CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5112|Reply: 25

KLINIK GIGI KERAJAAN

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera.

Pada hari Ahad baru ni (04.07.2021), aku pergi ke UTC (biarlah rahsia). Tujuan utama nak pergi beli makanan.
Kedai yang aku nak pergi makanan tu tutup.Untuk kill the time, aku baca signboard, semua pejabat kerajaan servis tidak beroperasi
sepanjang PKPD termasuk pejabat pos tak beroperasi etc.

Klinik gigi kerajaan sahaja beroperasi. Aku tanya guard kat situ, dia kata harini klinik gigi buka. Jadi aku pun pergilah sebab at least
ada tempat yang buat aku boleh keluar. Kedai kan semua tutup sepanjang PKPD ni.

Masa nak daftar tu, hanya ada ibu & anak yang menunggu giliran. Semasa daftar isi borang bagai tu, ibu & anak tu dipanggil masuk.
Jadi lepas mereka, giliran aku lah kan. Aku cakap aku nak buat scalling, nurse yang bertugas kata kalau nak buat scalling kena tunggu appoinment
bulan 9 ni. Mereka hanya akan layan kalau ada kes gigi emergency sahaja macam bengkak etc.

Tuan tuan dan puan puan tahu, berapa jam kah waktu aku menunggu selepas ibu & anak tersebut habis balik?
Aku menunggu hampir 1 jam lamanya walaupun tidak ada orang pun. Gila.
Padahal masa tu ramai ok doktor & nurse yang bertugas pada hari Ahad tersebut.
Orang memang hanya aku dan ibu & anak itu sahaja.

Scalling tak boleh buat. Aku dapat appoinment scalling gigi pada 25.09.2021.

Masalahnya takde orang, takkan scalling untuk aku seorang pun tak boleh buat?

Scalling ambil masa 20 minit atau kurang dan gigi aku memang tidak ada masalah karang yang teruk pun.

Habis bila takda orang doktor gigi dan nurse tu buat apa? Bukan memang itu kerja diorang ke?

Boleh sesiapa jawab persoalan aku ni....

Rate

1

Sabo yeop..gomen u knooo..u got the appoint. Kan..kang kos sme murah..derian lai mahai

Oang swasta satu bulb mati soang je p ganti

Oang gomen satu bulb mati satu jabatan pi tgk jeeee

Brapa ramai mati unattended kat sepital nun..berapa ramai terbiar..ce ko puak kayangan..tp puak ni sepital prebet laaa kan

Sabo..layan je berokrasi gomen tu

Aku jawab..ngn soalan...yg ko dh kat sini tak tanya dorang...dh kenapa??? nak jugok msk forum...bertanya...

Saya dulu...dapat doktor laki cam baru je kerja...nampak lubang sikit terus nak cabut gigi tu...eh boleh ke? saya tanya...cepat2 dia tanya tekanan darah camna...tu le pasal...misi kata tekanan darah tgh tinggi time tu...sudahnya doktor fill porselin je...tak thorough buat kerja, kome...huhu...

utc mana ni? pudu sentral ke? i pergi klinik kerajaan untuk tampal dengan cabut gigi je.. sebab i pernah try scalling, macam nak tak nak je doktor tu buat..

Kite paham sbb free... Mmg kat luar mahal kos gigi ni... Tp kdg2 kalau sakit sgt pon di bagi appointment smpi seminggu.. Bole meninggal menahan sakit gigi... Hahahahaha... Logik2 la sket

Follow Us
Br sejam nunggu awk dah dot dot dot

Saya bersimpati dgn penungguan awk yg lama itu. Lain kali boleh cuba urusan2 lain ngn gomen ye..  

Br lps cabut n wat scaling kat private

skali amek kau 1.5k kena sembelih

Jawapannya scaling gigi bukan essential mahupun emergency. Klinik boleh dikompaun atas kesalahan melanggar peraturan. Klinik swasta pon patutnya tak boleh buat kalau pkp/pkpb.

Sama juga operasi salon rambut masa pkpb, gunting asas je dibenarkan, lain-lain tak boleh. Bila pkpp baru boleh buat service sepenuhnya.

Rate

1

Nak buat cemana..bayar singgit kan ke berapa now?sejam tu kira okay lagi. Harap bersabar..nak on the dot kita pergi private...i xsuka pegi gov dentist sbb scarry....xtaula nape..

La.. Memang x boleh buat.. X tanya ke deme dulu sebelum tunggu.. Pastu x tanya la pulak nape

seeloknya mereka tanya lah anda tunggu service apa etc
boleh juga tulis surat elok2 utk beri cadangan

ipes2 replied at 6-7-2021 02:54 AM
seeloknya mereka tanya lah anda tunggu service apa etc
boleh juga tulis surat elok2 utk beri cadang ...

Ada satu klinik kerajaan ni I ada nampak mereka tampal notis iaitu: Hanya perkhidmatan kecemasan shj yang diberikan. Yang lain kena buat appointment.

Yang dalam klinik tu pun I tenguk mereka ada bilik khas dah di sanitized. Dentist yang merawat pun pakai ppe. Nampak scary lah juga tapi mereka sangat jaga sop sebab cabut gigi dan seangkatannya sagat tinggi risiko untuk jagkitan.

uda replied at 8-7-2021 10:29 AM
Ada satu klinik kerajaan ni I ada nampak mereka tampal notis iaitu: Hanya perkhidmatan kecemasan s ...

kebanyakan dental services yg opened semasa peak covid dulu tu, mereka hanya benarkan yang emergency sahaja sebagaimana awak sebut
mungkin bergantung pada negara

Tgh sakit geraham ni
Adui

uda replied at 8-7-2021 10:29 AM
Ada satu klinik kerajaan ni I ada nampak mereka tampal notis iaitu: Hanya perkhidmatan kecemasan s ...

I duduk dalam kampus jadinya unit gigi dekat pusat kesihatan uni i hanya open utk consultation semata mata. Sakit gigi sbb berlubang silalah ke private. Scaling jangan cakaplah. Sah sah tak boleh. Sakit gigi macam mana sekalipun, theyolls tengok gigi sikit dan bagi ubat saja. Geram juga i. Kes emergency uolls sakit gigi sampai bengkak muka pun tak layan ya. Mengamuk student uni sebab bayar servis kesihatan tapi nak dapatkan treatment di pusat kesihatan uni tak dapat

Sabar la nak bak kate cik yah

tagas replied at 5-7-2021 10:17 PM
Br lps cabut n wat scaling kat private

skali amek kau 1.5k kena sembelih

Cabut RM150, scaling RM120-RM150. Awak pergi klinik apa?

During pkp memang utk perkhidmatan pergigian klinik gigi kerajaan pd hari kita pergi itu  utk   cabut n emergencies je. Scaling tu bukan kira terdesak....I tanya kat counter dulu sebab malas tunggu. Even nak tampal gigi pun diberi appt je

skrg kan covid. scaling ni salah satu procedure yg AGP (aerosol generating procedures) mmg sangat tak digalakkan masa covid. btw, it’s not an emergency procedure pun x kira la karang sikit atau banyak. so tunggu la appointment. rawatan kecemasan tu termasuk lah sakit gigi, gigi bengkak, gigi patah, trauma etc. appointment sejam tu sbb budak kot. bukan senang ye buat rawatan gigi utk kanak-kanak

12Next
Return to list New