CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

"Saya Sentiasa Jaga Adab" - Nana Rujuk Peguam Terkilan Nama 'Busuk'

Wow another level ni mengumpat berjemaah dlm ig live. Mcm forum perdana dah .haha

Part kawan pao makan ni rasa semua org ada pengalaman. Aku punya cara, kalau bill skali,  aku kira siap2 brp aku makan.pastu bg duit tu kt kawan yg suka pau suruh dia bayar. Jgn skali2 dahulukn duit kita.nnt mmg krik krik je takkan bayar balik.klu dia ckp takde duit, aku ckp juga aku pun takde duit.haha padan muka kalau kena basuh pinggan.

Kalo pun sn ad side yang x best..maybe btul sn wat perangai ke.manusia kan..takkan pernh sempurna..takyah canang2...tp silap besar la diorg gi wat ig live..sn pun rasanya wat report sbb cara diorg mnjatuhkan reputasi sn....kita smua ad aib yg Allah simpan...tp diorg pulak galak srlah aib org scara berjemaahh...x pasal2 aib sndiri terpampang sama..pd iols kalo org tu da xleh dibuat kwn..angkat kaki n wat x knal aje la..dr g membawang scara live..dgn niat nk provoke..buang masa aje

Cikserbataktau replied at 23-7-2021 07:36 PM
Kalo pun sn ad side yang x best..maybe btul sn wat perangai ke.manusia kan..takkan pernh sempurna..t ...

Kan. Xreti wat wasap call ke? Nak seret netizen sekali kenapa?

AvengersPanther replied at 23-7-2021 04:55 PM
Macam mana nak next kan ada google ads aja…!

Download apps brave. Aman damai bergossip kalau tak, kembang telinga aku kat chrome kuar iklan pelik2. Kutil la, apa la..

Fly_over replied at 23-7-2021 05:58 PM
kan…. bini lan tu siap ckp, utk nana live ni mmg ditujukan utk nana. buat la vc 5 org pastu send  ...

Dh la duit makan pun leh hulur 200 je pastu tak psal2 kena byr saman lakkkk

800214 replied at 23-7-2021 07:39 PM

Betul...mmg nampak motif diorg utk burukkan SN pd public...rugi masa..rugi duit la kalo diorg x dpt bela diri...nnt jdik terbalik lak..reputasi diorg pulak yg jatuh...maki ke atau luah setebal novel aje kat sn..maybe sn tau dia ad salah..dr wat gini...mcm2 bole jdik.

Follow Us
X Ada angin..pokok X brgoyang

Kalau ct nana ada salah pun kat dorang...tak perlu kot buat live sampai seantero tanah melayu blh tau ,siap ada org dah save lg kat youtube.Apo...nmpk sgt niat tu dah -ve.

800214 replied at 23-7-2021 07:39 PM

Memang retis selalu MO kalau bergaduh sesama retis mula la up status2 mengundang di soc media, nak heret netizen sama ke medan pertelingkahan,
konon2 sesiapa yg dapat lebih sokongan tu betul...dasar mengadu domba.  
Tapi bila sampai surat saman, terus kecut minta maaf, baru sedar duit tak cukup nak bayar saman.

toxicated replied at 23-7-2021 07:46 PM
Dh la duit makan pun leh hulur 200 je pastu tak psal2 kena byr saman lakkkk

lan kena bayar saman dua kepala pulak tu utk bini skali. hahaha

miracle_forever replied at 23-7-2021 05:55 PM
apahal salahkan nana pulak. yg jahanam 5 orang tu.

Hahaha...hai nanazoners. Sama je lah retis felda dgn retis pprt. Dari zaman rumaja pon asyik gado2 kan.

Patut lh nana mengamuk,rupannya derang dok mengumpat psl nana tu mulut longkang

Burong_Hantuk replied at 23-7-2021 07:53 PM
X Ada angin..pokok X brgoyang

Ada angin tu nek, mslh nye pokok sesema pokok Nak goyang secara live , depa nak habaq kat rakyat jelata.. kata kawan lama . Kalu x puas ati elok goyang2 sesama sendiri tanpa ade motip lain gitu, rugi kwn lama tp x reti nak terus terang secara depan2 or era covid ni face time ka, google meet ka , lps luah segala move on..kan senang gitu nek, umur memasing dah nk dkt 40 gituuhhhhhh

Retis level tak abes belajar ginilah. Live duk mengumpat orang. Lepas tu dapat surat saman, mendapattt lah hahahaha.

Sebab tu edukesyen tu penting ya. Jadi retis pun tak menjamin masa depan kalau gini perangainya. Dapat pulak isteri sejenis pendek akal jugak. Banyak masa korang ehh live sambil mengumpat.

Yang aku tak boleh blah si bertelekung tu buat iglive sebab peminat dok dm dia tanya apsal si topi tak hantar makanan kat nana, then ko terpaksa buat iglive semata mata nak explain pasal benda tu. BS kot alasan ko!

Harap ceptla kes ni Setel.Nak tgok spe yg menang ni.

Iols ada kawan2 yg suka belanja. Yang jenis bergaduh kat depan kaunter nak bayar. So kita kena give and take. Next time kita bayar atau kita belikan utk anak2 dorang plak.
Tapi kat belakang kita..kita tak tau ye...Ada je jenis kawan2 yang dah belanja lepas tu berkira atau mengata pasal org lain.
Aku ada jugak kawan2 mcm tu jugak. Sebab tu kalau ada kawan bg hint mcm mengumpat kawan lain makan tak bayar, pinjam duit etc...aku akan lebih berhati2 dgn kawan macam ni. Kalau ajak keluar, tgk dulu nak lepak mana. Kalau aku ada rezeki lebih, aku pegi. Kalau tak, kita diam je kat rumah.
Bab Nana ni iols rasa sbb dia bosan asik kena bayar kot..atau jumlah yang dibedak ramai2 tak cukup maka dia bengang.
Tapi silap nana jugak..kau ajak gi tempat makan and kau orderkan. Bagi aku, kalau kau tak nak org tak bayar..kau order utk kau je. Yang lain kau suruh dorang order sendiri and mention kat restoran utk split the bill. Suh je manager kau settle dgn restoran kalau malu nak suruh split the bill sbb retis ternama kan?

Atau elak la jemput kengkawan freeloader utk lepak makan. Kau pun tak sakit hati asik kena bayar kan?

Yihhh.... sedihnya ada kengkawan yang macam ni. Boleh berjemaah mengutuk. Walau betul Nana ada 'perangai' tak payahlah nak buat live sessi kutuk mengutuk macam ni. Ni membuli namanya.  Diaorang ingat netizen nak backing ke. Nyampah lagi ada.  Diaorang dapat apa buat macam ni ya. Konon nak tiru cara live ig shanaz, syuk yahya, zizan & hairul ler tu. Tapi tak pasal lagi memakan diri.

P/S  Ahkak bukan peminat Nana ya. Tapi cara macam ni so tak betul. Jgn jadikan budaya.

800214 replied at 23-7-2021 07:41 PM
Download apps brave. Aman damai bergossip kalau tak, kembang telinga aku kat chrome kuar iklan p ...

Thank u.

Org mcm ni x blh buat kwn. Hareyy sungguhh