CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xpdckelate

[Politik] SETUJU ATAU TIDAK : KEKAL PN ATAU TUKAR PH

Edited by rosmahisham at 9-7-2021 11:44 PM
dess402 replied at 9-7-2021 10:01 PM
hehehe ..  nama2 ni sebenarnya punya kabel besar  .   Yg menjahanamkan negara ,. yg buat itu ini , ...

Bkn bangga tp npk la bwk pelaburan masuk..ni ekonomi makin lembab dh nk tersembam jatuh!sape je politician yg jujur..kalau kita kaya pon kita terlintas nk bg peluang kat adek beradek sedara mara kaya kn! Pendek kata x de yg bersih nye dlm politik ni..pagi ngata kutuk berlori2..mlm kang dinner duk semeja blh bertepuk bertampar!semua tu wayang..demi nk kayakn ank cucu cicit 7 keturunan tak habis mkn! Makan,tol,petrol,duk spital mhl,bercuti oberc,umrah haji,ank kawen semua free,duit sendiri x luak..sape x nk..malu dan maruah tolak tepi!

twins replied at 9-7-2021 10:40 AM
kalau ikutkan hati yg marah & frust memang malas nak pikir & tak nak undi dah pru15 nanti.  Tapi sy  ...

Betui la.. semak perot 22 bulan tu.. puak2 tu naik tocang gila2.. provok sokmo.. tp play victim konon jd mangsa teranaya kononnya.. sakit ati sgt.. betui2 x sedaq diri.. buat lupa asal usul pastu dok pertikai kaum asal di sini plak.. xmau dah.  Ngeri

Lama lagi pru, maka selama itu  jugalah  kerajaan perlu membayar gaji buta kpd menteri2  yg tak nampak hasil kerjanya,  khususnya menteri2 drp PAS.  Sejauh manakah kecemerlangan KPI  menteri2  yg ada.  Tak nampak pun hasilnya  ( sempat nambah bini  ada le) sedangkan rakyat  sedang  menderita skr ni.  Banyak juge duit kerajaan ye membayar gaji2 mereka tu sedangkan rakyat kena cagarkan wang tabungan kwsp  mereka dn mohon  pinjaman drp bank.  'Kemudaan' begitu tetap mengikat  kesejahteraan kewangan rakyat untuk jangka panjang sedangkan menteri2  enak sokmo dpt gaji  berpuluh ribu sebulan.

rosmahisham replied at 9-7-2021 11:41 PM
Bkn bangga tp npk la bwk pelaburan masuk..ni ekonomi makin lembab dh nk tersembam jatuh!sape je  ...

Tapi tak boleh la nak kata semua sama ..  ada yg berani ambil risiko .  Kalau tidak baik masok duduk sebakul . Ini tidak , 15 tahun duduk dalam pun dia kata takpa kan ada beza tu .

PN or PH.. memang sorry lah PH. No way

Kalau ada yang lain, aku akan consider

ultra78 replied at 9-7-2021 08:36 AM
Tunggu PRU pun nanti keluar muka sama jugak. Dengan parti politik bersepah. Tiada satu yg dapat majo ...

I lebih suka kalau PAS menang aje le di K'tan. Terajui K'tan sampai bila2 pun tak pe.  Buatlah segala peraturan yg sangat2 sesuai dgn rakyat mereka, nak poligami pun no problem, nak kawen gadis baru baligh pun OK, nak buat hudud khusus di tempat pun perjuangkanlah, etc, etc. Pokoknya duduklah di luar kerajaan. Kalau ada peraturan yg tak sehaluan, bantahlah....haram, haram dn tak selari dgn Islam, tak patu syariah. Hipokrit!  

Follow Us
mungkin gabungan UMNO+PAS+PPBM+Pejuang+Amanah+PKR dapat memerintah negara...

tolak parti2 non-bumi DAP, MIC, MCA bagai...biar DAP+MCA+MIC bergabung buat blok non-bumi

spankee_fili replied at 9-7-2021 09:24 AM
Garangnya uols, breakfast makan lebah ke tadi?

At this very moment, anger is easily triggered.  Salah cakap sikit, siap kau!

ifanonline replied at 10-7-2021 12:15 AM
mungkin gabungan UMNO+PAS+PPBM+Pejuang+Amanah+PKR dapat memerintah negara...

tolak parti2 non-bum ...

Mamposs. .. satu kapal ada 5 nakhoda . Kat situ gak kapal tenggelam . Tak payah la ..  kami bukan terdesak pun .

ashilalat replied at 9-7-2021 02:46 PM
Tu lah..kita semua la tanggung konsep tak pe, kita cuba 5 tahun je. Nanti kalau tak suka ubah lah  ...

Aku xlah cerdik Bab politik nih tp meluat betui dgn puak2 yg dok kata ini kalila.. kita try 5 taun je la.. dr awai dok nmpk dh.. bodo laa.. last2 yg x tmakan pitenah pon tanggung sama.. sekali melingkop.. semua melingkop..

