CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Org kampung Tak Mandi Situ,hanya org luar.Sungai Hulu Yam Baharu Tempat Buang Ma

Gomea replied at 22-9-2021 10:40 AM
Acik, kedai peknga tu kt mane?

Hang gugel la kediri cemuih acik nak canang

Acikgomen replied at 22-9-2021 12:48 PM
Dan2 tu la tak ngaku
Padahal chuols dah selpiaq tang ndoi ngadap bukit wai tu, ingat acik tatau ...

hahahahha acik iols xpenah pon pegi n tau tmpt yg tu

selalu p pdng besaq ja

yep betul hulu yam ni...penah buat activity paintball dalam hutan hulu yam ni dari atas bukit sampai ke sungai....kat atas bukit tu aku jumpa kubur satu batu nisan ada  tepi pokok balak...and kat tepi sungai jumpa botol and macam tempat orang puja something dengan benang merah menjalar ..selamat dia x ikut balik ,,tapi game still main sampai habis hahaha (time tu main ops milsmim memang amik space besar la)

Aku pernah diganggu lps balik dari ulu yam. Aku selalu pengsan, badan kejang. Dia dok bertenggek kat bahu. Berbulan2 bahu aku sakit. Bila asar je mengantuk, letih.
Pergi berubat mmg ada. Masa nak buang aku menangis bagai nak rak mcm budak kecik. Aku dgr mkcik yg buatkan tu ckp dgn hasben benda tu syg nak tinggalkan bini kau sbb dah lama
Tp masa aku nangis tu dlm masa yg sama dlm hati aku ckp ehh kenapa aku nangis ni, ehh bodoh lah.
Lepas berubat mmg rasa ringan je badan.
Lps buang tu pegi jumpa ustaz pulak. Sebelum tu xnak jumpa kan hahahaha.
Mmg ada gangguan katanya. Dlm badan aku ni dah ada laluan so bila2 masa boleh masuk benda2 mcm tu.
Kalau boleh elakkan lah nak g mandi air terjun ke, masuk hutan ke. Risau aku lemah semangat.
Dlm masa yg sama doktor sahkan aku kena sawan. So tak tau lah apa kaitannya kan.

Nk mandi sg kedondong/any sungai tu bole, tp hati2 sbb kdg2 ada org nk cari pot yg takda ramai, dia nk pot lain, syiok2 mandi tak sedor kepala air.

Kalau nak buang benda-benda halus ni agak-agak la tgk tempat jangan tempat ramai orang kat situ gak nak buang

Follow Us
pre covid, balik kl ja laki aku singgah sini bawak anak mandi... ada la 2-3 fmily lagi mandi... sunyi ja... cuma aku rasa pelik sbb apa tak ramai org, tpi aku suka la... tkdak la benda pelik2 jadi pun, anak aku pun tak meracau racau malam pas mandi situ, sbb kalau ada benda tk elok, mesti anak aku dah meracau racau malam ( ni kena kat lata kijang) .. mmg teruk anak aku kena and kami pun mcm nampak some entities mengacau... kat uluyam ni, laki ku stop pi bila mak mentua aku bukak cerita tmpat ni tmpat buangan...