CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Pakar kanser kongsi pengalaman kena Covid-19. Peparunya rosak 50-70 peratus

@kurga alhamdulillah Allah beri peluang beribadat lagi kepadanya. Moga dipermudahkan perjalanan nak turunkan berat badan dan improve paru2.

@edayildiz (for the future) pisang goreng tu if terpaksa makan tanpa cuci tangan, tak payah pegang makanan tu, just pegang bungkusan je and dan tolak pisang tu ke atas while tangan kita berlapik bungkusan (tak tahu if sampai ke tak apa nak explain ni ha ha).

kurga replied at 29-7-2021 02:42 PM
aku pun kena covid stage 5..dan ditidurkan dekat 10 hari.. Alhamdulillah dapat peluang kedua.. seman ...

Alhamdulillahhh..hrp u sentiasa sihat hendaknya..

Dr Fong Kok Onn (mula2 ingat kan Fong Chan Onn tadi) ni doktor daripada oraganisasi mana ya

Googled ada satu je entri pasal beliau yang dia melawat St Stamford apa entag kat Guangzhou. Satu entri lagi kisah covid ni. Langsung takde even wiki or hospital ke, universiti ke.... tempat dia berkhidmat.

mrsamz replied at 29-7-2021 03:33 PM
Rezeki betul dapat semua treatment on point..

Alhamdulillah..sebab masa tu x seteruk keadaan sekarang...ssampai katil penuh, ICU penuh..syukur sgt..

R2D2 replied at 29-7-2021 03:38 PM
ko rasa ko kena di mana Covid ni? tempat kerja?

dapat daripada wife... wife dapat dari rakan sekerja dia.. wife punya simptom 2 minggu lepas dia jumpa kwn dia.. dan kami pula jangkit dari wife tak sampai seminggu.. 2 family kena..

Follow Us
mclaren replied at 29-7-2021 03:57 PM
@kurga alhamdulillah Allah beri peluang beribadat lagi kepadanya. Moga dipermudahkan perjalanan nak  ...

haha faham faham..kalau roti i selalu buat gitu jgk

kurga replied at 29-7-2021 03:16 PM
yang aku ingat masa sampai dekat pintu kecemasan.. ade doktor maklumkan kena tidurkan.. so, dari m ...

masa tidur 10 hari tu kencing berak semua tak ada kah?

UMMI_MAI replied at 29-7-2021 03:11 PM
tacod ? apa tu ? perkataan baru meh ? maksudnya apa ... nak kata typo error asyik ulang je ... ke  ...

Bahasa budak2 wechat, rwidder bagai tu.. tacod =takut..

zehra2 replied at 29-7-2021 03:43 PM
Alhamdulilah.. dan tahniah jugek sebab kuat melawan diri.
sepupu ku dah takde semalam. 3 minggu j ...

Salam takziah.. semoga beliau ditempatkan bersama orang-orang yang beriman..

@kurga alhamdulillah Allah beri peluang beribadat lagi kepadanya. Moga dipermudahkan perjalanan nak  ...

Bagus gak tips u ni. Tq. Kdg risau makan2 tak basuh tangan. Sedap cempedak goreng, x leh nk tahan.. haha

Alhamdulillah..terima kasih...

Afna replied at 29-7-2021 03:59 PM
Alhamdulillahhh..hrp u sentiasa sihat hendaknya..

Alhamdulillah..terima kasih..

ninja9 replied at 29-7-2021 04:20 PM
masa tidur 10 hari tu kencing berak semua tak ada kah?

Mungkin ada lah.. kita x sedar masa koma tu.. kencing dia pakai tiub..berak x sure.. sebab dah x makan dari masa swab..berat hilang dekat 15kg.

ada sorang tu.. bila doktor kata ditidurkan, dia faham doktor sengaja nak bagi orang mati...
@kurga kongsi lagi pengalaman hang.. bagi orang lain pun faham..

kwn aku meninggal semalam. seminggu sebelum tu dia bg voice note dlm grup mintak maaf, klu berhutang sila tuntut kat dia. suara mcm org selsema. dia bgth kena covid. tau2 da meninggal. terkesan sgt kat aku sbb lama tak jumpa arwah. tak kuat aku nak dgr voice note tu balik.

dan sekarang, kwn aku 1 family covid jgk. hari2 aku tny khabar. risau anak2 ramai kecik lg. sebelum ni ramai kwn2 aku yg kena tp tak cat 1-2 je. tp sorg tu mak meninggal. aku doa la dijauhkan ujian seperti ni dari keluarga aku, kwn2 aku..

najib888 replied at 29-7-2021 04:32 PM
ada sorang tu.. bila doktor kata ditidurkan, dia faham doktor sengaja nak bagi orang mati...
@kurga ...

Kau jgn seru dia masuk sini..serabut nanti weii..haha
Tapi ikut pengalaman sebelum2 ni kalau ada real confession bekas pesakit covid cat 4-5 yg survive..dia takleh konar sangat dah sbb real case ni go against his propaganda..terus jadi soft mcm kucing jinak

mrsamz replied at 29-7-2021 04:42 PM
Kau jgn seru dia masuk sini..serabut nanti weii..haha
Tapi ikut pengalaman sebelum2 ni kalau ad ...

Ada je propa dia akan tanya masa sana ada doctor bagi steroid tak? Ha itu permulaan dan berakhi dgn kau akan ada long covid.

Edited by Samerosie at 29-7-2021 05:21 PM

Kurga, syukur dah selamat semuanya.  My friend dihantar ke hospital selayang after 3 hari baru dapat katil kat icu. Sementara tu tidur kat corridor bersesak katanya sampai boleh dengar orang sebelah breathing mcm semput.  After 4 days kat icu masuk wad biasa.  Masa dia buat video dah masuk wad biasa and time tu dia still tak sure dia stage 3 ke 4.  Dah discharged juga sekarang tapi bila ckp masih mcm lelah.

najib888 replied at 29-7-2021 04:32 PM
@kurga ...

Cam aku memang takut juga dgn covid ni..so, masa kena tu bajet konon gi CAC akan dihantar ke maeps..sebab wife masa tu dekat maeps..aku dan anak je kat rumah.. tp sebb kita punya oksigen dah drop.. kena hantar emergency.. masa memula kata nak ditidurkan tu.. memang da rasa seram, sedih ,takut sebab kita selalu baca yg ditidurkan ni memang tidur terus.. masa tu mcm nak campak hp je..dan harap sgt mimpi..tapi tak..kenyataan . So, family ckp relaxkan diri sebab prosedur tidurkan salah satu rawatan.. so..terus x sedar dan aku x boleh ingat pun apa yg jadi masa mula ditidurkan sampai la aku terjaga kat ICU.. kat ICU masa memula sedar..dorang x bagi air sebab nak matikan kuman..dahaga dia ya Allah.. dok doa jer masa cepat berlalu masa tu..