CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

"Mama Tak Suka Orang Tua" - Cik B Tak Restu DSV Kahwin Dengan Iqbal

tok vida ko tau sayang anak bawak ke syurga.sayang laki dapat timun muda..laki baru belum tentu cuci berak ko bila sakit takleh jual jus pamoga.kat anak ko boleh ayat kalau nak syurga jagalah ibumu..ko boleh guna hadis nak masuk syurga jagalah ibumu..barulah anak tu takut dan sanggup jaga.laki baru kalau dah takleh bangun belum tentu boleh guna hadis jagalah isterimu untuk ke syurga..nak pahala berkhidmatlah pada isterimu.nanti laki mung keluarkan hadis nak payung emas berilah laki mu kahwin lain.nak jadi isteri jadilah seperti isteri nabi yg sanggup mengorbankan harta dan nyawa.nanti dia kata tak bau syurga jika tak melayani perasaan suami dan tak taat pada suami..

Tapi dalam interview Cik B kata dia ada 5 ayah, maksudnya Vida kawen 5 kali la? aku tau 3 sajo.

Betui ka marketing ni.. klu betui mak2 bg ka anak canang 1 Malaya.. mau balik kna hempok

dua_chzy replied at 13-9-2021 06:03 PM
Yeap. Gosipnya boleh baca kat CI.

Masa kuar news baru2 kawen tu, bukan main ckp family restu la, family sendiri suruh percepatkan bnd yg baik la, bertanggungjawab walaupun muda la, rupanya auta je ya. Pompuan kalau dah mabuk cinta ...:

sarah82 replied at 13-9-2021 06:03 PM
Lepas tu kena buang nanti meroyan.. Bila anak2 x mo..

Byk dah kes gini kan kak sarah. Nanti dah tua x de sape ndak, terhegeh2 kuar tv jaja kisah sedih ckp anak2 tak peduli, walhal masa ko sihat walafiat, ko sebok gi kejar laki sana sini x peduli anak2.

Anak mane la x risau..mak tu mmg la nl berlaki..sbb da pnh berlaki kannn..ikot pemikiran si anak ni..laki tu nk guna reta mak die aje laa…bertahun2 bina empayar..tibe2 senang laki nk nk jd husband maknye..mmg x restu terus la cik b..tp apakan daya cik b..mak tu da lame x ditusuk tu..

Follow Us
Percaya ke dgn citer ni? Hahaha
Mcm biasa lah MO nak promote produk je pun

Fortiori02 replied at 13-9-2021 05:43 PM
5 orang dah paknya? Harap bidah muhasabah diri lah ya, dah tua, blh jd nenek dah...

dia nak anak kembar chuols

Maknya dah penat gok gok pamoga sampai kena diabetis semata2 nak cekpit dia busuk kembali takkan la dia nak sia2 kan usaha nak dapat pucuk muda. Hati dan ikhlas kita tolak tepi dulu, janji main sedap. Dah puas merasa baru bercerai.

Iouls mmg ada soft spot dengan cik b sebab walaupon baru mencecah usia remaja dh hadap macam2 benda - kehilangan adik beradik, mak tukar suami macam tukar langsir. Even remaja dari keluarga rakyat jelata pon memberontak sebab hormon. Tapi cik b ni nampak jugak jenis berfikir sebelum buat. Sian wei bila baca part 5 bapak. Panjang umur emaknya, makin panjang la list bapak.. Takut tersesat bapak bapok pulak nanti

cik B lagi matang.. dah kenapa aku tgok sampai habis

Fortiori02 replied at 13-9-2021 06:27 PM
Byk dah kes gini kan kak sarah. Nanti dah tua x de sape ndak, terhegeh2 kuar tv jaja kisah sedih c ...

Hahahaha.. Yap.. Lepas tu netizen yg tak tau citer dok cop anak tu anak derhaka segala bagai.. Yg diri tu derhaka kat anak semata2 nak bersuami muda x pulak difikirkan.

itulah maknya cikgu tapi anak lak sekolahkan.orang kata Allah uji kita dengan kekayaan bersyukurlah dengan harta itu dan gunakanlah ke jln yg benar.mungkin dengan support iqbal Tok Vida macam nak ikut kisah isteri-isteri nabi yg sanggup berkorban harta dan nyawa.namun sayang suaminya semua tiada ciri-ciri  seperti nabi yg pakai jam mewah dan baju berjenama..

aku harap ni drama utk up kan nama saja...

kesian cik B..

tp kalau btl, kalau aku jadi cik B, byk duit, aku upah je minah2 cun p tackle si iqbal kaw2, just nk tgk jantan ni btl2 serius dgn DSV ke x..

dua_chzy replied at 13-9-2021 05:45 PM
Macam kes cikgu kawin pelajar sundri tu. Gosip kata cikgu tu dah habis transfer semua reta dia kat ...

Ada link tak kat thread CI?

dua_chzy replied at 13-9-2021 05:45 PM
Macam kes cikgu kawin pelajar sundri tu. Gosip kata cikgu tu dah habis transfer semua reta dia kat ...

Kes mna mie?kes bru2 nie tu ker?cikgu kawen dgn anak murid tu..cikgu tu ada restoran kn..siap tinggalkn laki dia utk kawen dgn pucuk muda..

Cik b ni bdk cerdik+lurus. Mmg bagus jwpn dia. Nampak nau maknya garit. Si qebal tu lak mata duitan. Klo bidah tu janda misekin, xde naknya

saya doakan tok vida dan semua anak-anak dan ahli keluarga dilindungi Allah dari orang yg berniat jahat.harap kalau ada ibubapa dan saudara-mara,adik-beradik bolehlah doak saudara korang.kalau ada wali pergilah hembus kat telinga tu sikit.takut tok vida ni dah angau.kalau hubungan adik-beradik,ibu bapa,sanak-saudara rapat ramailah tukang nasihat.takut sedara mara ,mak  bapak dan adik beradik pun serender nak nasihat..

geli i tengok
sesuatu sangat laki muda nak kat org tua
mcm cik B pulak yg mak..lebih matang

adik lelaki saya dulu cam ni lah.dok anagu janda indon beza 27 tahun.kita  saudara -mara puas nasihatkan janagn-jangan.janda tu ada anak 6 ,adik saya umur 18.masa kahwin tu janda tu dah berlaki 5 kali.semua pucuk muda umur 18 tahun. anak dia paling tua umur 28 masa tu.dia gunakan nak buat bisnes je,loan je sebab adik saya warganegara.pompuan tu tahan dgn adik saya dalam 10 tahun je.lepas anak-anak dia masuk u,kahwin,adik saya satu sen pun tak dapat .rumah,kereta,bisnes,lesen semua dapat ke dia.dia tangkap menantu semua warga negara .habis dia transfer ke anak menantu.adik saya pun keluar sehelai sepinggang bawak baju je.duit bisnes,rumah,kereta,semua bisnes habis dikaut ke anaknya.ini mak yg sayang anak .kira dlm bodoh ada jugak cerdiknya.kahwin banyak kali nak senangkan anak-anak sendiri.adik saya tak dpt anak.