikut syok sendiri ke? Semua kitab2 agama yg lama2 bersumberkan Quran hadis. Diorang sanggup musafir beribu batu just utk dptkan sekeping hadis drpd org yg berbeza. Zaman dulu takde Internet fon ni. Nk dpt ilmu kena pegi cari sendiri bkn mntk disuap. Skrg ulama baru dh ringkaskan kitab2 lama utk fahaman org biasa pun masih Malas nak cari ilmu. Sebetulnya Kau tak layak nak dpt ilmu Allah Kalau cmni la cara Kau berfikir.

Kau faham tak knp perang antara Saidatina Aisyah dgn Saidina Ali tu sbb apa? Semua sbb ada batu api & ada org ambik kesempatan atas salah faham. Tapi end up tak perang pun. Otak dangkal mcm Kau cuma nak highlight point utk menangkan diri sendiri bkn utk mencari kebenaran. Sbb tu otak Kau tepu taknak Terima ilmu2 agama ni. Kau ingat Kau tahu 1 cerita Lps tu rasa hebat blh canang cerita ni kt org lain tanpa siasat & cari dalil.

Dah la. Kau nak bukti, Kau belajar sendiri. Cukup2 la mntk org lain suap. Drpd Kau bazir masa bahas kt sini baik Kau pegi belajar kitab. Ke nak Aku bg list kitab plak?

silencekiller replied at 17-5-2021 01:50 AM
tak mampu jawab kaa??

Dok syafie ke hulu ke hilir.. imam besaq mazhab sundri pun tak tahu ka ...

Islam tertegak dengan Ilmu bukan perkataan fakta

kalau nak kata fakta - kena juga tengok bab ni pembuktian ilmu tu

kalau u go further based An Nasafi - ilmu ada 3 channel
1. khabar saddiq  mutawattir
2. mind - perception
3. reason

dan dalam memahami ilmu dua benda kita kena sedar : ontological and empirical truths

silencekiller replied at 16-5-2021 10:56 PM
1. hg level mana buleh tafsir hadis tersurat kaa tersirat kaa berbirat2 ka? atau hg amek sumber ru ...

Ekceli iols dah malas nak layan royanan hang..

Tgk nama hang pun iols tertanya, pembunuh silence/kesunyian ka silent killer(pembunuh yg senyap)?

Kalau psl kesunyian tu, iols rasa hidup hang ni musti sunyi sepi.. tapi kalau silent killer, iols teringat camne famili iols gunakan terminologi ini utk define kentut.

Hang lebih sesuai dgn nama silent killer. Bunyi kuat, pompang pompang. Pastu bau busyuk...

Hahahahahah

Pasni iols panggil hang kentut je la.. short for silent killer. Ke nak kena panggil lonely utk kesunyian dan kesepian yg hang kena harungi?

dess402 replied at 17-5-2021 12:06 AM
Hang ingat Islam ada satu kumpulan saja ekk . Islam ada beribu la .

Hang india, ke? Sbb tgk komen2 hang dari benang sebelah, mcm bkn islam, bkn melayu

Siapa la cikgu sains hang dolu2 ye? Musti tanak ngaku...

https://www.apa.org/science/about/psa/2011/05/facial-expressions

SCIENCE BRIEF

Reading facial expressions of emotion

Basic research leads to training programs that improve people’s ability to detect emotions.

mbhcsf replied at 17-5-2021 08:10 AM
Islam tertegak dengan Ilmu bukan perkataan fakta

kalau nak kata fakta - kena juga tengok bab ni ...

Kalau kita tidak boleh lampirkan fakta, bukti...suffice dgn menyebut sesunhguhnya aku beriman...dan iman aku cukup utk membuat aku percayai.....

Boleh setazah?
..

hihahiha replied at 17-5-2021 07:49 AM
Aku takkan sesekali menghina merendah2kan para alim ulama. Kau nak hina diorang kau jawab dgn Tuhan  ...

Hiha, jgn dilayan dia tu.
1) dia mmg dah sesat. Takkan baca apa2 psl islam.
2) dia mmg bkn kaki baca buku. Sbb tu ilmu dia terhad.
3) dia mmg tanak tau. Sbb tu dia akan pusing twist spin konar baring, herdik2 sbb dlm kepala dia mmg takde ilmu.

Jgn bazir masa mendidik org yg tak nak blaja. Buang tenaga menaip je.

Edited by stingerjaguar at 17-5-2021 09:31 AM
Tinot7 replied at 17-5-2021 09:17 AM
Ekceli iols dah malas nak layan royanan hang..

Tgk nama hang pun iols tertanya, pembunuh silenc ...

ILMU kalau tak cukup tonot, lebih baik buat ayat seperti mana yg kau buat....aku.malas dah nak layan royanan hang.....

Ayat yg punyai nilai kecendikiawan ...tidak tercalar walau sedikit..

Kahkahkahkahkahkah

Tinot7 replied at 17-5-2021 09:28 AM
Hiha, jgn dilayan dia tu.
1) dia mmg dah sesat. Takkan baca apa2 psl islam.
2) dia mmg bkn kaki ...

Yela Kak tobat taknak layan dia dh. Semoga diberi hidayah lah kekdahnya

Tinot7 replied at 17-5-2021 09:19 AM
Hang india, ke? Sbb tgk komen2 hang dari benang sebelah, mcm bkn islam, bkn melayu

Aku pun macam tengok kau bukan seperti apa yg kau nak org think who you are....

Fair comment?

Kahkahkahkah

stingerjaguar replied at 17-5-2021 09:29 AM
ILMU kalau tak cukup tonot, lebih baik buat ayat seperti mana yg kau buat....aku.malas dah nak l ...

Kalau tak tercalar, tak payah komen..
#terkoyakke?