CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Tempatan] Tertekan tiada pekerjaan, lelaki cuba terjun tingkat 11

star_karat replied at 16-6-2021 09:59 PM
Kenal sorang pompuan sebatang kara. Yatim piatu dari kecik takda adik beradik. Sedara pun sorang jer ...

suruh dia join forum cari.. manatau.. ok..
kawan kat luar x da..ada gak kwn kat alam maya..

Rara77 replied at 16-6-2021 11:44 PM
makin teruk bawah kerajaan pn
kesian rakyat
covid satu hal

sb pandemik covid19.. semua negara terkesan..kecuali negara2 yg sengaja melibatkan diri dlm konspirasi rahsia..

pendik akal nk terjun bagai.. org yg sakit kronik pun masih rasa ada harapan utk sembuh, bersedia struggle utk hidup..
mgkin ada yg duk perli perli.. pandang semacam kot kat umah sewanya..

Daripbunuh diri, baiklah daftar jadi sukarelawan petugas covid.. Makan minum mesti dapat punya...

matchstick replied at 16-6-2021 11:50 PM
Dlm kes dia ni aku kesian sbb dia sebatang kara..org single yg masih ada family wpun tak kaya masi ...

kurang setuju. klu sebatang kara dijadikan kayu pengukur, cmne anak2 yatim yg dewasa lain boleh survive.for me, klu xde kg, klu dia sanggup keje keras, buat je keje 3D, plg2 pun kt kl ni try pasar borong. org luar boleh dtg keje sini, xkn kita x boleh survive. so tgk personaliti laki ni cmne, ada sebab ke klu dia g iv org xnk amek dia keje.

ciklahcuteII replied at 17-6-2021 06:00 AM
sb pandemik covid19.. semua negara terkesan..kecuali negara2 yg sengaja melibatkan diri dlm kons ...

siapa negara2 yg melibatkan diri konspirasi ni.. bagi clue sikit la.. betul ke

Follow Us
ciklahcuteII replied at 17-6-2021 05:50 AM
timaksih krn info yg berguna..

Hehehe...sama2

ekselen replied at 16-6-2021 01:58 PM
Keja lah jadik runner dik...foodpanda ke grabfood ke...ramai je oyg yg keja rider ni...masih mampu h ...

entah2 sidia ni, tak ada duit langsung, nak kesana sini kena ada touch n go. keluar rumah paling sengkek kena ada rm10, tpi perjalanan dalam kl ni byk pakai duit. fp dan grab nak ada kena pakai motor. entah motor pun sidia ini tak ada.

supernaturalee replied at 16-6-2021 01:11 PM
Fuhh
Sikit lg
Nasib lh yg selamatkan tu kuat gila tgn die tarik

eh? macam mana tu? first time dengar. macam mana ya? nak forward kat kawan2 lain yang hilang kerja la ni

dia kadang2 bila tak dapat contact member2 lama ni, aku risau benda2 macam ni jadi kat diorang

sebelum covid pun, dah sesak, hidup macam tenggelam timbul nak survive.
bila covid, sorang demi sorang hilang kerja..

yang bujang, terus lost contact, wallahualam masing2 hidup lagi ke tak

yang dah kahwin, kadang2 nampak la social media diorang update gambar, status, masih bertahan, cari kerja lain untuk anak bini. ada degree, ada master sekalipun, diorang letak tepi. kerja apa-apa asalkan ada duit masuk tiap bulan untuk makan. walaupun gaji basic sahaja.

wasap, mesej, email, semua tak reply.
social media semua dah tak aktif. ada tu langsung deactivate semua social media dia. hilang dari radar.
call tak angkat.

ke hadapan kawan-kawan ku semua, harap bertabah.
rindu korang..

Semoga semuanya menjadi keadaaan seperti sedia kala

ekselen replied at 16-6-2021 02:32 PM
Betul...dpt mknan free lg...dlm tempoh pandemik ni mmg ramai customer yg bermurah hati...kwn iols  ...

aku pulak lain. aku teringin nak makan sotong king tu, so aku order yg tu jelah. tetiba abg runner tu kasi aku kfc snack plate satu. aku speku maybe die ingat aku ni takde duit nak makan kot

Edited by ekselen at 17-6-2021 10:56 AM
bluebutter replied at 17-6-2021 08:35 AM
entah2 sidia ni, tak ada duit langsung, nak kesana sini kena ada touch n go. keluar rumah paling s ...

Like i said...apply jadik walker.. Basikal bole beli yg 2nd hand je pun... Kalo dah hilang keja kan ada bantuan mcm2..bole mintak kot...dia kira tergolong org b40 la tu...atau mintak bantuan wakil rakyat situ.. Ni dh viral mesti dpt bantuan.. Kalo mintak keja kt pasar borong kl nun atau jadik volunteer kt ppv which is dpt elaun harian dan mkn pun disediakan kalo dh xdek kenderaan sgt...Sedangkan org asing pun bole buat keja mcm2..org kita lg la peluang tu ada je cuma tu lah kdg2 memilih...

annehuda replied at 17-6-2021 10:22 AM
aku pulak lain. aku teringin nak makan sotong king tu, so aku order yg tu jelah. tetiba abg runner ...

Hahaha ye ke? Baiknya... Tu lah di masa2 kobid ni mmg ramai kita jumpa org yg pemurah...

sbb tu penting sokongan dari org terdekat kwn saudara even jiran.

Bekas kawan iols ada kerja, duit berabis belanja gf. Satu sen tak bagi mak ayah dia. Bila takde duit nak belanja duit, dia mintak mak dia. Lepas tu bila mak dia dah merajuk, ingatkan dia nak bagi duit dekat mak. Rupanya dia pinjam pulak dekat kawan2 termasuk nak pinjam dekat iols. Hidup la kau sorang2 dekat kl tu dgn mak kau yg terkilan dgn perangai kau

Menangis tengok video nih. Ia antara yg dpt di selamatkan. Nak cakap lebih separa sedar kita pun sebenar nya stress. Stay strong Malaysian.

LoveSungmin replied at 17-6-2021 01:33 AM
betul.. memang dia dah nekad.. macam keseluruhan badan dah terkeluar dari tingkap.. sumpah i ngeri ...

tulah.. Harap ada la bantuan pekerjaan ke apa. Jgn la dikenakan tindakan yg menambahkan tekanan adik ni.

mclaren replied at 16-6-2021 05:14 PM
Itulah. Kadang orang perlekehkan hal2 macam ni kata takat cabaran macam tu pun nak bunuh diri ke?
...

Betul wey.. If yang ada family pesakit mental pun xmampu nak faham.
Bagi kita normal biasa ja. Bagi diorang dah level tak boleh terima. Dan jalan buntu.
Aku kurang sikit nak salahkan ahli keluarga yang ada pesakit ni (xkisah la apa jenis pun)
Bukan senang nak jaga orang sakit. Setakat tengok sehari kemain bagi tips bagai.
Cuba jaga seminggu mau give up kot. Ni semua pesakit ni jenis mendengar kata ke.

star_karat replied at 16-6-2021 09:59 PM
Kenal sorang pompuan sebatang kara. Yatim piatu dari kecik takda adik beradik. Sedara pun sorang jer ...

Hmpir mcm aku. Hmm. Selamat ada family dgn kawan2 lg