Edited by dess402 at 10-7-2021 12:28 AM
nolya replied at 10-7-2021 12:12 AM
I lebih suka kalau PAS menang aje le di K'tan. Terajui K'tan sampai bila2 pun tak pe.  Buatlah seg ...

Okay la tu ..  rakyat  klantandah terbiasa mandi air teh tarik pun .

Pendapat aku, pulangkan tampuk kepimpinan negara kepada PH yang menang pilihanraya dan diberi mandat untuk memerintah oleh rakyat dulu. Selepas tamat tempoh yang hanya berbaki 2 tahun sahaja lagi, buatlah pilihanraya seperti biasa, pilih yang mana terbaik. Dalam masa 2 tahun kita mungkin sudah stabil untuk teruskan pilihanraya.

Aku tak percaya pada mana-mana ahli politik pun, aku dah meluat & kecewa dengan PH tapi sekurangnya mereka menang dengan adil & barisan menteri mereka ramai juga yang boleh bekerja dengan efektif. Mana-mana kerajaan pun akan ada sedikit tangan kotor, tanggungjawab kita rakyat untuk mengajar mereka. Hanya untuk menstabilkan keadaan semasa, aku rasa aku boleh bagi PH peluang sekali lagi. Cuma aku tak pasti nak sokong sapa jadi PM. Sekian

Ph dapig menteri kurang ajar.. mmg xkn la aku nk sokong dah.

orkidorkido replied at 10-7-2021 12:29 AM
Pendapat aku, pulangkan tampuk kepimpinan negara kepada PH yang menang pilihanraya dan diberi mandat ...

Since kalau nak kembalikan kpd PH, ape kata calonkan Kak Wan Azizah sbg PM. Cuma di M'sia boleh terima wanita jadi PM tak?  Will PAS saya 'yes' to this?

nolya replied at 10-7-2021 12:35 AM
Since kalau nak kembalikan kpd PH, ape kata calonkan Kak Wan Azizah sbg PM. Cuma di M'sia boleh te ...

err ..  kenapa takut sangat dengan nuar ??  Alasannya. ??

Dah vote 2:
- tukar PH
- malas hambek tau

shi_jewel replied at 9-7-2021 07:44 AM
umpama keluar dari mulut buaya...terjun masuk ke mulut harimau.

baik YDPA je take over. majority  ...

Ko ingat Agong tu macam UMNO ka, tolak jawatan TPM, lepaih tu  sukung TPM yg.ditolak tu  

dess402 replied at 10-7-2021 12:39 AM
err ..  kenapa takut sangat dengan nuar ??  Alasannya. ??

Saya peribadi tak takut dgn Anwar, malah saya bersetuju jika Anwar diberi peluang memimpin negara untuk tempoh shnga next pru.  Baru rakyat boleh tengok kebolehan, kewibawaan dn menilai KPI beliau ikut keadaan semasa.  Pengalaman Anwar yg pernah menjadi menteri pendidikan, men kewangan, malah TPM juga, maka bukanlah satu perkara yg janggal, kekok atau yg baru baginya untuk jadi PM Interim. Baru nanti rakyat boleh menilai semula segala keraguan, terus menerima atau menolak mll pru kelak.
Saya bercakap atas kapasiti beliau sbg seorang pemimpin. Miskipun ada cakap2 yg skeptikal, was2, bimbang dn ragu Anwar akan macam2, untuk kesekalian kalinya shnga next pru, Anwar tentu akan lebih berhati2 dn berusaha keras bagi membuktikan bahawa dia boleh menerajui negara spt yg rakyat maukan. Tapi saya percaya juge bagi Anwar terlalu banyak halangan, banyak duri, fitnah dan sabotase yg memang tak mahu Anwar duduk di kerusi PM. Saya sebutkan Kak Wan Azizah kerana sebenarnya PKR menang pru kemaren dlm tangan Kak Wan Azizah sedangkan Anwar masih dlm penjara.

dess402 replied at 9-7-2021 10:01 PM
hehehe ..  nama2 ni sebenarnya punya kabel besar  .   Yg menjahanamkan negara ,. yg buat itu ini , ...

uol tak bangga ke dgn projek ikonik sprti litar Sepang,klcc, koridor multimedia cyberjaya,putrajaya, le tour de langkawi, penang bridge,twin tower, proton nasional, menara keyel, klia? Ada jgk projek dari segi modal insan sprti syeikh muzafar angkasawan ,menawan gunung everest, azhar solo layar ,berenang lautan atlantik.projek berupa kroni yg byk memberi pelaburan dan peluang pekerjaan kpd rakyat tempatan plak mcm vincent tan, tauke berjaya genting, tauke maxis, robert kuk. Ke uol nk projek mengenai penbontotan jer

bakingsoda replied at 9-7-2021 09:24 AM
bangnon ni timb menteri mana2 kementerian pon bukan, apatah lagi menteri kanan, dan semestinya buk ...

Ini yg ramai xperasan..atok dgn jemin punye angkara ph bangnon diburukkan sampai seolah2 bang non dh penah jadi pm pulak